آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 2 آبان ماه 1399 = 23-10 2020

انتخابات آمریکا؛ اتفاقات غیر منتظره در روزهای آینده؟

آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برخلاف مناظره نخست، در آرامش بیشتری برگزار شد و نامزدها کمتر حرف‌های یکدیگر را قطع کردند. ترامپ و بایدن در این مناظره به طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه رای دهندگان امریکایی پاسخ دادند که در صدر آن، موضوع کرونا و پیامد‌های ویرانگر اقتصادی و اجتماعی آن بود.

بایدن تلاش کرد، عملکرد ترامپ در این حوزه را زیر سوال ببرد و انتخابات سوم نوامبر را به نوعی همه پرسی درباره عملکرد چهار ساله دولت ترامپ بدل سازد. در مقابل، ترامپ به ۴۷ سال سابقه سیاستمداری بایدن حمله کرد و انتخابات سوم نوامبر را انتخابی برای تشخیص میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد پیشین نامزد دموکرات دانست.

با این حال به نظر نمی‌رسد این مناظره، تاثیر سرنوشت سازی بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته باشد. زیرا همزمان با رویارویی ترامپ و بایدن در نشویل اعلام شد که میزان شرکت کنندگان در انتخابات زودهنگام از عدد ۵۰ میلیون تن نیز گذشته است.

از آنجا که پیش بینی می‌شود میزان مشارکت در انتخابات ۲۰۲۰ به حدود ۱۶۰ میلیون تن برسد، یعنی حدود یک سوم رای دهندگان آمریکایی پیش از برگزاری مناظره، تصمیم خود را گرفته بودند.

همچنین برآورد‌ها حکایت از آن دارد که در مقایسه با انتخابات در دوره‌های پیشین، این بار آرای خاکستری و مردد اندک است و ستاد‌های انتخاباتی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها شانس زیادی برای افزودن به حامیان خود ندارند.

البته هنوز تا روز پایان رای گیری‌ها یعنی سوم نوامبر، حدود ۱۰ روز دیگر باقیست. در این ۱۰ روز چه بسا اتفاقات غیر منتظره یا افشاگری‌های تکان دهنده‌ای رخ دهد که بر سرنوشت انتخابات تاثیر بگذارد.

در روز‌های اخیر، ستاد‌های انتخاباتی دو رقیب، تلاش‌های خود را برای دسترسی به اطلاعات مهم به منظور افشاگری‌های تاثیرگذار به اوج رسانده اند.

دموکرات‌ها همچنان در پی دسترسی به اطلاعات محرمانه مالی ترامپ از جمله فرار مالیاتی و حساب‌های بانکی وی در دیگر کشور‌ها نظیر چین هستند تا خلافکاری رییس جمهوری امریکا را ثابت کنند. در حالی که تمرکز جمهوریخواهان بر موضوع اثبات رانت خواری و فساد مالی خانواده بایدن در ارتباط با فعالیت‌های مالی در اوکراین یا حتی چین قرار دارد.

هر کدام از این افشاگری ها، لطماتی به اعتبار و حیثیت نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری امریکا وارد کرده است. همچنین پیش بینی می‌شود از این دست اطلاعات در روز‌های آینده همچنان درز داده شود.


سیگنالی که می‌گوید ترامپ برنده انتخابات آمریکا می‌شود

3 نوامبر 2020 (13 آبان 99) روزی مهم برای ایالات متحده آمریکا و البته سیاست و اقتصاد جهان به شمار می رود چرا که در این روز، تکلیف رئیس جمهور بعدی آمریکا مشخص خواهد شد و علی رغم گمانه زنی ها مبنی بر انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا، اما یک فکت تاریخی نشان می دهد شانس برنده شدن ترامپ بیشتر از بایدن است چرا که در طول 100 سال اخیر تنها سه رئیس جمهور در آمریکا بوده اند که نتوانسته اند در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری، رای بیاورند.

1-جرالد فورد:
در انتخابات 1976 تنها 48% آرا آورد در مقابل جیمی کارتر 50.1% رای آورد وموفق شد پیروز انتخابات شود. فورد مسئولی غیرمنتخب بود. فورد معاون رییس جمهور “ریچارد نیکسون” بود که پس از ماجرای روسوایی رئیس خود روی کار آمد.د ر دوره او آمار بیکاری و تورم بالا و رشد اقتصادی آهسته و کند بود.

2-جیمی کارتر:
او که در دوره اول رقابت را از “فورد” برده بود در انتخابات 1980 فقط توانست 41% آرا را کسب کند. در طرف مقابل “رونالد ریگان” 50.7% آرا را کسب کرد اما در این دوره هم مشکل اصلی اقتصاد آمریکا بود. رشد اقتصادی منفی-بیکاری بالای 7%-تورم افسار گسیخته13% در سال 1979 بانرخ سود بانکی بی سابقه و بحران انرژی روبرو از دلایل اصلی شکست جیمی کارتر بود. در سیاست خارجی نیز ضعیف عمل کرد بحران سفارت امریکا در تهران غرور آمریکایی ها را جریحه دار کرد اما دلیل اصلی رای نیاوردن او اقتصاد ضعیف آمریکا بود.

3-بوش پدر:
در دوران زمامداری او اتحاد جماهیر شوروی سابق دچار فروپاشی شد. همچنین پس از حمله عراق به کویت به حمایت از کویت برخاست اما در داخل بیشتر نگرانی ها اقتصادی بودند او به رغم وعده های انتخاباتی اش به دلیل جنگ با کسری بودجه روبرو شد و مجبور شد مالیات ها را افزایش دهد. در این دوره نیز دلیل اصلی رای نیاوردن بوش مشکلات اقتصادی بود.

حال باهم چند داده اقتصادی از زمان روی کار امدن “دونالد ترامپ” را بررسی می کنیم:

1-شاخص داوجونز:
از زمان روی کارآمدن ترامپ 58% رشد را تجربه کرده است و جالب اینجاست بعد از ریزش بی سابقه داوجونز به دلیل شیوع کرونا تمام این ریزش را پس گرفته است .

2-شاخص نزدک:
این شاخص نیز بالای 100% از زمان روی کارآمدن ترامپ رشد داشته است.

3-شاخص pmi:
در حال حاضر بالای 55 می باشد که عدد خوبی است و نشان می دهد حال اقتصاد امریکا خوب است.البته این عدد تا بالای 60 نیز در دوران ترامپ رفت اما با شیوع کرونا کاهش پیدا کرد.

4-نرخ بیکاری:
این نرخ در دوران ترامپ کاهش شدیدی داشت و حتی نزدیک به 3% نیز رسید که عدد بسیار خوبی بود اما با شیوع کرونا تا 15% نیز رشد کرد سپس کاهش پیدا کرد و هم اکنون در حدود 8% است که به نسبت بالاست اما دلیل اصلی آن شیوع کرونا می باشد.

نکته مشترک در هر سه دوره از انتخابات آمریکا که رئیس جمهور دوره بعدی ریاست جمهوری خود را تجربه نکرده است معضلات اقتصادی مردم امریکا بوده است و نه سیاست های خارجی یا هر موضوع دیگر.

به نوعی اولویت نخست برای امریکایی ها خودشان می باشند حال کرونا که جان امریکایی های زیادی را گرفته می تواند به ترامپ ضربه بزند در غیر این صورت عملکرد اقتصادی امریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ بسیار خوب بوده است و در دوران او امریکا وارد جنگ خارجی نیز نشده است.

حال آیا ترامپ در روزهای منتهی به انتخابات می تواند شرایط امریکایی ها را در مقابل این بیماری بهبود بخشد و برای دور دوم وارد کاخ سفید شود یا خیر سوالی است که تا 13آبان باید صبر کنیم ولی بنظر با این که در نظرسنجی ها بایدن جلوتر از ترامپ می باشد کمی دور از ذهن است که ترامپ رای نیاورد!

"دانیال لزار" تحلیلگر و روزنامه نگار مستقل آمریکایی وضعیت سیاسی آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را بسیار حساس و شکننده توصیف کرد و با تاکید بر اینکه نمی‌توان نظرسنجی‌ها در آمریکا را نشانه جلوتر یا عقب‌تر بودن یکی از ۲ نامزد انتخابات دانست، گفت: در این نظرسنجی‌ها، عده ای می‌گویند که به ترامپ رای نمی‌دهند، اما آنها در عمل رای به ترامپ خواهند داد. برای همین، نباید روی نظر سنجی‌ها حساب کرد.کاریکامراناتور August 22, 2020 01:49 PM

این دموکرات ها شبیه آخوندهای ما هستند با وعده های دروغ معمولا اقلیت ها را فریب میدهند تا به قدرت برسند و در قدرت هم با گلوبالیزم علاوه بر ثروت امریکا، ثروت جهان را به نفع خودشان ببلعند

گزارش یا اعتراض به این نظر


خرمانده سلیمانی August 22, 2020 04:07 PM

دمکرات ها جمهوری اسلامی را روی کار آورده اند و همیشه نیز آنها را در حفظ رژیم آیت اللهی حمایت کرده اند امیدوارم دولت ترامپ هر چه سریعتر تحریمهای بین المللی علیه ایران را بازگرداند رژیم ایران در بدترین شرایط ممکن به سر میبرد بازگشت تحریمها، این رژیم را به شدت فلح خواهد کرد دعای خیر ما نیز همیشه بدرقه راه ترامپ است و به امید خدا اگر در انتخابات آینده پیروزی نصیب ترامپ شود، رژیم آیت الله ها نابود خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام September 25, 2020 12:54 PM

پرزیدنت ترامپ برنده است و جوی خرفت کودک آزار شانسی برای پیروزی ندارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 25, 2020 04:29 PM

سئوال اینست که اگردرهنگامه ظهورکووید 19 مثلا"بایدن یا اوباما در کاخ سفید بودند چه میتوانستندبکنند؟ شق القمرازدستشان برمیآمد؟ کووید 19 یک پاندمی جهانی است که ترامپ روی آن دست گذاشته واحتمالا" دردوره دوم ریاست جمهوریش گریبان چینی ها رابدجوری خواهد گرفت مقدمات آنراهم درسخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل که بصورت ویدئوئی انجام شد اعلام کرد با صراحت گفت جهان بایدچین کمونیست را در مقابل شیوع کووید 19 ولاپوشانی آنرا پاسخگو کند این سخن بدان معنی است که چین کمونیست از زیر چنین جنایت هولناکی قرار نیست شانه خالی کند، وترامپ برای این قضیه برنامه دارد تا چینی ها را بدجوری بچزاند

گزارش یا اعتراض به این نظر


داریوش September 26, 2020 12:35 AM

آقا ننویس الان آخوندها و دنباله هاشون در خارج سکته میکنند به جهنم میرند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ترامپکش September 26, 2020 12:59 AM

این رسانه مزدور هم دلش رو خوش کرده به پیروزی ترامپ فاشیست و نژادپرست از پیروزی ترامپ مگر فقط دنبلانهاش سهم شما بشه هه هه هه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Akbar September 27, 2020 12:53 PM

قاعدتا باید آقای ترامبکش باشید
دنبلانهاش سهم شما بشه منظور چیست
آیا معنی خاصی در این جمله زیبا وجود دارد که ما متوجه نمیشویم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 27, 2020 04:41 PM

با توجه به اشاراتی که جو بایدن در مورد مناظره روزسه شنبه داشته، با احتمال بسیار زیاد ترامپ بیک قضیه بسیار مهم در مورد اقدامات خلاف قانون بایدن که بنا به شنیده ها پرونده ای مفتوح هم درآمریکا دارد، خواهد پرداخت این قضیه مربوط است به فعالیتهای نفتی پسر جوبایدن در اوکراین وکسب میلیونها دلار منفعت از کمپانی نفتی که در اوکراین برپا کرده، درحالیکه هیچ تجربه وتحصبلاتی در زمینه نفت وانرژی نداشته همه اینها در زمانی صورت پذیرفته که جوبایدن معاون اوباما بوده ومسئول مستقیم سیاستهای آمریکا در اوکراین میتوان پیش بینی نمود که این موضوع در مناظره پیش رو مورد اشاره ترامپ قرار بگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 27, 2020 04:46 PM

این فردی که خودش را پشت آی - دی " ترامپکش " مخفی کرده باید یدجوری در هراس ووحشت باشه البته این احتمال هم هست که از بچه عمله های استبداد سید علی خامنه ای باشه ولی هرکسی هست بدجوری وحشت زده شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو September 29, 2020 12:25 PM

اگرچه آمریکایی ها طبق تجربه همیشه شانس دومی به رئیس جمهور خود هرچند که از او راضی نبوده باشند میدهند و ترامپ به احتمال قوی برنده انتخابات خواهد بود ولی ما ملت ایران باید بدنبال کار خودمان بوده و برای سرنگونی رژیم فاسد و آدمکش بدون چشم امید به این و آن از پا ننشینیم نه ترامپ نه بایدن میتوانند برای ما کاری کنند کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من امرور بپاخیزیم فردا دیر است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام September 29, 2020 09:57 PM

آقای به اصطلاح خسرو جنابعالی با سیاست خارش و پشت و انگشت تا به حال چه گلی به سر مملکت زده اید؟ این چه خبطی است که در مورد پرزیدنت ترامپ میکنید؟ پرزیدنت ترامپ کاری نمیتواند بکند؟ انگشت شما رژیم آخوندی را به این فلاکت انداخته یا دستورات پرزیدنت ترامپ؟ اگر به خاطر عقایدتان نمیتوانید از پرزیدنت ترامپ تشکر کنید لطفا آنقدر پشتتان را با انگشتتان بخارانید تا ایران به خاطر دلاوری های شما از چنگال آخوندها آزاد شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو September 30, 2020 03:00 AM

دوستان شخصی بنام مستعار ترامپکس کامنت گذاشته دقت کنید این زشت گفتاری و بلاهت در سخن گفتن مختص مزدوران و ادبیات وابستگان رژیم فاسد ج ا میباشد همه آنها این جای مهر را حتی در گفتار و ادبیاتشان دارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آزاداندیش September 30, 2020 01:13 PM

دوستان فراموش نکنیم که همه روسای جمهور امریکا از هر دو حزب خواهان سر پا ماندن نظام مقدس آخوندی بوده اند ریگان به این ها اسلحه داد و مک فارلین را با کیک و کلت به ایران فرستاد جورج بوش پسر با همدستی جک استرا ( که دلباخته آخوندها بود ) به جای حمله به آخوندها به صدام حمله کرد و عراق را دو دستی به خامنه ای تقدیم کرد اوباما هم که دیگه گل سر سبد همه روسای جمهور امریکا در آخوند پرستی بود ترامپ تا این جا بد عمل نکرده ولی معلوم نیست در دور دوم اگر انتخاب بشه چه معامله ای با آخوندها بکنه چون کاسب کار هست و اخلاق و حقوق بشر و برای یک چنین آدمی معنی نداره

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان October 20, 2020 02:51 PM

هموطن برای تثبیت پیروزی ترامپ لازم نیست به سیگنالهای مدیای و مراکز امریکایی روفت! تنها سخنان سران سپاه و دارالحلافه اسلام کافی است به اینکه پی ببریم پیروزی ترامپ حتمی است! از چند روز پیش در ایران سران سپاه چنان تحرکی دیده میشود که پنداری کک به تنبانشان افتاده است عربده های جنگ تحمیلی در راه سرداده اند دیگر از عربده حسن روباه در مورد خرید سلاح و یا فروش سلاح هم خبری نیست یکی از سرکردگان سپاه در سخنانی گفت ما هدف نداریم به مسابقه اسلیحاتی در منطقه دست بزنیم صدای سوت زدن از وحشت سپاه در تاریکی شنیده میشود کلماتی با مضمون جنگ تحمیلی ! جنگ تحمیلی دیگر ووو این یک سیگنال کاملا محسوس است که عوامل رژیم یعنی همان اپوزوسیونهای صادراتی متشکل از توابان زندان تا سود جویان سرمایه برای افراد سپاه و بیت رهبری فرستاده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان October 20, 2020 03:10 PM

هموطنان سیگنال پیروزی ترامپ را میتوان در بازار ارز وطلای ایران مشاهده کرد امروز رژیم به فرمان دارالخلافه رهبر از وحشت دستور تزریق ارز و طلا را به بازار داد تا شاید از این راه بتوانند از رشد بیسابقه ارز و طلا بزودی عامل یک شورش بزرگ اجتماعی خواهد شد صادر کرد در پشت پرده چه اتفاقی در حال تکوین است فریاد عربده خرید سلاح و صدور سلاح به یکباره فروکش کرد چون جدا از تحریمهای امریکا هیچکس در جهان خاضر به چنین معامله ای نیست و همه معتقد هستند که آتش جنگ تمام منطقه را فرا خواهد گرفت! رژیم جواب رد فروش سلاح رااز چین و روسیه دریافت کرده است سخنان مزدوران سپاهی که ما خواهان یک مسابقه تسلیحاتی در منطقه نیستیم مویداین پیروزی برای ترامپ است!اما رهبر نیک میداند اگر امروز دلاروطلا به بازار تزریق نشود فردا مردم خزانه را غارت میکنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی October 20, 2020 03:49 PM

انچه که نبایدازنظردورداشته شودمسئله الترال کالج است که درسال 2016 هم اتفاق افتاد وترامپ برنده شد دردوران بوش پسرو ال گورهم همین داستان شدکه انتخابات به الکترال کالج کشیدودرنهایت بوش پسربرای دومین بارمستاجر کاخ سفیدماند گذشته ازهمه اینهابسیارشنیده ایم که آنچه برای مردم هرکشوری بویژه برای کشوری چون امریکا مطرح است وضعیت رفاه ومعیشت وشاخص های اقتصادی است که تاامروزبااینکه کرونابیدادمیکند شرایط اقتصادی امریکای تحت مدیریت ترامپ به نسبت دیگرکشورهای جهان، بویژه بویژه بازهم بویژه، جمهوری ملایان فلاکت زده خیلی عالیست نه 18 کامیون قاچاق دارودارد نه یک روزه 337 نفرازکرونا میمیرند، و نه رئیس جمهورش بمردمان غلطیده درفقرمزدگانی خرید وفروش اسلحه میدهد درد و بلای ترامپ بخوره تو سر همه ملایان وسرداران وجیره خواران حکومتی درهر جای دنیا که میخوره

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان October 20, 2020 04:17 PM

تمامی نظر سنجیها توسط دمکراتهای بی آبرو کنترل میشود!
اما با توجه به تجربیات گذشته یعنی انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا پس از اتمام شمارش آرا و پیروزی آقای ترامپ روشن شد که کلینتون برخلاف نظرسنجیهای دروغین دمکراتها بازنده میدان انتخاباتی بود!
بطور حتم اینبار نیز آقای ترامپ برای دومین بار پیروز میدان انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  24848 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.