آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 11 تیر ماه 1399 = 01-07 2020

جمهوری اسلامی؛ دارا و ندار احساس ناامنی می‌کنند

یک جامعه شناس در ایران در گفتگو با خبرگزاری شفقنا در باره اوضاع بحرانی کشور گفت: کشوری که فقر و فساد در آن به اوج رسیده و آستانه ها را شکسته، قطعا آینده دشوار و نگران کننده ای خواهد داشت، بارها شخصیت ها هشدار داده اند که ما به کجا می رویم ولی در بر همان پاشنه ویران می چرخد امری که تحلیلگران اجتماعی و اقتصادی پیش بینی کرده اند. اما گوش شنوایی نیست و حاضر نیستند قبل از اینکه دیر شود شرایط را برای ورود کسانی که می توانند اندکی از بروز بحران ها جلوگیری کنند فراهم کنند.

سعید معیدفر گفت: ما امروز در شرایطی قرار داریم که بجز کسانی که با رانت سر و کار دارند و براساس آن رانت ها می توانند ثروت خود را حفظ کنند یا افزایش بدهند، شرایط برای دیگر اقشار جامعه موجب نگرانی است و دارا و ندار امروز احساس ناامنی می کنند و نسبت به آینده کشور و جامعه و دارایی های خود نگرانی دارند. امروز شرایط برای تعادل و ثبات اقتصادی فراهم نیست و تنها کسانی در چنین شرایطی می توانند خوشحال باشند که نه مولدان اقتصادی بلکه انگل های جامعه هستند. انگل هایی که با رانت و شیوه های بد تخلف می کردند. این افراد موجب تولید و بهبود و افزایش ثروت و اشتغالزایی در جامعه نبودند. در این شرایط نه تنها اقشار ضعیف که محتاج نان شب خود هستند بلکه سایر افراد جامعه و حتی ثروتمندانی که با رعایت اصول کار می کردند نیز از این وضعیت ناراضی هستند. اوضاع امروز بر وفق مراد معدود متخلفین است و بقیه افراد جامعه دچار ابهام و سردرگمی هستند.


نظام در حال جان دادن است

وضعیت انفجاری جامعه و خطر شورش گرسنگان علیه نظام، مقامات حکومتی را به شدت نگران ساخته است تا جايی که صراحتا نسبت به فروپاشی جمهوری اسلامی به خامنه ای هشدار می دهند.

روزنامه مستقل در این باره نوشت: شتاب گرانی‌ها، شوک لحظه‌ای به مردم وارد کرده است. خیل عظیم مردم ناتوان در تأمین حداقل ها و جبهه چهار درصدی های چاق‌تر شده رو در روی هم می‌ایستند و قطعا بازنده‌ٔ این رویارویی، انسان‌هایی نیستند که چیزی برای از دست دادن ندارند.

روزنامه آفتاب یزد هم نوشت: مردم وقتی چیزی برای از دست دادن نداشته باشند، دست از جانشان می‌کشند. تا شرایط از این بدتر نشده باید این مردم خسته را دریابند.

روزنامه اعتماد هم خواستار مذاکرات فوری با آمریکا شد و نوشت: این بزرگ‌ترین خطای نظام و بزرگ‌ترین فرصت‌سوزی برای نظام خواهد بود که در شرایط بحران اقتصادی کنونی و با جمعیت عظیم جوانان بیکار که هر لحظه آماده انفجار است، مذاکراتی که امروز می‌توانیم انجام بدهیم را به امید شکست ترامپ به تعویق بیاندازیم.

آخوند هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری هم نسبت به شرایط انفجاری جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت امروز جامعه عملا غیرقابل تحمل است و متأسفانه هر روز نیز بدتر می‌شود؛ بنابراین این‌طور نیست که بگوییم صبر کنیم تا فردا یا پس فردا مشکلات حل شود. مردم هر روز از نظام دورتر می‌شوند.

وی افزود: امروز شرایط بسیار حساس است. نمی‌توانیم بنشینیم و شاهد جان دادن نظام و انقلاب باشیم.


سیل چو بگرفت، سد نشاید بست!

روسای کمیسیون های مجلس ولایت در نامه‌ای به روحانی ضمن هشدار نسبت به شرایط انفجاری جامعه نوشتند: این تنها ارزش پول ملی نیست که هر روز رو به کاهش است بلکه امید و آرزوی صدها هزار جوان است که دستخوش ناملایمات می‌شود.

آنها در نامه خود، دولت روحانی را مسئول اصلی این وضعیت دانسته و با ریختن اشک تمساح برای مردم محروم نوشتند: ای کاش در مسیری که به محل کار می‌روید صورت کودکانی که از فقر مشغول کار هستند یا زباله گردانی که برای لقمه‌ای نان می‌جنگند را هم بنگرید. آیا از قیمت روزافزون مواد غذایی اطلاع دارید؟

آنها در پایان نامه خود به روحانی با نگرانی از شرایط کنونی و احتمال به حرکت درآمدن سیل‌ اعتراضات ضد حکومتی نوشتند: حساسیت مسئولیت شما ایجاب می‌کند که اوضاع و احوال جامعه را رصد کنید و برای حوادث واقع شده پیش از بحران تدبیری بیندیشید وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست.

فاطمه مقصودی نماینده بروجرد پیش تر در مجلس گفته بود: من معلم هستم گرسنگی کودکانه محصل خود را با تمام وجود حس کرده‌ام، من مادر هستم بیکاری جوانان رشید افسرده از بیکاری را با اشک و آه دیده‌ام، من پیرزنان و پیرمردان شهر مظلوم‌ خود را دیده‌ام و در چروک پیشانی آنها نقش شمشیر خشم خدا را بر علیه همه‌مان مشاهده کرده‌ام.


بیدار شوید پیش از آنکه مردم بیدارتان کنند!

سایت عصر ایران: مگر نه این است که حکومت ها مسوول تامین امنیت مردمان شان هستند و مگر نه این است که امنیت اقتصادی یکی از ارکان امنیت ملی است؟ اصلاً مسؤولان ما می دانند که مردم چگونه زندگی می کنند؟ نان شب و فرش زیر پا و سقف بالای سرشان را چگونه تامین می کنند؟

البته که مسؤولانی که معیشت شان همانند اکبر طبری و امثال اوست و میلیارد، برایشان پول خرد است و دوستانی دارند که حتی سند لواسان را نیز به اسم شان بزنند، چه می فهمند حال مردی که دینام کولر آبی اش سوخته و خانواده اش در گرما مانده اند و او در این هوای گرم چند روز است دنبال جایی می گردد که ۱۰۰ هزار تومان ارزان بفروشند؟

چه می فهمند حال خانواده ای مریض دار را که هر بار با قیمت های جدید داروها مواجه می شوند و بیمناک آینده بیمارشان می شوند؟ چه می فهمند حال مستاجری را که هر سال باید خانه کوچک تری را در محله فقیرتر اجاره کند؟

هشدار به همه مسؤولان، که مردم تا جایی می توانند در هزینه ها صرفه جویی کنند، تا جایی می توانند قرض کنند، تا جایی می توانند ماشین و لوازم خانه شان را بفروشند و خرج خورد و خوراک و درمان و پوشاک کنند و… ولی از یک جا به بعد، دیگر چیزی برای از دست دادن باقی نمی ماند و آن گاه خیلی ها ترجیح خواهند داد به جای شرمساری هر روزه پیش بچه هایشان، دست به اعتراض بزنند و نان بخواهند.

دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر نهادهای حاکمیتی بدانند که فقیرتر شدن مردم، به معنای آسیب پذیر شدن جامعه و حکومت است. انهدام طبقه متوسط و سوق دادن آن به سمت دره های فقر، مصداق بارز اقدام علیه امنیت ملی است.

پیامبر اسلام فرمودند: کاد الفقر ان یکون کفرا (نزدیک است که فقر به کفر بینجامد) ؛ فقری که ممکن است حتی به کفر خدا هم منجر شود، آیا نمی تواند به حوادث دیگری هم بینجامد؟

مسوولان جمهوری اسلامی ایران! بیدار شوید قبل از آن که به گونه ای بیدارتان کنند که دیگر خیلی دیر شده باشد!
شکارچی June 14, 2020 05:37 AM

بیدار نشوید ما هم دوست نداریم بیدار شوید چطور که چهل و دوسال خفته ماندید ولی بدانید آنچنان مردم بیدارتان خواهند کرد که رعشه بر قبر مردگانتان هم خواهد افتاد آن روز دور نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 14, 2020 10:47 AM

وقت بیداری دزدان حکومتی تمام شده باید به این دزدان تازی پرست گفت فرار کنید قبل از اینکه با عمامه هایتان از پلهای عابر پیاده آویزان شوید گورتان را گم کنید و بروید به نجف و کربلا یا بمانید و مثل سگ کشته شوید

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهادر June 14, 2020 06:07 PM

تازه بدوران رسیده چپانده شدن در مجلس یکیشون دلواپس فرودگاه مهر آباد هست که شود بنام اوسا قاسم بنا که شد سردار سلیمانی فکر بجای رفع گرفتاری مردم بیکار و بی پناه خاک بر سر رفته تعویض نام فرود گاه

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 14, 2020 11:11 PM

واقعا" تا به حدو نهایتی بحران زجروفقرمردمان رسیده باشد که سایت داخلی دانسته که چه برانتقادگران ازحکومت اخوندی روا شده ومیشود با این حال به انتقاد ازاعمال حکومتگران اخوندی پرداخته است وبرای درگیرنشدن با زندان اوین مطالبی هم ازپیامبراسلام ضمیمه اش کرده است - اگربیماری دربیمارستان که با وخاومت بیماری وروحی وروانی روبروست کیف پولش را بدزدندومسئولان بیمارستان برای حمایت ازوی وبه تکاندن وجدان دزد رو آورند که دزد کیف پول بیماررا به وی بازگرداند و مطالبی هم ازعدالت پامبراسلام ضمیمه اش کنند قابل درک است ولی چندده میلیون مردم ایران بیماروخامت حال دربیمارستان نبوده اند و آخوندها هرچه داشتند تصاحب کرده ودزدیده اند-اگرزورگیری به موجودیت ضعیف روحی وروانی وفیزیکی وعقب نشینی شان پی ببرد هرآنچه که داشتید وداریدبی تصاحب خواهد کرد-مردم کی بیدارخواهند شد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


سفیر June 15, 2020 03:49 AM

این آغایون هنوزتوی خواب نازخرگوشی بسرمیبرند البته قولهایی بهشون دادن که اینقدربیخال شدن ازمردم وکشور ،، انگلیس ،، یکی از قول دهندها البته این نظر بنده است ، اگر خیالشون راحت نبود اینچوری رفتارنمیکردن ،،،

گزارش یا اعتراض به این نظر


کارل مارکس June 24, 2020 03:47 AM

تمام کشور ما در بحرانهای حاد و لاینحل غرق شده و آقای باقر قالیباف و دزدان تازه مسلمان شده یک بخش دیروز از مجلس قلابی را صرف تفسیر قرآن ، زنگ تفریح، ناهار، نماز ظهر و آخر جلسه هم به خواندن نماز وحشت برای کسوف به پایان رساندند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک June 24, 2020 09:22 AM

چرا این علمای اعلام مثلا" مراجع اعظام مثلا" مقلدین با نام مثلا" مجتهدین ایمان مثلا" برای یک تار مو و نوع لباس خانم ها و ورزشگاه ذفتن خانم ها راه رفتن خانم ها محرمات و مجامعات روزه و نماز چه و جه وجه خودشون را روی منبر و یا کلاس های بچه آخوندان داد و هوار میکنند و برای امام ها تو سرشون میکوبند و الکی گریه میکنند ولی برای گرسنگان و بیخانمان ها و کودکان کار و بیکاران و مریض هار بی پول هزاران درد بی درمان که خودشان بسرکشور و مردم آوردن هیچ صداشون در نمیاد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush June 24, 2020 11:21 AM

خانم مقصودی نماینده بروجرد، کمی‌ انصاف داشته باشید، این نظام کاملا وضعیت نابسامان مسکن را با ساخت و ساز مدیریت کرده است ولی‌ نه در ایران، بلکه در ونزوئلا، لبنان، سوریه و هر جای دیگر این رژیم هیچ ارزشی برای ایران و ایرانی‌ قائل نیست و همه این صحبتها در مجلس ولایت هم تنها برای سرگرمی مردم از مشکلات کمر‌شکن است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 24, 2020 04:02 PM

عناصر این حکومت آنقدر فربه وپرچربی شده اند که بسختی از خواب زمستانی بیدار شوند فقط پتک خشم وخروش مردم و فرریزی کلیت نظام است که میتواند اینها را بیدار کند که درآنزمان هم با خشم مردم برای همیشه بخواب ابدی خواهند رفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 24, 2020 10:45 PM

اقشاری ازسیاسیون اسلامی هستند که به سوپاپ فشارحکومت معروفیت دارند به اصطلاح حکومت دیگ زودپزهم سوپ فشاردارد که با بالارفتن فشاربخارآب که به انفجاردیگ زودپزمنجیرمیشود جلوگیری کند و حجمی ازبخارازدرون سوپاپ فشار به بیرون هدایت کند حالا سوپ فشارهاحکومتی درمجلس برای خالی کردن فشارهای اقتصادی مردم وجلوگیری ازتظاهرات مردم عمل می کنند جناب نماینده مجلس وآنهم مجلسی که چهل سال برپاست ازخودتان نپرسید که چه می تواند شده باشد ومجرم ومجرمان اصلی چه کسانی دردرون حکومت میی توانند باشند که چنین اوضاع فاجعه بارهیولائی که برمردم حاکم شده است درترکیه چنین نیست؟ وقتی خامنه ای تازی مردم ایران راخش وخاشاک ودشمن می نامد وزنده بودن ومردن وتلف شدن مردم برایش اهمیتی ندارد وی می باشد که تمامی درارائی نفتی وصادراتی وغیره را درتصاحب دارد و برای تازی ها کیسه می کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


احسان حق دهقان June 27, 2020 10:10 AM

همه ما مردم ایران آرزوی نابودشدن آخوندها را در داخل و خارج داریم ولی اگر می‌خواهید نجات پیدا کنیم باید عمل کرد وحرف زدن به درد نمی خوره متاسفانه 3دلیل بزرگ مانع از بین رفتن این رژیم هست اول سکوت مردم که آخوندها آن را نشانه رضایت مردم می دونند وهر بلایی که فکرش رابکنید در این 42سال به سر مردم آوردند وهرکسی هم که اعتراض کرد می کشند دوم وجود نداشتن یک اپوزیسیون قدرتمند که بتواند در داخل و خارج بین متحدان اتحاد برقرار کند ومانع از پیشرفت سیاست قدیمی آخوند یعنی تفرقه بینداز وحکومت کن بشوند تابشود رژیم ایران رایک بار وبرای همیشه ریشه کن کرد
وسوم حمایت جامعه جهانی و بخصوص آمریکا که باز هم متاسفانه هردو حزب شکست خورده دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان این کار کثیف را می کنند تا وقتی که این سه مشکل بزرگ وجود دارد و حالا هم که ترامپ نادان برای دوباره انتخاب

گزارش یا اعتراض به این نظر


احسان حق دهقان June 27, 2020 10:19 AM

ادامه نظر قبلی به دنبال دوباره انتخاب شدن است می‌خواهند دوباره توافق شومی برای خدایی ناکرده چهل سال دوم حکومت آخوندی زمینه فراهم کنند آمریکا هیچ گاه دلش به حال مردم ایران که الان شده ویران نمیسوخته ونمیسوزد وهرگز هم نخواهد سوخت دلسوزی آنها فقط در حد و اندازه حرف زدن در ظاهر است وگرنه خود ترامپ هم با کارهای اشتباهی که کرده به غیر از خروج از برجام ثابت کرد که در باطن با آخوندها همدست هستندو فقط به فکر منافع کثیف خود هستند در واقعیت ما مردم ایران برای ریشه کن کردن وبه خاک سپردن ومجازات تمام عوامل رژیم در داخل و خارج واقعا تنها هستیم وفقط یک معجزه می تواند این رژیم جهنمی رابه درک واصل کند این مطالب حرف نیست بلکه این واقعیت است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آتش June 27, 2020 03:11 PM

فقط دریای خون از مرگ آخوند های حرامزاده میتواند آتش خشم ملت را خاموش کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 27, 2020 09:59 PM

روسای کمیسیون های مجلس ولایت که خودشان بدرستی واقف بوده وهستند که روحانی هیچکاره بوده وهرچه که انجام داده ومیدهد همچون شاگربقال بدستورصاحب دکان ویا بنابه به دستورخامنه ای بوده است بعد ازتصاحب مجلس بازهم شهوت مال ها وثروت های بیکران که مجلس برایشان رقم خواهد زد برایشان کافی نبوده و درصدد تصاحب پست ومقام رئیس جمهوری روحانی وانهم بدون انتخابات نمایشی مردم تمامی اراجیف حامیان گرسنگان و فقرا بودن وچرا روحانی چنین وچنان نکرده است فقط برای گول زدن مردم وپیشبرد اهداف چپاولگریانه می باشد مقصراصلی همان فاشیست تازی ضدایرانی خامنه ای است ومردم هم می دانند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک پرسا June 27, 2020 10:25 PM

بوی گند و بیزاری، برخاسته از لجنزار نام و نشان_ آن پس ماندگان تخم ناپاک تازیان سرزمین بخون و خاکستر خفته ایران و ایرانی را به سوی سیاهی و تاریکی و پریشانی و پس ماندگی کشانده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 30, 2020 04:41 PM

همه اصحاب حکومت در وحشت سرنگونی وفروپاشی قرار گرفته اند حسن روحانی هم برای هر مسئله ای حتی برای قیمت پیاز وسیب زمینی وگران شدن خانه وزمین وغیرو مدام صحبت از دشمن میکند بدون اینکه توضیح بدهد گرانی برنج وروغن وپیاز وسیب زمینی ومرغ و چه ارتباطی به دشمن فرضی 42 ساله دارد یکبار این شخص بی وجدان از بی لیاقتی وسوء مدیریت وناتوانی در کشور داری سخن نگفته وهمانند رهبر چلاق ودرمانده اش مدام از دشمن میگوید کدام دشمن معلوم نیست حسن روحانی هیچوقت از اختلاسها ودزدی ها وبخوربخورهای دزدان حکومتی سخن نگفته درمقابل همواره بر طبل دشمن میکوبد من یک براندازم ودشمن خونین ملا وحکومت مذهبی

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 30, 2020 08:57 PM

نظام تازی اگر تمام کشوررا دربست به چین وروسیه واگذارکند ودرصدی ازدرامده هایشان دریافت کند وهمچنین با حمایت وپشیبانی آنها بازوروکشتارادامه حکومت دهد بدون شک چنین خواهد کرد وبه همین دلیل هم باسعی وتلاش درصدد برآمده است که تحریم فروش وصادرات اسلحه به ایران را با حمایت چین وروسیه خنثی کند- مردم ایران سخت دراشتباه وتصورات خودگول زنانه هستند که فکرمی کنند رژیم تازی با فاجعه اقتصادی وتحریم ها وکمبود درآمدهای نفتی بطوراتوماتیک وارسقوط می کند ودیگرلازمه هیچگونه تظاهرات سراسری مردم وآنمم با حمایت تمام جمعیت مردم نیست این توهم وتصور تمام باطلی است که مردم با اخ وناله های مطبوعات حکومت تازی تصورکنند که حکومت به همین سادگی رفتنی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک July 1, 2020 05:05 PM

اینها دارو ندار مردم را یا دزدیدند یا بخشیدند
ملیارد ها دلار به روسیه برای کوره اتمی بی سر انجام
ملیارد ها دلار به شیخ نصراله گردن بوفالو
ملیارد ها دلار به فلسطینی ها
ملیارد ها دلار به حوثی های یمن بوکوحرام و طالبان
ملیارد ها دلار هزینه جنگ عراق و طلا کاری گنبد قبر عرب های عراق
با این حساب چیزی مونده ته خزینه برای مردم پای صندوق رای بره ایران !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  66456 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.