آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 30 فروردین ماه 1398 = 19-04 2019

عراق؛ اخبار نگران کننده برای جمهوری اسلامی

نزدیکی کم‌ سابقه میان عراق و عربستان. ریاض ممکن است از طریق ابزار‌های اقتصادی خود، به عراق جایگزین‌هایی بدهد تا خود را از وابستگی به رژیم ایران رها کند. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که عربستان به عراق پیشنهاد داده است که با نصف قیمت برق ایران، به عراق برق صادر کند.

نخست‌وزیر عراق به همراه یک هیئت بلندپایه بزرگ اقتصادی و سیاسی به عربستان سفر و با پادشاه و ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کرد. در جریان سفر عبدالمهدی حداقل ۱۳ تفاهمنامه اقتصادی و سیاسی بین عراق و عربستان امضا شده است.

پادشاه عربستان، در دیدار با نخست‌وزیر عراق، بر اشتراکات دو کشور تاکید کرد و خطاب به عبدالمهدی گفت: مملکت سعودی در کنار عراق می‌ایستد. دین، امنیت و منافع مشترکمان، ما را کنار هم قرار می‌دهد که باید در همه حوزه‌ها تقویت شوند.

این سفر در حالی صورت گرفته است که عبدالمهدی حدود دو هفته پیش به ایران سفر کرده بود. در آن زمان، برخی منابع عراقی اعلام کردند عبدالمهدی در تهران، راهکاری برای نزدیک‌سازی دیدگاه‌های تهران و ریاض پیشنهاد خواهد کرد. اما به نظر می‌رسد که محافل رسانه‌ای نزدیک به عربستان دیدگاه دیگری دارند.

روزنامه العرب در گزارشی تحلیلی نوشته است که نخست وزیر عراق، خودش را در موقعیت دشواری یافته است. چرا که او می‌خواهد به کشور‌های عربی نزدیک شود، ولی در عین حال، مایل نیست با گروه‌های متحد رژیم ایران در عراق درگیر شود.

بنا به نوشته این روزنامه، سفر عبدالمهدی به ریاض سینگال‌هایی نشان داد مبنی بر اینکه عراق مایل است به طور تدریجی از رژیم ایران و تحریم‌های آمریکا بر آن دور شود.


نخست‌وزیر پیشین عراق خواستار انحلال نیروهای حشد شعبی شد.

ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه این کشور در گفت‌وگو با رسانه‌های عراقی تأکید کرد که ماموریت حشد شعبی با پیروزی بر داعش و بازپس‌گیری اراضی عراق به کمک شرکای دیگر به پایان رسیده و اکنون زمان انحلال آن فرا رسیده است.

وی همچنین پیشنهاد داد که نیروهای حشد شعبی به ارتش، پلیس فدرال و پلیس محلی عراق ملحق شوند.

علاوی همچنین تقویت توانمندی‌های ارتش عراق برای برخورداری از توانایی تحکیم امنیت کشور بدون نیاز به هیچ گونه کمک خارجی را خواستار شد.

نخست وزیر پیشین عراق در این باره خاطرنشان کرد که انحلال حشد شعبی سرآغاز تحقق دولت مدنی در این کشور می‌باشد.


آمریکا: رژیم ایران مشکل ساز شده است

وزیر امور خارجه آمریکا در نشست وزیران خارجه ناتو در واشنگتن اعلام کرد که رژیم ایران مشکل ساز شده است.

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو افزود: شبه نظامیان شیعه مورد حمایت رژیم ایران در عراق، تحت نظر دولت بغداد قرار ندارند و این کار باعث می شود که ناتو و کشورهای غربی امنیت کمتری داشته باشند و این همان چیزی است که با اعضای ناتو درباره آن صحبت کردیم.

این در حالیست که پیش تر برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور مربوط به ایران گفته بود که براساس داده های اطلاعاتی محرمانه، رژیم ایران مسئول مرگ بیش از 600 سرباز آمریکایی در عراق است.

سناتور تد کروز از اعضای ارشد سنای آمریکا در این باره در یک توئیت اعلام کرد: وزارت‌ خارجه اطلاعاتی سری را علنی کرده که براساس آن رژیم ایران مسئول کشتن 600 آمریکایی در عراق است. من مدتها تلاش کردم تا مردم آمریکا در مورد کشته شدن صدها آمریکایی توسط رژیم ایران در عراق آگاه شوند.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام این خبر را نگران کننده خواند و گفت: آمریکا بدنبال افزایش تنش با حکومت ایران است. ما در برابر این اتهامات هشدار می دهیم، این اقدامات می تواند عواقب فاجعه باری برای کل خاورمیانه داشته باشد، منطقه ای که بدون اینها نیز دچار بحران است.


دشمن رژیم ملاها سفیر آمریکا در عراق شد

ماتیو تولر، سفیر سابق آمریکا در یمن، سفیر جدید آمریکا در بغداد شده است. ناظران می‌گویند تولر یکی از سرسخت‌ترین سفرای آمریکا در برابر حکومت ایران است. یک نماینده عراقی گفته: تغییر سفیر به این معنی است که استراتژی آمریکایی جدیدی وجود دارد.

تولر که به زبان عربی مسلط است، یکی از دیپلمات‌های کهنه‌کار آمریکا در جهان عرب بشمار می رود. انتصاب وی از سوی برخی مقامات بغداد، اقدامی در راستای افزایش فشار بر رژیم ایران در عراق ارزیابی شده است.

یک مقام دولتی در بغداد گفته: سفیر جدید آمریکا بسیار ضد جمهوری اسلامی است. به گفته این مقام عراقی، سفیر سابق آمریکا یک مرد مسالمت‌آمیز بود، اما سفیر جدید را می‌توان سفیر جنگی نامید.اردلان January 8, 2019 08:09 AM

عراق این را خوب میداند که جمهوری اسلامی بیشترین تخم مرغهایش را در عراق چیده بنابرین ملاها چاره ای جز التماس و اطاعت ندارند!
چرا که سرمایه های بسیار هنگفت مردم ایران به پاس خوش خدمتی سران نکبت حکومت ملاها هم اکنون در اختیار عراق قرار گرفته و آنها هر سازی بزنند آخوندها مجبور هستند با آن برقصند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


خرابتم January 23, 2019 11:22 AM

حتی کشور هایی که دست عسلی آخوندها تا آرنج در حلقشان است وقتش که برسه گاز هم میگیرند چقدر بدبختیم ما

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی January 23, 2019 06:34 PM

عزیزان واقعیت امروز دنیای ما قدرت آمریکاست که حرف اول را در دنیا میزند و مثل گاوی قدرتمند است که هم شاخ دارد و هم پستان شاه مسیول پستان گاو بود و حاشیه امنیت برای ایران بوجود آورده بود و کلا کشورهایی که عاقل هستند مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس به پستان آمریکا چسبیده و زندگی راحتی را برای مردمشان فراهم کرده‌اند عراق هم قضیه را فهمیده و بی شک به سایرین خواهد پیوست حالا تنها ایران می‌ماند و شاخ این گاو که البته علی عظما و برادران دزد و کلاش دور از این شاخ قرار دارد دارند و کارشان زر مفت زدن است و این مردم ایران هستند که باید با این شاخ درگیر شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی February 7, 2019 04:37 PM

من بعنوان یک ایرانی از اقدامات سیاسی آمریکا وفشارهائی که ایالات متحده بر رژیم ایران وارد میکند بسیار خرسندم وبا قاطعیت عرض میکنم که بخش بزرگی از مردم ایران چنان به ستوه امده اند که از هر اقدامی درجهت براندازی ونابودی این رژیم پلید وتبهکار با گرمی استقبال میکنند در این میان گله اصلاح طلبان کماکان بدنبال حقه بازی وفریب مردم هستند ومیخواهند جوری وانمود کنند که با مردن خامنه ای میتوان جمهوری اسلامی را به یک جمهوری تلطیف شده بدل کرد این درحالیست که دین گریزی ونفرت مردم بویژه در میان جوانان هر روز ابعاد وسیعتری می یابد واین مهم را مقامات خبیث جمهوری اسلامی بخوبی در یافته اند وبرای همین است که خامنه ای به اضطراب افتاده وهر روز صحبت از اصلاحات میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین February 7, 2019 11:05 PM

از دیدگاه من نکوست که مستر پرزیدنت ترامپ در هر کشورِ خاورمیانه یک سفیری مانند ماتیو تولر بفرستد که هیچ کس نتواند جُمب بخورد این مردکِ سرکرده حزب‌الله لبنان هم برایِ سرانِ جمهوری اسلامی خودشیرینی میکند زیرا از خوراک تا ابزار جنگی را از آنان میگیرد و اگر کار به جایِ باریک کشیده شود٬ خودشان را پس میکشند زندگی پادشاهیِ این مردِ نانجیب به جمهوری اهریمنان وابسته است چیزی نمانده است که همه را از خرخرهِ گشادت در بیاوریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو March 11, 2019 09:31 PM

درست همانند کودکان خردسالی معتاد خرید بسته های کبریت و آتش زدن انها ولذت از اتش افرزوی هرچند که منجربه آتش زدن خانه ها واتومبیل ها وخسارات مالی وجانی شود می برند وتازمانی پولی برای خرید کبریت بدست آورند به اعمالشان ادامه میدهند تنها راه مباززه قطع تمامی منایع پولی این کودکان است امریکا اگرواقعا" خواستارصلح درخاورمیانه است باید بایک قشون نظامی تمامی منابع نفتی چه عراق وچه ایران را حتی برای مدتی هم شده تصرف کند وفقط مایحتاج مردمی را تامین کند تازمانی ارتجاع مذهبی بر منابع نفتی ایران وعراق چنباتمه زده است تحریم ها قابل ذورزدن خواهد بود روس ها طبق قراردادی که با اخوندها دارند نفت ایران ضمیمه نفت روس ها خواهند فروخت حالا روحانی هم بفکرضمیمه کردن نفت ایران با نفت عراق است دولت عراق هم بسیاری شیعه هستند و تحت تهدید وفشارعلی خامنه ای هستن

گزارش یا اعتراض به این نظر


كاوه اهنگر (اصل) March 12, 2019 04:46 AM

متاسفانه عده قابل توجهي از هموطنان به امامزاده ترامپ دخيل بسته اند و چشم اميد به امريكا دارند كه نجاتشان دهد غافل از اينكه هم انگليس و هم امريكا و دول اروپايي و حتي چين و روسيه در نگهداري اخوندسانان در قدرت شريك جرم هستند و بيشترين نفع و سود مادي (نفت و گاز و معادن و مهاجرت نخبه هاي علمي) را از قبل حكومت ولي وقيح ميبرند و تنها چيزي كه برايشان مهم نيست رعايت حقوق بشر و وجود حكومت دمكرات و منتخب مردم در ايران است چشم طمع سيري ناپذير غرب و شرق به ثروت ايران دهه ها باعث شد به نقض فاحش حقوق مردم در ايران چشم بپوشند همين حرص و طمع را در مورد معادن دست نخورده و غني سه هزار ميليارد دلاري افغانستان نيز دارند شركتهاي سازنده موبايل و كارتلها و تراستها نياز مبرم به انچه زير زمين افغانستان خوابيده دارند و ارتش امريكا نيز در خدمت همين صاحبان زر و زور و تزوير است اخوند حرامزاده بيوطن در خدمت غرب و شرق بود و به نيازهاي مردم ايران و نيازهاي خود ايران نپرداخت خود مردم ايران بايد حساب خود را با اين جرثومه هاي فساد و تباهي صاف كنند، كسي عاشق چشم و ابروي سياه ايراني نيست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 5, 2019 04:24 AM

رژیم اشغالگر ایران را باید ساقط کرد تا هم ایران و هم جهان روی آرامش و سعادت ببینند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Germany is a Russian troujan April 5, 2019 04:37 AM

ترکیه رفته سوی پوتین برای گرفتن اس ۴۰۰ که در سوریه ثابت شد اختیارش دست روسیه است فراموش کرده که نیروگاه اتمی بوشهر پس از سالها غارت روس ها و گروگان گرفتن سیاست خارجی ملاها و مردم ایران اکنون خاموش است و روسیه حاضر به هیچ اقدامی نیست اردوغان باید به سوی آمریکا برگردد هیچ جایگزینی بهتر از امریکا برای هیچ کشور خاورمیانه نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 14, 2019 09:24 PM

باظهورجناب ترامپ وآینده نگری ایشان که چه صلح خاورمامیانه ومحافظت ازتمدن اسرائیل وهمچنین منافع امریکا درمنطقه باشد اقدام به تحریم های همه جانبه جنگ ونقاق برانگیزیان با توصل به قشون های تروریست و ضدمردمی شده است ولی دادوفغان های اروپائی ها بدرستی نشان میدهد که حامی سرسخت علی خامنه ای وقشون های تروریستی اش بوده اند زیراچپاول منابع کشورایران وهمچنین دریافت پولهای منابع توسط این قشون ها انجام میشده واروپا وچین وروسیه هم شریک آنها بوده اند درحقیقت محض سپاه پاسداران وشرکاء همان راه زنان وکاروان زنان ومتجاوزین وباجیگران وشکنجه گران و ضعیف کشان دوران ظهوراسلام هستند سیاست برده داری وچپاول برده گان معاب اروپائی ها درنبود سیاست اساسی امریکا دراین چهل ساله به این فاجعه انجام شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 19, 2019 04:15 PM

سیلی های پی در پی که رژیم خامنه اثی دریافت میکند وخواب خوش را از دست داده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 19, 2019 05:18 PM

نخست وزیر عراق باید این واقعیت رابپذیرد که نظام جمهوری اسلامی از یک مشروعیت 10 درصدی در نزد ملت ایران برخورداراست که در آمار این 10 درصد هم شبهه وجود دارد بنابراین آقای عبدالمهدی باید بفهمد که در وضعیت کنونی شتر سواری دولا دو لا میسر نیست ونخواهد بود باید انتخاب کند یا رژیم منحط وخونخوار و غاصب وآدمکش تهران یا جامعه جهانی و رابطه مسالمت جویانه با همسایگان دیگری که فریاد مردم ایران را شنیده اند جمهوری اسلامی نه اهل مسالمت است ونا اهل احترام مقابل و همزیستی ممسالمت جویانه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  101247 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.