آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 3 اسفند ماه 1398 = 22-02 2020

دیگر حق ندارند به نام مردم ایران سخن بگویند

انتخابات نمایشی، به یک “نه” بزرگ به جمهوری اسلامی تبدیل شد؛ پایین ترین میزان مشارکت از سال ۵۷ تا کنون

منشه امیر

دیگر حق ندارند به نام مردم سخن بگویند و خود را “جمهوری” بنامند!

انتخابات نمایشی را پشت سر گذاشتند، و از پیش می دانستند که مردم از آن استقبال نخواهد کرد.

ولی ضربه ای که از دهن کجی دارندگان حق رای متحمل شدند، بسیار دردناک تر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتند.

هیچ ارقام موثقی در دست نیست. ولی همه منابع خبری و آشنایان امور ارزیابی می کنند که بین ۲۰ تا ۳۰ درصد بوده است. ولی همین رقم نیز ممکن است اغراق آمیز و نادرست باشد.

حساب کنید که دست کم بیست درصد از دارندگان حق رای حقوق بگیران حکومتی و کارمندان دولت و نهادهای وابسته به آن هستند که خود را ناچار می بینند بروند و رای بدهند.

در یک حساب سرانگشتی، ممکن است شماری بین ده تا پانزده درصد از مردم غیرحکومتی به پای صندوق های رای رفته اند و این برای رژیم شرم آور است و نشان می دهد که این حکومت، نه تنها حق ندارد نیت ها و توطئه ها و خواسته های خود را از قول مردم نقل کند، بلکه درصد بسیار بالایی از مردم، با تحریم انتخابات، نشان دادند که چقدر از این حکومت نفرت دارند و خواهان برانداختن آن هستند.

اوج این شکست در حالی احساس می شود که به یاد بیاوریم سران حکومت همه توان تبلیغاتی خود را به کار گرفتند که مردم را به رای دادن تشویق کنند.

خامنه ای چندین بار در این زمینه سخنرانی داشت و تاکید کرد که شرکت در انتخابات یک واجب شرعی است و اگر کسی حضور نیابد، خداوند بر او خشم خواهد گرفت.

آخوندهای حکومتی، یکی پس از دیگری، به تبلیغات هدایت شده از جانب رهبر پیوستند و تاکید کردند که درصد بالای رای دهندگان، موجب تقویت حکومت می شود.

شاید به همین علت بود که مردم از صندوق های رای فاصله گرفتند تا نفرت خویش را نسبت به رژیم بیان کرده باشند.

حسن روحانی ادعا کرده گفته بود که شرکت در انتخابات، اجرای حق دموکراتیک شهروندان، در یک نظام مردم سالار است.

او شرم ندارد که چنین می گوید، زیرا خودش بارها از رد صلاحیت فله ای بسیاری از افرادی که برخورد انتقادی با رژیم دارند، زبان به گله و شکایت گشوده است.

همگان گفتند که این بار شورای نگهبان، با رئیس سالخورده ای که یک پایش دم گور است، ولی حاضر نیست از این سمت کنار رود، شمشیر را از رو بسته و می خواهد یک مجلس یک دست برپا سازد که در آن، حتی کوچکترین انتقادی از کارهای حکومت شنیده نشود.

این رفتار، ادامه همان کودتایی است که در سال های اخیر شاهد آن هستیم و گام به گام پیش می رود و سپاهیان بر همه امور کشور تسلط می یابند.

این واقعیت که محمد باقر قالیباف، آن سپاهی دزد و فاسد که عملکرد او را در شهرداری تهران دیدیم، اکنون در بالای لیست تندروهای رژیم قرار دارد، این نشان آن است که سپاه می خواهد مجلس را نیز به طور کامل به تسلط خود در آورد.

در شرایط کنونی که رژیم در آستانه فروپاشی قرار گرفته، نمایش دموکراسی و تظاهر به مردمسالاری نیز می تواند برای حکومت خطرناک باشد.

تعارف را کنار گذاشته اند و شمشیر را از رو بسته اند.

از روز نخست، برای حکومت خود یک نام جعلی را برگزیدند و آن را جمهوری اسلامی نامیدند.

جمهوری و اسلامی، با هم هیچ همخوانی ندارد و این یک، آن یک را نقض می کند.

اگر اسلامی است، پس قدرت در دست علمای دین است که آیه های کلام الله مجید را آنگونه که صلاح خود می دانند تعبیر می کنند و به اجرا میگذارند.، و مردم عددی نیستند که به حساب آیند

در چنین رژیمی، قدرت در دست فردی به نام ولی مطلقه فقیه است که بر همه چیز تسلط دارد و هرگز لازم نمی بیند به مردم حساب پس دهد و انتصاب او مادام العمر است.

در چنین رژیمی مردم صغیر محسوب می شوند و شورای نگهبان است که تصمیم می گیرد چه کسی می تواند وارد مجلس شود و چه قانونی را مجلس اجازه دارد از تصویب بگذراند.

پس، جمهور، یعنی مردم چه کاره هستند؟ آن ها صغیرند، مهجورند، ولی مطلقه دارند و اوست که برایشان تصمیم می گیرد.

پس، نهادهایی مانند مجلس و رای مردم، عددی نیست و نقشی ندارد و چیزی را عوض نمی کند.

پس، جمهوری، بدون جمهور، بدون شراکت مردم و نظارت مردم. یک دیکتاتوری مطلق که آن را با برچسب جمهوری، به بازار عرضه کرده اند.

دروغ می گویند! همیشه دروغ گفته اند!

با نگرانی می بینند که حتی پس از سرکوب بیرحمانۀ اعتراضات آبان ماه، باز هم مردم همچنان دلیرانه در برابر حکومت ایستاده اند و برانداختن آن را آرزو می کنند.

بیشرمانه ترین رفتارها را علیه زنان و مردان دستگیر شده، در زندان های مخوف خود مرتکب شدند تا مردمان را از ادامه حضور در راهپیمایی های اعتراضی باز دارند، ولی شکست خوردند.

احساس می کنند که دنیا دارد روی سرشان خراب می شود و مصیبت پشت مصیبت برایشان روی می دهد و مرتبا بدبخت ترشان می کند.

در همین روزهای سرنوشت ساز، سازمان جهانی جلوگیری از پولشویی و تروریسم نیز رژیم ایران را مورد تحریم قرار می دهد.

تحریم های آمریکایی کافی نبود، اکنون یک سازمان جهانی نیز به تحریم های مشابه دست می زند و اگر کشوری و یا حکومتی و یا شرکتی بود که هنوز حاضر می شد با رژیم ایران داد و ستد کند، حالا، آن ها هم از معرکه خارج می شوند و انزوای اقتصادی علیه رژیم ایران کامل تر می گردد.

می کوشند از اهمیت این تحریم ها از جانب FATF بکاهند و ادعا می کنند که این تحریم ها اثر عمده ای بر اقتصاد رژیم نخواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی می گوید که مگر بالاتر از سیاهی رنگی هست؟ و توضیح می دهد که اکنون بیش از یک سال است که تحریم های اقتصادی آمریکایی بازگشته، حالا اف ای تی اف هم تحریم کند، مگر چه خواهد شد؟

بیژن نامدار زنگنه، سرپرست وزارت نفت، یعنی پردرآمدترین نهادی حکومتی، به صراحت می گوید: پولی برایمان نمانده که با ناله سودا کنیم!

این ارزیابی که تحریم های توسط اف ای تی اف تاثیری ندارد، نوعی شیادی، دروغ پردازی و یا اشتباه در ارزیابی است. زیرا اگر رژیم تا دیروز با تحریم های آمریکایی روبرو بود، اکنون همه کشورهای دنیا باید رژیم ایران و به ویژه سیستم بانکی آن را تحریم کنند و از همکاری با حکومت ایران روی گردانند.

ولی فرماندهان سپاه پاسداران بر خامنه ای و تصمیم گیرندگان حکومتی تحمیل کرده اند که باید ماجراجویی ادامه یابد و نسبت به دنیا دهن کجی کنند و راه خطرناک خود را ادامه دهند و مردم را همچنان سرکوب کنند و منطقه را همچنان به آشوب بکشانند.

لویی شانزدهم پادشاه فرانسه گفته بود: پس از من، حتی طوفان نوح بیاید، من که رفته ام، به من چه ارتباطی دارد؟

حالا سران حکومت ایران نیز که برافتادن خود را نزدیک می بینند، به سیم آخر زده اند و هم در داخل و هم در خارج، رفتارهای خطاکارانه و خطرناک خویش را شدیدتر کرده اند و به خود قول داده اند که ایران و منطقه را با رفتن خویش به آتش خواهند کشید.

بخت، سخت از آن ها برگشته است. تحریم انتخابات از جانب مردم کافی نبود. تحریم رژیم از جانب یکی از پرقدرت ترین نهادهای مالی بین المللی نیز کافی نبود و اکنون بلای کورونا همانند اجل معلق بر سرشان فرود آمده است.

برای جلوگیری از سرایت ویروس به داخل ایران، به هیچ تدبیر و اقدام احتیاطی دست نزدند.

از ترس آن که مبادا دولت چین بر آنان خشم بگیرد، و این متحدی را که تنها یک کشور دیگر شبیه آن حامی رژیم ایران است و آن روسیه است، از دست بدهند، به همه آمد و شدها با چین ادامه دادند و هیچ کنترلی به عمل نیاوردند و شرکت هواپیمایی ماهان، به دستور سپاه پاسداران به پروازها به چین ادامه داد – زیرا برای سپاه جان مردم مطرح نیست، بلکه ادامه ساخت اسلحه اهمیت دارد و قطعات آن را از جمله باید از چین وارد کرد.

برای خرید لوازم پزشکی به هدف جلوگیری و یا رویارویی با ابتلاء به کورونا، به کوچکترین اقدامی دست نزدند.

در شهر گیلان می گویند که حتی آن چند لوله آزمایشگاهی را که برای تشخیص ویروس کرونا مورد نیاز است در اختیار ندارند.

اجرای آزمایش تشخیص ویروس کرونا بسیار گران است و بیمارستان ها مبالغ کلانی برای هر آزمایش مطالبه می کنند که مردم قادر به پرداخت آن نیستند.

هیچ نظارتی وجود ندارد و خدا می داند که چند تن از حاملان ویروس کرونا از قم در نقاط دیگر ایران پراکنده شده اند.

این دیگر شوخی ندارد. اگر خدای ناکرده، بیماری در سراسر ایران شیوع یابد و بی کفایتی رژیم یک بار دیگر آشکارتر از پیش شود، مردم به خیابان ها خواهند آمد و بساط حکومت را به آتش خواهند کشید.

این یکی، دیگر شوخی بردار نیست، با جان مردم بازی می کنند!


*************************

فیلم زیر؛ خامنه ای: مصیبت آن روزی است که مردم پشت کنند به صندوق رای
www.youtube.com/watch?v=nFOZHKjfm9c

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADبی February 21, 2020 09:07 PM

آمریکاییها این الاغ پیر مارا ببخشند غلط زیادی کرده که آنهم تقصیر خودش نیست به خاطر تحلیل رفتن مغزش می باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


فرهاد February 21, 2020 10:31 PM

مصیبت شروع شد ! حالا مردم هم پشت کردند به این نظام و هم کردند پشت تو جنایتکار را

گزارش یا اعتراض به این نظر


aria February 22, 2020 04:42 PM

با این انتخابات مفتضح الان این رژیم جنایتکار در دنیا رسوا شده است و به جهانیان ثابت شد که این رژیم نماینده ملت ایران نیست و یک گروه تبهکار است ! الان دیگر این رژیم مشروعیت ندارد و دولت امریکا باید برای مذاکره با این رژیم شرط رفراندوم و اثبات مشروعیت رژیم را جزو شروط مذاکره قرار بدهد !

گزارش یا اعتراض به این نظر


خط پایان نزدیک است !!! February 22, 2020 10:57 PM

• فشارهای حداکثری آمریکا و جهان علیه رژیم منفور اسلامی!
• بی اعتباری و انزوای جهانی رژیم اسلامی در جهان!
• ورشکستگی کامل اقتصادی!
• بحران مافوق تورم و سقوط تاریخی ارزش ریال!
• گسترش تصاعدی آمار «فقر مطلق» در کشور!
• ضعف، ناتوانی، نا کارآمدی، نا هنجاری، ناشایستگی مسئولین اسلامی در کلیهٔ بخش های لشکری و کشوری!
• غارت های صدها میلیاردی و نجومی مسئولین اسلامی!
• فریب و دروغ های مکرر مسئولین اسلامی!
• مسئولیت ناپذیری و پاسخگو نبودن مسئولین اسلامی!
• اعتراضات عمومی دی ماه ۹۶ و آبانماه ۹۸ و سرکوب خونین معترضین در خیابانها!
• بلند پروازی ها و ماجراجویی های اسلامی در منطقه و جهان!
• سرنگونی پرواز ۷۵۲، دروغگویی، پنهان کاری و انکار حقایق سانحه!
• و
همه و همه از دلایل مهم و اصلی، «تحریم نمایش انتصابات فرمایشی مجلس آخوندی» در ایران اشغالی بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara February 23, 2020 09:17 AM

مگر تاحالا که مجلس دست مثلا سپاه نبوده چه غلطی کرده جز تضعیف حقوق مردم این حکومت از بیخ فاسد و دیکتاتور است :(

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی February 23, 2020 09:19 AM

یک نمونه عینی که شخصا"از زبان مسئولین صندوق رای و یکی از دوستانی که در هنگام شمارش آراء عملا" در آن حاضر بوده وآمار رسمی وزارت کشور هم انرا رسما اعلام وشخص مربوطه را بعنوان برنده انتخابات معرفی نموده شهرستان ساوجبلاق در استان البرز است با شهرهائی مثل طالقان - هشتگرد - هشتگردجدید - نظرآباد وبیش از 25 روستاهای آنها کل جمعیت طبق آمارهای رسمی در این شهرستان حدود 400 هزار نفر میباشد آری 400 هزار نفر، اگر بیشتر نباشد!؟ نماینده منتخب این شهرستانها بنام علی حدادی که جایگزین محمود بهمنی دزد شده است واز نیروهای بسیج است با 40 هزار رای روانه مجلس شده یعنی با 10 درصد آاراء یک شهرستان تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل در البرز وشهرستان کرج هم وضعیت آماری بهمین منوال است و بزودی گزارش آنرا خواهیم نوشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  63217 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.