آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 24 دی ماه 1399 = 13-01 2021

چه اتفاقی برای خواهر رهبر کره شمالی افتاده است؟ا

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی می‌نویسد: در تصاویری که از حضور اعضای رده بالای حزب کارگان کره شمالی در نشست این روزهایش توسط خبرگزاری این کشور منتشر شد خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که زمانی از وفاداران او به شمار می آمد نبود و همین غیبت سوالات زیادی را بوجود آورد.

برخی می‌گویند، کیم جونگ اون شاید خواهرش را بابت شکست‌ها و ناکامی‌های سیاست گذاری کلی تنزل رتبه داده برخی نیز بر این باورند که شاید رهبر کره شمالی نگران رشد سریع خواهرش و افزایش نفوذ او بوده در حالیکه خودش تلاش می‌کند تا قدرت داخلی‌اش را در مواجهه با چالش‌های رو به رشد اقتصادی در داخل کشور تقویت کند.

"او گیونگ-سوب"، تحلیلگر موسسه کره برای اتحاد مجدد ملی در سئول می‌گوید: شایعاتی وجود دارد که خواهر کیم جونگ اون وارث و جانشین برادرش شاید خطرناک باشد چون آنها مسائل مربوط به ماندن کیم جونگ اون در مسند قدرت و امور بهداشتی در داخل کره شمالی را مطرح کرده‌اند. به همین دلیل است که رهبر کره شمالی در حال کاستن از قدرت گرفتن خواهرش است.

این تحولات شگفت آور است چون به شدت انتظار می‌رفت کیم یو جونگ که سال گذشته میلادی به عضو علی‌البدل کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی بدل شده بود،‌ عضویت کامل آن را در جریان کنگره حزب به دست بیاورد. عضویت در کمیته مذکور برای مقام‌های عالی رتبه کره شمالی که به پیشرفت در دولت امیدوارند، امری حساس و مهم است چون کیم جونگ اون تصمیمات مهم را در نشست‌های این کمیته گرفته است که شامل اعدام شوهر عمه‌اش جانگ سونگ تائک در سال ۲۰۱۳ و اعدام ری یونگ هو،‌ رئیس ارتش می‌شود.”


نخستین دیکتاتور زن در تاریخ مدرن

"ستاره بخت خواهر کوچکتر رهبر کره شمالی به قدری سریع در رده‌های حاکمیت این کشور در سال جاری میلادی طلوع و رشد کرد که به نظر می‌رسد او نماینده برادر بزرگ است، اگر که رقیبی برای قدرت او نباشد."

به گزارش ایسنا، مجله دیلی بیست در گزارشی می‌نویسد: کیم یو جونگ ۳۲ ساله که چهار سال از کیم جونگ اون کوچکتر است، با اظهاراتی تند و صریح حضورش را اعلام کرد. بی شک، معروف‌ترین و البته اثرگذارترین انتقادش مربوط به ژوئن و سرزنش فراری‌های کره شمالی است که بالن‌هایی را از کره جنوبی به سمت کره شمالی می‌فرستادند که حاوی بروشورهایی در انتقاد از رژیم پیونگ یانگ بود.

این زن جوان با خشم فراوان به این فراری‌ها پاسخ داد و گفته بود: آنها فضولات انسانی هستند که به سختی ارزش انسانی دارند. اینها حیوانات پستی هستند که به کشور خودشان خیانت کردند. وقت آن رسیده که صاحبان آنها مورد بازخواست قرار گیرند و از مقامات کره جنوبی سوال کنیم که آیا آنها آمادگی رسیدگی به عواقب رفتار شیطانی سگ‌های ولگرد آشغال خود را دارند که هیچ گونه تردیدی برای تهمت زدن به ما ندارند، در حالی که با پست‌ترین روش و در بی موقع‌ترین زمان مساله اتمی را مقصر می‌دانند.

یک کارشناس مسائل آسیا در بنیاد هریتج می‌گوید: با کنار گذاشتن عناوین رسمی، این زن جوان دومین فرد قدرتمند در کره شمالی است، کسی که برادش به او بیشترین اعتماد را دارد. اینکه اگر برادرش به ناگاه بمیرد، او جایش را می‌گیرد، هنوز مشخص نیست اما آنچه قطعیت دارد این است که این احتمال نسبت به چند سال قبل، قوی‌تر و بیشتر است.


مخفی شدن برادرزاده رهبر کره شمالی با کمک آمریک

بنا به گزارش ها، برادرزاده رهبر کره شمالی توسط آمریکا به مکان نامعلومی منتقل شده است. کیم هان سول پسر کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کنونی کره شمالی است که به دستور وی با ماده سمی در سال ۲۰۱۷ در فرودگاهی در مالزی ترور شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده در کره جنوبی، برادرزاده ۲۵ ساله رهبر کره شمالی بعد از تسلیم کردن خود به سرویس امنیتی آمریکا، اکنون مخفی شده است.

گروه موسوم به Free Joseon که در زمینه کمک به شهروندان فراری کره شمالی یا افراد دارای قصد فرار از کشور فعالیت می کند، می گوید که در فراری دادن برادرزاده کیم جونگ اون بعد از ترور پدرش نقش داشته است.

این گروه می گوید که برادرزاده رهبر کره شمالی را از ماکائو که در قلمروی حاکمیت چین است، پس از آتکه متوجه شده جانش در خطر است، به بیرون از کشور منتقل کرده است.

گفته می شود که وی قرار بوده با هواپیما به آمستردام هلند منتقل شده تا در آنجا درخواست پناهندگی کند، اما آمریکايی ها او را به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.


حکومتی که با مردم خودش کمتر از حیوان رفتار می‌ کند

سازمان غیردولتی دیده‌بان حقوق بشر مستقر در آمریکا در گزارش اخیر خود درباره کره شمالی، به نقد سیستم قضایی این کشور پرداخته و اعلام کرده است که در این کشور با مردم «کمتر از حیوانات» رفتار می‌شود.

به گزارش یورونیوز، بنا بر این گزارش که روز دوشنبه منتشر شد، «شکنجه، تحقیر و گرفتن اعترافات اجباری در سیستم بازداشت موقت کره شمالی بیداد می‌کند.»

این گزارش که حاصل مصاحبۀ کارشناسان این سازمان با ده‌ها تن از بازداشت شدگان و مقامات پیشین کره شمالی است، به شرح وضعیت غیرانسانی در بازداشتگاه‌های پیونگ‌یانگ پرداخته است و این موضوع که از نظر ساکنان این کشور، در حال حاضر هر نوع بازداشتی معادل آغاز دوره‌ای ناتمام از شکنجه است.

این گزارش در حالی منتشر شده که این کشور مسلح به تسلیحات هسته‌ای، در حال حاضر یکی از بسته‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اطلاعات کمی در مورد سیستم قضایی آن در دست است.

مصاحبه شوندگان می‌گویند که بدرفتاری با بازداشت شدگان از همان مراحل اولیه بازداشت آغاز می‌شود و دست‌کم شامل ضرب و شتم «شدید» با چوب یا لگد است.

یکی از افسران پیشین این کشور می‌گوید: «اگرچه بر اساس مقررات نباید هیچ ضرب و شتمی وجود داشته باشد اما ما باید در جریان تحقیقات و در همان مراحل اولیه بازداشت اعتراف بگیریم... بنابراین باید آنها را بزنند تا اعتراف کنند.»

برخی از افرادی که تجربه بازداشت در کره شمالی را دارند، می‌گویند که مجبور بوده‌اند هر روز ۱۶ ساعت را بی‌حرکت و در حالی که زانو زده بودند روی زمین بنشینند. در این مدت کوچکترین حرکت آنها باعث تنبیه بیشتر می‌شد.

مجازات‌ها از ضرب و شتم با دست، چوب یا کمربند چرمی شروع می‌شد و گاه حتی آنها را مجبور می‌کردند بیش از هزار بار دور حیاط بازداشتگاه بدوند.

پارک جی‌-چئول، از زندانیان پیشین می‌گوید: «اگر من یا یکی دیگر از زندانیان در داخل سلول حرکتی می‌کردیم، آنگاه نگهبانان به من یا همۀ هم‌سلولی‌ها دستور می‌دادند تا دستهایمان را از پشت میله‌های سلول بیرون بیاوریم تا آنها با چکمه‌هایشان روی دستهای ما راه بروند.»

یون یانگ‌-چئول، یکی دیگر از زندانیان پیشین این کشور می‌گوید: «از نظر آنها، شما کمتر از یک حیوان ارزش دارید و در نهایت نیز با رفتارهای آنها، تبدیل به چنین موجودی می‌شوید.»

مصاحبه شوندگان زن نیز درباره شایع بودن تجاوز و خشونتهای جنسی در بازداشتگاههای کره شمالی شهادت دادند.


برنج و گوشت نیست، لاک‌پشت بخورید!

گزارش‌ها حاکی از آن است که مردم کره شمالی به دلیل کمبود مواد غذایی و از فرط گرسنگی به خوردن لاک پشت روی آورده‌اند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رسانه‌ها گزارش داده‌اند که حکومت کره شمالی نیز توصیه کرده که خوردن لاک پشت گزینه خوبی است و مردم آن کشور در شرایط کمبود برنج، ذرت، گوشت و ماهی بهتر است از لاک پشت به عنوان جایگزین غذایی استفاده کنند.

در توصیه‌ای حکومتی اشاره شده که از دیرباز از لاک‌پشت برای پختن غذا‌های عالی استفاده شده و لاک‌پشت حاوی مواد مغذی است و سرشار از پروتئین، ویتامین‌ها و آمینو اسید است که برای درمان هپاتیت، فشار خون بالا، دیابت، ضعف کودکان و سایر امراض مفید هستند.

میلیون‌ها نفر از مردم کره شمالی از سوء تغذیه و فقر به دلیل تحریم‌های طولانی مدت وضع شده از سوی سازمان ملل متحد رنج می‌برند. این تحریم‌ها به دلیل برنامه تسلیحاتی اتمی حکومت کره شمالی علیه آن کشور وضع شده‌اند.

در حالی که مردم کره شمالی در فقر به سر می‌برند "کیم جونگ اون" رهبر آن کشور از اشتهای خوبی برخوردار است و علاقه زیادی به پنیر‌های اروپایی از دوره تحصیل‌اش در سوئیس داشته است. همچنین، گفته شده او علاقه زیادی به خوردن خاویار دارد.خسرو April 6, 2020 04:15 AM

مثل گاو میمونه، بیچاره مردم کره شمالی

گزارش یا اعتراض به این نظر


صفدر چاقه April 25, 2020 05:29 PM

یک حیوان انسان نما کمترازاین جانوران زیاد هستند مانند خامنه ای جانی روحانی د روغگوومسخره اسد پوتین نامرد اوردغانن پولدوست کرونا باید اینها را ببرد بدورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم April 25, 2020 06:34 PM

این قبیل افراد که از کشورشان یک زندان ساخته‌اند هرچه زودتر به درک واصل شوند بهتر است در این قرن کشورهای دیگر نیز هستند که وضعیت اقتصادی و سیاسی مشابه کره شمالی دارند رجوع شود به دست چلاق علی دیکتاتور

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان July 21, 2020 10:31 AM

روی سخن من به آنانی است که با آمدن نام کمونیست بدنهایشان کهیر میزند!یک نظر به کره جنوبی بیندازید! در کرده حنوبی کارگرانش روزانه مجبور هستند 14 ساعت مانند بردگان در زنجیر برسر خط تولید کارخانه هایی که برای گاوچرانهای امریکایی تولید ارزان میکنند کار کنند کارگز باید برای توالت رفتن هم کارت ساعت بزند ساعت توالت رفتن از دستمزد کارگر کم میشود کره جنوبی بالاترین آمار خود کشی را در جهان دارد در کلوپهای شبانه دختران و زنان کره جنوبی مجبور به تن فروشی برای امرار معاش و همخوابگی با سربازان امریکایی مستقر در پایگاه های امریکایی هستند آری در کره شمالی همه در هر مقامی که باشند مجبور هستند برای تولید برنج سالانه مدت زمان مشخصی در مزارع کار کنند تا هر کس در تولید مواد غذایی مصرفی خود سهمی داشته باشد من هر دو کشور را از نزدیک دیده ام

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 21, 2020 10:58 AM

از سایت ایران پرس نیوز نهایت تشکر و امتنان را دارم که با انتشار برخی نظرات اسباب خنده و تفریح ما را فراهم می آورند آخر بیچاره استالین زده اگر اینقدر وضع در کره ی جنوبی خراب است و کره شمالی کمونیستی بهشت روی زمین چرا هیچکس از کره ی جنوبی به کره شمالی پناهنده نمیشود و همیشه این داستان بر عکس است؟ چرا کره شمالی از گرسنگی و فقر همیشه دست به دامن آمریکا و کره جنوبی برای گندم و برنج است ولی رهبرش از شدت مشروب خواری و پر خوری در حال ترکیدن است؟‌ای الان عصر اینترنت است و همه ما واقعیت را به چشم داریم میبینیم برو به همان کره شمالی پناهنده شو تا ببینم میتوانی به اینترنت وصل شوی و مهمل ببافی و یا اگر فکر اینترنت را هم کردی بلافاصله توسط رفقای هم حزبی در ملا عام تیرباران شوی

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان July 21, 2020 01:08 PM

به قول اندر فواید خاموشی!داستان چسیت؟ جماعت بردگان فکری ینگه دنیا زده که حاضر نیستند چشمان خود را لحظه ای باز کنند!امریکا یا خدود 360 میلیون انسان و اکثریت در زنجیر سرمایه داری در مصیبت کرونا نشان داد که چقدر پرتوان است!3 5 میلیون بیمار و بیش از 160هزار مرگ! فقردرامریکا فقری پنهان است ملتی که برای داشتن یک سرپناه و یک ماشین باید مانند بردگان قرون وسطایی در دو یا سه جا کار کنند در بیشتر کشورهای دنیا آخر هفته دو روزاست در امریکا یک روز آنهم برای رفتن به کلیسا یعنی محل مغز شویی آخوند مسیحی اگر جریت داشتید شب هنگام سری به محله هارلم بزنید ریسس جمهور این کشور نه سواد درست دارد نه عقل درست رهبر هر کشور نمونه بارز دانش آن دیار است بر عکس اروپا در امریکا80درصد ملت بیسواد هستند «یعنی معلومات اجتماعی ندارند» این است دنیای سرمایهداری نیولیبرالی

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 21, 2020 04:59 PM

سازمانهای حقوق بشری درمقابله باچنین موجودخبیثی میخواهندچه بکنند؟؟
چه میتوانندانجام بدهند؟وقتی یک فرد مشابه بوفالویک ملت 25 میلیونی را واداربه علف خوردن وگوشت سگ وگربه ولاپشت کرده وخود درناز ونعمت زندگی میکند کدام عقل سلیمی میخواهد بگویدکه رها کردن یک ملت ازچنگال چنین موجودخبیثی ازطرق مختلف ولو با توسل بزوروقوه قهریه نقض حقوق بشر وتجاوزبخاک یک کشورودخالت دراموردیگر کشورهاست؟ پس ملتهای گرفتار دردست حکومتهای بیرحم وکشتارگر از منظر سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری چه مفهومی دارند؟ملت کره شمالی که نزدیک به 6 دهه است گرفتاریک خانواده پلییدوآدمخواراست تا کی باید دقیقه ای بمیرد؟براستی قوانین بین المللی برچه اساسی وجود چنین مظالم وبرداری راپذیرفته است؟ جنگ رهائی بخش را بایدچگونه ترجمه نمود؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


خندان July 26, 2020 10:29 AM

جل الخالق هزاران بار فرارمردم کره ه شمالی از گرسنگی و بدبختی را به طرف کره جنوبی را دیدیم حالا یکنفر از کره جنوبی ثروتمند فرار کنه بره انجا ؟؟! روزی ۵ بار مانند مسلمین جلوی مجسمه " چنگ ان اون " و " شان چس لون " زانو بزنه و درود کمونیستی بفرسته ؟؟ نوبره والله ضمنا به این مزدک بامدادان (چه اسم دهان پرکنی) یکنفر توصیه کنه آقا به جای شعار این کشور پادشاهی را که توش نشستی ول کن برو کره شمالی که ۱۴ ساعت کار طاقت فرسا نمیکنند خخخخخخ ,,, جدی ما با اینها شدیم ۸۵ ملیون ؟ برای همین آخوند هنوز انجا نشسته

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 26, 2020 02:39 PM

برخی کمونیستهای بی مغز هیچ پاسخی در چنته ندارند جز عربده های مرگ بر آمریکا و انداختن تمام تقصیرها و خریتهایشان به گردن آمریکا! که مبادا مردم فکر کنند دشمن اصلیشان همین کمونیستهای بی خاصیت و آدمکش هستند و بس! آخر ای مغز فندقی آمریکا مانند روسیه و چین نیست که با پنهانکاری و ماستمالی و دروغ آمار مرگ و میرشان را صفر نشان دهند در آمریکا روزانه صدها هرار تست کرونا انجام میشود و آمار مرگها دقیقا اعلام میشود آنوقت تو گنجشک مغز استالین پرست با سواستفاده از این موضوع برای ما زوزه میکشی؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  35840 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.