آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 14 آذر ماه 1398 = 05-12 2019

حضور دو جودوکار پناهنده ایرانی در اسرائیل

در حالیکه رسانه‌های اسرائیلی از حضور سعید ملایی جودوکار ایرانی در مسابقات گراندپری تل‌آویو اسرائیل خبر می‌دهند، نام او هنوز در میان ورزشکاران این مسابقات در سایت فدراسیون جهانی جودو مشاهده نمی‌شود.

با این حال محمد رشنونژاد، جودوکار دیگر ایرانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی به هلند پناهنده شده بود، در این مسابقات زیر پرچم فدراسیون جودو و تیم پناهندگان مسابقه می‌دهد. جرازالم پست به نقل از رادیو ارتش اسرائیل نوشت: «سعید ملایی، جودوکار ایرانی که اخیرا شهروندی مغولستان را دریافت کرده، قرار است ژانویه آینده به اسرائیل سفر کند تا در مسابقات جایزه بزرگ تل‌آویو (گراندپری) شرکت کند.» ملایی که ماه گذشته در مسابقات گراند اسلم اوزاکای ژاپن با پرچم فدراسیون جهانی جودو شرکت کرده بود، پس از دو برد و دو باخت به مقام هفتمی رضایت داد. ملی‌پوش سابق ایران، دوشنبه گذشته شهروندی کشور مغولستان را کسب کرد و طبق نوشته رسانه‌های اسرائیل تصمیم دارد با شرکت در مسابقات تل‌آویو سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند.

بر اساس گزارش رادیو ارتش اسرائیل، ملایی با خالتما بتولغا، رئیس جمهوری مغولستان و ماریوس ویزر، رییس فدراسیون جهانی جودو مشورت کرده و تصمیم گرفته است که در مسابقات ماه آینده اسرائیل شرکت کند. طبق این گزارش موشه پونته، رئیس فدراسیون جودوی اسرائیل این هفته به مغولستان سفر می‌کند تا شرایط سفر رسمی ملایی را فراهم کند.
بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، احتمال دارد این جودوکار ایرانی که هم اکنون ملیت مغولستانی دارد حتی قبل از رفتن به اسرائیل هفته آینده در مسابقات جودو در چین با موکی ساگی، جودوکار اسرائیلی روبرو شود که در صورت وقوع چنین اتفاقی، برای نخستین بار پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران، یک ورزشکار ایرانی [با تابعیت مغولستانی] در مسابقات جودو در مقابل یک ورزشکار اسرائیلی قرار می‌گیرد.

پس از مسابقات اوزاکا، موکی ساگی در اینستاگرام به ملایی به‌خاطر بازگشت به مسابقات جودو تبریک گفت. ملایی هم در مقابل از این جودوکار رقیب و هم وزنش به‌خاطر این حمایت تشکر کرد و گفت: «همیشه برایت بهترین‌ها را آرزو می‌کنم، دوست خوب من.» با این حال، هنوز نام ملایی در فهرست ورزشکاران وزن منهای ۸۱ مسابقات گراندپری تل‌آویو درج نشده است. در این فهرست نام ۹ جودوکار از کشورهای یونان، کانادا، بلژیک، اتریش، تاجیکستان، استونی، جمهوری دموکراتیک کنگو، بوروندی و وانواتو آمده است. سعید ملایی که شماره یک وزن خود (سید یک) محسوب می‌شود، شهریور امسال در بازی‌های قهرمانی جهان در توکیو براساس تصمیم مقام‌های فدراسیون جودوی ایران مجبور به باخت مصلحتی روبروی حریف بلژیکی شد تا مقابل حریف اسرائیلی بازی نکند. وی با نارضایتی از این اقدام از ژاپن به آلمان رفت و در نهایت در این کشور تقاضای پناهندگی کرد.

در پی این اقدام، فدراسیون بین‌المللی جودو با انتشار بیانیه‌ای جودوی ایران را تعلیق کرد. در مسابقات گراندپری تل‌آویو، دو جودوکار از امارات عربی متحده نیز حضور دارند. گرچه هر دوی این جودوکارها متولد مولداوی هستند اما زیر پرچم امارات به رقابت می‌پردازند. همزمان نام محمد رشنونژاد، جودوکار پناهنده ایرانی در فهرست شرکت‌کننده‌ها در رقابت‌های گراندپری تل‌آویو به چشم می‌خورد. رشنونژاد ۲۳ ساله در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم در تیم پناهندگان و زیر پرچم فدراسیون جهانی جودو رقابت می‌کند. وی در حال حاضر سید ۳ را در وزن خود در اختیار دارد. وی در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از آنکه همراه تیم ملی ایران در رقابت‌های گراندپری هلند شرکت کرد، به ایران برنگشت و در این کشور تقاضای پناهندگی داد. وی پیش از این با لباس تیم ملی ایران به مدال نقره آسیا رسیده بود. مسابقات گراندپری تل‌آویو در تاریخ ۲۳ تا ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی (۳ تا ۵ بهمن ۱۳۹۸) برگزار می‌شود.


کُشتی و شطرنج ایران هم در مسیر تعلیق

پس از تعلیق جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی جودو به علت خودداری از انجام مسابقه با حریفان اسرائیلی، حالا کشتی و همچنین شطرنج ایران نیز به همین دلیل در آستانه تعلیق و تحریم قرار گرفته‌اند.

فدراسیون جهانی شطرنج، نام ایران را از رقابت های المپیاد نوجوانان جهان حذف کرد

به گزارش ایسنا، سایت رسمی فدراسیون جهانی شطرنج، نام ایران را از رقابت های المپیاد جهانی نوجوانان جهان که در ترکیه برگزار خواهد شد حذف کرده است.

این گزارش می افزاید که در لیست اولیه و سایت رسمی مسابقات نام تیم و ترکیب ایران وجود داشت اما اکنون ۲ روز مانده به برگزاری این مسابقات نام تیم ملی ایران از این رقابت ها حذف شد.

در این رقابت‌ها تیم‌هایی از ۴۷ کشور که نام اسرائیل نیز در لیست دیده می‌شود حضور دارند.

پیش تر یک شطرنج‌باز جوان ایرانی برای دومین بار و پس از سوئد، در رقابت‌های هند نیز در مقابل نماینده اسرائيل حاضر نشد و از ادامه مسابقات انصراف داد.

در پی این اقدام نگرانی‌ها و گمانه‌زنی‌هایی در زمینه محروم‌شدن شطرنج ایران از رقابت‌های بین‌المللی به وجود آمد.

این در حالیست که ایران سابقه قهرمانی در این رقابت ها را در کارنامه خود دارد و حتی توانسته است علاوه بر قهرمانی بر روی سکوی این مسابقات قرار گیرد.


شطرنج‌باز ایرانی در مقابل نماینده اسرائیل حاضر نشد

آرین غلامی، شطرنج‌باز جوان ایرانی در دور چهارم مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان در شهر دهلی هند در مقابل حریف اسراییلی خود حاضر نشد.

این اقدام غلامی با واکنش منفی مسئولان برگزاری این رقابت‌ها روبرو شد و نماینده شطرنج ایران در نهایت از این مسابقات انصراف داد.

در رقابت‌های امسال شطرنج قهرمانی جوانان جهان ۱۸۹ شطرنج‌باز دختر و پسر از سراسر جهان شرکت کرده‌اند.

این در حالیست که فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تعلیق فدراسیون جودوی ایران از تمامی مسابقات تایید شده است. علت تعلیق جودوی ایران "باخت اجباری" سعید ملایی در ژاپن برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی و موارد مشابه این رفتار در بازی‌های المپیک ۲۰۰۴ بود.


محرومیت جودوی ایران دائمی شد

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تا زمانی که فدراسیون جودوی ایران مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی را قبول نکند، از حضور در کلیه مسابقات و فعالیتهای بین‌المللی محروم خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون جهانی جودو، بدنبال اتفاقاتی که در مسابقات جودوی قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در توکیو رخ داد، محرومیت نهایی فدراسیون جودوی ایران از حضور در تمامی مسابقات و رویدادها و فعالیت‌های اجتماعی توسط فدراسیون جهانی جودو اعلام شد.

فدراسیون جهانی جودو در بیانیه ای حکم نهایی را در مورد فدراسیون جودوی ایران صادر کرد و نوشت: فدراسیون جودوی ایران تا زمانی‌که تضمین محکمی مبنی بر اینکه ثابت کند که به اساسنامه فدراسیون جهانی پایبند است و قبول کند که ورزشکارانش مقابل ورزشکاران اسرائیلی مسابقه خواهند داد، از حضور در تمامی مسابقات و رویدادهای بین‌المللی محروم خواهد بود.

در این بیانیه، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، فدراسیون ایران را متهم به تخطی از منشور المپیک و کدهای اخلاقی IOC کرده است. طبق اعلام فدراسیون جهانی جودو، فدراسیون ایران تا ۲۱ روز فرصت دارد به دادگاه حکمیت ورزش نسبت به این حکم اعتراض کند.


خانه از پای‌بست ویران است

محمد منصوری که در سه سال اخیر سرمربی‌گری تیم ملی جودوی ایران را به عهده داشته، و قراردادش تا المپیک توکیو اعتبار دارد می‌گوید دیگر حاضر نیست به ایران برگردد.

او می‌گوید: دیگر انگیزه نداشتم. جان به لب شده بودم. خانه از پای‌بست ویران است. تا الان هم جان می‌کندم که دوام آوردم. آنجا نمی‌شود کار کرد. نمی‌گذارند کار کنی. با برنگشتن سعید، می‌خواستند همه چیز را سر من خراب می‌کنند و هنوز ایران بودم که می‌نوشتند دارم با صهیونیست‌ها همکاری می‌کنم!!

وی افزود: روزی که سغید ملایی در توکیو قربانی شد رفتم سر تمرین اما نمی‌توانستم تمرین بدهم. با حس درماندگی و خفگی در خودم فرو رفته بودم و تمرکز نداشتم. ناگهان بلند شدم و روی تاتامی که به آن عشق می‌ورزم و تمام زندگی‌ام را برایش گذاشته‌ام، با صدای بلند به بچه‌ها گفتم چه تمرینی؟ بروید از جوانی‌تان لذت ببرید. آخرش می‌خواهید سعید ملایی بشوید که بگویند بی سر و صدا بباز؟ وقت‌تان را اینجا تلف نکنید


فدراسیون جهانی جودو، جودوی ایران را تعلیق کرد

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد بعد از اتفاقاتی که در جام‌جهانی ۲۰۱۹ توکیو رخ داد که طی آن سعید ملایی از طرف مقامات رژیم ایران مجاب به کناره‌گیری از رقابت خود شد، تا فدراسیون جودوی ایران را تعلیق کند.

فدراسیون بین المللی جودو به دلیل اتفاقاتی که در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۱۹ در آخرین رقابت های توکیو برای جودوکار وزن ۸۱- کیلوگرم ایران (سعید ملایی) در رقابت با جودوکار اسرائیلی رخ داد، چنین تصمیمی را اتخاذ کرد.

براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در این موضوع نقش داشته اند.


از اوباش بزدل (رهبر) نترسید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده در حمایت از سعید ملایی، جودوکار ایرانی به فدراسیون بین‌المللی جودو می پیوندند.

به گزارش صدای آمریکا، این سخنگو با انتشار پیامی در توئیتر با اشاره به فشار مقام های ورزشی رژیم ایران به سعید ملایی برای باخت و روبرو نشدن با ورزشکار اسرائیلی نوشت: حضور در مسابقات ورزشی نباید با واهمه از اقدامات تلافی‌جویانه اوباش بزدل همراه باشد.

پیش تر اعلام شده بود که فدراسیون بین‌المللی جودو نام اکانت رسمی خود در توییتر را به هشتگ "من از مولایی حمایت می‌کنم" تغییر داده است.


بی کفایتی حکومت در اداره کشور و ترک وطن

علیرضا فغانی، داور بین‌المللی و پرافتخار فوتبال ایران که سابقه داوری در مسابقه‌های جام‌جهانی را نیز در کارنامه خود دارد، پس از سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان،و پوریا جلالی‌پور، کماندار پارالمپیکی ایران، که به علت فشار حکومت ایران پناهنده شدند، اعلام کرد که از ایران به استرالیا مهاجرت می‌کند.

سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، در پایان مسابقات جهانی توکیو به علت فشار حکومتی و اجبار برای باخت به هدف ممانعت از مسابقه با حریف اسرائیلی به ایران بازنگشت، و بعد از آن اعلام شد که محمد منصوری مربی پیشین تیم ملی جودوی ایران نیز به او پیوسته است.

همچنین پوریا جلالی‌پور،کماندار پارالمپیکی ایران، که برای شرکت در مسابقات تیروکمان به هلند اعزام شده بود، پناهنده شد.شهنام August 31, 2019 07:41 PM

"باید به بازی" غلط است " باید ببازی " صحیح است فقر نوشتاری را گسترش ندهیم با سپاس

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور September 1, 2019 07:44 AM

من شرم دارم که کسانی را که هنوز در فرهنگ و دنیای 1400 سال قبل به سر می برند را انسان بنامم

گزارش یا اعتراض به این نظر


ali September 1, 2019 10:57 AM

حکومتی که باعث شده جوانان کشورم نا امید و مایوس از زندگی شوند لعنت بر جمهوری اسلامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


بازی دوستانه !!! September 2, 2019 04:18 AM

هرمان سعید مولایی، برای نشان دادن «حُسن انسانیت و ایرانیت» خود و «دهان کجی» به رژیم ملاهای اشغالگر حاکم هم که شده بایستی یک «بازی دوستانه» با همان ورزشکار اسرائیلی در اسرائیل انجام بده و نمایش آن را جهانی کنه!
هموطنان ایرانی ساکن اسرائیل بایستی در انجام این امر مهم و اساسی بایستی شرکت داشته باشند و از دولت اسرائیل و شخص نتانیاهو بخواهند این امر را عملی کند
باشد که این مسابقهٔ دوستانه بین دو ملت، بنای این منطق استبداد و خونین ۱۴۰۰ سالهٔ جهالت مذهبی را به لرزه درآورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آفتاب تابان September 2, 2019 04:37 AM

تمام بلاهاو مصبت های مردم ایران از هرقشر قوم قبیله طائفه از دست این دین طاعون وار بدست یه مشت اجنبی وطنفروش تحمیل میشه سازش بااین زالو وانگلی که کم کم در ما راه یافته را باید زیر پا له کرد تا من تو ما آزادشویم تااین افکار حسن حسین ممل جهنمی بهشتی وووکنار نگذاریم نه تنها روزگار ما زنده ها جز آشوب جنگ کشتار بلکه آیندگان ما نیز روی این جاده جهنمی خواهد بود پس حرکت ملی درپاک کردن این افکار از خود وفرزندان باشه
دورد بسیار به این مرد ورزش دوست که حرمت ایران و هم عزت ورزش کشورمان را حفظ کرده ومرگ زود رس بر حاکمان غاصب میهن زنده باد ایران پارسی

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو September 2, 2019 09:56 PM

واقعا" چقدر و تاچه به نهایتی تنفرباراست که بیش ازهشتاد میلیون مردم ایران باید برطیق خواسته وی عمل کنند - بله ایشان دستوردادند که خانواده مقتول میترااستاد قاتل دختراشان که نجفی باشد ببخشند ایشان دستوردادند که ورزشکاران ایرانی نباید با ورزش کاران اسرائیلی هم صحنه شوند بله علی خامنه ای ازنبود موجودیت مخالفت وارانه وتهاجمی مردم ایران برعلیه اش چنان قدرتی به وی تفهیم شده است که انکارخدای ایران است و مردمان ایران را وی آفریده است لازم است فدراسیون جهانی ورزش کلیه امورورزشی ایران تحت تحریم قراردهد زیراکه فدراسیون ورزشی ایران یک وابسته حکومتی و مجری امررهبراست و طبق دستورات خدا علی خامنه ای رفتارمی کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 4, 2019 03:24 PM

مجید زارعیان سرمربی تیم اعزامی جودو دروغ میگوید سرمربی هرتیم ورزشی را باید در زمره فرمانبران حکومت اسلامی دانست آنها همه جوره از سفره انقلاب ویرانگر متمتع شده اند ومیشوند وباید مطیع فرامین مسئولان جمهوری اسلامی باشند تجربیات دوران رسول خادم ومربیان تیم ملی کشتی را هرگز نباید از یاد ببریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شورشگران September 9, 2019 11:16 AM

من فکر میکنم اساساً در شرایط فعلی، هر ورزشکار شرافتمند و مردم دوستی باید از انجام مسابقه زیر پرچم خرچنگ نشان حکومت آخوندی خودداری کند، بخصوص فوتبالیستها که کلاً باید از حضور در استادیومهای مسابقات داخل کشور، بدون حضور زنان، خودداری کرده و آن را بایکوت کنند!و البته تماشاچیان مرد هم همینطور! ما مردم ایران باید سرنوشت خودمان را خودمان بدست بگیریم و نه اینکه بیهوده منتظر این آئین نامه و آن قانون وووو این حاکمیت ضدبشر منتظر بمانیم،

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 23, 2019 05:45 PM

ازقدیم وندیم می گفتند هرچی میمون زشت تراست بازی اش که همان خودنمائی باشد بیشتراست درحقیقت محض تاریکی افکارپلید و شیطانی اسلامی هرانچه برمردم ایران روا کرده است نتوانسته است بر روشنی افکاروپیشرفت و آزادی سرائیلی ها غلبه کند ولاعلاجانه عقده اش با ضمیمه آبروریزی بین المللی برای ایران با پذیرش محرومیت های ورزشی این چنین بروز میدهد درکتوب مخترعان وکاشفان و محققان جهانی یهودیان حداکثرآماررا به خودشان اختصاص داده اند علوم اتمی علوم موشکی وهواپیما سازی علوم فضائی ومحاسباتی آن علوم ریاضیات و فیزیک علوم کشاورزی و گیاهان علوم کامپیتوتری ازجماعت مسلمان هاچ وواج مانده مفت خورو قلدرو چپاولگرو جنایتگر علوم دستگیری ها و شکنجه ها و اعدام ها و ترورکردن وعلوم تولید فقرو فقیرو معتاد وخانه بدوش وتجاوزو شهوت رانی می باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  22822 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.