آدرس پست الکترونيک [email protected]

یکشنبه، 2 مهر ماه 1402 = 24-09 2023

وقتی رئیسی می گوید پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشتیم یعنی این!

‌محرومیت هفت هزار مدرسه در ایران از آب آشامیدنی لوله کشی

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که از مجموع بیش از ۱۰۶هزار مدرسه دولتی در کل ایران، حدود ۷ هزار مدرسه فاقد آب آشامیدنی لوله‌کشی شهری یا روستایی هستند.

در این گزارش به آمار آموزش و پرورش در مورد وضعیت بهداشت مدارس اشاره شده و آمده که بیشتر از ۵ هزار مدرسه فاقد چشمه توالت و همچنین حدود ۱۲ هزار مدرسه فاقد سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هستند.

در ادامه آمده:«بیش از ۱۵ هزار مدرسه فاقد آبخوری، بیش از ۱۸ هزار مدرسه فاقد لوله‌کشی صابون مایع و بیش از ۱۰ هزار مدرسه فاقد روشویی هستند.»

این گزارش همچنین کمبود ۲۰ هزار مراقب سلامت در مدارس را از دیگر چالش‌ها برشمرده که در کنار کمبود معلم در مدارس دولتی مشهود است.

به نوشته تسنیم، این موضوع به طور مستقیم بر فعالیت‌های کیفیت‌بخشی مدارس و توجه به سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان تأثیرگذار است.

در این گزارش آمده که مدارس دولتی عادی در ایران با کمبودها و چالش‌های مختلفی مواجه هستند که بر فعالیت با کیفیت آنها تأثیر منفی دارد.

این گزارش درحالی منتشر می‌شود که روز گذشته، سال تحصیلی مدارس در ایران آغاز شد و رئیسی در مراسمی به همین مناسبت گفت که «پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشتیم.»Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: