آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 16 خرداد ماه 1399 = 05-06 2020

دردمندانه می‌گویم؛ بشنوید صدای این آژیر خطر را!

احمد زیدآبادی در كانال تلگرامی خود نوشت: اینکه سران قوای مجریه و قضائیه به حوادث تکان‌دهنده و دردناکی مانند مرگ آسیۀ پناهی و رومینا اشرفی ورود رسمی و علنی می‌کنند، خود نشانۀ تحولی است که عمدتاً به عمومی شدن رسانه و قدرت آن مربوط می‌شود.

تا همین چند سال پیش وقایعی از این دست اغلب کتمان می‌شد و رسانه‌های کاغذی هم محدودیت‌های خاص خود را برای خبررسانی در این زمینه‌ها داشتند و اگر از دایرۀ محدودیت‌ها نیز بعضاً پا فراتر می‌گذاشتند و به موضوعاتی از این قبیل می‌پرداختند، ممکن بود به اتهام تشویش اذهان، نشر اکاذیب، ایجاد یأس و سرخوردگی عمومی و حتی تبلیغ علیه نظام کارشان به محاکمه کشیده شود!

در این میان اما صِرف ورود سران قوا به وقایع دلخراش اجتماعی و اعلامِ نظری یا دادنِ دستوری از سوی آنان مشکلی را حل نمی‌کند. واکنش به اینگونه وقایع نیاز به علت‌یابی دقیق و مسئولیت‌پذیری صریح و علنی دارد که معمولاً در گفتار سران قوا مفقود است چرا که معمولاً این حوادث را به عواملی خارج از حیطۀ مسئولیت خود نسبت می‌دهند و در عین حال تلاش مؤثری هم برای کشف زمینه‌های عینی و ذهنی بروز این حوادث دردناک صورت نمی‌گیرد.

در موردی مانند مرگ آسیۀ پناهی واقعیت این است که فقر و بیکاری و گرانی سبب گسترش آلونک‌نشینی در حومۀ شهرهای کوچک و بزرگ بخصوص شهرهای با مشکلات انبوه مانند کرمانشاه شده است. مشکلات و نابسامانی‌های ناشی از شکل‌گیری محلات زاغه‌نشین طبعاً بر کسی پوشیده نیست، اما حمله و هجوم و تخریب و در یک کلام برخورد مکانیکی با این پدیده نه فقط مشکلی از میان برنمی‌دارد، بلکه سبب فوت مادر رنجدیده و محروم و بی‌پناه و مستأصلی مانند آسیۀ پناهی می‌شود. برخورد مناسب با پدیدۀ زاغه‌نشینی نیازمند وجود برنامۀ توسعۀ شهری متوازنی است که افزون بر آنکه نیاز به مدیریت و دانش و پول و سرمایه دارد، توجه عمیق به وجوه فرهنگی و اجتماعی این پدیده را هم می‌طلبد!

اما کو برنامۀ توسعۀ متوازن؟ کو سرمایۀ لازم؟ کو مدیر و مجری پخته و با تجربه‌ای که توان فهم یک معضل اجتماعی و اقتصادی را به صورت همه جانبه داشته باشد؟ پس باری به هر جهت، تصمیمی مکانیکی گرفته می‌شود، مادری ستمدیده جان خود را از دست می‌دهد و چند کارمند شهرداری هم دستگیر و راهی زندان می ش‌ند و خانواده‌هایشان به فلاکت می‌افتند! در مورد قتل فجیع رومینا اشرفی موضوع بسیار پیچیده‌تر است. دراین چهل ساله رشد تکنولوژی بخصوص در حوزۀ ارتباطات، فرهنگ جهانی را دستخوش تغییرو تلاطم کرده و فرهنگ جامعۀ ایرانی نیز به تبع آن به کلی دگرگون شده و افزون بر آن، واکنش به جنبه‌های اجباری مدلی از زندگی، سطح دگرگونی را به پیچیدگی و معضل رسانده است!

متولیان فرهنگی کشور ما به جای آنکه به این واقعیت اعتراف کنند و در صدد راه چاره‌ای برآیند، به دلایل گوناگون پای دیگران را وسط می‌کشند و معضلات فرهنگی کشور را به حساب توطئه‌های خارجی و عوامل داخلی آنها می‌نویسند و از این طریق بر دامنۀ شکاف بین نسلی و بروز مصائبی چون قتل دختری نوجوان می‌افزایند! در حقیقت، مسئلۀ "فرهنگ" و "جوانان" در اغلب کشورهای دنیا و از جمله همان کشورهایی که به توطئه‌چینی برای تخریب فرهنگ کشور ما متهم می‌شوند، به شبه‌بحران تبدیل شده است و دولت‌ها برای حل یا کنترل آن واقعاً به زحمت افتاده‌اند!

به واقع معضلی که پدر بیچارۀ رومینا با آن روبرو شده است، بسیاری از پدر و مادرهای دیگر هم با آن روبرویند و اگر چه قساوت و سنگدلی او را برای سربریدن فرزند خود تقبیح می‌کنند، اما در کشاکش آشتی‌ناپذیر بین ذهنیتات سنتی خود با ذهنیت بی در و پیکر فرزندان، کمترین آسایش و حلاوتی را در زندگی خود تجربه نمی‌کنند. چقدر عجیب است که نهادهای مسئول در ایران که وظیفه‌شان طرح این نوع مشکلات و جستجو و کشف و ارائۀ راه‌حلی عقلانی و انسانی برای آنهاست، گویی هیچ درکی از ماجرا ندارند و با محبوس کردن خود در دنیایی خیالی و مربوط به گذشته، عملاً باری از روی دوش جامعه که برنمی‌دارند، به کشاکش‌ها و تضادهای ذهنی بین نسلی یکسره دامن می‌زنند و خانواده‌ها را به تلاطم می‌اندازند!

در واقع همین رویکرد، به نوعی جامعه گریزی و حتی جامعه‌ستیزی هم در بین برخی افراد جامعه منجر شده است. برای نمونه آتش‌سوزی‌های پی در پی این روزها همه‌اش اتفاقی به نظر نمی‌آید و گفته می‌شود مواردی از تعمد هم در کار بوده است. فردی که به هر دلیلی اقدام به آتش‌افروزی کند، روند جامعه‌پذیری را طی نکرده و به موجودی جامعه‌ستیز تبدیل شده است. افزایش چنین افرادی می‌تواند هزینۀ بسیار سنگینی بر دوش کشور بگذارد. به هر حال، حوادث منفرد اما به واقع به هم مربوطی مانند مرگ آسیه و رومینا و آتش‌سوزی‌ها، نمونه‌هایی است که آژیر خطر را به صدا در آورده است، دردمندانه می‌گویم؛ بشنوید صدای این آژیر خطر را!


سندی روشن از همدستی رژیم اسلامی با قاتل رومینا

روزنامه شهروند امروز در مطلبی در مورد قتل دلخراش رومینا که با ضربات داس پدرش به قتل رسید می‌نویسد: پدر رومینا قبل از قتل دخترش در مورد مجازات خود تحقیق کرده بود.

این منبع می‌نویسد: پدر داس به دست به تعبیر خود غیرت را تمام کرده و دیگر ترسی از پلیس (قانون) نداشت. یک ماه قبل وقتی به دامادش که وکیل دادگستری است تلفن کرد فهمید که پدر، ولی دم است و قصاص نمی‌شود.


گزارش روزنامه لوموند درباره قتل دلخراش رومینا

قتل دلخراش رومینا اشرفی،‌ بار دیگر موضوع قتل‌های ناموسی و خشونت خانگی در ایران را در مرکز توجه اجتماعی قرارداده است. روزنامه فرانسوی لوموند در شماره امروز خود می نویسد این "تراژدی" جوش و خروش بسیاری در شبکه های اجتماعی برانگیخته و تیتر یک بعضی روزنامه ها را به خود اختصاص داده که از فقدان و یا ناکافی بودن قوانینی در ایران که بتواند زنان را در برابر خشونت محافظت کند، برآشفته اند.

به گزارش رادیو فرانسه، اکثریت واکنش ها به این "تراژدی" در این موضوع اشتراک نظر دارند که باورهای سنتی، فرهنگی و مذهبی به پشتوانه قوانین مردسالار زمینه‌های اصلی وقوع قتل‌های ناموسی در ایران و خشونت علیه زنان را ایجاد می کند.

رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله در روستای "سفید سنگان لمیر" از بخش "حویق" شهرستان "تالش"در استان گیلان به خاطر آن که به قصد ازدواج با مردی که دوست داشته، خانه را ترک کرده بود، قربانی خشم پدر شد.

پدر برای یافتن و بازگرداندن او از پلیس کمک می‌خواهد. او را در خانۀ خواهر پسر می‌یابند و هر چند دختر هشدار می‌دهد که پدرم مرا خواهد کُشت، پلیس وی را تحویل خانواده می‌دهد و مرد خشمگین، شباهنگام با داس سراغ دختر می‌رود و او را به طرز فجیعی به قتل می‌رساند.

افزون بر این "تراژدی" که وجدان عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار داد، آگهی ترحیم رومینا است که تناقض ها را در یک جامعه مردسالار که بخش هایی از آن، هنوز شدیداً تحت تأثیر مذهب قرار دارد، نشان می دهد. این آگهی با جمله" تسلیم در برابر مشیت الهی" آغاز می شود. انگار سربریدن این دختر نوجوان با خواست خدا انجام شده و انسان ها در برابر خواست او برای قتل رومینا فاقد اراده بوده اند.

همچنین در ابتدا نام قاتل او، یعنی پدر رومینا، رضا اشرفی درج شده است. نام پدر به لقب" کربلایی" مزین شده است. لابد بدین وسیله می خواسته پیام بدهد که یک "کربلایی" هیچگاه زیر بار اینگونه بی ناموسی ها نمی رود. این موضوع نقش مذهب و باورهای مذهبی را در شکل گرفتن اینگونه قتل ها تبیین می کند.

در آگهی ترحیم همچنین نام پدربزرگ‌ها، برادر، دایی و عموهای رومینا نیز به عنوان صاحب عزا آمده است. به روایت برخی گزارش ها، برخی از آنان در ایجاد این "تراژدی" بی تقصیر نبوده اند.

گزارشگر روزنامه لوموند می نویسد: در ایران هرساله تعداد زیادی زن و دختر نوجوان توسط مردان خانواده و به بهانه دفاع از آبرو به قتل می رسند. نام این قربانیان در هیچ گزارش رسمی دیده نمی شود. در سال ۲۰۱۴ یک مسئول پلیس تهران اعلام کرد که در حدود ۲۰ درصد قتل ها در ایران، قتل های ناموسی است.

در همین حال، انجمن ایرانی دفاع از حقوق کودکان، یک موسسه غیر دولتی و مستقل بر اساس مدارکی که در دست دارد، می گوید از سال ۲۰۰۱ حداقل ۳۰ دختر نوجوان در ایران به بهانه حفظ آبرو توسط پدرانشان به قتل رسیده اند. بر اساس این انجمن دفاع از حقوق کودکان بسیاری از فتل های ناموسی در ایران در رسانه ها بازتاب نمی یابد.


واکنش غیرمنتظره دفتر خامنه ای

واکنش شدید مردم ایران و جامعه رسانه ای به قتل دلخراش رومینا اشرفی، رهبر جمهوری اسلامی را به عقب نشینی از مواضع رسمی نظام واداشت

حساب توئیتری «ریحانه» منتسب به دفتر خامنه‌ای امروز بخشی از سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره جایگاه زن و مجازات سخت برای برخورد با خاطیان را منتشر کرد.

این منبع به نقل از خامنه ای نوشته:.. جامعه، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اخلاقی، باید با کسانی که تعدّی به زن را حقّ خودشان می‌دانند، برخورد سخت بکند؛ قانون هم باید در این زمینه مجازات‌های سختی را پیش‌بینی کند.

این در حالیست که پروانه سلحشوری، نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در این باره اعلام کرد در جمهوری اسلامی قوانین بازدارنده‌ای برای جلوگیری از قتل های ناموسی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: قوانین بازدارنده‌ای برای چنین کاری وجود ندارد، خصوصا در مواردی که قتل را پدر مرتکب شده چون پدر سرپرست است و اساسا از نظر قانونی مجرم تلقی نمی‌شود و فقط مدعی‌العموم می‌‌تواند از او شکایت کند و متأسفانه مدعی‌العموم در چنین مواردی بین 3 تا 10 سال بیشتر حکم نمی‌دهد و در شهرهای کوچک هم این موارد ممکن است به جزای نقدی تبدیل و حتی مجازاتی هم در پی نداشته باشد.

وی افزود: از طرفی دختران را از 9 سالگی برای ازدواج و فعالیت‌های دیگر مناسب می بینند به طوری که دختر زیر 13 سال هم می‌تواند ازدواج کند اما از طرف دیگر طبق تعاریف آنها کودک هستند این یعنی ما با یک پارادوکس قانونی و حقوقی مواجه هستیم.


خواستگار رومینا دستگیر شد

خبرگزاری تسنیم نوشت: بهمن خاوری خواستگار رومینا اشرفی ساعاتی پیش به اتهام آدم‌ربایی و برخی شواهد که حاکی از نقش داشتن در عصبانیت پدر رومینا اشرفی داشت، بازداشت و تحویل مقام قضائی شد.

پیش از این برخی ادعاها به نقل از بستگان رومینا حاکی از این بود که بهمن، پس از اینکه رومینا را به خانه خواهر خود برده و بدون حضور پدر رومینا او را به عقد خود درآورد، تصاویری از خودش و رومینا در فضای مجازی منتشر کرد و پیام‌هایی به پدر رومینا فرستاد و به او گفت که رومینا حالا همسر من است. همین موضوع هم باعث عصبانیت شدید پدر رومینا شد که به قتل منجر شد.


یونیسف: قتل رومینا ویران‌کننده است

فیلم زیر: مزار رومینا اشرفی دختر معصوم ایرانی که در آتش جهل و نادانی سوخت. مسئؤل قتل دلخراش او رژیم قرون ‌وسطایی و زن ‌ستیز جمهوری اسلامی است. زن و کودک در این نظام مردسالار دو قشر مظلومی هستند که مدافعی ندارند و به خاطر شرایط خاصی که در جامعه امروز ایران حاکم است در معرض آسیب‌ها و خطرات گوناگون و متعددی قرار دارند که به طور کلی جامعه را تهدید می‌کند.

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) امروز پنجشنبه در واکنش به قتل رومینا در بیانیه‌ای اعلام کرد: از مرگ غم‌انگیز رومینا اشرفی دختر چهارده ساله ایرانی به دست پدرش به شدت متاثر شدیم. در حالی که این روزها، خانواده‌ها در سرتاسر دنیا در خانه می‌مانند تا از کرونا در امان باشند، این که یک کودک جانش را در چنین اقدام خشونت‌آمیز بیرحمانه‌ای از دست بدهد، ویران‌کننده است.

رومینا دختر نوجوانی بود که روز اول خرداد در یکی از روستاهای بخش حویق در شهرستان تالش توسط پدرش به قتل رسید. پدر رومینا در تحقیقات پلیس، انگیزه قتل دخترش را "فرار او از منزل" عنوان کرده است.

اما یک روزنامه داخلی در مصاحبه با خانواده فردی که رومینا به آنها پناه برده بود، ابعاد تازه‌ای از قتل این دختر نوجوان به دست پدرش را نشان می‌دهد.

خواهر بهمن از موضوعی سخن به میان می‌آورد که روزنامه سازندگی بنا به شرایط به اشاره از آن گذر می‌کند؛ موضوعی که می‌تواند ادعایی مربوط به آزار جنسی رومینا توسط پدرش باشد.

این روزنامه می‌نویسد: خواهر بهمن اما پرده از رازهایی بر می‌دارد، رازهایی مگو که متاسفانه قابل انتشار نیست و اثبات آن‌ها سخت. موضوعی که موجب می‌شود وقتی پدر رومینا به دنبالش می‌آید، خواهر بهمن سیلی محکمی به گوش پدر رومینا می‌زند.

به گزارش رکنا، عصر ۱ خرداد کانال‌های محلی تالش از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری ۱۳ ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. رومینا دلباخته یکی از پسر‌های همشهری شده بود. به گفته محلی‌ها مخالفت‌های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت‌های فرهنگی، آن‌ها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری‌های خانواده‌ها به دستگیری آن‌ها توسط پلیس منجر می‌شود. به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته، اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می‌شود.

یک قتل ناموسی دیگر؛ دختر ۱۸ ساله در آتش سوخت

یک زن در محله سیماندارب رشت با انگیزه ناموسی توسط برادرش به آتش کشیده شد. او روز سه‌شنبه بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان جان سپرد. در قوانین جمهوری اسلامی مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رشت۲۰، روز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹، زنی که توسط برادر خود با انگیزه ناموسی به آتش کشیده شده بود جان سپرد.

طبق این گزارش، این اتفاق هفته‌ گذشته در محله‌ سیماندارب رشت رخ داد و برادر مقتول با انگیزه‌ ناموسی خواهرش را به همراه خانه ای که در آن حضور داشت به آتش کشید.

روز گذشته این زن به دلیل جراحات ناشی از سوختگی بالای ۹۰ درصد پس از یک هفته بستری بودن در بیمارستان جان سپرد.

گفته می‌شود برادر مقتول که عامل این قتل است در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.


قتل ناموسی و همسر کُشی در بلوچستان بیداد می کند
سعیده خاشی (نویسنده و فعال مدنی در سیستان و بلوچستان)

بعد از نوشتن از هاجر ؛خبر قتل زبیده نیز به من اطلاع داده شد؛ زبیده ی چهل ساله توسط همسرش به آتش کشیده شده و بر اساس ادعای نزدیکانش همسر وی که اکنون متواریست تلاش کرده که این حادثه را به صورت خودسوزی صحنه سازی کند. گویا زبیده اختلاف سنی زیادی با همسرش داشته و به خاطر فرزندش و نبود پوشش حمایتی قوی سکوت در برابر رفتار ستم بار همسرش را انتخاب کرده و در نهایت او بود و آتش و تنی که دیگر نه جان دارد و توان حتی برای سکوت در برابر ظلم. داستان سارا را نیز دیروز شنیدم؛ پانزده ساله بوده و توسط همسرش با ضربات چاقو به قتل رسیده است. سه اتفاق تلخ همسر کشی در فاصله ای کوتاه رخ داده است؛ "شر" تلخی رخ داده و جغرافیا نیز نمی شناسد؛ زنان از بدو پیدایش جوامع همواره تحت ستم و جبر نگاه های قیم مآبانه بوده اند و نه تنها خودشان قربانی شده اند بلکه قاتلان نیز قربانی جامعه هستند.

عمدتا مسایل اجتماعی تبدیل به دغدغه نمی شوند و مسایل مربوط به زنان تحت لوای حفظ آبرو و ناموس همواره ازدیده ها پنهان می شود و فعالیت های بسیار اندکی پیرامون پژوهش و تحلیل چرایی آن صورت می گیرد و اقدامات انجام شده برای توانمند ساختن زنان و رونق چرخه ی آگاهی بسیار کم رونق است! وقتی طرح های کاهش آسیب اجتماعی مرکز محور است و برای تمامی استان ها نقشه های راه یکسان است و جامعه ی مدنی نیز ضعیف و اندک فعالین حوزه ی زنان همواره تحت فشارهای ناروا از سوی جامعه ی محلی خود هستند طبیعتا جریان های توسعه طلب فرصت احیا و شکل گیری ندارند.

هر چند هر کدام از ما اگر به عنوان شهروندان عادی از این اتفاقات بنویسیم و بر علیه فراموشی مسلح به قلم شویم و در جامعه نیز به نشر حقیقت و فعالیت های میدانی هر چند اندک روی بیاوریم شاید بتوان اندکی از خلأهای موجود را پر کرد. فرقی نمی کند هاجر باشد یا سارا یا زبیده؛ هر کدام ازاینان نمونه هایی از قربانیان خشونت علیه زنان هستند که مرز هم نمی شناسند.

از تریبون هایی که مردم برایشان ارزش قائلند باید صدای حق خواهی و نهی خشونت علیه زنان شنیده شود؛ روحانیونی که برای حضور یک دختر در سریال های محلی آه و فغان سر می دادند باید دربرابر قتل زنان نیز سخن بگوید و روشنفکران و سیاسیونی که از نردبان تفکرات خوش رنگ و لعاب برابری طلبی؛توجه به جامعه ی زنان ؛برای خود موقعیت سیاسی و اجتماعی کسب کرده اند باید برای مبارزه ای کار آمد و راهگشا اقدام کرده و در پی سیاستگذاری های درست برای رسیدن به "عدالت" همه جانبه باشند. عدالتی که در آن دخترکی برای رفع تشنگی در هوتگ نمیرد و رویای نشستن پشت نیمکت های یک مدرسه ی ساده را نداشته باشد .
www.youtube.com/watch?v=ks5dtCjSmnA

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADاسمال در نیویوک May 23, 2020 04:08 PM

رادیو تلویزون که چیزی نداره برای مردم جز دروغ فحاشی خامنه ای بدیگران !
زن های بی دفاع در هر جا عمری با ستم و ظلم زورگوئی سرمیکنند و بعدش بدست شوهر کشته شوند یا در افغانستان سنگ سار بشوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 23, 2020 04:27 PM

بی سوادی بی شعوری نبود آزادی بیماری روانی غیرت و از همه مهمتر دین وحشی پرور اسلام که زن را مایملک مرد و مزرعه ی کشت بچه میداند دست در دست یکدیگر عامل شیوع این فجایع هستند تا دین زن ستیز اسلام از میان نرود زنان کشتار میشوند و مردان گرفتار ای ایرانیان بیدار شوید و دین جهل و حماقت را با آتش دانش و خرد خاکستر کنید پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


کمبوجیه May 23, 2020 06:08 PM

یک مشت وحوش یک مشت وحوش بدنیا می آورند، حتمی پدر و مادر دختر بی کس به این داماد افتخار هم میکنند، آدم تن فروشی کنه به زندگی با چنین وحوشی شرف داره

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک May 24, 2020 10:22 AM

درود بر بانوان با شرف، ستم دیده و مظلوم ایران و تمام نقاط جهان
متاسفانه در زمانه ای که حتی حیوانات وحشی و درنده آنگونه که در رسانه های تصویری جهان وحش نشان داده میشود، در دفاع از حیوانات مظلوم دیگر (همچون بره آهو و یا از این قبیل) در مقابل حمله دیگر درندگانی چون تمساح و یا کفتاران واکنش نشان می دهند تا جاییکه احساسات انسان ها را بر می انگیزند، جوامع بظاهر انسانی در کمال تاسف شاهد چنین وقایع شوم و شرم آوری است راه چاره چیست؟ فوری ترین راه حل بنظر همان راهی است که در کشورهای مترقی پیموده شده تا حقوق پایمال شده بانوان استیفا گردد یعنی همانا اتحاد و ارتباط و همفکری هر چه بیشتر بانوان گرامی در مقابل سنت و عرف نامیمون و مردسالار جامعه (حتی در صورت ضرورت تحریم شوهران و برادران و پدارن دارای افکار عقب مانده) و نیز یافتن راه حل های ابتکاری دیگر

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم May 24, 2020 10:31 AM

تمامی این مشکلات را جمهوری انگلی جهل وجنون آخوندی باعث می شود آخر در قرن حاضر به شلاق بستن زنان و نام ناموسی پیدا کردن برای آن حماقتی از نوع قوانین ماقبل تاریخ جمهوری کثیف اسلامی است و بس تا زمانی که این حکومت های عقب مانده فرهنگی روی کار باشند این مشکلات حل نخواهد شد پس وقتی نابود شوند می توان امید بهبودی داشت انگلها باید نابود شوند که گلستانی شکوفا شود راه دیگری نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو May 26, 2020 12:27 PM

این پدر است یا یک حیوان کفتار صفت و یک هیولای وحشی ؟ جگونه یک پدر میتواند دختر نازنین، زیبا بیگناه خود را که مانند یک فرشته خداست بجرم عاشق بودن و بجرم داشتن یک احساس عمیق انسانی عاشقانه که از خصوصیات پاک و نجیبانه مردمان خوب و دوست‌داشتنی است را با قساوتی باور نکردنی به قتل برساند ؟ نه هرگز، هرگز حتی یک حیوان وحشی هم قادر به انجام جنایتی اینچنین نیست هر تنابنده ای حق دارد دوست بدارد عاشق باشد عشق بورزد و زندگی کند من از شنیدن این واقعه اشک ریختم و باورش نمیکنم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 26, 2020 04:14 PM

هر جنایتی از این دست که متاسفانه در سالهای اخیر یک منحنی صعودی را طی میکند زائیده جامعه ای بسته وفضای فرهنگی آلوده ای است که جمهوری اسلامی بوجود اورده وبا یک استدلال ساده میتوان اثبات نمود که این جنایات عمیقا ریشه در تعصبات مذهبی و قرانی و نشات گرفته از احادیث وروایات مذهبی است که شب وروز از طریق رسانه های اسلامی ومساجد منابر در گوش روستائیان خوانده میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


به نام یزدان پاک May 26, 2020 11:42 PM

این قتل وحشیانه ریشه گرفته از تفکر اسلامی و پوسیده است وهمینطور مجازات کمی که برای این جنایت داده اند هم از تفکر اسلامی ریشه گرفته است اگر این حرامزاده به جای دخترش پسرش را کشته بود مجازاتش اعدام بود ولی چون دخترش را کشته 3 سال حبس داد ه اند که این نشان از مالکیت (مثل پفک یا شیء ) بر زن در اسلام وبی منطق و تبعیضگر است هر جا اسلام ریشه کرده خشونت را پیشه کرده اونم از نوع داعشی مثل اینکه نر های مسلمان که زن را ناچیز و ناقص العقل و نصف یک مرد میدانند فراموش کرده اند خودشان هم از شکم یک زن دلسوز بیرون امده اند زن دقیقا= مرد به واقعیت که اسلام یعنی شکم و زیرش

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 27, 2020 04:09 PM

البته شیطنت رسانه های رژیم و بی بی سی مبنی بر تبلیغ وجود غیرت با غلظت بالا در شمال کشور را فراموش نکنید وگرنه دیدن قتلهای ناموسی در جنوب ایران و مناطق سنی نشین یک امر روزمره و معمولیست تا اسلام در ایران نابود نشود و بدون وجود قوانین مدنی مدرن با ضمانت اجرایی این وحشیگری تا ابد ادامه خواهد داشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


shahbazi May 28, 2020 01:44 AM

جامعه ایی که مسئولانش امثال خامنه ایی و روحانی ، معلم اخلاقش علم الهداها و خاتمی ها و قاری قرانش طوسی ها باشند سقوط اخلاقی در آن امری بدیهی است : (

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک پرسا May 28, 2020 11:03 PM

- بسی پستی و بیزاری و ننگ نامی؛ بر نام و نشان و سرشت ناپاک آن پدر بی پدر خون آشام اهریمنی

- پرتو نیکان نبیند؛ آنکه بنیادش بد است ( سعدی )

گزارش یا اعتراض به این نظر


رضا.ف May 29, 2020 05:47 AM

ای جانم به فدایت دختر زیبای من چه اسوده خفتی از این جهان ظلم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 29, 2020 01:49 PM

شدیدترین مبارزه را زنان ایران با این رژیم جهنمی انجام میدهند و تردید نباید داشت که این زنان ایران هستند که سرانجام رژیم جمهوری اسلامی را دفن و اسلام ناب محمدی را در سرزمین ایران اخته خواهند کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 29, 2020 03:11 PM

بدیهیست درکشوریکه یک مشت ملای وابسته ودلبسته بآنسوی تاریخ بشری وبرمبنای قوانین عصربربریت اقدام به دست بریدن و پابریدن واعدام وشکنجه واسید پاشی و کشتارهای خیابانی وغیرو بنماید چنین فجلیعی نیزمیتواند بیک مسئله ساده ورایج بدل شود خامنه ای وروحانی ودیگر ملایان پلید حکومتی اگرهم بخواهند نمایشی ازاعتراض به چنین اقداماتی نشان بدهند وآنرا مستحق مجازات بدانند فقط یک حرکت مقطعی ویک نمایش و مسکن زودگذراست آنچه مهم است، اینکه زن کشی وچند همسری و بلامانع بودن قتل توسط پدرکه همین امروز جمعه9/3/99 پروانه سلحشوری بعنوان نماینده دوره دهم مجلس بدان اعتراف کرد درسیرت وقاموس این حکومت است وقوانینی که نشات گرفته از دوران زنده بگور کردن دختران باشد نتایجی بیش ازآنچه در مورد رومینا اشرفی وآن پیر زن کرمانشاهی رخ داد نخواهد داشت نابودی این رزیم تنها راه حل است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 29, 2020 03:55 PM

خامنه ای دروغ میگوید وداردسفسطه میکند عین گفته اورادرذیل میاورم میگوید جامعه بایددرمقابل تعدی بحقوق زنان برخوردنماید و قانون هم باید برای چنین اقداماتی پیش بینی شود این بدان معناست که خامنه ای میداند چنین قانونی درقوانین قضائی ضدزن ملایان وجودنداردوبحث پیش بینی قانون رامطرح میکند خامنه ای درنوئیتر ریحانه نوشته:ازمتن این منبع به نقل از خامنه ای نوشته: جامعه، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اخلاقی، باید با کسانی که تعدّی به زن را حقّ خودشان می‌دانند، برخورد سخت بکند؛ قانون هم باید در این زمینه مجازات‌های سختی را پیش‌بینی کند در اینجا هم خامنه ای میخواهد جامعه را بجان هم بیندازد ویک هرج ومرج اجتماعی خشن را اشاعه بدهد منظورش از اینکه جامعه باید با چنین جنایاتی برخورد سخت بکند به چه معناست بجز ترویج خشونت وزمینه ای برای آتش به اختیاران؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 29, 2020 09:27 PM

حالا و آنهم به لطف ومرحمت اینترنت وهمزمان درود فراوان بردانشمندان و محقانی که باعث وبانی ظهوراینترنت شدند چندی ازخبرهای جنایت برعلیه زنان ودختران ایرانی دراینترنت ظاهرشده است روزنامه ها ومطبوعات چهل ساله حکومت تازی درایران روئیت کنید که مهال ممکن است هفته ای چندین چنین جنایت های برعلیه دختران وزنان وجود داشته است درحقیقت محض علاوه برتعصبات جهل مذهبی دخالت های بی حد ومرزفک و فامیل ها وهمسایه گان درزندگانی خصوصی خانوارها سهم داشته ودارند و باعث ترقیب به کشتارزنان ودختران شده ومیشود ودردهات ها وشهرستان های کوچک این معضل فرای تصوربه جنایت های این چینیی بیشماری منجرشده است توهم وتعصب مذهبی اسلام وارانه که به جنایت ها انجامیده است نتها به ایران ختم نمیشود بلکه افغانستان وپاکستان و مصرو سودان ونیجریه و عربستان هم چنین بوده ومی باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


akhtar May 31, 2020 12:17 PM

در حساب توئیتری ولایت خونخوار به "تعدی به زن،،،!" اشاره شده، مطمئناً منظور این خبیث ضد زن، این شخص متعدی، نه پدر رومینای مظلوم، بلکه "بهمن خاوری"، جوانی است که رومینای بی پناه به او و خواهرش پناه برده بود! خواهید دید که بجای پدر این جوان، و شاید هم بعلاوه، خواهرش را بشدت (به زبان آخوندی) قصاص کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 31, 2020 09:59 PM

فقرو بیکاری و همچنین معتادی دربسیاری ازخانوارها درسطح کشوربیداد می کند واگرچنین خانوارهائی دخترانی داشته باشند که باموجدیت فقرو بیکاری وحتی معتادی والدین نه خواستگاری داشته باشند و نه امیدی به ظهورخواستگاردرآینده داشته باشند و زخم زبان ها همسایه گان و فک وفامیل ها و پرنده سازی برعلیه دخترانشان که چرا ازدواج نکرده اند و چرا چنین وچنان می کنند بسیاری ازدختران را ترقیب ازفرارکردن ازخانواده می کند که شاید درفلان شهری خواستگارو شوهری بیابند که لاقل خواستگارو شوهراینده ندادند که ازچه خانواربا چه سطح درامدی هستند درحقیقت دختران چنین خانوارهای به شکلی انتهاری عمل کرده زیراکه ازآنچه درخانه به انها روا شده است شاید بهترباشد ودرحقیقت قماری است که یا شوهری پیدا میشود و یا طعمه شوهرنما ها شده ومیشوند بقتل رسیدن رومینا به تمدن مردم وابسته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  16899 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.