آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 17 مرداد ماه 1401 = 08-08 2022

یمن؛ کشته شدن شماری از کارشناسان سپاه و حزب‌الله

طی دو انفجار شدید در پایگاه الحفا متعلق به حوثی‌ها در شرق صنعا ۶کارشناس وابسته به رژیم ایران و حزب‌الله لبنان کشته شدند.

العربیه گزارش کرد: «طی دو انفجار شدید در صبحگاه دوشنبه ۱۷مرداد ناشی از مونتاژ یک موشک بالستیک در پایگاهی متعلق به حوثی‌ها، ۶ کارشناس ایرانی و لبنانی و دهها شبه‌نظامی حوثی کشته شدند. منابع تأکید کردند که انفجارها باعث منفجر شدن یک کارگاه مونتاژ موشک و یک انبار مهمات در نزدیکی کمپ آموزشی واقع در پایگاه الحفا در شرق صنعا شد».

پیش از انتشار این خبر رسانه‌های یمن از وقوع چندین انفجار بزرگ و پیاپی در سحرگاه دوشنبه در صنعا خبر داده بودند.

خبرگزاری یمنی «خبر» هم به‌نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد این انفجارها ناشی از پرتاب ناموفق موشک از پایگاه الحفا واقع در جنوب صنعا توسط شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران بوده است.

بر اساس این گزارشها حوثی‌های یمن پس از این حادثه اطراف پایگاه الحفا را کاملاً مسدود کردند و همزمان شاهدان از گسیل خودروهای آمبولانس به این پایگاه خبر دادند.

شایان ذکر است که در تاریخ ۹مرداد نیز گزارشی توسط عرب نیوز منتشر شد که از انفجار موشک بالستیک در کارخانه موشکی حوثیها خبر می‌داد این سایت نوشت: انفجار در کارخانه موشکی حوثی‌ها در یمن هنگام مونتاژ در کارگاه ساخت موشکهای بالستیک ۵مهندس را کشت.
امیرارشادی August 8, 2022 06:45 PM

آخیش
ز هر طرف که شود نفله سود ایرانست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: