آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 16 اسفند ماه 1399 = 06-03 2021

دوچرخه ‌سواری ‌زنان حذف شود، اسلام ترویج می ‌یابد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: دوچرخه‌سواری بانوان نباید دستاویزی برای ترویج منکرات در جامعه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی با بیان اینکه اسلام به همه عرصه‌های زندگی مردم توجه دارد، اضافه کرد: استفاده از ابزارهای نوین در دین اسلام منجر به شکست دشمنان خواهد شد و باید در این زمینه از آیه‌های قرآن نیز بهره بگیریم چرا که رمزهای زیادی در قرآن پنهان است که می‌تواند منجر به تسلط اقتصادی، سیاسی، فکری و اجتماعی مسلمانان به دشمنان باشد.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه می‌توانیم از علم دیگران نیز استفاده کنیم، افزود: اما این امر نباید منجر به تسلط دیگران به ما شود و در این زمینه باید عزت مسلمانان و نظام اسلامی را مورد توجه قرار دهیم.وی با بیان اینکه آنچه در دین اسلام گفته می‌شود در زمینه جلوگیری از فساد و فحشاء است، ادامه داد: برخی می‌گویند چرا مخالف دوچرخه سواری بانوان هستید؟ در این زمینه باید بگویم که دوچرخه سواری بانوان ابزاری برای گسترش منکرات است. دوچرخه سواری بانوان منجر به اختلاط دختر و پسر می‌شود و دین اسلام این اختلاط را جایز نمی‌داند.

وی با بیان اینکه نباید به به بهانه دوچرخه سواری منکرات را ترویج دهیم، ابراز داشت: این امر به بهانه تعلیم و تعلم، هوای پاک، درمان و … در اصفهان انجام می‌شود و باید مراقب باشیم که دشمن پشت صحنه چه اقداماتی را انجام می‌دهد و نباید برایمان گناه عادی شود.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه آیه ۹۰ نحل مردم را از منکرات نهی می‌کند، ادامه داد: در این زمینه بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب دوچرخه سواری بانوان در جایی که در معرض دید همگانی و منجر به فساد و فحشاء است را حرام دانسته‌اند. رهبر معظم انقلاب دوچرخه سواری بانوان را حرام نمی‌دانند و تنها در صورتی که منجر به فساد و فحشاء باشد و در معرض دید همگانی باشد را حرام دانستند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ورزش بانوان در خانه و مدرسه می‌تواند انجام شود، ابراز داشت: مسئولان نباید درگیر برخی از رفتارهای هیجانی شوند و باید در این زمینه به اصول دینی و احکام اسلامی توجه داشته باشند.


ورزش زنان ایران در گوشه رینگ ​آخوندهای زن ستیز

روزنامه همدلی نوشت: چند روز پبش فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد (فیلم زیر) که براساس آن فردی از فعالیت یک گروه کوهنوردی در محل کوه‌سفید شهر درچه از توابع شهرستان خمینی‌شهر در غرب اصفهان ممانعت می‌کند؛ براساس اطلاعات منتشر شده، اعضای این گروه درحال تمرین و آموزش دره‌نوردی بودند.انتشار این فیلم واکنش‌های انتقادی زیادی به‌ویژه از سوی فعالین حوزه کوهنوردی و سنگ‌نوردی برانگیخت؛ به طوری‌که حتی هیات کوهنوردی استان اصفهان از پیگیری ماجرا خبر داد.

ادامه مخالفت امامان جمعه اصفهان با ورزش زنان
واکنش‌های منفی در فضای مجازی و از سوی فعالان این رشته به این جریان ادامه داشت تا روز جمعه امام جمعه شهر درچه اصفهان در نماز جمعه برخلاف واکنش‌ها، موضع گرفت. وی در اظهارات عجیبی که ویدئوی آن در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود، گفت: «۱۰ تا دختر و ۵تا پسر با ماشین‌های سواری رفته‌اند صخره‌نوردی. حالا حساب کنید در ماشین سواری این‌همه آدم، چه‌جوری می‌شود! خیلی کثافتکاری است! بعد هم صخره‌نوردی با کوهنوردی فرق می‌کند؛ با طناب می‌روند بالا و می‌آیند پایین... اکثر این‌هایی که در فضای مجازی حرف می‌زنند، فاسد هستند! نباید آدم‌های نجس و کثیف اصفهان بیایند در فضای مجازی با هزار گناه کبیره، بگویند درچه‌ای‌ها فلان بودند و... معلوم شده تشکیلات ورزشی اصفهان، از این کثافت‌کاری‌ها زیاد دارد؛ ما به‌مسئولان اخطار می‌دهیم.»

عقب‌نشینی هیات کوهنوردی از پیگیری ماجرا
اظهارات امام جمعه شهر درچه اصفهان در نمازجمعه هفته گذشته کافی بود تا هیات کوهنوردی استان اصفهان که دو روز قبل از این اظهارات قول پیگیری ماجرا را داده بود، از موضع خود عقب‌نشینی کند و مانند همیشه و براساس یک رویه معمول توپ را به زمین زنان صخره‌نورد بیندازد. هیات کوهنوردی یک روز بعد از موضع‌گیری امام جمعه شهر درچه اصفهان، اطلاعیه‌ای را خطاب به‌باشگاه‌های کوهنوردی استان اصفهان صادر کرد و از آنان خواست تا اطلاع ثانوی زنان صخره‌نورد به‌جای تمرین در طبیعت در سالن‌های ورزشی تمرین کنند.در اطلاعیه این هیات که به‌امضای مهدی نصراصفهانی، رئیس هیات کوهنوردی و صعود‌های ورزشی استان اصفهان رسیده، آمده است: «بدین‌وسیله به‌اطلاع کلیه مسئولان باشگاه‌های استان اصفهان می‌رساند به‌علت حساسیت به‌وجود آمده در خصوص کوه سفید درچه تا اطلاع ثانوی کلیه خانم‌های سنگ‌نورد جهت انجام تمرینات خود به‌سالن شهید حریری واقع در خیابان شهید چمران مراجعه کنند.»

سنگ‌نوردی سالنی برای صخره‌نوردان طبیعی جذاب نیست
یک کوهنورد و فعال سنگ‌نوردی در مورد تفاوت سنگ‌نوردی طبیعت با سنگ‌نوردی سالنی به همدلی گفت: «سنگ‌نوردی در طبیعت با سنگ‌نوردی سالنی اگر چه دارای وجه اشتراکاتی هستند، اما دو رشته متفاوت هستند.» الهام قبادیان افزود: «کسانی که به سنگ‌نوردی طبیعی علاقه‌مندند سنگ‌نوردی سالنی نمی‌تواند برای آنان جذاب باشد، چراکه آنان سنگ‌نوردی را در دل کوه‌ها، صخره‌ها و هوای آزاد و در کوهستان‌های سربه فلک کشیده را تجربه کرده‌اند؛ بی‌شک سنگ‌نوردی در محیطی سربسته و در یک ارتفاع محدود نمی‌تواند آنان را که عادت به‌جنگیدن با صخره‌ها و ارتفاعات طبیعی دارند، اقناع کند.»

وی تصریح کرد: «این کار درست مانند آن است که یک شناگر آب‌های آزاد را در یک حوض یا استخر کوچک بیندازیم و از او بخواهیم که شنا کند. این شناگر شاید بتواند در آن استخر کوچک شنا کند، اما طبیعتا این‌گونه شنا کردن نه‌تن‌ها برایش جذاب و لذت‌بخش نیست، بلکه حتی می‌تواند آزاردهنده هم باشد. گرفتن طبیعت از صخره‌نوردان طبیعی نیز به‌همین اندازه آزاردهنده است.» وی با اشاره به‌پوشش زنان صخره‌نورد گفت: «صخره‌نوردی ورزشی است که بخواهید یا نخواهید مجبور هستید برای حفاظت از جان خود در مقابل خطرات طبیعت، پوشش مناسبی داشته باشید. زنان صخره‌نورد نیز هم به‌خاطر نوع فعالیت ورزشی هم به‌خاطر قوانین و ارزش‌ها و اعتقاداتی که نسبت به‌حجاب و پوشش در جامعه و حتی خود افراد وجود دارد، از پوشش مناسبی برخوردارند و روا نیست به هر بهانه‌ای آنان را از فعالیت‌های ورزشی منع کرد.»

ورزش زنان در گوشه رینگ محافظه‌کاران
البته این اولین بار نیست که طیفی از روحانیون شهر اصفهان به‌فعالیت‌های ورزشی زنان می‌تازند، این کار مسبوق به‌سابقه است. اظهارات و موضع‌گیری‌های امام جمعه اصفهان و برخی از مسئولین این شهر در مورد دوچرخه‌‍سواری زنان آنقدر تکرار شده که به موضوعی عادی تبدیل شده است به‌نحوی که دیگر حتی خبرساز هم نمی‌شود. همین چند وقت پیش بود که دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با استناد به ماده قانونی که ربطی به دوچرخه‌سواری زنان ندارد، دوچرخه‌سواری زنان را ممنوع و خلاف قانون اعلام کرد.احمد عبداللهی‌نژاد، گفت: «بر اساس ماده ۶۳۸قانون مجازات اسلامی، انجام فعل خلاف شرع در معابر و انظار عمومی جرم است. در شورای فرهنگی استان نیز مصوب شده است که دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عمومی ممنوع است.» درحالی‌که دبیر ستاد امر به معروف استان اصفهان با چنگ زدن به ماده ۶۳۸قانون مجازات اسلامی به‌دنبال خلاف شرع جلوه دادن دوچرخه‌سواری زنان در انظار عمومی بود، که صخره‌نوردی عموما در انظار عمومی صورت نمی‌گیرد و در ارتفاعات و کوه‌های مرتفعی انجام می‌گیرد که معمولا به جز صخره‌نوردان و کوهنوردان رفتن به آن ارتفاع برای مردم عادی جذاب نیست.

حتی نحوه انجام صخره‌نوردی حاشیه‌های دوچرخه‌سواری را نیز ندارد، چراکه برخی پوزیشن دوچرخه‌سواری و نحوه سوار شدن به آن را مسئله می‌دانند و به‌زعم آنان طرز سوار شدن و نشستن زنان بر روی دوچرخه باعث تحریک مردان می‌شود و جامعه را به‌سمت فساد سوق می‌دهد. اما شکل فیزیکال صخره‌نوردی و نحوه انجام آن حاشیه‌های دوچرخه‌سواری را نیز ندارد که برخی با استناد به آن بهانه‌تراشی کنند. گویا موضوع رشته ورزشی و شکل ظاهری انجام آن نیست، موضوع فعالیت ورزشی و اجتماعی زنان است که برخی درصددند که آن را روزبه‌روز محدودتر کنند تا این‌گونه زنان را به اندرونی‌ها و پستوی خانه‌ها سوق دهند.درحالی برخی از مسئولین و نهاد‌های اصفهان علیه فعالیت ورزشی زنان به پا خاسته‌اند و بر آنان می‌تازند که نزدیک به ۷سال از ماجرای اسیدپاشی اصفهان می‌گذرد، اما هنوز عاملان آن حادثه تلخ نه‌تن‌ها مجازات نشده‌اند بلکه حتی شناسایی هم نشده‌اند. بدون تردید اگر این رویه در مورد زنان در اصفهان از سوی عده‌ای قلیل ادامه پیدا کند و فرمان ایست نخورد، شاید در آینده نه‌چندان دور این شهر پرآوازه و زیبا پایتخت زن‌آزاری ایران نام بگیرد؛ جوری‌که دیگر گز شیرین یا بنا‌های تاریخی و زیبایی‌های اصفهان معرف این شهر نباشند، بلکه زن‌آزاری، اسیدپاشی و اعمال محدودیت بر زنان تداعی‌گر این شهر باشد.


دوچرخه‌سواری بانوان؛ حمله بی‌سابقه به آخوندهای بیمار

نماینده خبرگان: دوچرخه سواری زنان یعنی توهین به دین....خدا کند به خاطر دوچرخه‌سواری زنان عذاب به ما نازل نشود

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری اخیرا گفته بود: شهردار اصفهان چند سال است از رفتارهای غیرشرعی همچون دوچرخه‌سواری دختران دفاع می‌کند. جان ما در مقابله با این موضوع به لب رسیده است و سؤال اینجاست که چرا آقایان در برخورد با این پدیده مقابله کردند؛ کسانی که این توهین‌ها را عمداً می‌کنند باید مدیون خون شهدا باشند و درد ما این است که کسی از دین دفاع نمی‌کند.

پروانه سلحشور، عضو سابق مجلس در واکنشی بی سابقه و شجاعانه به اظهارنظر عضو مجلس خبرگان نوشت: دوچرخه، موتور و ماشین، وسایل نقلیه هستند. کسانی که راکب آن را طور دیگری می‌بینند، بیمارانِ نیازمند درمان هستند.

ایران پرس نیوز

www.youtube.com/watch?v=F0PBMpIU0AY

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADب.د.د. October 20, 2020 01:18 PM

بایست مردم ایران چه زن و چه مرد در پشتیبانی یکدیگر
به حکومت ارازل اوباشهای داعشی ایران بفهمانند که این مملکت ، مملکت ایرانیست این حق مادران و دختران و زنان ماست که دوچرخه سواری بکنند ، اگر این ارازل ناراحت میشوند که ارزشهای آنها در کشوری که مال آنها نیست ، زیر پا گذاشته میشود ، میتوانند از این مملکت را ترک بکنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


قلی ایرانی October 20, 2020 04:05 PM

چرا زمان دزدی های فوق ملیاردی شهید ندادید 1555کشته آباد گذشته سقوط هواپیما با 176 زنو کودک و پیر جوان را سوزاندید خفه شده بودید شهید اونجا کار برد نداره یک کشور را بخاک سیاه نشاندید گرانی بیداد میکنه تجمعی در کار نیست مفت خور ها /حالا برای یک خانم دوچرخه سوار یک شهری بهم ریخته !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Payam October 20, 2020 09:33 PM

عزیزان
در حالی که حجاب یک امر و انتخاب شخصی است و هرگز نباید مجبور به حذف آن مانند رضاشاه یا پوشیدن لباس مانند خمینی شود ، باید مراقب باشیم زیرا مسئله ما حجاب نیست بلکه می خواهیم این رژیم به جهنم برود کسانی که حجاب را برجسته می کنند بسیار نزدیک به ساواک و پاسدار هستند و می خواهند ما مسئله واقعی را که تغییر رژیم است فراموش کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی October 21, 2020 01:14 AM

مرگ برای شما حیف هست باید به روزی که این ملت را انداختید دچار شوید و رنجی که ما کشیدیم بکشید! به خیال خودتون به مردم دهن کجی میکنین؟ از خدا برای شما بدکاران بدترین و شدیدترین مجازاتها رو میخوام که در حالیکه بچه مدرسه ای ها به خاطر فشارهایی که بهشون وارد میارید خودکشی میکنن چون به جای اینکه گوشی و اینترنت رو شما در اختیارشون بگذارید اونها رو تحت فشار میگذارید که تامین کنند و هیچکدومتون درک نمیکنید چند درصد مردم حتی خورد و خوراک معمولیشون رو نمیتونن تامین کنن!چون شما با خدا و خوبی دشمنید من تا ابد باهاتون دشمن هستم که حتی هدایتتون رو نمیخوام فقط مجازات در دنیا و آخرت رو میخوام براتون تا درس عبرت سایر بدکاران بشید! با مسئله سازی حجاب و بازی مومو و سایر اخبار زرد میخواهید فلاکت جامعه به حاشیه بره؟ خودکشی و فقر و گرسنگی و بیماری فراموش شدنی هست؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 14, 2021 04:26 PM

ای آخوند پست بلای آسمانی تویی که چهارصد سال است بر این سرزمین نازل شده ای ولی اگر دوچرخه سواری بانوان تو را سکته میدهد امیدوارم تک تک زنان ایران زمین دوچرخه سواری کنند تا همه شما انگلهای اسلامی سکته کنید و به درک واصل شوید

گزارش یا اعتراض به این نظر


منجلاب اسلام !!! February 14, 2021 06:42 PM

و این است ارتجاع اسلامی و آپارتاید اسلامی در ام القرای ۱۴۰۰ سالهٔ سیاه ملایان

گزارش یا اعتراض به این نظر


زنان ایران، نقش کلیدی در رهایی ایران !!! February 14, 2021 07:15 PM

مورخین در تاریخ ایران خواهند نوشت که «زنان ایران، نقش کلیدی» در سرنگونی، سقوط رژیم فاسد و اشغالگر اسلامی و رهایی ایران را بعهده داشتند
یک قرن از امروز، نسل های آیندهٔ ایران در کتب تاریخ دبستان ها، دبیرستان ها و دانشگاههای خود خواهند آموخت که پدر و مادر بزرگشان چگونه این استبداد خونین اسلامی را به «شکست مطلق» وادار کردند و چگونه آزادی، دمکراسی، ثبات، حقوق برابری و عدالت انسانی را در این بوم آریایی را بنا نهادند

• حجاب اجباری!
• تبعیض جنسیتی!
• تبعیض در فعالیت های ورزشی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، علمی، آموزشی، شغلی، قضایی، هنر، موسیقی، امنیتی و دفاعی!
• تبعیض عرفی و خانوادگی!
• نا برابری در مقابل قوانین اسلامی!
• و ،،،!

همه و همه از دلایلی خواهند بود که پوزهٔ سیاه تبعیض و استبداد اسلامی را به خاک خواهند مالید و «پیروزی بزرگی» در نبرد با ارتجاع اسلام و آزادی ایران زمین از اشغال اسلامگرایان خون آشام و تبهکار را رقم خواهند زد

پیش بسوی آزادی انسانی!
و پشت به تبعیض اسلامی!

گزارش یا اعتراض به این نظر


erkmide February 14, 2021 08:59 PM

مرگ بر خامنه ای حرومزاده ی دجال و دار و دسته حرومزاده اش انتقام نزدیک است

گزارش یا اعتراض به این نظر


kassra February 19, 2021 01:07 PM

آخوندهایی که از اینگونه نظرات از آستین بیرون میدهند باور کنید ارتباط مستقیم با دولت فخیمه انگلیس دارند شک نکنید آخه دوچرخه خدا شقیقه گوزن یعنی انگلیسیها مملکت ایرانو نابود کردند با این شیوه اکثر این آخوندا از انگلیس امدن و نخواهند رفت چون ریشه دار شدند متاسفانه

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 19, 2021 10:09 PM

منظورازکلمه خدادراین چنجال درحقیقت محض خودیاست خودیاست جمع خودهاست و خودی ها که همان اقشارمتعفن عبابردوش تازی هستند که حتی چشم دیدن دوچرخه سواری دختران و زنان ایرانی را ندارند اگردختران و زنان تازی زاده سوریه ای وعراقی ولبنانی وفلسطنی بودند مشکلی نداشت و خدای اسلام خوشش هم می امد همچون مشروب خوری ورقص و اوازدرکشورهای تازی آزاد است و خدا اسلام هم لذت می برد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


زن ستیزی اسلامی !!! February 20, 2021 02:29 AM

در جهان متمدن امروزی،«زن بودن» یک «ارزش انسانیست»!
در اسلام خونین، اسلامیت ارتجاع و جوامع واپسگرای اسلامی،«زن بودن» یک «گناه اِلهیست»!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آپارتاید اسلامی !!! February 20, 2021 03:05 AM

آیت الله صادق شیرازی، مرجع تقلید شیعیان جهان:
"زن «حَیَوانی» است که به شکل انسان آفریده شده تا مرد را از خود نترساند"

گزارش یا اعتراض به این نظر


Ghasem March 6, 2021 01:41 PM

این احمق های عمامه بسر و تهی مغز را فقط باید بدریا ریخت تا وجود کثیفشان محو شود در تعجبم که چرا برای دزدان میلیاردی منکرات وجود ندارد و از اسید خبری نیست ؟‌ واقعا خر در مقابل اینها فیلسوف است عدد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مسعود March 6, 2021 08:10 PM

حالا میفهمم ک چراشیاطین اسلامی با زن مشکل دارن نگو از ترس سکته اس ولی واقعا این همه تحقیر چرا از طرف اینها به زن میشه چرا این موجودات متعفن از زن این همه هراس دارن چرا؟ و چقدرترس وهراس این،شیاطین اسلامی باعث خوشحالی وخوشبختی قلبی منه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  27042 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.