آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 23 مرداد ماه 1399 = 13-08 2020

آمریکا پیشنهاد واکسن روسی کرونا را نپذیرفته است

مقامات روسی در مسکو به سی ان ان گفتند که آنها برای مقابله با ویروس کرونا حاضر به کمک و همکاری بی سابقه با آمریکا هستند اما واشنگتن پیشنهاد تسریع دسترسی به واکسن روسی کرونا را رد کرده است.

یکی از مقامات ارشد روسی به سی ان ان گفت: در این زمینه یک حس عمومی بی اعتمادی نسبت به روسیه از طرف آمریکایی ها وجود دارد.

افشای راز واکسن روسی کرونا
فقط روی ۳۸ نفر آزمایش شد با عوارض جانبی زیاد

به گزارش همشهری آنلاین، اسناد رسمی نشان می‌دهد واکسنی که روسیه مدعی است برای مبارزه با بیماری کروناویروس ساخته، فقط روی ۳۸ نفر آزمایش شده و عوارض جانبی چون تب و درد و ورم در پی داشته است.

روز سه‌شنبه ولایمیر پوتین خبر این کشف مهم را در جلسه ویدئوکنفرانسی هیات دولت اعلام کرد. با اینکه رئیس جمهوری روسیه گفته بود واکسن اسپوتنیک پنج تمام آزمایش‌های ضروری و لازم را پشت سر گذاشته اما به نظر می‌رسد دست‌کم در حوزه آزمایش گسترده بالینی که فاز سوم تولید واکسن است، ادعای پوتین درست نیست.

ضمن اینکه درباره میزان آنتی‌بادی موجود در بدن پس از زدن واکسن هم تردیدهای جدی وجود دارد. بر اساس اسناد ارائه‌شده از سوی موسسه پژوهشی گامالیا به عنوان تولیدکننده واکسن کرونا در مسکو، بسیاری از گیرندگان واکسن ادعایی با پیامدهای شدید جانبی مواجه شده‌اند که به دلیل محدود بودن نمونه‌ها نمی‌توان درباره آن واکنش مناسب داشت؛ نکته‌ای که پوتین هم درباره تزریق واکسن به دختر خود اعتراف کرده و گفته بود او صرفا تب داشته است.

در میان ۳۸ فرد سالم بزرگسال که واکسن روی آنها آزمایش شده، ۱۴۴ پیامد منفی پدید آمده است؛ میانگین تقریبی چهار مورد عوارض ناشی از دریافت واکسن کرونا در هر فرد. گرچه بسیاری از عوارض منفی در گذر زمان از بین رفت اما در چهل و دومین روز آزمایش ۳۱ مورد از پیامدهای جانبی واکسن همچنان در بدن دریافت‌کنندگان وجود داشت. نکته عجیب‌تر اینکه ۲۷ مورد از عوارض برای سازندگان واکسن ناشناخته مانده است.

ورم، درد، گرمازدگی و خارش در محل تزریق از پیامدهای معمول نسخه روسی واکسن کرونا بوده و در داوطلبان عوارضی چون ضعف و ناتوانی عمومی، تب، کاهش اشتها، سردرد، دل‌پیچه، سوزش گلو، گرفتگی بینی و آبریزش بینی هم گزارش شده است. آزمایش‌ها نشان داد در روز ۴۲ پس از دریافت واکسن میزان آنتی‌بادی تولیدشده در بدن داوطلبان کمتر از میانگین بوده است.

اگر از همه این موارد هم بتوان گذشت، نکته عجیب‌تر آنکه واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال قابل استفاده نیست چون بین داوطلبان کسی در این بازه‌های سنی وجود نداشته است. زنان باردار و کسانی که به نوزادان خود شیر می‌دهند نمی‌توانند و نباید از واکسن روسی کرونا استفاده کنند. درباره تداخل با داروهای دیگر هم هنوز آزمایشی انجام نشده است.


واکسن ضد کرونا یا "کوکتل مولوتف" روسی پوتین!

رئیس جمهور روسیه مدعی است واکسنی که در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا تولید شده مراحل تایید علمی را پشت سر گذاشته و از چند ماه آینده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

پوتین پس از اعلام به ثبت رسیدن واکسن کرونا در کشورش گفت این واکسن حتی به یکی از دختران وی نیز تزریق شده است.

ادعای پوتین در باره کارآمد بودن این واکسن اما با توجه به اینکه مرحله سوم تست بر روی آن انجام نشده با تردیدهایی از سوی کارشناسان همراه شده است.

پیتر پیتس، كمیسر پیشین سازمان غذا و داروی آمریكا یکی از افرادی است که نسبت به کارایی واکسن روسی ابراز تردید کرده است.

آقای پیتس در گفتگو با یورونیوز برای توجیه رویکرد بدبینانه خود نسبت به کارایی واکسن روسی به فاکتورهایی چون نبود شفافیت و در دسترس نبودن داده‌های لازم برای اطمینان از ایمن بودن آن اشاره کرده و یاد آور شده که روس‌ها سابقه تایید دارو و واکسن با آزمایش های اندک یا بدون آزمایش را در کارنامه دارند.

کمسیر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا سپس با تعبیری عجیب از این واکسن به عنوان «کوکتل مولوتف» نام می‌برد و تاکید می‌کند که این همان چیزی است که ما دقیقا در مبارزه جهانی با بیماری کووید۱۹ به آن نیاز نداریم.

سازمان جهانی بهداشت نیز در نخستین واکنش به ادعای روسیه مبنی بر ثبت واکسن کرونا بر «رویکرد بسیار سخت‌گیرانه» خود برای صدور مجوز واکسن تاکید کرده است.

سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته نیز اعلام کرده بود که هیچ داده و اطلاعات رسمی در باره تحقیقات مرتبط با تولید واکسن در روسیه مشاهده نکرده و به مسکو توصیه کرده بود که به دستورالعمل‌های تعیین شده برای تولید واکسنی ایمن در برابر ویروس کرونا متعهد و پایبند باشد.

آلمان نیز از جمله کشورهایی است که بلافاصله ادعای روسیه در خصوص دستیابی به واکسن کرونا را زیر سوال برد. برلین ساعاتی پس از انتشار خبر ثبت واکسن کرونا در روسیه با نگاهی تردیدآمیز به آن واکنش نشان داد.

وزارت بهداشت آلمان روز سه‌شنبه در واکنش به ادعای ولادیمیر پوتین مبنی بر ساخت و ثبت واکسن کرونا در کشورش نسبت به کیفیت، کارایی و ایمنی این واکسن ابراز تردید کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان با یادآوری این نکته که هنوز اطلاعات مشخصی در خصوص کیفیت، کارایی و قدرت ایمنی واکسن ساخت روسیه در دست نیست، تصریح کرد: «در اتحادیه اروپا ایمنی و سلامت بیماران در درجه اول اولویت قرار دارد.»

دکتر آنتونی فاوسی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا پیش تر گفته بود: امیدوارم که چینی‌ها و روس‌ها قبل از اجرای واکسن برای افراد، از اثربخشی و ایمنی آن کاملا اطمینان حاصل کنند چرا که ادعای داشتن واکسنی آماده توزیع قبل از انجام آزمایش‌های لازم، بسیار خطرناک است.

پروفسور دکتر مینو محرز، متخصص بیماری‌های عفونی در ایران نیز در باره ادعای روسیه در مورد موفقیت در تولید واکسن کرونا گفت: همه جای دنیا دارند روی واکسن کار می‌کنند. روسیه هم کار می‌کند. ولی اشکالی درباره روسیه وجود دارد. روس‌ها مواد بیولوژیکی را که تولید می‌کنند، فقط خودشان تایید می‌کنند و در اختیار هیچ مرجع بین‌المللی برای تایید قرار نمی‌دهند.


هشدار دانشمندان درباره واکسن چینی/روسی

کشورهای چین و روسیه از دست‌یافتن به محصولاتی که از آن با عنوان واکسن کرونا نام برده‌اند، خبر می‌دهند. اما محققان در حوزه پزشکی، به این ادعا با دیده تردید می‌نگرند.

یک ویروس‌شناس سرشناس آمریکایی نسبت به احتمال تهیه واکسنی کارآمد علیه کرونا در چین و روسیه ابراز تردید کرده است. به گفته او تولید واکسن کرونا در آمریکا در مسیر درستی قرار دارد.

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ایمنی‌شناسی و رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا، می‌گوید: واکسن‌های تولید شده توسط چین و روسیه نمی‌توانند در بدن، ایمنی کافی و موثر در برابر ویروس کرونا ایجاد کنند.

دکتر مینو محرز، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا در ایران، نیز ضمن ابراز تردید نسبت به ادعای روسیه، گفته است: برای قبول موفقیت یک واکسن باید یکی از سه مرکز معتبر جهان آن را تایید کند و محصولات روسیه که به عنوان واکسن کرونا معرفی شده، هنوز مورد تایید مراجع بین‌المللی قرار نگرفته است.

به گفته دکتر مینو محرز، «سازمان بهداشت جهانی، یا سازمان غذا و داروی آمریکا یا اتحادیه اروپا باید واکسن ساخت روسیه را تایید کنند اما هنوز این امر صورت نگرفته است».

تعدادی از کشورهای غربی در هفته‌های اخیر، روسیه را به تلاش برای سرقت اطلاعات مربوط به ساخت واکسن کرونا متهم کردند. انتقاد از عملکرد مقامات چین در جریان شیوع ویروس کرونا نیز موجب تردید بسیاری از کشورها در همراهی با چین برای انجام آزمایش‌های وسیع شده است.


آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن

رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مودرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.

به گزارش صدای آمریکا، او توضیح داد که رسیدن به این مرحله، یک پیشرفت بسیار بزرگ و یک رکورد در تولید واکسن در جهان است. پرزیدنت ترامپ با اشاره به سرمایه گذاری دولت در تولید واکسن تاکید کرد که در روز اول تایید واکسن ویروس کرونا، این واکسن در دسترس مردم آمریکا قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به سرمایه گذاری دولت، گفت که تولید داروی درمان مبتلایان به ویروس کرونا نیز مانند روند تولید واکسن سریعتر از پیش بینی ها پیشرفت کرده است و در مرحله نهایی قرار دارد.

او اضافه کرد که امروز، میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس در آمریکا ۸۰ درصد نسبت به ماههای آغازین، کاهش داشته است.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد که وضعیت اقتصاد رو به بهبود است و پیشنهاد کرد که فرمانداران ایالت هایی که هنوز اقدام به بازگشایی نکرده اند، این کار را انجام دهند.

شرکت بیوتکنولوژی «مودرنا» مستقر در ایالت ماساچوست، فاز سوم آزمایشهای بالینی بر روی واکسن آزمایشی خود را از امروز آغاز کرد. این آزمایشها قرار است بر روی ۳۰ هزار نفر انجام شود. این واکسن توسط شرکت «مودرنا» و «انستیتوی ملی بهداشت آمریکا» طراحی شده است.

«مودرنا» روز یکشنبه اعلام کرد که ۴۷۲ میلیون دلار دیگر از «مؤسسه تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست‌پزشکی» که زیرمجموعه وزارت بهداشت آمریکا است برای پیشبرد این فاز از آزمایشها دریافت کرده است که کل مبلغ دریافتی این شرکت را به ۹۵۵ میلیون دلار می‌رساند.


واکسنی که توانست مقابل ویروس کرونا بایستد

نتایج امیدوارکننده آزمایش واکسن مدرنا بر روی ۴۵ داوطلب برای مقابله با ویروس کرونا، واکنش مثبت بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است.در مطالعه‌ای که در ۱۴ جولای در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، محققان از نتایج اولین واکسن کووید ۱۹ بر روی افراد مورد آزمایش، گزارش کرد.

گفته می‌شود که این آزمایش بر روی ۴۵ نفر از داوطلبان سالم انجام شده است تا از ایمنی واکسن اطمینان حاصل شود. آزمایشی که نتایج آن از اثربخش بودن واکسن خبر می‌دهد.مدرنا تراپتیکس، شرکت بیوتکنولوژی مستقر در ماساچوست، به همراه محققان انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، اقدام به تولید واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا کرده است.

این شرکت، اولین نتایج خود از آزمایش‌های انجام شده بر روی این واکسن را در بیانیه‌ای در ۱۸ می منتشر کرد.طبق این بیانیه، ۴۵ نفر از داوطلبان در گروه سنی ۱۸ تا ۵۵ سال، در موسسه تحقیقات بهداشتی کیسر پرمننت در واشنگتن، سیاتل یا در دانشگاه اموری در آتلانتا اعلام آمادگی کردند. این واکسن در ۱۶ مارس، دو ماه پس از انتشار اطلاعات ژنتیکی ویروس کووید ۱۹، بر روی داوطلبان آزمایش شد.

در این آزمایش همه داوطلبان یکی از سه سطح دوز واکسن را دریافت کردند. پس از چندی، نتایج آزمایش از عدم بروز عوارض جدی در رابطه با واکسن در هر یک از دوزهای مصرفی خبر داد، اگرچه بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه که واکسن را دریافت کردند، علائم جزئی از جمله خستگی، سردرد، لرز و درد در محل تزریق را تجربه کردند.

همه شرکت‌کنندگان در این مطالعه آنتی‌بادی SARS-CoV-۲ (ویروسی که باعث COVID-۱۹ می‌شود) را در بدن خود تولید کردند. این آنتی‌بادی‌ها در مقایسه با آنتی‌بادی افرادی که به صورت طبیعی به ویروس مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، در خنثی‌سازی نسخه آزمایشگاهی ویروس عملکرد مشابهی داشته‌اند.

همچنین عملکرد آنتی‌بادی‌های گرفته شده از داوطلبان تزریق واکسن بر علیه نسخه طبیعی ویروس، همانند عملکرد آنتی‌بادی‌های افرادی است که به این بیماری مبتلا و بهبود یافته‌اند.در واقع واکنشی که آنتی‌بادی بدن شرکت‌کنندگان در این آزمایش به ویروس (چه در نسخه آزمایشکاهی و چه در نسخه طبیعی) نشان داده است، مشابه واکنشی است که آنتی بادی بدن بیماران بهبود یافته از خود بروز داده است.

آنتی‌بادی‌ها پروتئین‌هایی هستند که در دستگاه ایمنی بدن به منظور مقابله با باکتری، عفونت و... تولید می‌شوند.در هر دو مورد، نتایج بعد از واکسیناسیون دوم قوی‌تر از انتظار کارشناسان بودند.

دکتر لیزا جکسون، نویسنده اصلی تحقیقات مجله پزشکی نیوانگلند می‌گوید: ما بعد از واکسیناسیون دوم پاسخ‌های محکمی دریافت کردیم. به نظر می‌رسد که دو دوز از این واکسن برای مقابله با ویروس نوظهور در جهان نیاز است. در دوز اول، سیستم ایمنی بدن تنظیم می‌شود تا بدن پاسخ بهتر و جدی‌تری به ویروس با دوز دوم نشان دهد.هنوز زمان دقیقی برای رسیدن به این نتیجه که واکسن می‌تواند بدن را در برابر ویروس محافظت کند، مشخص نشده است.

بر اساس مطالعه‌ای که از سوی شرکت مدرنا بر روی واکسن ضد کرونا در حال انجام است، ۴۵ داوطلب این آزمایش به مدت یک سال تحت نظارت خواهند بود. در کنار آن، شرکت مدرنا در حال برنامه‌ریزی برای ورود به مطالعه دیگری در رابطه با مرحله دوم واکسن است که شامل ۳۰۰ نفر داوطلب خواهد بود که نیمی از این تعداد، گروه مصرف‌کننده دارونما خواهند بود.

این مطالعه به ارزیابی ایمنی و اثربخشی واکسن و همچنین محدود کردن دوز مناسب برای مرحله نهایی آزمایش، ادامه خواهد داد.
داریوش July 14, 2020 02:23 PM

بقول یک کودک سوری از یکی از پزشکان سوری که برای او قرص سرما خوردگی آورده بود میپرسه میشه یک قرص برای گرسنگی به من بدی من شب از گرسنگی خوابم نمیبره، کرونا در مقابل گرسنگی بی آبی فقر و بدبختی هیچ چی نیست، دنیا بدست یک مشت شارلاتان اسلحه فروش و دوا فروش افتاده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 14, 2020 04:28 PM

امیدواریم دولت ترامپ با سرمایه گذاری در زمینه ساخت واکسن وداروهای ویروس چینی کرونا موفقیت دنشمندان را تسریع نماید تاکشورهای دنیا وجامعه بشری بتواند از چنین نعمتی برخودار شده وسلامت انسانها برکره زمین تامین گردد مهمتراینکه پس از موفقیت در ساخت واکسن وتولید داروها دولت امریکا وهمه کشورهای جهان گریبان چینی ها را با قدرت بگیرند تا ریشه پاندمی کردن این ویروس وچگونگی تولید واشاعه ان روشن شود درصورتیکه مشخص شود ویروس کوودی19 در لابراتوارها وآزمایشگاههای چین بصورت تعمدی ساخته وبجهان گسیل شده جهانیان باید دولت کمونیست چین را زیر عظیم ترین فشارهای سیاسی واقتصادی قراردهند تا درس عبرتی باشد برای روسیه ودولتهای بعدی چین که از چنین جنایاتی دست بردارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 15, 2020 04:15 PM

به نتیجه رسیدن قطعی این واکسن برگ برنده وبقول ورق بازان برگ دل زیبا و کوبنده ای است که ترامپ میتواند برمیز بکوبد و حریفان داخلی وخارجی را بگوشه رینگ ببرد نامیث که میتواند جاودانه شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


کمبوجیه July 23, 2020 04:03 PM

بی بی سی حالش گرفته شده که واکسن درست شده همش نا امیدی پخش میکنه ، برای نون خورهای دستگاه دروغ پراکنی بی بی سی خبر بدی دارم ۵۴۰ هزار نفر در انگلیس مبارزه مدنی بر ضد بی بی سی شروع کردند و پرداخت سالیانه این دستگاه تولید جهل را قطع کردند و کمپین بی بی سی را ببندید در انگلیس هر روز وسیع تر میشود این خبر را به آخوندها، نسل مالیخولیایی انقلاب تسلیت میگویم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 28, 2020 03:51 PM

دستاوردی که میتواند قدرت علمی ومسئولیت پذیری سرمایه گذاری دولت ترامپ درمسیر سلامت بشریت درجهان رابنمایش بگذارد شاید این خبر بمثابه پتکی باشد که برمغز چینی ها وملایان واعوان وانصارشان کوبیده میشود به یه نتیجه رسیدن نهائی واکسن وپیشرفتهای داروئی که ترامپ اعلام کرده، بدیهیست که مخالفان دولت ترامپ، بویژه ایرانیان هوادار دمکراتها هم خواب خوش از چشمشان خواهد پرید چرا که آنها برای پیروزی دمکراتها از هیچ دروغ و دغل ودودوزه بازی دریغ نکرده اند ونمیکنند این موفقیت میتواند آب یخی باشد که برذهن جوشان این دسته از ایرانیان همفکر نایاکی ها ریخته میشود آقای ترامپ خدا قوت

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار August 2, 2020 02:19 AM

مرگ را به واکسن چینی روسی ترجیح می دهم * به هیچ چیز روس‌ها و چینی‌ها اعتماد ندارم * نه به گفتارشان، نه به رفتارشان و نه به واکسن‌شان *

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان August 10, 2020 12:00 PM

کشف واکسن چینی به مرحله آخر رسیده است و تقریبا آماده تولید انبوه است البته امریکایی و دیگر کشورها باید یا خودشان آنتی ویروس جدیدی کشف کنند یا باید منتظر بمانند تا وقتی تمام یک و نیم میلیارد انسان چینی واکسینه شدند بعد بتوانند آنتی ویروس را از چین به کشورهایشان وارد کنند آنهم نه بصورت فرمول بلکه بصورت آمپول تولید شده یعنی فقط به عنوان مثرف کننده میتوانند سایر کشورها از این دستاورد بهره ببرند حتما در آینده نزدیک ما شاهد یک مسابقه جهانی در زمینه واکسن کرونا خواهیم بود باید منتظر بود و دید که چه کسی با دروغپردازی ملتش را اداره میکند و چه کسی در خقیقت برای سلامت مردمش تلاش شبانه روزی کرده است آینده این را نشان خواهد داد! ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان August 10, 2020 12:19 PM

خانم مینو محرز! شما مردمان سایر کشورهای جهان را چقدر عقب افتاده فرض میکنید؟ اگر روسی و چینی نتیجه تحقیقات علمی خود را در اختیار چنین سازمانهایی قرار داهد حتما امریکایی میتواند از نتایح آن کپی برداری کند و بعد هم تخت نام تخقیقات خود آنرا به جهان بقروشد از یاد نبریم که عربده های ترامپ « اول امریکا در جهان» را یا دراز کردن انگشت اتهام بسوی چین برای لاپوشانی عدم توان علمی امریکایی در مهار وبروس کرونا چنانکه میبینیم در هیچ کشوری جهان مانند امریکا با 300 میلیون چمعیت کرونا چنین طوفان مرگی برپا کرده باشد بیش از 5 میلیون بیمار کرونایی و تقریبا 200 هزار جانباخته در کارنامه مبارزه سرمایه داری امریکا بر علیه کرونا ثبت است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 12, 2020 12:13 AM

دروغ که حناق نیست حرف مفت هم مالیات نداره پوتین کوتوله روسی هم جز گفتن این مزخرفات چاره ی دیگه‌ای نداره یه مشت ودکا خور گرسنه هم حرفاشو باور می‌کنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی August 12, 2020 02:54 AM

وقتی که چین و روسیه ادعای تولید و ساخت چیزی را میکنند یاد اون شعر سعدی میفتم که شتری را دیده و پرسید :
از کجا می آیی ای فرخنده پی
گفت : از حمام گرم کوی تو
او هم در جواب گفت :
خود پیداست از زانوی تو
از روس‌ها جز مافیا و خشونت و دروغ و از چینی ها جز حقه بازی و بدل کاری و دزدیدن تکنولوژی و صدور مصیبت چیزی به دنیا داده نشده این واکسن هم دروغ و حقه کثیف دیگری از این دو کشور کمونیستی است که برای خوشحال کردن طرفداران خودشان بیرون داده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  19903 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.