آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 27 شهریور ماه 1402 = 18-09 2023

فیلم؛ بهره‌ برداری تبلیغاتی رژیم درمانده از حضور رونالدو در ایران

رونالدو وارد ایران شد؛ سیم کارت بدون فیلتر و بنرهای استقبال برای باشگاه رقیب! کریستینانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم النصر عربستان، همراه با سایر اعضای این تیم با پروازی اختصاصی، ریاض را ترک کرد و وارد تهران شد. (فیلم زیر)

پرسپولیس فردا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی میزبان النصر است. به گفته‌ رسانه‌های ایران بازیکنان النصر امروز عصر در ورزشگاه آزادی که کارگران مشغول بازسازی آن هستند، تمرین می‌کند و در هتل اسپییناس، یکی از اقامتگاه‌های لوکس تهران، ساکن خواهد شد.

گذشته از حضور ستاره بزرگ فوتبال دنیا در تهران، آن چه نظر برخی از منتقدین را جلب کرده است، «ذوق‌زدگی» و «اقدامات غیر متعارف» مسئولان حکومتی در رابطه با این بازیکن نامدار است.

با قرعه‌کشی بازی‌ها و قطعی شدن حضور کریستیانو رونالدو در تهران، به نظر می‌رسد که مسابقه‌ای برای «خودشیرینی» پیش چشم کاپیتان تیم ملی پرتغال و «مناسب جلوه دادن شرایط کشور» در نظر او میان مسئولان حکومتی جمهوری اسلامی درگرفته است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، حضور باشگاه‌های عربستانی در ایران را «محصول مدیریتش» دانست. او ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ به خبرنگاران گفته بود: «مسلما اگر تلاش‌ها و رایزنی‌های بنده نبود این اتفاق نمی‌افتاد و ما شاهد حضور ستاره‌هایی مانند رونالدو در ایران نبودیم.»

همشهری، رسانه شهرداری تهران، نیز امروز نوشت: « شهرداری تهران در اقدامی شایسته، بنرهایی در مسیر فرودگاه تا هتل نصب کرده و به رونالدو و تیم النصر خوش آمد گفته است. شرکت ایرانسل نیز اعلام کرده سیم کارت های بدون فیلتر اعضای تیم النصر به آنها اهدا شده است تا اقامتی راحت در ایران داشته باشند.»

به گزارش بی بی سی، پیش از این شماری از چهره‌های سرشناس ایرانی در شبکه‌های مجازی به انتقاد از رفتار تبعیض‌آمیز مسئولان حکومتی در برابر رونالدو پرداختند و گفتند که باید با ملت ایران هم رفتاری مشابه صورت بگیرد.

در یکی از این واکنش‌ها پرویز پرستویی، سینماگر، در پستی انتقادی گفته که: «کل سفر رونالدو و کاروان النصر به تهران حتی ۴۸ ساعت هم طول نخواهد کشید. اما کل کشور دلشوره حفظ آبرو دارد.»

او در ادامه تلاش مسئولان از جمله در زیباسازی مسیر فرودگاه و حل مشکل فیلترینگ را به فیلم «میهمان مامان»، ساخته درایوش مهرجویی، تشبیه کرده و خطاب به مسئولان گفته: «چه ساختید که حالا اینهمه نگران حضور موقت یک میهمان سرشناس هستید؟»
www.youtube.com/watch?v=B5rS3oCrUfs

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADTranslate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: