آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 10 بهمن ماه 1399 = 29-01 2021

سوزاندن مازوت/آلودگی هوا؛ فقط روشنفکران مخالفند!

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به سوزاندن مازوت در نیروگاه‌ها اعتراف کرد و گفت: فقط روشنفکران هستند که با سوختن مازوت مخالفند!

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خانه ملت گفته: به دلیل سرد شدن هوا، با کمبود گاز رو به رو شدیم و گاز نیروگاه‌ها و صنایع قطع شدند این شرایط نیروگاه‌ها مجبور به سوزاندن مازوت و گازوئیل هستند.

.وی در ادامه به تشریح دیگر دلایل کمبود گاز پرداخت و گفت: علاوه‌ بر عدم صرفه جویی از سوی مردم که مصرف سوخت را بالا برده است، تصمیم‌گیری منسجم و فرمانده‌ای واحدی نیز در حوزه انرژی ازجمله تولید و مصرف وجود ندارد .

عباسی با اشاره به کمبود شدید کپسول گاز در استان‌های مرزی، توضیح داد: متاسفانه گازی که استخراج آن هزینه بسیار دارد به دلیل ارزان بودن به راحتی از کشور خارج می‌شود، درواقع به دلیل افزایش‌های ناگهانی نرخ ارز، تولیدات داخلی نسبت به نرخ ارز ارزان هستند و این مسئله سبب شده تولیدات مختلف ازجمله حامل‌های انرژی، غذا و داور ارزان از کشور خارج شوند .

وی در ادامه تصریح کرد: اگر نیروگاه‌ها مازوت نسوزانند در فصل سرما با خاموشی مواجه خواهیم بود لذا استفاده از مازوت در شرایط فعلی ضروری است، حتی اگر مدافعان محیط زیست، روشنفکران و هنرمندان با آن مخالفت کنند.

این در حالیست که به گفته بسیاری از ناظران، حکومت خامنه ای برای غارت و چپاول بیشتر بجای استفاده از سوخت گازی، مازوت را تبدیل به سوخت اصلی صنایع بزرگ و سنگین و نیروگاهها کرده که عمدتاً در تیول سپاه پاسداران و بنیادهای تحت کنترل او است. مازوت که در جریان پالایش نفت خام به‌دست می‌آید ارزان‌ترین ماده سوختنی است و غارتگران حاکم با به کار گرفتن آن سودهای کلانی نصیب شان می شود.

خامنه ای و پاسدارانش ثروته مردم را در پروژه‌های اتمی و موشکی هدر می‌دهند و با مصرف مازوت، مرگ به ارمغان می‌آورند. آنها فقط به فکر بقای نظام شان هستند و جان و سلامتی مردم برایشان هیچ ارزشی ندارد


عقب ‌ماندگی صنعتی و بی‌اعتنایی حاکمان

عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، عقب ماندگی صنعتی و بی اعتنایی مسئولان حکومتی و شهرداری‌ها به مسئلۀ محیط زیست را عوامل اصلی آلودگی هوا در ایران دانست.

به گزارش رادیو فرانسه، او گفته است: "مطابق قانون هوای پاک نیازمند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است که صورت نگرفته و خودروسازان نیز به تعهدات خود عمل نمی کنند".

به گفتۀ عیسی کلانتری بی توجهی نسبت به سلامت عمومی شامل پلیس راهور هم می شود. کلانتری تحریم‌ها را در این بین بی اثر دانسته و گفته است که چهار سال پیش که تحریم‌های امروزی نبود قرار بود سالانه هفتاد هزار کامیون در کشور نوسازی شود که نشد.

عیسی کلانتری سپس افزوده است : "در واقع فناوری‌های صنعتی ما عقب‌مانده و به روزنشده‌اند."

عیسی کلانتری حتا تلویحاً نقش سازمان خود را در امر محیط زیست تشریفاتی خوانده زیرا زیرا این نهاد هیچ قدرت تصمیم‌گیری و اجرایی ندارد. او گفته است که سازمان محیط زیست "گزارش های تخلفات را تهیه و به رئیس جمهوری و بازرسی کل کشور اعلام می‌کند، یعنی کار ما در همین حد است"


آلودگی هوا: مرگ زودرس سالانه ۴۱هزار نفر

یک کارشناس داخلی درباره وضعیت آلودگی هوای و تاثیر آن بر سلامت شهروندان گفت: آلودگی هوا سبب مرگ زودرس سالانه ۴۱هزار نفر در کشور است.

عباس شاهسونی گفت: «مواجهه طولانی‌مدت با ذرات معلق کوچکتر از ۲ و نیم میکرون در کشور، سالانه باعث بروز ۴۱هزار و ۷۰۰مورد مرگ زودرس می‌شود و تعداد مرگ منتسب به ذرات معلق کوچکتر از ۲ و نیم میکرون به ازای هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت، ۶۳ و یک دهم نفر گزارش‌شده است».

همچنین رئیس سازمان اورژانس با اشاره به افزایش آلودگی هوای تهران، خبر داد که از ۱۰ الی ۲۶دی ماه، از ۱۱۴هزار و ۴۵۶ تماس با مرکز اورژانس تهران، ۳۲هزار و ۴۴۹مورد منجر به اعزام آمبولانس شده است.

او گفت: تعداد بیماران دچار مشکلات قلبی ۱۱درصد و بیماران تنفسی ۸/۵درصد افزایش دارد.


مجری برنامه: داریم خفه می‌شویم، به چه زبانی بگوییم!

مجری تلویزیون صداوسیما با اذعان ناگزیز به ابعاد وخیم آلودگی هوا که باعث خشم مردم و تناقض‌گویی‌های کارگزاران حکومتی شده گفت: آلودگی هوا هم خیلی فرایند قشنگی پیدا کرده یکی می‌آید میگه مازوت می‌سوزانیم، یکی میگه مازوت نمی‌سوزانیم، یکی میگه ما گازوییل می‌سوزانیم، یکی میگه گازوییل نمی‌سوزانیم، یکی میگه تو این نیروگاه می‌سوزانیم، یکی میگه تو اون نیروگاه می‌سوزانیم، گویا که اصلاً ما الآن مسأله نیروگاه برایمان مهم است. ....ما داریم خفه می‌شویم و نمی‌دانیم این را به چه زبانی به شما بگوییم.

افشاگری‌های تازه درباره آلودگی وحشتناک هوای تهران

یک عضو شورای شهر تهران گفته: طبق تصاویر ماهواره‌ای که مورد تحلیل قرار گرفته، کانون‌هایی مثل نیروگاه شهید رجایی و منتظر القائم از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، چون مسیر باد از سمت غرب به شرق است، با وزش باد این آلاینده‌ها وارد تهران می‌شود. وقتی هوا آرام است این آلاینده‌ها به صورت مخروطی قرار می‌گیرند و حتی با باد ملایم هم وارد فضای تهران شده و انباشته می‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناهید خداکرمی گفت: برای کاهش آلودگی هوا کاری از شهرداری و شورای شهر بر نمی‌آید.

از سوی دیگر یک فعال محیط زیست گفت: آلودگی هوا هیچ ربطی به تحریم ندارد. این اتفاق یک اراده می خواهد. اگر ما به درستی به وظایف خود عمل می کردیم امروز لازم نبود با این نیروگاه های حرارتی به شدت آلوده کننده کار کنیم. .

محمد درویش، در پاسخ به این سوال که در مورد آلودگی هوا صحبت زیاد بوده و برخی ارگان ها به نوعی تقصیر را بر گردن یکدیگر می اندازند. این رویه سال ها در کشور ما وجود داشته و به نظر می رسد عزمی جدی برای حل این مشکل وجود ندارد. آیا می توان برنامه یا طرحی را برای طولانی مدت اجرا کرد تا ایران به سمت کاهش استفاده از سوخت های فسیلی برود و از انرژی های تجدید پذیر استفاده کند؟اظهار داشت: چنین برنامه ای وجود دارد. شاید سوال درست تر این باشد که آیا امکان دارد دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه ورود کند و به موضوع چرایی عدم اجرای قانون مصوب که همه نکات در آن رعایت شده رسیدگی کنند؟


تصاویری از آسمان تهران نشانه‌ای از آخرالزمان !
مرگ‌آور بودن همزمان آلودگی هوا و کرونا برای مردم!

ابر بحران آلودگی؛ میزان آلودگی تهران به ۵۰۰رسید. میزان آلودگی هوا در کلان شهرها به یک ابر بحران تبدیل شده است. طوری که میزان آلودگی در تهران به شاخص ۵۰۰ فوق خطرناک رسیده‌است.

تهران در دهمین روز آلودگی شدید هوا، هم‌چنان محصور در دود و ویروس است. به‌نوشته رسانه‌های داخلی، تصاویری از آسمان تهران نشانه‌ای از آخرالزمان است. (فیلم زیر)

یک رسانه داخلی در باره آلودگی نوشت: این روزها وضع آلودگی هوا چنان وخیم شده که ایران در نقشه جهانی آلودگی هوا (IQAIR) در فهرست ۱۰کشور آلوده جهان در رتبه نهم قرار گرفت… . موضوع زمانی خطرناک‌تر می‌شود که مطالعات نشان می‌دهد افزایش سطح آلاینده‌های موجود در هوا می‌تواند عوارضی در بیماران کرونایی ایجاد و مرگ‌ومیر را بیشتر کند.

به عقیده کارشناسان یکی از دلایل اصلی آلودگی این روزهای هوای تهران و کلان‌شهرها، استفاده از مازوت یا نفت کوره به‌عنوان سوخت در برخی نیروگاه‌های برق، پالایشگاه‌ها و مراکز صنعتی است. مازوت ماده‌ای غلیظ، خطرناک، آلوده‌کننده و پر از مواد آلاینده است»


این وزیر بجای وزارت باید محاکمه و مجازات می‌شد

سردبیر سابق روزنامه ایران در چند توییت نوشت: اواسط دهه هفتاد مصاحبه ها و گزارشهای مفصلی در مورد انرژی‌های پاک در روزنامه ایران تهیه کردم، هنوز پدیده هوای آلوده در شهرها شکل نگرفته بود، آنروزها متخصصان می گفتند بودجه سد سازی باید صرف ذخیره آب در زیر زمین ها از طریق آب خیز داری و استفاده برق از طریق باد و آفتاب شود.

مسافرتی به منجیل کردم و خود رابه داخل آسیابهای تولید برق رسانم،آنجا شنیدم قیمت تمام شده هر کدام از این آسیاب ها نود میلیون تومان است و تکنولوژی ساخت آن بومی شده و تنها وزارت نیرو در این مورد انگیزه کمک و اختصاص بودجه ندارد، وزیر نیرو در آن زمان زنگنه وزیر فعلی نفت بود.

اوایل دهه هفتاد در جلسه معاونین پژوهشی وزارتخانه ها به ریاست میر سلیم که مشاور پژوهشی رئیس جمهوری بود شرکت کردم و شنیدم که آلمانی ها پژوهشی هایی در کویر ایران در تولید برق آغاز کرده اند و من پرسیدم آیا تلاش کردیم تا بتوانیم در تولید برق ازآفتاب به خودکفایی برسیم ولی جوابی نشنیدم.

اگر زنگنه که آنروز وزیر نیرو بود و سالها وزیر نفت تولید انرژی پاک را جدی می گرفت امروز نمی گفت از روی اجبار از مازوت استفاده می کنیم تا خاموشی و قطع گاز نداشته باشیم، هر چند توامان گرفتار هر دو شدیم ، اگر کشور به عملکردها توجه داشت زنگنه بجای وزیر شدن باید محاکمه و مجازات می شد.

کلانتری رئیس محیط زیست هم امروز هم صدا با زنگنه خواهان صرفه جویی مردم در مصرف برق و گاز هست سالها وزیر کشاورزی بود اگر شعار خودکفایی در تولید گندم،پسته ،هندوانه و محصولاتی که آب زیاد می خواهند نمی داد امروز با فروریزش،زمین و کمبود آب روبرو نبودیم.

وقتی آنها که سالهای طولانی بخشی از مشکل اند باید حل کننده مشکل باشند معلوم است بحران بر بحران انباشت می شود و مردم هر روز به فلاکت بیشتری می افتند ، اگر پولی که صرف ساخت سد کتوند روی کوه نمک شد و گسترش خطوط گاز می شد صرف انرژی پاک می شد امروز کشور دچار بحران کمبود برق و گاز نمی‌شد.

بی عقلی نتیجه اش را سالها طول می کشد نشان دهد و امروز نتیجه همه بی اعتنایی تولید انرژی پاک در آسمان تهران ، اصفهان ، ساوه و...جلوی چشم و داخل ریه‌های ماست.

نقش پاسداران و کارگزاران خامنه‌ای در ربودن هوای پاک

روزنامه همدلی در مطلبی با اشاره به مرگ تدریجی مردم بر اثر آلودگی نوشت: حقوق شهروندی مردم زیر پا گذاشته شده است. از آن طرف هم ما نمی‌توانیم تعطیل کنیم برای این‌که معاون دادستان کل کشور به استان‌ها بخشنامه کرده است که شما برای سوزاندن نفت کوره در نیروگاه‌ها و صنایع مانع نشوید.

حال سؤال این است نیروگاههایی که با سوخت مازوت کارمی کنند و باعث آلودگی هوای تهران و سایر کلان‌شهرها شده است متعلق به کیست؟

روشن است که نیروگاهها متعلق به مردم عادی و اکثریت ۹۶درصدی به زیر خط فقر رانده شده نیست، بلکه نیروگاهها تماماً وابسته به دولت، سپاه پاسداران و نهادهای وابسته به بیت خامنه‌ای هستند.

اینها هستند که برای چپاول بیشتر مردم سوخت غیراستاندارد استفاده می‌کنند، و با این کار ضدانسانی و ضدمردمی نفس طبیعت و مردم کشور را تنگ کرده‌اند، طوری که هر روز می‌گذرد وضعیت بحرانی‌تر از گذشته و تبعات خطرناکی برای سلامت و حتی معیشت مردم دارد.
www.youtube.com/watch?v=woXKGkeEB-8

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADشهنام January 4, 2021 05:15 AM

در شگفتم که مردم ایران بالاخره کی میخواهند بفهمند که آخوند فقط و فقط مرگ آنها را میخواهد و دیگر هیچ و بالاخره کی حاضر میشوند این ویروس اسلامی را با واکسن خرد و میهن پرستی نیست و نابود کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tirandaz January 4, 2021 08:01 PM

ملت نجیب ایران چه راضی وعاشقانه دست در دست هم میمیرند و ایران را به بلال حبشی و ابو بوقلمون و یارانش میسپارند ملت نجیب

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 5, 2021 02:58 PM

خیلی خیلی عذرخواهی میکنم که بعدازسالیان درازقلم زدن وفریادکشیدن وزندانی شدن وآذیت وآزاردیدن درانفرادیها وزندانهامیخواهم ازیک واژه نامتعارف درادبیات سیاسی استفاده کنم چون گویاهنوزهم بسیارانی از نویسندگان ومقاله نویسان وتحلیلگران ومفسران سیاسی چشم امیددارندکه شاید مقامات بیشرف وعاری ازاخلاقیات انسانی وتهی ازمعرفت
حکومت فقیه دلمشغول سلامتی مردم ومباحث زیست محیطی باشند!آقایان روزنامه نگاراصلاح طلب واصولگرا، چپ وراست ومیانه روزنامه نگار وتلویزیون دارتند رو-کند رو ومیانه رو، اگرتا حالا نتوانستیدبفهمید، حالا بایدباین نقطه ای که میخواهم بگویم رسیده باشید، یابرسید اگرهمین حالابرای سیدعلی خامنه ای یاحسن روحانی وفلان وفلان مسئول گزارش ببرندکه مردم ایران گروه گروه بدلیل آلودگی هواوسوخت مازوت دارند میمیرند یکصداخواهندگفت به " تخمم " که میمرند بس کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 6, 2021 11:43 AM

جناب صبحی اگر امثال من و شما قلم بر زمین گذاشته و اسلحه برداشته بودیم الان آخوندی وجود نداشت که ارجاع دادن همه ی کاستیها را به بیضتینشان حواله کنند دیگر وقت عمل است زیرا دوصد گفته چو نیم کردار نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان January 8, 2021 12:37 PM

با توجه به آن وقتی رژیم خود بطور عمدی اقدام به سوزاندن مازوت در کشور دست زده مردم نیز باید با بی اعتناعی در برابر قوانین رژیم اقدام کنند یعنی با عدم رعایت استانداردهای اجباری که رژیم برای غارت مردم تدارک دیده شده را توسط خود مردم نادیده گرفته شود!
یعنی از طریق تحریم توسط عموم مردم در باره معاینه فنی خودروهای شخصی یا با نپرداختن قبوض آب برق و گاز همچنین مالیاتها و نوسازی شهرداریها دست بزنند و اینگونه به مبارزات منفی علیه رژیم برخیزند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 15, 2021 03:07 PM

ملت به این بی همتی هرگز ندیده کشوری! ای تهران نشینان دیگر واقعا و حقیقتا دارید میمیرید پس کی میخواهید بلند شوید؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  20181 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.