آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 29 مهر ماه 1399 = 20-10 2020

برای اولین بار هیأتی از امارات عربی عازم اسرائيل شد

برای نخستین بار در تاریخ امارات متحده عربی یک هیأت از این کشور برای دیداری رسمی رهسپار اسرائيل شد. وزیران اقتصاد و خزانه‌داری امارات در این هیأت حضور دارند.

به گفته دولت اسرائيل، در این دیدار قرار است در زمینه خطوط هوایی، حمایت از سرمایه‌گذاری، سفر بدون ویزا و تکنولوژی توافق‌هایی حاصل شود.

همچنین درباره قراردادی برای اجازه ۳۰ پرواز هفتگی مسافربری میان اسرائیل و امارات گفت‌وگوخواهد شد.

در این دیدار استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز حضور دارد.

در ماه سپتامبر با میانجی‌گری ایالات متحده قرارداد عادی‌سازی روابط میان امارات و بحرین با اسرائيل در واشنگتن امضا شد.

امارات و بحرین پس از مصر و اردن سومین و چهارمین کشورهای عربی هستند که با اسرائيل روابط دیپلماتیک برقرار می‌کنند.


عبور هواپیمای اماراتی از آسمان اسرائیل

یک هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی "الاتحاد" امارات در مسیرش از شهر میلان ایتالیا به شهر ابوظبی امارات، برای اولین بار از حریم هوایی اسرائیل عبور کرد.

پرواز بر فراز اسرائیل یک ساعت و نیم از مدت زمان پرواز هواپیمای اماراتی کاسته است. این در حالیست که درگذشته هواپیماهای برخاسته از کشورهای حاشیه خلیج فارس از مسیرهای پروازی استفاده می‌کردند که از طریق حریم هوایی ترکیه، عراق و گاهی از مصر، اردن یا عربستان سعودی، عبور می‌کردند.

رسانه‌های اسرائیلی جزئیاتی را از تماس میان برج مراقبت پرواز اسرائیل و خلبان هواپیمای شرکت اماراتی الاتحاد منتشر کردند که برای اولین بار پس از تفاهم میان مقامات اسرائیل و امارات از طریق حریم هوایی اسرائیل از میلان ایتالیا به ابوظبی پرواز کرد.

در این تماس یکی از مسؤولان برج مراقبت پرواز اسرائیل خطاب به خلبان هواپیمای اماراتی ضمن ابراز خرسندی نسبت به برقراری این پرواز از حریم هوایی اسرائیل می‌گوید: این لحظه تاریخی است که منتظر آن بودیم و امیدواریم الهام بخش کل منطقه باشد. ما بسیار خرسندیم زیرا همکاری ما منجر به "تقویت آرامش و صلح در منطقه " می‌شود.


حضور اسرائیل در نمايشگاه نظامی امارات

امارات متحده عربی و اسرائیل برای حضور شرکت‌های نظامی اسرائیلی در نمایشگاه نظامی ابوظبی توافق کردند.

به نوشته روزنامه کالکالیست، مقام‌های اماراتی از شرکت‌های تسلیحاتی و نظامی اسرائیلی برای شرکت در نمایشگاه بزرگ نظامی ابوظبی دعوت کردند.

این رسانه عبری زبان نوشت: کمتر از یک ماه بعد از امضای توافق اسرائیل با امارات عربی متحده و بحرین به منظور برقراری روابط کامل دیپلماتیک، از شرکت‌های دفاعی اسرائیل برای مشارکت علنی در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی دفاعی (آیدکس) که قرار است فوریه 2021 در ابوظبی برگزار شود، دعوت به عمل آمده است.

این نمایشگاه به میزبانی ابوظبی هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و در آن شرکت‌های دفاعی و تسلیحاتی، آخرین تولیدات خود را در معرض نمایش و فروش می‌گذارند.

مسئولان برگزاری این نمایشگاه، طی روزهای گذشته با مسئولان نمایشگاه دفاعی اسرائیل توافقی به منظور هماهنگی در خصوص مشارکت این کشور در نمایشگاه آیدکس به میزبانی ابوظبی امضا کردند.

ابوظبی هر دو سال یک بار میزبان نمایشگاه پنج روزه آیدکس با حضور بیش از یک هزار شرکت از شصت کشور جهان بوده اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا قرار است نمایشگاه آتی در مقیاسی کوچک تر از قبل برگزار شود.


گام‌های آهسته و پیوسته عربستان برای رابطه با اسرائیل

مقامات عربستان می گویند که دولت این کشور در راستای تشویق رواداری مذهبی قصد دارد محتوای یهودی ستیزانه را از کتاب های درسی این کشور حذف کند.

دولت عربستان همچنین تحقیر یهودیان و مسیحیان در مساجد را ممنوع کرده است. اظهارات یک واعظ مذهبی عربستان که اخیرا از رابطه دوستانه پیامبر اسلام با یهودیان سخن گفته بود در این کشور جنجال زیادی برانگیخت.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان چند ماه پیش در اقدامی که سنت شکنی توصیف شد با یک خاخام اهل بیت المقدس دیدار کرده بود. مقامات عربستان همچنین اجازه پخش فیلمی درباره هولوکاست را در جریان یک جشنواره سینمایی صادر کرده اند.

شبکه «ام بی سی» عربستان نیز در ماه رمضان گذشته سریالی پخش کرد که یکی از شخصیت های آن از رابطه تجاری با اسرائيل دفاع می کرد.

به گزارش یورونیوز، دولت عربستان هرچند مانند بحرین و امارات عربی متحده رابطه خود را با اسرائیل عادی نکرده است اما به نظر می رسد با ایجاد تغییراتی در تبلیغات خود قصد دارد «قبح» رابطه با یهودیان و اسرائیل را بشکند.

به گفته تحلیلگران، دولت عربستان بر این باور است که افکار عمومی این کشور هنوز برای عادی سازی روابط با اسرائيل آمادگی ندارد.

این در حالیست که رئیس سرویس اطلاعاتی اسرائیل از احتمال برقراری روابط رسمی با عربستان خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، یوسی کوهن، رئیس سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد)، در گفت‌و‌گو با شبکه ۱۲ این کشور اعلام کرد که احتمال توافق رسمی ریاض با تل‌آویو وجود دارد.

به نقل از فارس؛ رئیس موساد در پاسخ به سؤالی در ارتباط با اینکه در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امکان امضای توافق‌ عادی‌سازی روابط با عربستان سعودی وجود دارد یا خیر گفت: من برآورد می‌کنم که امکان دارد این اتفاق بیفتد.

در همین خصوص، کوهن گفت: بسیار امید دارم که توافق با سعودی در دسترس قرار گیرد. تلاش‌های بسیاری در حال انجام است تا کشورهای بیشتری در همان فضای صلح و عادی‌سازی روابط با اسرائیل قرار گیرند. من این تلاش‌ها را بسیار تأیید می‌کنم. من مجاب شده‌ام که این ممکن است و صددرصد منتظر اخبار خوشی هستم. امیداورم این مسئله امسال باشد.

رئیس موساد در ارتباط با سطح امنیتی توافق‌های صلح صورت گرفته با کشورهای عربی اگفت: توافق‌های امضا شده با بحرین و امارات پیامی بسیار عظیم است؛ پیامی که از ایده حمایت اسرائیل فراتر رفته است. توافق‌ها تغییری راهبردی در جنگ علیه رژیم ایران است.

روحانی روز گذشته ساعاتی پس از امضای قرارداد صلح میان اسرائیل و دو کشور عرب حوزۀ خلیج فارس، امارات و بحرین را مسئول نتایج وخیم عادی کردن مناسبات خود با اسرائیل خواند و منامه و ابوظبی را متهم کرد که قصد دارند پایگاه های خود را در منطقه در اختیار اسرائیل بگذارند.


عمان هم بزودی به جمهوری اسلامی پشت خواهد کرد

پادشاهی عمان از توافق میان بحرین و اسرائیل به منظور برقراری مناسبات دیپلماتیک استقبال کرد. این کشور ابراز امیدواری کرد که گام برداشته شده از سوی دو کشور به ایجاد یک صلح پایدار، عادلانه و جامع در خاورمیانه کمک کند.

عمان همواره سعی کرده روابط دوستانه خود را با تمامی کشورهای منطقه حفظ کند و از این لحاظ به "سوئيس خاورمیانه" شهرت یافته است. در همین حال برخی ارزیابی ها حاکیست که عمان سومین کشور عربی خلیج فارس است که با اسرائیل پیمان خواهد بست

رادیو پیام اسرائیل در گزارشی گفت: در همان حال که قرار است پیمان های دوستی بین اسرائیل با امارات عربی متحده و بحرین، فردا در واشنگتن امضا شود، منابع خبری اسرائیلی ارزیابی می کنند که سلطان نشین عمان نیز به زودی در برداشتن گام برای عادی سازی روابط با اسرائیل، به آنها بپیوندد.

گفتنی است عمان با حکومت ایران مناسبات بسیار دوستانه ای دارد. ولی همزمان، به ایالات متحده نیز نزدیک است و روابط خود با اسرائیل را نیز پنهان نگاه نداشته است.


صدور مجوز عبور از آسمان عربستان برای اسرائیل

عربستان سعودی بدون نام بردن از اسرائیل مجوز استفاده هواپیماهای مسافربری این کشور از حریم هوایی خود به مقصد فرودگاه‌های امارات متحده عربی و برعکس را صادر کرد.

این مجوز در پاسخ به درخواست رسمی امارات و دو روز پس از آن صادر شد که نخستین هواپیمای مسافربری اسرائیلی در یک پرواز مستقیم از تل‌آویو در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بر زمین نشست.

در بیانیه ریاض تاکید شده که هواپیماهای مسافربری "همه کشورها" اجازه دارند در مسیر رفت و برگشت به امارات بدون هیچ محدودیتی از حریم هوایی عربستان عبور کنند.

استفاده از حریم هوایی عربستان کوتاه‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مسیر پرواز میان اسرائیل و امارات است. پرواز مستقیم میان دو کشور حدود سه ساعت طول می‌کشد و پرواز غیرمستقیم دو برابر این زمان.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اقدام عربستان را یک "موفقیت بزرگ دیگر" خواند و تصریح کرد که با مجوز صادر شده ریاض هزینه پرواز هواپیماهای اسراائیلی به فرودگاه‌های ابوظبی و دبی و برعکس بسیار کاهش می‌یابد و این امر می‌تواند به رونق گردشگری کمک کند.


امارات متحده فرمان تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد

امارات متحده عربی، دو هفته پس از اعلام توافق با اسرائیل بر سر عادی‌سازی روابط میان دو کشور، با صدور فرمانی از سوی خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی، قانون مربوط به تحریم اسرائیل را لغو کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی، فرمان لغو قانون تحریم اسرائیل را صادر کرد. با صدور این فرمان، از این پس، مقامات و شرکت‌های امارات اجازه‌ی انعقاد قراردادهای تجاری و مالی با دولت و شرکت‌های اسرائیلی را خواهند داشت.

توافق میان امارات متحده عربی و اسرائیل به منظور عادی‌سازی روابط سیاسی با یکدیگر همچنین توقف طرح الحاق اراضی فلسطینی، در روز پنج‌شنبه ۱۳ اوت/۲۳ مرداد، توسط رییس‌جمهوری آمریکا اعلام شد.

توافق میان امارات متحده عربی و اسرائیل به منظور عادی‌سازی روابط سیاسی با یکدیگر همچنین توقف طرح الحاق اراضی فلسطینی، واکنش‌های گسترده جهانی را به دنبال داشت.

امارات متحده عربی سومین کشور پس از مصر و اردن در جهان عرب است که اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد. امارات متحده عربی از امضا‌کنندگان طرح صلح اعراب است.


توئیت جالب اسرائیل برای خامنه‌ای

صفحه فارسی وزارت خارجه اسرائيل در توییتی به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور از آماده‌سازی برای سفر مسلمانان امارات به اورشلیم خبر داد.

بنا بر توییت "اسرائيل به فارسی"‌، نتانیاهو گفت که این آماده‌سازی برای این است که آن‌ها بتوانند به اورشلیم آمده و در مسجدالاقصی نماز بخوانند.

این توئیت با انتشار تصویری از دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی که در آن رهبران حماس و حزب الله را در حال نماز در مسجد الاقصی نشان می دهد، به نقل از نخست وزیر اسرائیل نوشت: در حال ایجاد ترتیبات لازم برای مسلمانان اماراتی هستیم تا برای زیارت به اورشلیم آمده و در مسجد الاقصی نماز بخوانند...قابل توجه خامنه‌ای و تروریست‌های تحت حمایتش که برای "آزادی" قدس و نماز در مسجدالاقصی در حال ویران کردن ایران تا لبنان هستند.


رویترز: رژیم ملاها هیچ غلطی نمی تواند بکند

جمهوری اسلامی ضعیف تر و محتاج تر از آن است که بتواند اقدامی علیه امارات انجام دهد

به گزارش رادیو فرانسه، رویترز در گزارشی نوشت که رژیم ایران، برغم هیاهوهای اولیه، چاره ای جز پذیرش عادی سازی مناسبات امارات و اسرائیل ندارد به این خاطر که بعد از چین، امارات دومین شریک تجاری و تنها مجرای تنفس آنها در مقابل فشارها و تحریم های دولت آمریکا است.

به همین خاطر به نوشتۀ رویترز، حکومت ایران حتی برخلاف برخی دیگر از کشورها به نشانۀ اعتراض کاردار خود را در ابوظبی به ایران فرا نخواند یا پیوندهای خود را با امارات قطع نکرد.


پاسخ تند وزیرامور خارجه امارات به جمهوری اسلامی

پس از روحانی و ظریف و سپاه پاسداران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هم امروز امارات را تهدید کرد و گفت: چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ما دچار خدشه شود ما آن را از چشم کشور امارات عربی متحده می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

این در حالیست که وزیر امور خارجه امارات در سخنانی تند خطاب به همتای خود در جمهوری اسلامی گفت: شما اگر مسلمان هستید راه و رسم حکومت کردن بر ملت را یاد بگیرید، کشوری که جزء پنج کشور ثروتمند جهان می‌باشد نباید ملتش تا کمر در سطل‌های زباله کمر خم کنند.

وی افزود: یک کشور مسلمان نباید وزیران دزد پرورش بدهد. ثروت ملت خود را به نابودی بکشد و ملت را روزبه روز فقیرتر کند. ما راه خودرا بهتر از شما می‌دانیم و احتیاج به راهنمایی شما نداریم که اگر بخواهیم از شما پیروی کنیم ملتی فقیر و وزیران دزد خواهیم داشت.

روحانی دیروز در واکنش به توافق اسرائیل و امارات، این کشور همسایه را تهدید کرد و گفت: به امارات هشدار می‌دهیم مبادا بخواهند پای اسرائیل را به این منطقه باز کنند، آنگاه برخورد دیگری با آن‌ها خواهد شد؛ حواسشان جمع باشد چرا که تا اینجا خطای بزرگ و عمل خائنانه‌ای را انجام داده‌اند و امیدواریم متنبه شوند و این مسیر نادرست را ادامه ندهند.

سپاه پاسداران هم در بیانه ای امارات را تهدید کرد و گفت: آمریکا و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای توافقنامه ننگین ابوظبی - تل آویو بدانند این اقدام پلید منافع اسرائیل را تامین نخواهد کرد و بر خلاف تصور با باطل سازی رویای خاورمیانه جدید، از آینده‌ای خطرناک برای آن‌ها به ویژه ساکنین کاخ شیشه‌ای امارات خبر می‌دهد.

کیهان خامنه ای هم در سرمقاله خود با عنوان "امارات خود را به یک هدف مشروع برای مقاومت تبدیل کرد"، نوشت: اگراین توافق تنها یک نتیجه داشته باشد تبدیل این کشور کوچک ثروتمند به شدت وابسته به امنیت، به هدفی مشروع و آسان برای مقاومت (گروههای ترور) است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز پیش تر در بیانیه ای گفته بود: اقدام ننگین ابوظبی برای عادی سازی رابطه با اسرائیل را اقدامی خطرناک دانسته و با هشدار نسبت به هرگونه دخالت اسرائیل در معادلات منطقه خلیج‌فارس، اعلام می نماید که دولت امارات و دیگر دولت های همراه باید مسئولیت تمامی عواقب این اقدام را بپذیرند.اسمال در نیویرک August 15, 2020 02:26 PM

امریکا انتظار نداشت آلمان و انگلستان و فرانسه پشتش را خالی کنند و تنهاش بذارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان August 15, 2020 05:21 PM

نتیجه این رای گیری قابل پیش بینی بود اما بد مستی رژیم ملاها در ایران و اوباش سپاه را نمیتوان تحلیل کرد و توضیح داد! حرفهای مالیخولیایی رژیم ملاها نشانه آن است که دقیقا به نقطه ای رسیده است که باید بزودی نماز وجشت بخواند با بر قراری روابط بین امارت و اسراییل حتما بزودی قرار داد همکاری نظامی بین آنها بسته خواهد شد و عربستان هم به آن خواهد پیوست در چنین صورتی سلاح و نیروی نظامی در چند قدمی رژیم ملا ها خواهد بود یعنی احتیاجی تا حتی به سلاح دوربرد نیست موشکهای رژیم ایران قبل از ترک خاک و فضای ایران در آسمان خلیج فارس نابود میشود و این یعنی فروریختن کاخهای آمال شیعه در ایجاد امپراطوری خلافت شیعه در تاریخ این حسرت در دل شیعه مانده است که علی نیز مانند معاویه دارای امپراطوری شود جکومت چند ساله علی از کوچه های کوفه فراتر نرفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور August 15, 2020 06:20 PM

دول اروپائی همان استعمارگران قدیمند و به هر قیمتی فقط به منافع جیب خودشان فکر میکنند و تصور بهی داشتن از این ها ابلهی هست

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم August 16, 2020 07:25 PM

زنده باد وزیر امورخارجه امارات آفرین بر شما که حرف ملت ایران را می فرماید ما از اسلامی بودن دزدی وزرا و فقر فقرا جنایت و چپاول آخوندها را هدیه گرفتیم آرزوی ما ماندن اسلام برای باورمندان واقعی و نا بودی آخوندها برای کم شدن انگلها می باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کارل مارکس August 16, 2020 07:40 PM

چه موضع گیری ملایم و لطیفی دولت خالی بند جمهوری اسلامی در مقابل اسرائیل گرفته ..براوو

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 17, 2020 04:06 AM

کشوری که جزء پنج کشور ثروتمند جهان می‌باشد نباید ملتش تا کمر در سطل‌های زباله کمر خم کنند! سخن از این بزرگتر و پتکی از این محکمتر بر سر خامنه ای و سایر آخوندهای دزد نمیشد که زده شود درود بر عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات که اینگونه برای ایران و ایرانی از سر سوز دل سخن میگوید زنده و سرفراز باشی ‌ای مرد که سخن از زبان ما میگویی

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام August 19, 2020 01:29 AM

آخوندها همواره در عربده کشی ید طولائی دارند اما اگر سنبه پر زور باشد جا زده و به سوراخ میخزند گویا این گفته وزیر خارجه امارات نشانه همان سنبه پر زور است چون پاسخی در کار نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 19, 2020 10:47 AM

و اینگونه میشود که سید علی چلاق و اعوان و انصارش در زیر مزینات جهانیان دفن و محو میشوند وقتی مغز نباشد جان در عذاب است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 19, 2020 04:03 PM

رژیمی که در درون کشور خودش مورد تنفر 80 میلیون ایرانی است وزندانهای آن مملو از زندانیان سیاسی است چه جرئتی میتواند داشته باشد بجز هارت وپورتهای تو خالی؟ همین امروز اگرامارات درب را بروی جمهوری ولایت فقیه قفل کند دلار بیکباره سر به 30 هزار تومان میزند روحانی وحسین شریعتمداری وسرداران سپاه ورئیس ستاد ارتش سردار باقری، وقالیباف وامامان جمعه وسید علی خامنه ای دارند سوت میزنند خودشان میدانند که بقول رویترزهیچ غلطی نمیتوانند بکنند بجز عربده کشیدنهای بیهوده که مصرف داخلی هم نداره

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara August 19, 2020 07:04 PM

اما وزیر خارجه امارات هم جواب دندان شکنی به این کاهنان شیاد معبد آمون داد، ببینید چطور لالمونی گرفتند :-)

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 23, 2020 05:30 PM

یکی ازاهداف سفرمایک پمپئوبمنطقه میتوانداین باشد که حاصل گفتگوهای ترامپ بانخست وزیرعراق وحاصل تفاهمات و برنامه ریزیها برای آینده منطقه وتصمیماتی که برای منهدم کردن مزدوران جمهوری اسلامی در عراق مورد توافق قرار گرفته است راباطلاع رهبران اسرائیل وامارات برساند ایالات متحده با اروپا یا بدون اروپاآنقدرقدرت وبنیه اقتصادی ونظامی داردکه بتواندیک تنه ازپس ملایان برآید امادوره دوم ترامپ برای اروپائیها میتواند یک کابوس وحشتناک باشد این مسئله نیزنباید ازنظر دور بماند که ملت ایران هم در دوران پسا جمهوری اسلامی حرفهای بسیار با اروپائیها وچین وروسیه خواهدداشت دشمنی نخواهیم داشت اما عملکردشان راهرگز فراموش نمیکنیم ودرمناسبات آینده همه این دهان کجی ها مد نظرمدیران کشور ونهادهای قانونی مملکت خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 17, 2020 04:40 PM

گمان نمیرود که اروپائیها بتوانند به این لجاجت بدون توجیه در پیوند با جمهوری اسلامی به ایالات متحده پشت کنند درشرایط کنونی شایدمکرون ومرکل هم همانند ملایان منتظر نتیجه انتخابات درایالات متحده هستند بطورقطع ویقین درفردای انتخابات که ترامپ درکاخ سفیدماندگارشود، اروپائیها بایدبا سلام وصلوات کت وکلاه کنند وبدیدارترامپ بروند واگر تاپیش ازانتخابات آمریکا مکرون و مرکل بخواهند درهمین موضعی که تا کنون درقبال سیاستهای آمریکا با جمهوری اسلامی داشته اند بمانند، یقینا" ترامپ در دوردوم خودش اروپاویها وچین راخواهد فشرد همین کافیست تا درانتخابات فرانسه، مکرون با چالشهای بزرگی مواجه شود چه بسا که الیزه راازدست بدهد وبرود دنبال کارش

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 23, 2020 06:03 PM

بعنوان یک ایرانی بظاهرمسلمان شیعه که بشکل اجباری درذهن وشخصیت وجهان بینی من واکثریت بزرگی ازایرانیان تحمیل گردیده، بسیارخرسندم که بالاخره روند صلح بین اعراب واسرائیل درجلوی چشم حضرات آیات عظام وحجج اسلام وعلمای بی علم وعمل "اعلام"دارد بیک واقعیت تاریخی تبدیل میشودوریشه های یک دشمنی چندصدساله ازمیان میرود اگرنخواهیم بگوئیم1400 صدسال، اماباقاطعیت میتوانیم بگوئیم دشمنی بین مسلمانان، بویژه شیعیان بایهودی وبهائی وزرتشتی وسایرادیان ابراهیمی وغیرابراهیمی ارمغانیست که ازدوران صفویه باین سوددرکشورمان برقرارگردیدکه شوربختانه درتمام این صده ها بایک تبلغات مسموم منبری توسط وعاظ غیرمتعض وخشکیده مغزومتحجرهمراه بوده وزمینه سازبسیاری ازاذیت وآزارها وکشتارها در کشورمن وسایر نقاط دذنیا بوده است روند صلح برهمه جهانیان مبارکباد وکور باد چشمان ملایان

گزارش یا اعتراض به این نظر


جهودکش سابق September 23, 2020 11:06 PM

این روزها شبخک نشین های خلیج فارس مشغول سورچرانی هستند بعد از دنبلان های ترامپ حالا دنبلان های نتانیاهو رو کباب کردن دارن میخورند اگه انصاف داشته باشند به همراه دلارهای استخبارات عرعرستان باید یک مقداری هم از دنبلان های آن سگ جهود را به مدیر این سایت مزدور بدهند تنها خوری درست نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام September 24, 2020 07:17 AM

خطاب به جهودکش سابق: برادر جهودکش سلام علیکم قبل از هر چیز پیامی از ملت قهرمان قزوین برایتان رسیده بدین مضمون: تو که ما رو اول از همه کشتی ببم جان حالا شب بمان در خدمت باشیم اینو فعلا داشته باش تا اگه فردا شب زنده بودی راجع دنبلان هایی که از کودکی تا به امروز به شما اماله کردند کمی صحبت کنیم و من الله توقیفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  22675 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.