آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 28 فروردین ماه 1398 = 17-04 2019

اروپا دیگر هشدارهای ظریف را جدی نمی‌گیرد

در پی انتشار توئیت‌های سفیر فرانسه در آمریکا، درباره آینده برجام، سفیر جدید فرانسه در تهران احضار شد و مقامات جمهوری اسلامی نیز خواستار توضیح فرانسه در این خصوص شدند. اما وزارت خارجه فرانسه از ارائه توضیحی در این خصوص طفره رفت.

وزارت خارجه فرانسه بدون تکذیب اظهارات سفیر خود در آمریکا پس از یک روز تاخیر، پاسخ مبهمی به اعتراضات دیپلماتیک جمهوری اسلامی داد.

دستگاه دیپلماسی فرانسه، نه تنها اظهارات این دیپلمات فرانسوی را تکذیب نکرد بلکه حتی کوچکترین اشاره هم به آن نکرد. این موضع فرانسه در حالی است که این کشور و سایر کشور‌های اروپایی نسبت به گنجاندن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا، واکنش سردی نشان داده‌اند.

این در حالیست که ظریف بار‌ها به اروپا درباره برجام هشدار داده و به آن‌ها گفته است نمی‌توان بدون خیس شدن شنا کرد. اما به نظر می‌رسد که اروپایی‌ها تمایلی به جدی گرفتن مواضع هشدارآمیز ظریف و سایر مقامات جمهوری اسلامی ندارند.

سایت فرارو در تهران نوشت: شاید به همین دلیل است که در صفحه یادداشت‌های روزنامه واشنگتن‌پست ادعا شد که اروپا دیگر اظهارات هشدارآمیز ظریف را جدی نمی‌گیرد. چرا که طبق همین ادعا، تهران برای حفظ مشروعیت و ادامه حیات خود به پول و همکاری اروپا نیاز دارد.


برجام در وضعیت قرمز قرار گرفته است

روزنامه اعتماد در تهران نوشت: برجام در وضعیت قرمز قرار گرفته است. موضع‌گیری‌های مقام‌های متفاوت در ایران به‌خصوص در ۳ هفته اخیر نشان از قرار گرفتن برجام روی بندی باریک را دارد. تهران به اعتراف مقام‌های دولت دونالد ترامپ در حال تحمل شدیدترین فشار‌های اقتصادی از سوی امریکاست. هر چند که اروپایی‌ها می‌گویند به برجام پایبند هستند، اما آیا خروج کمپانی‌های بزرگ و متوسط اروپایی از ایران پس از بازگشت تحریم‌های هسته‌ای و فرامرزی امریکا معنایی جز تحریم ایران در اروپا هم می‌تواند داشته باشد؟

انتقاد‌های اخیر ظریف ار تعلل اروپا و تاثیرپذیری اقتصادی و سیاسی آن‌ها از امریکا در حالی مطرح شد که در ۷۲ ساعت گذشته خبر مربوط به توقف ارسال مراسلات و بسته‌ها از مقصد لندن به تهران از سوی شرکت Royal Mail در رسانه‌های ایرانی بازتاب قابل توجهی پیدا کرد و به کنار گذاشته شدن تعارف انگلیسی‌ها با تهران در همراهی با امریکا در تحریم تعبیر شد. به گزارش بی‌بی‌سی شرکت پست بریتانیا از چند روز پیش ارسال هر گونه محموله پستی به ایران را متوقف کرده و دستورالعملی به شعبه‌های اداره پست رویال میل ارسال شده و از آنان خواسته شده تا اطلاع ثانوی هیچ‌گونه بسته پستی و حتی نامه به مقصد ایران را نپذیرند. پیش از این خبر از انگلیس، خبر‌های رسیده از فرانسه که اخیرا میزبانی گروه ۷ را برعهده داشت نیز بوی خوبی را به مشام ایران نرساند.

در نشست اخیر که قریب به ۱۰ روز پیش انجام شد، بیانیه‌ای نهایی منتشر شد که در چند بند آن انتقاد‌هایی از فعالیت‌های منطقه‌ای و آزمایش‌های موشکی ایران به چشم می‌خورد و البته منفی‌ترین نکته آن هم این بود که هیچ اشاره‌ای به برجام و لزوم تداوم اجرای آن به عنوان تعهدی چندجانبه نشده بود. تهران به متن این بیانیه نیز واکنش نشان داد و از فحوای کلام مقام‌های ایرانی این نکته قابل استنباط بود که دیگر حنای شعار غربی‌ها مبنی بر وجود اراده سیاسی برای حفظ برجام نزد ایرانی‌ها رنگی ندارد.


سفیر فرانسه در تهران نیامده احضار شد!

سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران بخاطر توئیت سفیر فرانسه در آمریکا در باره برجام به وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی احضار شد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه نماینده وزارت خارجه با اشاره به توییت های منتسب به سفیر فرانسه در واشنگتن که محتوای آنها از نظر جمهوری اسلامی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست، خواستار توضیح دولت فرانسه شده و اعلام کرد در صورتی که اظهارات مزبور مورد تائید دولت فرانسه بوده و بیان کننده مواضع رسمی این کشور باشد، این امر در مخالفت آشکار با اهداف و مفاد برجام خواهد بود.

وی افزود: چنانچه به نحوی رضایت بخش به این مساله رسیدگی نشده و موضوع فیصله نیابد، جمهوری اسلامی موضوع را براساس سازوکارهای پش بینی شده در برجام پیگیری نموده و حق خود برای هرگونه واکنش مقتضی را محفوظ می‌داند.

سفیر فرانسه در آمریکا شب گذشته در حساب توییتری خود نوشت:«اینکه بگویم ایران پس از انقضای برجام اجازه دارد اورانیوم غنی سازی کند، اشتباه است. براساس ان پی تی و پروتکل الحاقی آن، ایران باید تحت نظارت های شدید ثابت کند که فعالیت های هسته ای آن غیرنظامی است.»

این دیپلمات فرانسوی اضافه کرد:«همانگونه که در سال 2002 گفتیم غنی سازی اورانیوم بدون برنامه غیرنظامی موثق براساس ان پی تی غیرمجاز بود. ما در سال 2025 نیز اگر لازم باشد می توانیم همانگونه پاسخ دهیم. تحریم ها اعمال شد و باز می تواند اعمال شود.هیچ «غروبی» بعد از برجام وجود ندارد.»

ارو اظهارداشت:«روسیه اورانیوم غنی شده برای نیروگاه هسته ای بوشهر را تامین می کند. لذا هیچ دلیل موجهی برای غنی سازی گسترده اورانیوم توسط ایران پس از برجام وجود ندارد.»


حمله نوچه خامنه ای به اروپايی ها: گور پدر شما!

احمد خاتمی در خطبه‌های اولین نماز جمعه سال ۹۸ گفت: اروپا هم با آمریکا همراهی کرد. این کانال مالی اروپا کاملا فریبنده و به تعبیر مقام معظم رهبری به شوخی تلخ شبیه بود و گفتند تلاش‌های ما برای حفظ این توافق در حکم چک سفید امضا برای ایران و به خصوص در زمینه مسائل حقوق بشر نیست.

احمد خاتمی با حمله به کشورهای اروپايی گفت: خجالت بکشید، مرگتان باد. حقوق بشر؟ شما حقوق بشر می‌فهمید؟ گور پدر شما با این چک سفید امضایتان.

وزیر امور خارجه فرانسه پیش تر تاکید کرد: تلاش‌های فرانسه برای نجات برجام به منزله چک سفید به رژیم ایران نیست و بطور یقین شامل موارد حقوق بشری نمی‌شود.


اینهم از اروپايی که خامنه ای را به گریه انداخت

خامنه‌ای روز گذشته در اولین سخنرانی خود در سال ۱۳۹۸ گفت: اروپایی‌ها در ماجرای برجام از پشت به ما خنجر زدند. این کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است.

خامنه ای با بیان اینکه اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، گفت: این کانال مالی بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است و هیچ معنایی ندارد. اروپایی‌ها به بهانه های مختلف کارهای خود را انجام ندادند و مرتب به ما تأکید می‌کردند که نباید از برجام خارج شوید ولی عمل خودشان، همان خروج از برجام بود.

خامنه ای در ادامه گفت: نباید از تحریمها بنالیم. تنها راه رسیدن به مرحله بازدارندگی اقتصادی، قطع امید از کمک و همراهی غربی‌ها است. از غربی‌ها می‌توانیم انتظار توطئه و خیانت و خنجر از پشت زدن داشته باشیم ولی انتظار کمک و صداقت نمی توان داشت.

رهبر جمهوری اسلامی افزود: سیاستمداران غربی در باطن آدم‌هایی هستند به معنای کامل کلمه وحشی. کت و شلوار پوشیده و ادکلن و کراوات می‌زنند و کیف سامسونت در دست دارند اما باطن آنها به معنای واقعی، وحشی است.

علم الهدی، نماینده خامنه‌ای در مشهد اخیرا گفته بود: این اروپا یک روباه است که سر ما را کلاه گذاشت و وضعیت ما در برجام به جایی رسیده که حالا یکی ما را گرفته، و دیگری ما را می‌زند.

aria January 19, 2019 10:50 PM

افشا شدن نقشه شوم رژیم برای مظلوم نمایی : اکنون که رژیم بطور کلی درمانده شده ممکن است در روزهای اینده سپاه اقدام به بمبگذاری در نماز جمعه بنماید و بگردن داعش یا مجاهدین بیاندازد !

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش March 21, 2019 08:18 PM

منظور آغا اینه که من هم در ظاهر وحشی هستم و لباس وحوش به تن دارم هم در باطن

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak March 21, 2019 08:45 PM

آقای آخوند به نظر میرسد که شما حافظه خودتان را هم کم کم از دست میدهید کمی پشت سرتان را نگاه کنید ببینید این تخم لق را اول کی اول همه راه انداخت ؟ اول تا یک زره به خودتان مطمان شدید آمریکاییها را گروگان گرفتید ،همان امریکایی که شما را تو تخت گشاد ایران نشاند شما ها اگر از تو رادیو یک بار اسمتان برده میشد هفتاد تا معلق میزدید به یکباره دور از انتظار همه تون کل ایران را در یک سینی طلا به شما ها داد دیدی ۴۴۴ روز دیپلماتهاشو تو سفارت گروگان گرفتید اگر هم این واقعه یک ساخت و پاخت دو طرفه بنا به دلایلی هم بود شما ها بهر برداری سیاسی کردید به ازای میلیاردها دلار پول این ملت و میلیاردها دلار قراردادهای نیمه تمام و غیره که چون مست و سرمست از این پیروزی بودید این مبلغ ها به نظرتان هیچ میآمد و مفت دادید بعد از این ترور های بی پروا در داخل اروپا

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین March 22, 2019 01:22 AM

ای رهبر نادان و بیسواد٬
اروپا شوخی نمیکند بلکه چهار دهه سواستفاده کرده و از تو سواری گرفته است هنوز کجاشو دیدی؟ لبنان و سوریه و فلسطین و روسیه هم از تو سواری گرفتند و تو نمیدانی هنگامهٔ آن که رسید٬ خواهی فهمید وحشی چه کسی است؟ بگذار یادآوری کنم کشتنِ مردمان بیگناه و باگناه٬ بریدنِ دستِ تنگدستی که ناچار به دزدیدی شده است که تو خود سبب تنگدستیِ او شده ای٬ قصاص چشم برای اسیدپاش که آزادانه میتواند در بازار اسید بخرد فروش کلیه٬ فروشِ کودکان٬ تجاوز به کودکان٬ شکنجه زندانیان٬ نابودیِ زیستگاه٬ شکنجه و کشتنِ جانوران و بسیاری دیگر از همین مردم گرفتی و به روسیه و لبنان و سوریه و فلسطین دادی و آنها را تنگدست میکنی که از رویِ ناچاری دزدی کنند و سپس این مردم را مجازات میکنی و بدینگونه به مردم آسیبِ دو جانبه میزنی تو که همه این کارهای تبهکارانه را در پوشاک روحانیت میکنی! اکنون خودت پاسخ بده چه کسی درنده خوست؟
نوروز بر همه ایرانیان پیروز باد

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak March 22, 2019 03:56 AM

که بی رحمانه بدون هیچگونه پروایی و اعتنا به قوانین این کشور حالا میگوید آنها کارد را از پشت به شما زدند اینست که میگویم شما حافظه خودتان را از دست دادید اوروپا و آمریکا همه همت خود را بکار گرفتند تا شما دزدان سر کار بمانید وگرنه شما ها را نمیآوردند که ببرند ولی انقدر به آنها دروغ و خیانت کردید که گورتان را خودتان با دست خودتان کندید ،

گزارش یا اعتراض به این نظر


shahin March 22, 2019 05:11 AM

بدبختها دیدید که آمریکا میتواند چه غلط هایی بکند؟
باز هم بگویید مرگ بر امریکا!

گزارش یا اعتراض به این نظر


خط پایان نزدیک است !!! March 22, 2019 05:13 AM

• ادامهٔ فعالیت های تروریستی در سرتاسر اروپا
ادامهٔ ترور مخالفان سیاسی رژیم منفور اسلامی در اروپا•
• ادامهٔ سیاست های ماجراجویانه و تهدیدات اسلامی در منطقه و جهان
• ادامهٔ حمایت از احزاب و گروهای تروریستی اسلامی در منطقه
• ادامهٔ جنگ های خونین و پر هزینهٔ نیابتی در منطقه
• ادامهٔ اذیت، آزار و سرکوب ملت متمدن و آزادیخواه ایران
• ادامهٔ حبس و شکنجهٔ آزادیخواهان و منتقدین رژیم اسلامی در زندان ها
• ادامهٔ بازداشت، حبس و گروگانگیری اتباع غربی در ایران اشغالی
• ادامهٔ نقضِ و پایمال کردن حقوق اولیهٔ انسانی مردم آزادیخواه ایران
• ادامهٔ اذیت و آزار زنان ایران و سیاست های «تبعیض جنسیتی» علیه زنان در ایران اشغالی
• ادامهٔ فعالیت های «تروریستی اسلامی» در منطقه
• ادامهٔ فعالیت های موشک پرانی در منطقه
• ادامهٔ تهدید موجودیت کشور اسرائیل
• ادامهٔ تهدیدهای امنیتی و نظامی علیه کشورهای عرب منطقه
• ادامهٔ رجز خوانی ها و سیاست های «آمریکا ستیزی اسلامی» در منطقه و جهان
• ادامهٔ تهدیدات و نفرت پرآکنی علیه جامعه متمدن بشریت
• ادامهٔ ایجاد بی ثباتی ها و نا امنی ها در منطقه
• ادامهٔ دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه
• ادامهٔ سرکوب های نهادینهٔ علیه پیروان دیگر ادیان الهی در ایران اشغالی
• ادامهٔ سرکوب متفکران، نویسندگان، دگر اندیشان در ایران اشغالی
• ادامهٔ اشغال نظامی سوریه و مانع شدن از پروسهٔ صلح و آشتی ملی در آن کشور جنگ زده
• ادامهٔ تهدید استقلال، حاکمیت، امنیت، تمامیت خاکی و آبی کشورهای عرب منطقه
• ادامهٔ فساد نهادینه در دستگاههای حاکمه رژیم اشغالگر اسلامی
• ادامهٔ دخالت سپاه در کلیه زمینه های سیاسی، اقتصادی، مالی، فرهنگی، علمی، آموزشی و در ایران اشغالی
• ادامهٔ نفرت پرآکنی ها علیه دیگر ادیان الهی، تمدن های بشری، تاریخ بشریت و ارزش های والای انسانی در جهان
• استقرار موشک های ساخت رژیم در سواحل شرق مدیترانه و تهدید امنیت مدیترانه و امنیت قارهٔ اروپا
• و
همه از دلایل و خطرات معتبری هستند که اروپا را با جهان بشریت علیه رژیم اسلامگرایان اشغالگر شیعه، متحد خواهد کرد
خط پایان نزدیک تر و نزدیک ترمی شود و سقوط و فروپاشی کامل رژیم اسلامی آشکارتر از دیروز و حتمی تر از گذشته ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو March 23, 2019 07:25 AM

آخوندها با آمدن خود فقر و بیشرفی را به ایران آوردند ما ملت نجیب و با شرفی هستیم
بارها ثابت کردیم و باز هم نشان میدهیم ما بازمندگان فرزندان راستی‌ و درستی هستیم بهتر است عدالت بدست خود مردم ایران اجرا شود تا این که بیگانه

گزارش یا اعتراض به این نظر


رضا.ف April 15, 2019 02:31 AM

یعنی از این اروپاییها و اون حزب دموکرات بیشرف تر خودشونن مثل اختاپوس رنگ عوض میکنن بیچاره کردن خاورمیانه رو وقتی حکومت لاییک سر کار باشه میرن پشت اسلامگراها وقتی اسلامگرا اومد میرن پشت اون یکی
هر چنذ سال یک بارم که فکر میکنن کارگر و نظافت چی کم دارن مرزها رو باز میکنن مهاجر یا به عبارتی برده میگیرن از کشورهایی که با جانوران اسلامگرا ویرانشون کردن! ! تازه کلی هم منت میزارن
اگر کشورهای خاورمیانه میتونستند اتحادیه تشکیل بدن و مراودات تجاری بین خودشون انجام میدادن اینها از گرسنگی میمردن ولی! ! تنها کسی به فکر این اتحادیه بود مرحوم شاه بود که

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 15, 2019 11:31 AM

برجام آخرین پرده از نمایش اروپا و دمکراتهای آمریکا برای هاپولی کردن صدها میلیارد دلار از سرمایه های بلوکه شده ایران قبل از سقوط رژیم بود که در فردای سقوط رژیم ملت ایران اگر طلبکارشان شد بگویند سر برجام پولها را دادیم به حکومت قانونی وقت یعنی جمهوری اسلامی ولی اروپا و دمکراتها کور خوانده اند ملت ایران و حقوقدانان مجرب و وطن پرست ایرانی گلوی همه ی این پست فطرتان را خواهند فشرد و سرمایه های ایران و سودش را به ایران یاز خواهند گرداند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین April 15, 2019 04:40 PM

ای نادانان٬ بیسوادان٬ اهریمنان٬ تبهکارانِ تروریست٬
انگار که شماها به هیچ زبانی آشنایی ندارید شماها هرگز نخواهید توانست از رنگِ سیاه٬ رنگ سپید بسازید پندِ من به شما: برجام را فراموش کنید و کوشش هم نکنید زیرا هتا یک اپسیلون برجام گیرتان نخواهد آمد و همچنین گدایی از دموکرات هایِ آمریکا و کشورهای تروریستی نکنید زیرا آنان برابر با هیچ هستند و شماها برای هیچ گدایی میکنید خاک بر مغزِ پوکتان شود تا شاید کمی سنگین شود لبنان٬ سوریه٬ فلستطین ووو تا هنگامیکه پول بدستشان میرسید خوب بودند و اکنون آنان شما را دیگر نمی شناسند آوردنِ نیرو از بیرون هم هیچ سودی برایتان ندارد زیرا از دستمزدِ آنان بسیار کاسته شده است بهتر است چاره ای برایِ خود پیدا کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 15, 2019 09:24 PM

بله آنچه آن خل وچل دیوانه اوباما وجان کری انجام دادند درحقیت زورگوئی و زورگیری وباجگیری کردن علی خامنه ای وشرکاء را بابیش از۱۵۰میلیارددلاروبا برداشتن تحریم ها پاداش دادند وجهانیان را بالولو خوره اتمی آخوندها گول زدند که بله اگرچنین نشود چنان میشود درحقیقت این دوتمام خل وچل ومشتی لابی های رژیم آخوندی درامریکا و دمکرات های بی دمکرات امریکا درحقیقت بساط حریص شدن ذات طعمه کارخامنه ای وقشونش برای دریافت میلیاردها دلاردیگررقم زدند ولی باظهورترامپ که ناجی میدهد ونه ازلولوخوره اتمی آخوندی وقشون تروریستش وحشتی دارد وزوررا با زورجواب میدهد وحتی باتحریم ها آنچه را که بازوروکلک وحیله دریافت کردند به عبارتی پس خواهد گرفت امریکا واروپا همچون شیروپلنگ دریک مورد لاقل تفاهم کلی دارند که نگذارند برایشان روباه ها قلدری کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 17, 2019 03:10 PM

ظریف نشان داده است که در جوهره ذاتی اش یک انسان دروغگو ویک مسلمان پدرسوخته وریاکار و ""تقیه"" بنیاد است بهمین دیل میتوان دریافت که کشورهای ذینفع دربرجام از همان روزیکه آمریکا برجام را با سرنوشتی بد فرجام مواجه کرد اروپائیها نیز قبل از همه تکلیف خودشان را فهمیدند بهمین جهت بازیهای گوناگون بر صحنه آوردند تا رهبر حکومت و حاج جواد ظریف وشیخ حسن را سرکاربگذارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 17, 2019 06:52 PM

ظریف مفعول از اولش هم عددی نبود خود خامنه ای هم پخی نیست چه برسه به این مردک زپرتی

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  33130 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.