آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 19 مرداد ماه 1401 = 10-08 2022

جنگ اوکراین؛ اگر غرب ببیند که خامنه‌ای دخالت می‌کند..

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب ماهواره «خیام» از سوی روسیه، اعلام کرد که همکاری فزاینده روسیه با ایران، باید به عنوان یک خطر بزرگ برای جامعه بین‌المللی تلقی شود. همچنین مقامات اسرائیلی در این زمینه ابراز نگرانی کردند.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش فاش نشده روز به خبرگزاری دولتی آناتولی در ترکیه گفت که آمریکا از اقدام روسیه در پرتاب «یک ماهواره با قابلیت چشمگیر جاسوسی از جانب ایران آگاه است».

او در پاسخ مکتوب خود به این خبرگزاری ترکیه ادامه داد: «تعمیق اتحاد روسیه با ایران چیزی است که کل جهان باید به آن به عنوان یک تهدید عمیق نگاه کنند.»

همچنین کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد مقامات این کشور پس از همکاری ایران و روسیه در زمینه ارسال ماهواره خیام به فضا، بسیار از این همکاری نگران‌اند.

دیپلمات‌های غربی در این زمینه به کانال ۱۱ اسرائیل گفتند که اگر غرب ببیند که جمهوری اسلامی به شکل فعال در جنگ اوکراین به روسیه کمک می‌کند، این موضوع برای ایران هزینه خواهد داشت.

مقام‌های جمهوری اسلامی بر همکاری با روسیه در این زمینه تاکید کرده‌اند و سفارت روسیه در تهران نیز اعلام کرد این ماهواره را شرکت‌های روسی به سفارش ایران ساخته‌اند.

به گزارش ایران اینترنشنال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی نیز روز چهارشنبه ۱۹ مرداد به طور غیرمستقیم مداخله روسیه در ساخت آن را تایید کرد و گفت: «خط تولید مشترک ماهواره خیام را با کشور روسیه راه اندازی خواهیم کرد.»
mazyar August 11, 2022 08:50 AM

عنوان یک {اگر} گنده داره ولی در متن هیچ من نفهمیدم این اگر را از کجا بیرون آوردن
اگر غرب ببیند که خامنه ای دخالت میکند
آنگاه میگوید:خواهش میکنم نکن التماست میکنم نکن
پس کمتر بکن

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: