آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 25 دی ماه 1399 = 14-01 2021

بسیج حکومت خامنه‌ای برای نجات دیپلمات-تروریست

به نوشتۀ روزنامه فرانسوی لوموند، تمام سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران بسیج شده‌اند تا از محکومیت یک مأمور خود در خارج، اسدالله اسدی، به اتهام سازماندهی عملیات تروریستی در خاک فرانسه جلوگیری کنند.

به گزارش رادیو فرانسه، قرار است در ٢٢ ژانویه دادگاهی در بلژیک حکم خود را در مورد اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در اتریش، صادر کند. نامبرده به ساماندهی عملیات انفجاری در تجمع مجاهدین خلق در حومۀ شهر پاریس متهم است. قرار بود در این تجمع شماری از شخصیت های خارجی حضور پیدا کنند.

به نوشتۀ لوموند تحقیقات گستردۀ دادگستری و سرویس‌های اطلاعاتی بلژیک نشان می‌دهند که تصمیم‌گیری دربارۀ این عملیات نافرجام در عالیترین سطوح قدرت در ایران صورت گرفت و متهمان پرونده از مدت زمان طولانی با سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی در ارتباط بوده‌اند.

رئیس سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بلژیک گفته است که عملیات انفجار با هدایت و از سوی حکومت ایران طرحریزی شده بود.

لوموند نوشته است که محاکمۀ اسدالله اسدی و سه تن از دستیاران وی در نوامبر گذشته خشم رهبران رژیم ایران را برانگیخت که در واکنش دادگاه بلژیک را فاقد صلاحیت و غیرقانونی دانستند و مدعی شدند که اسدالله اسدی به عنوان دیپلمات دارای مصونیت سیاسی بوده و باید هر چه سریعتر آزاد شود.

لوموند سپس افزوده است که یک کمیتۀ ویژه برای دنبال کردن پروندۀ اسدی در تهران تشکیل شده است. این کمیته، به نوشتۀ لوموند، دولت بلژیک را تهدید به اقدام‌های تلافی‌جویانه کرده، در صورتی که دادگستری این کشور اسدالله اسدی را به اتهام ساماندهی و اجرای عملیات تروریستی محکوم کند. دادستانی بلژیک خواستار محکومیت اسدالله اسدی به بیست سال زندان شده است.

لوموند بعید ندانسته است که محکومیت اسدالله اسدی واکنش رژیم تهران را در پی داشته باشد. لوموند تصریح می‌کند که صدور حکم اعدام علیه احمدرضا جلیلی در اصل هشداری به مقامات بلژیک بوده است. احمدرضا جلیلی، پزشک ایرانی-سوئدی، استاد دانشگاه آزاد بروکسل، در سال ٢٠١٦ در تهران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شد. در اواخر دسامبر گذشته نمایندگان مجلس بلژیک با انتشار قطعنامه‌ای خواستار آزادی احمدرضا جلیلی شدند و سیاست گروگانگیری حکومت اسلامی ایران را محکوم کردند.


محاکمه بی‌سابقه تروریسم دولتی جمهوری اسلامی

روزنامه فرانسوی لیبراسیون نیز پیش تر در مقالۀ مفصلی در این باره نوشته بود که در کانون این محاکمه نقش جمهوری اسلامی در ساماندهی این اقدام تروریستی بررسی می‌شود.

لیبراسیون می‌نویسد: متهمان این پرونده چهار نفر هستند و مهمترین آنان که نقش رابط وسازماندهندۀ عملیات را برعهده داشته یک مأمور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به اسم اسدالله اسدی است که در پوشش وابستۀ دیپلماتیک سفارت رژیم ایران در اتریش فعالیت می‌کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از آژانس اطلاعاتی و امنیتی بلژیک می‌گوید که اسدالله اسدی به دستور مقام‌های جمهوری اسلامی عمل کرده و مواد منفجره با خود به اروپا آورده بود.

اسدالله اسدی، که پلیس اروپا او را از مسئولان اصلی ایستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی در کل این قاره می‌داند، نخستین دیپلمات رژیم ایران و احتمالا عالی‌ترین مقام اطلاعاتی جمهوری اسلامی است که به اتهام دست داشتن در یک اقدام تروریستی در خاک اروپا محاکمه می‌شود.

اگر اسدالله اسدی در دادگاه مجرم شناخته شود ممکن است دادگاه برای او و همدستانس بین پنج تا ۲۰ سال حبس تعیین کند. پیش بینی می‌شود که دادگاه تا اواخر دسامبر رای خود را صادر کند.

وزارت‌ خارجه آمریکا در این باره گفته : رژیم ایران همانند داعش یک حکومت تروریستی است. رژیم از طریق سپاه و یک شبکه تشکیل شده از نیروهای تروریستی نیابتی تحت کنترل خود، اقدام به ترور، آدم‌ربایی و اعدام قشر عادی مردم ایران نموده است. این رژیم به مدت ۴۰سال در توطئه‌ها و حملات تروریستی در بیش از ۴۰کشور دست داشته است. این رژیم یاغی برای انجام اعمال چرکین خود به معیارها و قوانین بین‌المللی اهمیت نمی‌دهد زیرا که از دیپلماتها و سفارتخانه‌ها به‌عنوان یک پوشش برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند.شهنام January 3, 2020 02:35 PM

خامنه ای و پاسداران هیچ غلطی نمیتوانند بکنند فقط میتوانند به روی مردم بی دفاع اسلحه بکشند اگر وجود دارند یک آمریکایی دیگر را بکشند آنگاه موشک لیزری بعدی در بیت آغا منفجر خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 4, 2020 09:43 AM

رهبر در باتلاق مانده وسردارانش دچار چنان سرگیجه ای شده اند که مدتها وقت میخواهد تا بتوانند ضربه دریافت شده را تجزیه وتحلیل کنند سپاه انباری از جاسوسان اسرائیلی و آمریکائی است ضربت اسرائیل به مرکز تورقوزآباد را هرگز نباید فراموش کرد عملیاتی در قلب ام القرا وبسرقت رفتن هزاران هزار مدارک سری وفوق سری حکایت از عمق نفوذ اسرائیل وآمریکا در میان سپاه دارد بهمبن دلیل میتوان چنین ارزیابی نمود که رمز و راز تحرکات سلیمانی وافتادن در تور آمریکائیها بطور قطع توسط کسانی صورت گرفته که در قلب اطلاعات سپاه جای دارند اطلاعاتی که نمیتواند محدوده اطلاعات حشد الشعبی بوده باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush January 15, 2020 01:43 PM

هلاکت این خمیر گیر قاتل خیلی‌‌ها را عزادار کرد، دمکرات‌های آمریکا هنوز هم سینه میزنند، آقا جان علی‌ هنوز هم اشک میریزد، حاج حسن نصرالله را با زنجیر به دیوار بستند و هشدل شعبی‌ چی‌‌ها هنوز هم با وانت‌ها از یک خیابان به خیابان دیگر میروند و دنبال سر "نازنین" سردار میگردند؛ و ما مردم ایران، همه اینها را جشن میگیریم! :)

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی March 14, 2020 02:47 PM

جمهوری جهل وجنون اسلامی درچنان باتلاقی افتاده است که باهرتکان یک تکان بمرگ نزدیک ونزدیکترمیشود حملات سازماندهی شده جمهوری اسلامی که بوسیله بازوها ومزدورانش درعراق علیه منافع ایالات متحده صورت گرفته ومیگیردازجمله تکانهای درون باتلاقست رهبرمعظم ساکن دراطاقهای شیشه ای ویلای فوق اشرافی مجاورسدلتیان تصمیم دارد با مرگ لحظه بلحظه رژیم منحوسش ملت ایران واین سرزمین اهورائی ونه اسلامی راهمراه خودورژیمش بنابودی بکشاند بعنوان یک ایرانی برای چندمین باراست که مینویسم اگراقدامات خصمانه رژیم اسلامی علیه مناقع ونیروهای آمریکائی کاررابجائی برساند که بنا بگفته ژنرال مکنزی قرار شودملایان هزینه سنگینی بپردازند، توصیه منو مااینست که ایالات متحده باهدف قراردادن ودرهم کوبیدن حداکثر6 هدف مهم درتهران میتواند یک کمک بزرگ بملت ایران بکند تااین رژیم را نابود کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ب.د.د. June 29, 2020 03:06 PM

عر عر های این نرینه های دوپا که بر انسانها در ایران حکومت می کنند ، در طویله هم مصرف ندارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 29, 2020 04:23 PM

بعنوان یک جوک احمقانه برای خندیدن به ریش ملایان و صحابه اطرافشان خوبست هموطنان خارج نشین خبر تخت تعقیب بودن ترامپ را بگوش او برسانند که مراقب خودش باشه ببخشید از این خندونک ها ندارم که بزنم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش صادقی June 29, 2020 04:58 PM

وقتی به کفن رو بدی همین میشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا June 29, 2020 06:13 PM

شما جنایتکاران بروید مواظب شوراباد و اطاق خواب رهبر جنایتکارتان باشید که اسرائیل نیاد گوشش بگیره و ببره

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی June 30, 2020 01:48 AM

دمتون گرم شما که میتونی حکم جلب بگیری برای افراد زیر هم بگیر که کلا سر و ته قضیه هم بیاد
شمر ابن ذالجوشن
یزید ابن معاویه
عمروعاص
هیتلر
چنگیز خان
تیمور خان
بقال سر کوچه احمدی نژاد
پاسبان سر خیابان قالیباف که دیروز جریمه اش کرد
و سایر کسانی که هر روز به عظما رنگ قهوه‌ای میزنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) July 10, 2020 02:53 PM

دوستان و هموطنان عزیز شما از قدرت جمهوری اسلامی آگاهی کامل ندارید همین چندی پیش بو که سردار قائانی بهمراه سردار سلامی به آمریکا و مردم دنیا هشدار دادند که ما با تمام قدرت چانه هایمان را به مشت آمریکا میزنیم ما از خود دفاع میکنیم و مشتها و شکمهای خود را به موشکهای آمریکا زده و آنها را نابود میکنیم همچنان که دیدید در حمله اخیر آمریکا سردار سلیمانی قهرمان چنان با شکم خود و مشتهای خود به موشک آمریکائی کوبید که تنها پس از 2 ثانیه جز تلی از خاکستر از آن موشک باقی نماند و آنقدر ضربه سردار سلیمانی پر قدرت و سهمگین بود که خود او هم غیب و محو شد بله اینست قدرنمائی اسلام ناب محمدی صلوات

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو July 10, 2020 10:00 PM

می گویند گل بود به سبزه هم آراسته شد سازمان بهداشت جهانی با فشارحکومت چین مدت ها ازموجودیت وخطرات ویروس کرونا پنهان گری میکرد وخسارات جانی ومالی هیولائی کشورجهان را سبب شد حالا سازمان ملل هم با فشارچین وروسیه وحکومت تازی برای سقط شدن رهبر قشون تروریستی قاسم سلمانی قد علم کرده است این سازمان ملل است و یا سازمان حامی دیکتاتورها و جنایتکاران ؟ این چنین سازمان مللی کوتاهی نفرمایند برای سقط شدن بن لادن هم اقدامی کنند! واقعا" تمام وکمال وماورای تصوربیشرمانه است که سازمان ملل خوستارحق وحقوق کسانی شده است که تمامی پیکرشان به خون مردمان عراق وسوریه وایران آغشته بوده است حتی گزارشگران سازمان ملل که حامیان حق وحقوق مردم ایران وگزارش اززندان اوین هستند را به ایران راه نمی دهند! کشتی ها مملو ازموشک واسلحه وبمب اخوندها برای یمن سخنی نیست!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی September 21, 2020 02:27 AM

تنها ایرانیان هستند که تا چند نسل بعد هم آیندشون تباه شده هست کمترین هزینه این رژیم نسلی افسرده و بدون تحصیلات درست و بدون کار و بیمار جسمی و روحی هست! از ابتدا مردم خواهان این اشغالگر نبودند و به مقابله با آن پرداختند ولی به خاک و خون کشیده شدند و به لطف دنیای صاحب منفعت در ایران کسی صدای ما را نشنید به خاطر منافع و استعمار

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 10, 2020 09:35 PM

بازهم هزاران مرتبه جای خوشحالی است که کشور بلژیک کشوررومانی نیست ! بله با شگردها و صحته سازی های چندین هفته ای قاضی منصوری که امکان محکمه اش دراروپائی غربی بود فراری دادند وبجای وی یک بی خانمان رومانی را بقتل رساندند و فوری درایران خاکش کردند وحتی برای خانواده قاضی منصوری اجازه روئیت جنازه تمام وکمال نیافتند وشک داشته و دارند که این فرد قاضی منصوری نبوده است زیراکه خالی که مادرزادبرگوشش داشته است برگوش فرد به اصطلاح قاضی منصوری ندیده اند وحتی ازلحاظ حجم بدنی هم به قاضی منصوری تشابهی نداشته است ! چندی است که با فشار وتهدید حکومت آخوندی سکوت کرده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران در بند November 27, 2020 10:22 AM

با قاتلان والاگهر شهریار شفیق و زنده یاد شاهپور بختیار و برومند و سران حزب دموکرات و,,,,, چه کردند ؟؟! جمهوری دزدان اسلامی این فرقه تبهکار ۴ تا گروگان میگیره اینها آزاد میشند برمیگردند ایران نماینده مجلس میشند و های بخور های بخور و ملت دستشان به جائی بند نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو November 27, 2020 11:44 AM

ایران پرس نیوز چقدر بامزست،، کامنت چهار ماه پیش منو چاپ کرده، دمشون گرم واقعا بچه های نازنین و وطن پرستی هستند هر روز صبح ایران پرس نیوز را باز میکنم به امید یک خبر خوب مثل: در ایران میلیونها نفر به خیابانها ریختند، خامنه ای و مجتبی دستگیر شدند، جمهوری اسلامی سرنگون شد، جشن و پایکوبی مردم یعنی میشه ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 27, 2020 06:59 PM

سالهای سال اتحادیه اروپا فقط برای منافعش با مماشات گری وبده بستان های آنچنانی با حکومت حیون اللهی ها درایران ادامه داده و می دهد و اصلا" موضوع مردم ایران و چه برآنها روا شده و میشود بی ماها اروپائی ها مربوط نمیشود تلقی کرده است وهمزمان هم دراروپا به تروریست های حکومت اخوندی اجازه ساخت و سازهسته های تروریستی و آدم ربائی داده است وحتی اقشارجنایتکارحکومت حیون اللهی ازجمله آخوندها و قاضی ها و آقازاده ها اجازه ورود به اروپا و مخفی شدن داده است وتعجبی هم ندارد که اسدی و شرکاءدرصدد ترورکردن بوده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


هشدار، هشدار، هشدار !!! November 27, 2020 10:51 PM

هشدار به «شهروندان دو تابعیتی ایرانی – بلژیکی» و شهروندان بلژیکی. رژیم تبهکار و تروریست اسلامی به دنبال شکار چند فرد بیگناه مرتبط به دو کشور بلژیک و یا آلمان خواهد بود تا بتواند آنها را با پاسدار محکوم شدهٔ تروریست خود در بلژیک معاوضه کند

بدلیل دستگیری این تروریست اسلامی در کشور «آلمان»، از دیدگاه رژیم فاشیست اسلامی، دولت آلمان مسئول دستگیری و گرفتاری اوست، لذا «شهروندان دو تابعیتی ایرانی و آلمانی» با شرایط بالا همانند بلژیکی ها، «هدف شکار اسلامگرایان» در ایران اشغالی هم خواهند بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  88532 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.