آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 27 دی ماه 1399 = 16-01 2021

واکسن موثرترین روش پایان دادن به این پاندمی است

سرعت جهش‌های ویروس کرونا در بیماری کووید۱۹ پایین است که باعث می شود بتوان واکسنی علیه آن طراحی کرد و پاسخ های ایمنی خوبی گرفت. در واکسن‌های کرونایی که تاکنون تایید شده نیز ایمنی بالایی دیده شده که بسیار امیدوار کننده است، چراکه باید ایمنی در سطح بالا علیه ویروس داشته باشیم و با ایمنی محکم ویروس را از بین ببریم، نه اینکه به ویروس صدمه بزنیم. ایمنی نسبتا پایین و صدمه زدن به ویروس، فرصت بیشتر به ویروس می دهد که جهش پیدا کند و این جهش مقاوم به درمان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دکتر نیما طائفه شکر، دکترای ایمونولوژی از انگلستان و فوق دکترای ایمونولوژی از کانادا، محقق ایرانی در زمینه مکانیسیم های کووید۱۹ در سیستم ایمنی بدن پاسخگوی سوالاتی پیرامون جهش های ویروس کرونا، واکسن های کرونا، تفاوت واکسن ها، اثربخشی آنها و ایمنی زایی آنها در بدن انسان بود که در ادامه می خوانید.

دلیل موثر بودن واکسن کرونا علیه جهش های ویروس چیست؟
دو دلیل اصلی وجود دارد؛ یکی اینکه آنتی بادی ها بر علیه کل پروتئین اسپایک ایجاد می شود، پروتئین S قسمت های مختلفی دارد و در جهش ها دیده شده که یک یا چند قسمت محدود تغییر پیدا می کند، اما قسمت های دیگر دچار جهش نشده اند و همچنان آنتی بادی ها بر آن تاثیر دارند، یعنی ممکن است بعضی از آنتی بادی ها اتصال خوبی در جهت ایمنی واکسن پیدا نکنند، اما آنتی بادی های خیلی زیادی هستند که به قسمت های مختلف پروتئین اسپایک می چسبند این دلیل اصلی است. اما دلیل دوم این است که پاسخ ایمنی فقط آنتی بادی ها نیست؛ به صورت کلی چهار قسمت مختلف پاسخ ایمنی را در ایمنی واکسن داریم و آنتی بادی ها یک قسمتش است. ایمنی سلولی نشان داده شده که در واکسن ها به صورت خیلی قوی تحریک می شود و فارغ از جهش ها بررسی می شود. بر اساس این ها بیشتر دانشمندان بر این باورند که واکسن ها همچنان موثرند و با اینکه تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد حتی واکسن فایزر اکثر جهش ها را پشت سر گذاشته و همچنان موثر است، اما تحقیقات تکمیلی در مورد بعضی از این جهش هایی که نگران کننده هستند ـ این ها را سویه های نگران کننده می گویند ـ در جریان است اما بسیار امیدوار کننده است که واکسن ها همچنان موثر خواهند بود.
در واکسن های کرونا ایمنی بالایی دیده شده که بسیار امیدوار کننده است، چراکه باید ایمنی در سطح بالا علیه ویروس داشته باشیم، و با ایمنی محکم ویروس را بکشیم، نه اینکه به ویروس صدمه بزنیم. ایمنی نسبتا پایین و صدمه زدن به ویروس، فرصت بیشتر به ویروس می دهد که جهش پیدا کند و این جهش مقاوم به درمان خواهد بود.

بنابراین واکسن کرونا می تواند به پاندمی پایان دهد؟

بله، نظر من این است که واکسن مهم ترین و موثرترین روش پایان دادن به این پاندمی است و با تمام این جهش هایی که صورت می گیرد واکسیناسیون باید با سرعت و شدت بیشتری ادامه پیدا کند تا سرعت کمتری به ایجاد جهش های این ویروس بدهند.

وی افزود: کادر درمان ایران از لحظه اول پاندمی کرونا تاکنون زحمات زیادی کشیدند و با وجود تمامی محدودیت ها و مشکلات در کنار مردم بوده اند، به همین خاطر واکسیناسیون افراد آسیب پذیر و کادر درمان یکی از اولویت های همه کشور هاست و ایران هم نباید از این موضوع مستثنی باشد. واکسن ایرانی که به دست محققان توانمند کشور درحال ساخت است باید شفافیت پیدا کند و داده ها مشخص شود و همه بدانیم این فرایند چطور پیش می رود که البته زمان بر خواهد بود، بنابراین حتما لازم است مانند تمامی کشور های دیگر دنیا که واکسن را خریداری کرده اند، ما هم واکسن را بخریم و سرعت این فرایند را بیشتر کنیم. پاندمی کرونا نشان داد که باید اولویت بندی داشته باشیم، در عین حال که نشان داد بودجه های تحقیقاتی چقدر می تواند در شکست این پاندمی مهم و مثمر ثمر باشد. اختصاص بودجه های تحقیقاتی بیشتر و شفاف بودن فرایند می تواند به محققان کمک کند تا بتوانند راحت و بهتر و با دغدغه کمتر به دنبال ساخت واکسن ایرانی خوب و موثر باشند.همچنین پیشنهاد می شود در تصمیم گیری های کلان از نظرات افراد متخصص استفاده شود، چراکه کرونا با جان مردم و سلامت آنها ارتباط دارد، بنابراین باید از وجود افراد متخصص و دلسوز برای تصمیم گیری ها استفاده بشود.


واکسن کرونا؛ ایران، گروگان حکومت خامنه ای است

جمشید برزگر، تحلیلگر ایرانی با انتشار مقاله ای در ایندیپندنت فارسی درباره دستورات خامنه ای و تصمیم گیری برای مردم ایران نوشته است: سخنرانی علی خامنه‌ای، درباره ممنوعیت خرید واکسن را باید یک سخنرانی تاریخی در جهان دانست که چکیده و بیانگر ماهیت حقیقی حکومت اسلامی و رهبری آن است.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، برزگر در ادامه نوشته است: از بی‌اعتنایی به جان و زندگی شهروندان ایرانی گرفته، تا برجسته کردن تمام محورهایی که در چهار دهه گذشته در تضاد آشکار با منافع ملی ایران و ایرانیان بوده اند و با این حال، بی‌وقفه و با پرداخت هزینه آن از سوی مردم پیگیری شده‌اند.

او نوشته است: علی خامنه‌ای در این سخنرانی به چند موضوع مهم می‌پردازد که با در کنار هم گذاردن آنها می‌توان تصویری روشن و بدون خدشه از نظام اسلامی را پیش روی خود دید؛ آن هم به روایت کسی که بیش از سه دهه رهبری این نظام را برعهده داشته است.

برزگر افزوده است : محورهای اصلی سخنرانی خامنه‌ای عبارت بودند از ریشه‌ها و دلایل انقلاب و استقرار حکومت اسلامی و تعریف ماهیت و هدف نظام اسلامی از یک سو و تبیین روابط و مناسبات این نظام هم در سطح داخلی در قبال شهروندان ایرانی و هم در سطح جهانی در برخورد با دیگر کشورهای جهان.

او در ارزیابی خود از حوادث پیش از روی کار آمدن حکومت اسلامی و از جمله تظاهرات ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ در قم، اعتراضات منجر به سرنگونی رژیم شاهنشاهی را نتیجه “خشم و شدت اعتراض مردم به رژیم دیکتاتور، وابسته، فاسد، ضد دین، اشرافی و طبقاتی” پهلوی می‌داند و از آن تمجید می‌کند.

اما در عین حال همزمان اعتراضات دی ماه سال ۹۶ و آبان ۹۸ را که تجلی خشم و اعتراض مردم به رژیمی دیکتاتور و فاسد بود، یکسره نادیده می‌گیرد؛ اعتراضاتی که با دستور شخص او به خشونت‌بارترین شکل ممکن به خون کشیده شد.

برزگر نوشته است: خامنه ای جان مردم ایران برایش مهم نیست او سخن خود را با یاد قاسم سلیمانی و “ابومهدی عراقی” و کسانی که همراه آنها کشته شدند و آغاز کرد و به تمجید از محسن فخری‌زاده و محمد تقی مصباح یزدی پرداخت.

او در ادامه نوشته است: بارزترین نمونه بی‌توجهی حکومت ایران به خواست عمومی مردم را می‌توان در رد و نادیده انگاشتن یکی از ابتدایی‌ترین وظایف هر حکومت در دنیای امروز، یعنی تامین سلامت همگانی دانست.

برزگر گفته است : پاسخ منفی علی خامنه ای به خواست همگانی مردم ایران برای دسترسی به واکسن کرونا، چنان بهت‌آور، شگفت‌انگیز و غیرقابل دفاع بود که تقریبا بلافاصله تمامی دستگاه تبلیغاتی نظام و چهره‌های مختلف آن کوشیدند با طرح مباحثی دیگر، بر این بی‌توجهی و بی‌اعتنایی به جان و سلامت مردم، جامه‌ای از توجیهات مختلف بپوشانند.

اما سخنان علی خامنه‌ای صریح‌تر از آن است که بتوان با گفتن دروغ‌هایی دیگر، یا دادن وعده‌های بی‌سرانجام تازه، معنای آن را در افکار عمومی تغییر داد.

او در این سخنرانی، چهره، خاستگاه و مقصد حکومت ایران و نیز روش رسیدن به این مقصد را بدون پرده‌پوشی ترسیم کرده است.

این صراحت، این امکان را در عین پدید می‌آورد که هم هواداران رژیم ایران و هم مخالفان آن، همزمان و توامان دریابند که از چگونه حکومتی حمایت می‌کنند و یا مخالف چیستند. اکنون دیگر بحث بر سر تعریف حکومت ایران و ویژگی‌های آن و احتمال اصلاح و تغییرات درونی در آن نیست. یک سوال بیشتر وجود ندارد: جمهوری اسلامی آری یا خیر.


واکنش عفو بین‌الملل به جنایت تازه خامنه‌ای

در پاسخ به اظهارات خامنه ای در مورد ممنوعیت ورود واکسن از آمریکا و انگللیس عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ ای اعلام کرد: رهبر حکومت ایران واکسن نجات بخش کووید ۱۹ برای میلیون‌ها نفر از مردم ایران را ممنوع کرده است که در راستای اهانت های مستمر مقامات این حکومت به حقوق ‌بشر از جمله حق حیات و سلامتی است.

این بیانیه می افزاید: این حق هر کسی است که در برابر کووید ۱۹حفاظت شود و واکسن‌هایی که ایمنی و مؤثر بودن آنها ثابت شده در این تلاش نقشی کلیدی دارند. مقامات حکومت ایران باید نادیده گرفتن بی‌شرمانه تعهدات خود در مورد حقوق‌بشر بین‌الملل را که با محروم ساختن عمدی مردم ایران از حق حفاظت از ویروس مرگبار کروناست متوقف کنند.

عدم واردات واکسن جنایت و مسئول آن خامنه‌ای است

در واکنش به اظهارات خامنه ای برای ممنوع کردن خرید واکسن بریتانیایی و آمریکایی، مازیار اشرفیان بناب متخصص ژنتیک پزشکی و معاون دانشکده پزشکی دانشگاه ساندرلند در بریتانیا به بی بی سی گفت: استفاده نکردن از این واکسن‌ها باعث صدمه بسیاری به شهروندان و مرگ آنها خواهد شد و مسئولیت آن با کسی است که چنین حرفی زده است.

مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی هم گفته است: "این سازمان بارها تاکید کرده که کرونا را سیاسی نکنید و حالا هم می‌گوید لطفا ماجرای واکسن را سیاسی نکنید."

از سوی دیگر توئیتر ادعای خامنه‌ای را درباره واکسن‌ از حساب‌های کاربری وی در زبان‌های انگلیسی، عربی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی حذف کرد.

خامنه‌ای توئیت کرده بود که اگر آمریکا توانسته بود واکسن تولید کند، این افتضاح کرونایی برایش پیش نمی‌آمد. به فرانسه هم به علت سابقه خون‌های آلوده خوشبین نیستیم.

گفتنی است خامنه‌ای دیروز با قساوت و بیرحمی از پس پرده سیاست محروم کردن مردم ایران از واکسن در مقابل ویروس کرونا بیرون آمد. سیاستی که به‌وضوح یک کشتار عمدی و جنایت علیه بشریت در استراتژی امنیتی او است.

خامنه‌ای گفت که از اول با وارد کردن واکسن مخالف بوده است. وی هیچ تردیدی باقی نگذاشت که اولین مسئول کشتار هزاران تن از هموطنان محروم و ستمدیده در قربانگاه کروناست.

واکسن فایزر برای خامنه ای و پاسدارانش، واکسن بی‌اعتبار برای مردم

در پی اعلام ممنوعیت ورود واکسن آمریکايی به ایران توسط خامنه‌ای جنایتکار، رژیم ورود ۱۵۰هزار دوز واکسن فایزر به ایران را لغو و منتفی کرد.

سخنان خامنه ای درباره ممنوعیت استفاده از واکسن تولیدشده در آمریکا و بریتانیا موجی از خشم را در میان ایرانیانی ایجاد کرد که منتظر ورود واکسن به کشورشان بودند.

صحبت‌های خامنه ای درباره ممنوعیت خرید "واکسن آمریکایی و انگلیسی" در تضاد با اظهارات وزارت بهداشت جمهوری اسلامی است که قبلا اعلام کرده بود واکسنی خریداری می‌شود که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد و در کشور تولیدکننده استفاده از آن آغاز شده باشد.

شمار زیادی از فعالان سیاسی و مدنی و مردم داخل ایران در مخالفت با حرف‌های خامنه‌ای توییت کرده‌اند و از او خواسته‌اند که به جای آنها تصمیم نگیرد.

دکتر محمدکاظم عطاری، پزشک و محقق دانشگاه جرج واشنگتن به بی‌بی‌‌سی می‌گوید این تصمیم رهبر جمهوری اسلامی "موجی از ناباوری و شوک در جامعه پزشکی ایران به وجود آورده و حتی کسانی که با حکومت ایران همراهی فکری دارند، باور نمی‌کنند که رهبر یک کشور بخواهد سلامت مردم را با مسائل سیاسی تاخت بزند."

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی نوشتند: با سخنان خامنه ای ثابت شد که دیکتاتور ایران کرونا را برای حفظ رژیم در برابر خطر قیام و سرنگونی، نعمت و فرصت می‌داند

رهبر جمهوری اسلامی امروز رودرروی خواست مردم برای خرید واکسن معتبر کرونا گفت: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. این را من به مسئولان هم گفته‌ام! اگر کارخانهٔ فایزر می‌تواند واکسن درست کند، چرا می‌خواهند به ما بدهند؟ خودشان این همه کشته دارند می‌دهند. اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت های دیگر آزمایش کنند.

وی گفت: برخی افراد در اطراف و اکناف در مورد داروی کرونا کارهایی کردند که مسئولان اینها را مورد توجه قرار دهند! رد نکنند. در مورد کرونا واکسن داخلی از افتخارات ما است. تلاش نکنند این را انکار کنند. برخی هر کاری که نظام می‌کند و افتخار است، سعی می‌کنند انکار کنند.

خامنه‌ای در سوزش از آگاهی‌بخشی ها در رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی گفت: امروز با گسترش وسایل ارتباط جمعی این امکان در دست خائنین هست که محتوای حوادث را عوض کنند و افکار عمومی را منحرف کنند. این خطری است که وجود دارد.

این در حالیست که بسیاری از کشورهای جهان واکسیناسیون را شروع کرده و یا سفارش واکسن داده‌اند، اما جمهوری اسلامی با وعدهٔ نسیه و خطرناک تولید داخلی از خرید واکسن طفره می‌رود. مردم می بینند که واکسن برای قشر پولدار وابسته به حاکمیت وجود دارد، به همین دلیل روز به‌روز بر خشم و نفرتشان به تمامیت نظام و مافیای آخوندی افزوده می‌شود.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود با طعنه به روحانی در مورد مذاکره با آمریکا گفت: اقتصاد آمریکا فلج است. دهها میلیون گرسنه و بیکار. اما عجیب این است که عده‌ ای هنوز قبله ‌شان آمریکاست! آمریکایی که وضعیتش اینطوری است! عده‌ ای خیال می‌کنند اگر با آمریکا تعامل کردیم و رفیق شدیم کشور بهشت برین خواهد شد!

خامنه‌ای درباره زیر ضرب بودن برجام در فضای مجازی گفت: یک مسأله دیگر که امروز میان مردم و در فضای مجازی زیاد بحث می‌شود، برجام است که نظام برخی تعهدات را کنار گذاشت و غنی‌سازی ۲۰درصد را کنار گذاشت.

خامنه‌ای درباره برجام هم گفت: یک مسأله دیگر که امروز میان مردم و در فضای مجازی زیاد بحث می‌شود، برجام است که نظام برخی تعهدات را کنار گذاشت و غنی‌سازی ۲۰درصد را کنار گذاشت. ما هیچ عجله‌ای نداریم آمریکا به برجام برگردد. اصلاً این مسأله ما نیست. آنچه که مطالبهٔ منطقی ماست لغو تحریم‌هاست. اگر تحریم‌ها برداشته شد، برگشت آمریکا به برجام معنی می‌دهد. بدون لغو تحریم‌ها بازگشت آمریکا به برجام حتی می‌تواند به ضرر ما تمام شود.

خامنه ای در باره برنامه های موشکی جمهوری اسلامی هم گفت: وقتی موشک نظام می‌تواند پرندهٔ آمریکایی را ساقط کند، یا آنوقت که موشک های ما می‌توانند عین الاسد را در هم بکوبند، دشمن مجبور می‌شود در مورد تصمیم‌های نظامی خودش این موارد را حساب کند.

خامنه ای در مورد حمایت از گروههای نیابتی در منطقه هم گفت: در مورد حضور ما در منطقه نظام جمهوری اسلامی باید طوری برخورد کند که دوستانمان در منطقه تقویت شوند. این وظیفهٔ ماست. ما نباید کاری کنیم که دوستان نظام در منطقه تضعیف شوند.خسرو December 4, 2020 12:30 PM

آپوایسیون قدرتمندی وجود ندارد که حتی اگر همه مردم تصمیم به اعتراض سراسری داشته باشند آنها را هماهنگ کند و در مقطع خاصی برای آنها دستور آغاز یکباره و همگانی تظاهرات را صادر کند بی کس و باعث شدیم مساله هماهنگی همه با هم بسیار مهم است مخالفت با رژیم و بحث جدل هر روزه برای اپوزیسیون شده یک بازی و سرگرمی روزانه و نتیجه نهائی آن هیچ است شاهزاده هم نه حال این کارها را دارد و نه تصمیمش را مگر اینکه رضا شاهی در داخل کشور ظهور کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Maryam December 7, 2020 10:44 AM

همانطورکه هرکالای اشغالی را تجار"متعهداسلامی"از چین وهرلجنزاری پیدا میکنن و بخوردامت شهید پرورایران میدهند,واکسن های تایید نشده را هم وارد و مثل موش آزمایشگاه روی امت شیعه با قیمتهای صد برابری تزریق میکنن و امت هم فقط پشت سرهم کشته میشن و دلشان خوش است که اسلام را دارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام December 9, 2020 03:05 PM

روحانی اینبار را هم مانند دفعات پیش دروغ نگفته و واقعا میخواهد نفت بفروشد و پول آن را خرج عمران و توسعه ی کشور بکند اما عمران و توسعه ی کشور پدریش لبنان و کشور مادریش عراق!

گزارش یا اعتراض به این نظر


دو گزینه و همیشه بدترین انتخاب !!! December 23, 2020 06:00 AM

این فرقهٔ تبهکار و اشغالگر اسلامی، هرگاه به دو راهی می رسد و بین «دو گزینهٔ خوب و بد» و برای حفظ منافع ملی مردم و کشور، «همیشه گزینهٔ بد» و یا به عبارت دیگر «بدترین گزینه» را انتخاب کرده و در عاقبت هم با «بن بست خوردن» سعی در تصحیح کردن آن بر می آید که آنوقت «خیلی دیرشده است»

در آغاز شروع بحران کرونا، «کارشناسان، متخصصین و مردم متمدن ایران خواستار»:

• «بستن مرزهای کشور» شدند سران نالایق و ناتوان اسلامی، نه تنها مرزها را باز نگه داشتند، بلکه پرواز ها به چین را برای هفته ها ادامه دادند

• «قرنطینهٔ شهرهای ایران» و بخصوص «شهر قم» شدند، سران بی لیاقت و ناکارآمد اسلامی، نه تنها شهرها و بخصوص قم را قرنطینه نکردند، بلکه رفت و آمد، زیارت و اجرای مراسم مذهبی در کشور را هم گسترش دادند

• «ورود تیم پزشکان بدون مرز» به ایران شد، این جماعت جاهل و اسلامگرا، نه تنها اعضای تیم را بازداشت و به فرانسه دیپورت کرد، بلکه کلیهٔ وسائل، ابزار و ادوات پیشرفتهٔ پزشکی آنها را «ضبط، مصادره و به سرقت» هم برد

• «ماسک، دستکش، روپوش و مواد پاک کننده» شدند، سران خائن اسلامی، نه تنها ماسک و دیگر مایحتاج را در اختیار مردم ایران قرار ندادند، بلکه ماسک ها و دیگر تجهیزات پزشکی تولید شده در داخل کشور را بعنوان «هدایا» به کشورهای چین، سوریه، لبنان، عراق، غزه، یمن، نیجریه، سومالی و بوکینو فاسو ارسال داشتند

• «پرداخت کمک هزینه به اقشار ناتوان جامعه» شدند، نه تنها سران فاسد و غارتگر اسلامی، هیچ کمک هزینه ای به مردم برای امرار معاش و گذراندن حداقل زندگی آنها نکردند، بلکه برای درمان پزشکی کرونا در بیمارستانها و دیگر واجبات زندگی از فیش جمله آب، برق، گاز و مالیات، صورتحساب های سنگینی برای مردم صادر کردند

• «تعطیلی مدارس و ادارات» شدند، سران اجنبی تبار اسلامی، نه تنها تعطیل نکردند بلکه به باز ماندن آنها پافشاری می کردند

حالا پس از ده ماه از آن زمان و ده ها هزار قربانی، ده ها میلیون مبتلا، ده ها میلیارد دلار خسارت به اقتصاد کشور و فقر، محنت، مشقت و گرسنگی حاصله از آن، دوباره کارشناسان و متخصصین و مردم ستمدیدهٔ خواستار «خرید واکسن» و «واکسیناسیون عمومی» در سطح کشور برای پایان دادن به این «محنت و نکبت» که کشور را گریبان خود کرده، شده اند
اما مثل همیشه سران اسلامگرای نفرت اندیش و ضد ایران و ایرانی، دوباره به خواسته های مردم پشت کرده و جواب منفی داده و کشور را در منجلاب کرونا و دیگر فجایع اسلامی، غرق خواهند کرد

سئوال اینجاست:
- چه ضرری این جماعت اجنبی تبار اسلامی از خریدن واکسن و واکسیناسیون عمومی مردم خواهند کرد؟
- چرا علیه خواسته های و منافع ملی مردم ایران قدم بر می دارند؟
- چرا با واکسیناسیون عمومی مردم ایران مخالفند؟
- چند ده میلیون دیگر بایستی به این ویروس کشنده بایستی مبتلا شوند؟
- چند صد هزار نفر بیگناه دیگر، جان خود را بایستی از دست بدهند؟

ایران، «وطن» این جماعت خائن اسلامگرا نیست!
ایران، فقط «پایگاه اشغالی» این تبهکاران است که به زبان فارسی هم تکلم می کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار December 26, 2020 12:43 AM

به شما قول می دهم این رژیم تبهکار از ماه‌ها پیش با چین قرار گذاشته در قبال دسترسی چین به آب‌های ایران، چین مجانا واکسن کرونای چین را در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهد *

چین همین قرار را با آفریقا گذاشته چون یکی از اهداف چین این است که از طریق مجانی قرار دادن واکسن در اختیار کشور‌های فقیر و رو به توسعه واکسن خود را بر روی جهانیان آزمایش کند * در ضمن چین شدیدا در حال جمع آوری دی ان‌ای انسان‌ها است و تا کنون در بانک دی ان‌ای چین بیش از ۹۰ میلیون دی ان‌ای مردم نقاط مختلف جهان برای آزمایش‌های بیولوژیک جمع آوری شده * جمهوری اسلامی دارد ایران را دار میزند و ما ایرانیان نشستیم و مرگ ایران را تماشا می کنیم *

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 27, 2020 01:48 PM

سران جنایتکار رژیم بد خوابهایی را برای مردم دیده اند!
بگفته خود رژیم تنها دویست هزار واکسن آمریکایی از نوع فایزر توسط یک فرد نیکوکار خریداری شده که حتی این تعداد دوز کفاف سران رژیم و خانوادها و دیگر مزدوران نورچشمی آنان را نخواهد داد!
و به احتمال زیاد برای مردم عادی همان واکسن تقلبی چینی در نظر گرفته شده که احتمالا مبلغ آن نیز به دو تا سه برابر از مردم اخذ خواهد شد!
اما مشخص نیست در صورت تزریق این واکسن چینی چه عوارض و عواقبی برای مردم عادی بدنبال خواهد آورد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل December 27, 2020 08:39 PM

بنابرگفته میرمحمدی نمایده مجلس رژیم ارتباط دادنFATFبه خرید واکسن ازشرکت های معتبرجهانی بیمعنی بوده وتمام گفته های روحانی شارلاتان کاملا دروغ محض میباشدالبته عقل سلیم نیز هیچ کدام از سخنان روحانی شارلاتان را قبول نمیکند ونماما برای منحرف کردن تفکرات ملت ایران چرئدیات مختلف در باره عدم خریداز واکسن فایزرومدراگفته میشودو میخواهد واکس چینی و روسی تست نشده و مشخص نشدن مدارک تست انها و نیز عدم مهر تاییدواکسن روسی وچینی توسط مراجع جهانی اقدام به خرید واکس از روس و چین نموده اندو قرار است روی ملت ایرا خوابیده و غیر مطلع تست نمایندپس به هوش باشید و از زدن واکسن روسی و چینی حذرکنیدواکسن فقط فایزر و مدرا که 8/2 میلیارددوزان پیش فروش شده حتی خود چین و روس نیز از فایزر و مدرا خرید کرده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 29, 2020 05:33 PM

اگر تست واکسن روسی توسط دختر پوتین حقیقت داشته بنابرین تست واکسن چینی توسط طیبه مخبر دختر رئیس اجرایی ستاد فرمان امام نیز واقعیت دارد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک December 29, 2020 08:27 PM

واکسن کجا بود آب مقطر خالی یا ویتامین تزریق میکنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


البرز December 30, 2020 06:39 AM

در کجای دنیا از روی لباس واکسن میزنند این بیشرفها گندش را در آوردند

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار December 30, 2020 10:06 AM

هر کدام از این کار‌های احمقانه، خطرناک، و عصر حجر ی جمهوری اسلامی هر انسان نورمالی را به خشم می آورد تا جایی که آرزو می کنی گلوی جمهوری اسلامی در دستت بود و آن را آنقدر میفشردی که خفه شود و بمیرد * نمی دانم مردم عزیز ایران چگونه انقدر راحت نشسته‌ا‌ند و این همه خریت ویرانگر جمهوری اسلامی را تحمل می کنند *

هر وقت هم که می خواهیم به مردم ایران چیزی بگوییم سانسورمان می کنند و می گویند به مردم ایران بالاتر از گل نگویید * گویی ایران فقط مال آنهایی است که در داخل ایران زندگی میکنند * این ملت و این سکوت و این سانسور‌ها آبرو برای ایران نگذاشت * ‌ای کاش شاه ما را هم با خودش به آن دنیا می برد که این روز‌ها را نمی دیدیم * تحمل زور و ظلم هم حد دارد * شاه رفت و ما ماندیم و این حکومت دزد و جنایت کار و این ملت عزیز * واقعا این ملت عزیز *

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tirandaz December 30, 2020 05:57 PM

همه ماجرا یکطرف واکسن از روی چادر زدن طرف دیگر شما باور کنید یا نکنید این دله دزدها قشنگ باورشان شده که با دسته کورها طرف هستند ,,مسئله بعدی واکسن تولید داخلی شما یه شامپوی سالم تهیه کنید واکسن پیش کش روغن بنفشه پنبه سم شتر پشگل بز جمع کنید بساط رمالی خودتان را واکسن کورونا تولید داخلی غلط های زیادی

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا December 30, 2020 06:31 PM

دیگر احتیاج ب واکسن نیست , مگر رئیس ادم کشان کرونا یاب اسلامی اختراع نکرده ؟ ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


mari January 8, 2021 11:35 AM

علی خامنه ای کارچاق کن سپاه از این سناریو قصد ثروتمند کردن بیشتر سرداران سپاه را دارد که در ساخت و ساز( ویرانی ) همه امور مملکت از جمله بهداشتی و پزشکی چنگ انداخته اند
در این بین مردمی که از بیماری و بدون دارو درمان جان می سپارند برایش کمترین نگرانی ندارد البته چند روز پیش رئیس بانک مرکزی همتی، گفته بود پیش‌پرداخت خرید تعدادی واکسن کرونا را به حساب سازمان جهانی بهداشت واریز کرده بنابراین واکسن خریداری شده آمریکایی و انگلیسی برای خود خامنه ای و ابواب جمعی ایشون و خانواده ها نوه ها و نبیره های ابواب جمعی است او گفت حضور ما در منطقه برای تقویت هواداران و دوستان مان است یعنی باید چمدان چمدان پر از دلار آمریکایی به آنها برسانیم این پیر مرد خرفت تا این مملکت و مردمش را به فلاکت کامل نرساند دست بردار نیست اگر چیزی از مردم و مملکت پس از مرگ ایشون باقی ماند ادامه راه بعهده سرداران گردن کلفت و آخوند های مفت خور خواهد بود مگر آنکه این جماعت اپوزیسیون خارجی از اختلافات قدیمی خود دست بکشند و برمشترکات و مردم و نخبگان داخلی فکر کنند و متحد شوند که با یک مبارزه قهرآمیز پایدار و مقاوم این رژیم سفاک خونخوار را برای همیشه به زباله دان تاریخ بسپارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مصیبت های اسلامی !!! January 8, 2021 11:40 AM

از واکسن های وارداتی به کشور:

• واکسن های مدرن و مؤثر «فایزر و مدرنا» را برای سران رژیم هیولایی اسلامی و اعضای خانواده های فاسد خود استفاده خواهند کرد!

• واکسن های «روسی» را به سپاه و نیروهای امنیتی و خانواده های آنها تزریق خواهند کرد!

• واکسن های« چینی» را برای اقلیت اسلامگرایان طرفداران خود و خانواده های آنان اختصاص خواهند داد!

• واکسن های «هندی» بخشی برای سالمندان و بخش بزرگی آز آنها را در بازار سیاه دارو در سراسر کشور از جمله بازار سیاه دارو در ناصر خسرو تهران به فروش خواهند رساند!

• واکسن های اسلامی بومی و بی خاصیت تولید داخلی را هم برای اکثریت مردم ایران استفاده خواهند کرد!

این جماعت به فکر سود، منفعت و غارت از سفرهٔ مردم رنج دیدهٔ ایران بوده، هستند و خواهند بود

۱۴۰۰ بار لعنت به شما اسلامگرایان ایران ستیز، تبهکار، اشغالگر و قریشی تبار اجنبی شیعه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


واکسن اسلامی !!! January 8, 2021 11:43 AM

واکسن بی خاصیتی را که به مردم ایران قول داده اند، همان به اصطلاح «واکسن اسلامی» است که ترکیبی از:
• عنبر النسای الاغ ماده!
• ادرار شتر نَر!
• و داروی امام موسی کاظم!
است و قرار است به کلیهٔ جهان هم صادر کنند

۱۴۰۰ بار لعنت به شما اسلامگرایان ایران ستیز، تبهکار، اشغالگر و قریشی تبار اجنبی شیعه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور January 8, 2021 01:56 PM

این ابله یعنی خبر ندارد که این واکسن را تقریبا به تمام دکترها و عوامل بیمارستانی در امریکا تزریق کرده اند که دارد این اراجیف را سرهمبندی می کند!؟ در این میان حتما منتظر واکسن ژنرال سلامی نشسته است!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آقا واقعأ به سیم آخر زده !!! January 8, 2021 09:45 PM

این سخنان و پندار شیطانیِ اثبات این نکتهٔ مهم و اساسی است که سید علی، ضحاک اسلامی ماردوش، یک «دیوانهٔ کامل و تمام عیار» است که «به سیم آخر زده»
در ابتدای شیوع این ویروس در چین، «رهبر فرزانهٔ امیر مفسدین جهان»، مدعی بود که این «ویروس ساختهٔ آمریکایی هاست»، بدون اینکه این را درک کند که آمریکا خود بزرگترین قربانی این پاندمی در جهان است و حالا مدعی است که واکسن آمریکایی ها خطرناک است و شخصأ دستور به ممنوع کردن واردات واکسن فایزر به ام القرای اسلام خود شده است

این را فراموش نکنیم که استفاده از واکسن فایزر را «حضرت آقای ماردوش» برای خود، خاندان خود و نورچشمی های خود را «استثنا» اعلام کرده و استفاده از واکسن های غربی برای سران حکومت فاسد و تبهکار بلامانع خواهد بود

این هم از اجرای عدالت اسلامی در «حکومت ظلم علی» !
لعنت به شما، «وحوش اسلامی»!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان January 9, 2021 06:19 AM

هم اکنون برای همگان دیگر ثابت شده که خامنه ای و دیگر دستندرکاران رژیم از بدخواهان مردم و کشور ایران میباشند چراکه آنان نوکران گمارده شده از سوی بیگانگان بوده و هستند!
بنابرین تنها یک راه برای مردم میماند و آن هم ادامه آغاز فاز آخر قیام مردم به هدف سرنگون ساختن جمهوری عسلامی ست این غده چرکین و سرطانی به هر قیمت!
برای بدست آوری اتحاد و هماهنگی مردم در سراسر ایران بایکدیگر در داخل کشور نیاز به یک تشکیلات آگاه منظم و قدرتمند با نام شورای قیام مردمی ضروری خواهد بود!
پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


لعنت بر شما اسلامگرایان اشغالگر!!! January 9, 2021 09:36 AM

سئولاتی که مردم ذله شدهٔ ایران از «ضحاک اسلامی ماردوش» و دیگر حاکمان درنده، نالایق، درمانده، ناتوان، بی چاره، ذلیل، ذبون و بی کفایت رژیم منفور اسلامی در ایران اشغالی دارند این است که:

• چرا از قرنطینه کردن شهرها و مراکز مذهبی اینقدر «هراسانید»؟
• چرا با «استانداردها و اصول تجربه شدهٔ جهانی» در مبارزه با بیماری های واگیر دار «عمل نمی کنید»؟
• چرا با خطر شیوع این بیماری در کشور، هنوز «مجوز پرواز» شرکت ماهان ایر به چین را «لغو نکرده اید»؟
• چرا به «مقامات سازمان بهداشت جهانی» اجازه سفر به ایران نمی دهید؟
• چرا اجازهٔ ورود به پزشکان«سازمان پزشکان بدون مرز» را به ایران ممنوع کرده و مثل «دزدان و غارتگران» وسائل، تجهیزات و ابزار پزشکی آنها را «سرقت کردید»؟
• چرا با «جهان بشریت» برای ریشه کردن این ویروس مرگبار، «همکاری نمی کنید»؟
• چرا «هیچ ارزشی» به جان شهروندان ایرانی قائل نیستید؟
• چرا همیشه اولویت های شما حاکمان اشغالگر اجنبی، کمک و حمایت به مردم فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، نیجریه و بوکینو فاسو است و نه کمک به مردم ستمدیدهٔ ایران؟
• چرا «آمار واقعی بیماران و جانباختگان» این ویروس مرگبار را اعلام نمی کنید؟
• چرا با «افشای حقایق تلخ» این بحران مرگبار، مخالفت می کنید و افشاگران را «تهدید به سکوت کردن» می کنید؟
• چرا «بیمارستان های صحرایی» در مرکز شیوع این بیماری را «دایر نکردید»؟
• چرا در کشوری که مدام و به دروغ مدعی است که «ابر قدرت بزرگ منطقه» است، به اندازهٔ کافی، ابتدایی ترین وسائل و تجهیزات جلوگیری از بیماری، از قبیل «دستکش، ماسک، ژل و مواد پاک کننده» موجود نیست؟
• چرا «ماسک های تولیدی داخلی» را به کشور «چین» و عراق، لبنان، غزه، سوریه و بوکینو فاسو صادر می کنید؟
• چرا مدارس، دانشگاهها و نشست ها را در کشور تا «اطلاع ثانوی» تعطیل نمی کنید؟
• چرا زندانیان سیاسی را آزاد نمی کنید و به دیگر زندانیان مرخصی نمی دهید؟
• چرا به ایران و ایرانیان تا این حد «ظلم، ستم» و «خیانت» می کنید؟
• چرا برای جان ۸۵ میلیون ایرانی، «واکسن مطمئن و موثر» خریداری نمی کنید؟
• چرا «طرح واکسیناسیون سراسری» را در کشور به مرحلهٔ اجرا نمی گذارید؟
• چرا مردم ستمدیدهٔ ایران را «اذیت، آزار و شکنجه» می دهید؟
• چرا ،،،،؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Roberto January 9, 2021 01:37 PM

مشکل نه خریدن از انگلیس و یا آمریکاست و یا اینکه سیاسی کردن کروناست خامنه ای حرامزاده شیره کش نمی خواهد برای سلامتی مردم ایران پول خرج کند پس چطور شد که بهترین دواها را برای درمان ترموستات تو شیره ای از این کشورها میخرند که این زندگی سرشار از ننگت را ادامه بدی، حالا واکسن کرونا اخی شد؟ من بشما قول میدهم که برای خودشان از این کشورها خواهند خرید و در مقابل دوربین هم تزریق خواهند کرد و بنام تولیدات داخلی هم پوز خواهند داد، حالا شما از کجا خوهید فهمید که این واکسن تولید داخل است یا خارج؟ فرقه شیعه یعنی تقیه و خدعه

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک January 10, 2021 10:23 AM

نوه خود شیخ خامنه ای انگلیسی هست با هزینه ملیون ها پوند و یورو اگر انگلیس بد است چرا عروست دختر حداد بی عقل بی عدل را بردی انگیس زایمان کنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل January 12, 2021 10:00 AM

چراملت مظلوم به استثماروگروگان گیری یک دیکتاتوردیوانه وابله نادان کثافت سکوت کردندوعکس العملقاطع نشان نمیدهندوخودوکشورشانرااززیریوغ این نامردان استثمارگرعرب درلوای دین واسلام وشیعه گری اقدام اساسی انجام نمیدهند؟ایاملت هنوز درخوابه وهنوزفشارویرانگررژیم منحوس واجنبی رادرک نکرده وبه کشتاربی رحمانه کرونا درسایه نبودواکسن تاییدشده بین المللی به دستورضحاک زمانه پی نبرده اند؟هنوزخوابندونمیدانندکشوروملت درحال تبدیل شدن به موش ازمایشگاهی برای تکمیل واکسن کشورهای روسیه وکوباوچین شده اند؟وای به حال ملت درخواب غفلت ونااگاه وای به حال ملت سست وبی انگیزه وای به حال ملت ایران که منتظرندکیک زرد بخورندو بمب اتم سرسفره شان اماده کنندودرعوض ازگشنگی درهوای الوده بمیرند ودرصف های کذایی روغن ونان وبرنج بلولندودندان روی جیگرگذاشته وبه این وضع اسفبارخاتمه ندهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 14, 2021 07:40 PM

واقعا" بشدت چندش آوراست که جماعتی ارزان ترین راه مخالافت را یافته اند که طنزپراکنی باشد این مردم هشتادمیلیونی کجایند زنده هستند و یا منجمد شده اند؟ توهین و تحقیرها و فجایع تازی درایران باید به چه حدومرزی رسیده باشد که منجمدشدگان بیدارشوند؟ وقتی یک آخوندتازی ضدایرانی کمربه منقرض کردن نسل مردم ایران گرفته است چه با ویروس کرونا و چه ممنوع کردن واکسن های حقیقی امریکا و اروپائی باشد چرااقشاری طزپراکنی می کنند؟ خش ئخاشاک گفتن ها کم بود که لایق مردن هستید به آن اضافه شد؟ تصورمی کنید که اقشارآخوندها و آقازاده ها ومجلس نشینان هم واکسن کوبائی استفاده خواهند کرد و یا ازعراق و ترکیه واکسن های امریکائی و اروپائی سهمشان خواهد شد؟ بدون هیچ شک و شبهی که اگرتوهین هاو تحقیرها فجایع حکومت تازی دراین چهل ساله بربدن گرگدن ها می کوبیند جنبشی درآنها ایجاد میشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


صبح صادق January 15, 2021 01:17 AM

قول میدم خودش اولین کسی هست که واکسن فایزر بزنه همه چیز برای آخوندها و توله هایشان خوبه ولی برای مردم بد هست

گزارش یا اعتراض به این نظر


امیر المفسدین !!! January 15, 2021 09:04 AM

بجای آن دخالت های بیجا در امور داخلی کشورهای منطقه و ماجراجویی های اسلامی در جهان:
• در اولین فرصت واکسن کرونا را خریداری و به ایران منتقل کن!
• کلیهٔ زندانیان سیاسی را زندانهای کشور آزاد کن!
• برای مردم ستمدیدهٔ ایران، کار و اشتغال ایجاد کن!
• بحران افسار گسیختهٔ مافوق تورم را در ایران اسلام زدهٔ اشغالی را مهار کن!
• مشکل کم آبی کشور را حل کن!
• برای بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور که «زیر خط فقر مطلق» زندگی می کنند، چاره ای صحیح بیاندیش!
• برای ملت فقر زدهٔ ایران، آب، غذا، دارو، درمان و مسکن مهیا کن!
• بجای دشمنی با جهان متمدن، با سیاست های سازنده، صحیح و مدارا کردن با جهانیان، تحریم ها را رفع کن!
• به سیل زدگان و زلزله زدگان کشور کمک کن!
• ویرانی های جنگ ۸ ساله، زلزله زدگان غرب و سیل زدگان اخیر را بازسازی کن!
• از سرکوب خونین ملت ستمدیده و آزادیخواه ایران برای رسیدن به خواسته های بر حق خود برای زندگی بهتر برای خود و فرزندان خود، خودداری کن!
• به حقوق انسانی ۸۵ میلیون شهروند ایرانی احترام بگذار!
• به جنگ های ویرانگر، خونین و پرهزینهٔ نیابتی در منطقه پایان بده!
• به اختلاس های ده ها میلیارد دلاری و غارت ثروت مردم ستمدیدهٔ ایران پایان بده!
• برکناری مسئولان بی لیاقت، فاسد، بی عرضه، ناتوان، ناکارآمد، و ناشایست و به خدمت گرفتن « افراد شایسته» اقدام کن!
• دستگاههای فاسد قضایی کشور را از «ریشه پاکسازی» و از «نو بازسازی» کن!
• به تبعیض های نهادینهٔ اسلامی علیه زنان، ادیان و قومیت های اصیل ایرانی را پایان بده!
• خشم، خشونت، دشمنی و نفرت اندیشی های اسلامی را از جامعهٔ اسلام زدهٔ ایران را برای همیشه ریشه کن، کن!
• مساوات، برابری و عدالت انسانی را در جامعهٔ اسلام زدهٔ ایران را حاکم کن!
• طرح های عمرانی و آبادانی را بجای طرح های ویرانی و خرابی کشور را فعال کن!
• «انسانیت» و «ایرانیت» را جانشین «اسلامیت ارتجاع» کن!
• و در پایان قدرت را صلح جویانه و مسالمت آمیز به نمایندگان واقعی ملت ستمدیدهٔ ایران، منتقل کن!

حالا لابد رهبر ماردوش می گه، اینها اصلأ به من چه مربوطه؟

من اصلأ در این کارها سر رشته ندارم!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  65912 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.