آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 3 بهمن ماه 1398 = 23-01 2020

برجام؛ دیپلمات اروپايی: احتمال ارجاع پرونده به....

سفیر آلمان در آمریكا درخواست تجدیدنظر در سازمان ملل در مورد تحریم ها علیه رژیم ایران را رد نکرد و گفت: احتمال احیای تحریم ها در سازمان ملل وجود دارد.

سفیر آلمان در آمریكا به ریا نووستی گفت: در نتیجه راه اندازی مکانیزم ماشه در توافق برجام، ممكن است كشورهای سه گانه اروپا به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه كنند.

این دیپلمات ارشد آلمانی گفت: مرحله بعدی ممکن است سازمان ملل (ارجاع پرونده به شورای امنیت) باشد.

این در حالیست که وزیر خارجه جمهوری اسلامی به اتحادیه اروپا توصیه کرده در راستای استقلال خود تلاش کند.

ظریف روز چهارشنبه توییت کرد: وقتی سه کشور اروپایی هفته گذشته ته‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های تجاری ترامپ جلوگیری کنند، هشدار دادم که این فقط اشتهای او را بیشتر می‌کند.

از سوی دیگر روحانی خطاب به آلمان، فرانسه و بریتانیا به عنوان سه طرف اروپایی برجام هشدار داد: اگر تخلفی کردید و تعهدی را زیر پا گذاشتید، مسول تمام تبعات آن شما هستید.

واعظی رئیس دفتر روحانی پیش تر اعلام کرد اگر کشورهای اروپایی پرونده نقض شرایط توافق هسته ای برجام را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع کنند، تصمیمات سخت تری را اتخاذ خواهیم کرد از جمله اینکه (شاید) از برجام خارج شویم.


واکشن آمریکا به تصمیم رژیم/هشدار روسیه

پس از هشدار ظریف درباره احتمال خروج جمهوری اسلامی از ان‌پی‌تی یک نماینده مجلس ولایت گفت: این مسئله جدی و تصمیم کل نظام است.

این در حالیست که دولت آمریکا روز سه‌شنبه به احتمال خروج رژیم ایران از پیمان منع گسترش هسته‌ای (ان‌پی‌تی) واکنش نشان داده و این امر را پیامی بسیار بسیار منفی توصیف کرد.

به گزارش «رویترز»، نماینده آمریکا در امور خلع سلاح در این مورد گفته است که تهدید رژیم ایران به خروج از این پیمان «مسئله‌ای بسیار بسیار ناخوشایند است و پیامی بسیار بسیار منفی به جامعه بین‌الملل می‌فرستد.

وود که در ژنو سوئیس در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: رژیم ایران باید به رفتار شرارت‌بار خود پایان داده و با ایالات متحده نشسته و بر سر توافقی مذاکره کند که نه تنها مسئله هسته‌ای، بلکه دیگر موضوعات مایه نگرانی ما، از جمله تولید موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های شرارت‌بارشان را هم در بربگیرد.


هشدار روسیه به رژیم ایران

معاون وزارت خارجه روسیه بیان داشت: رژیم ایران درباره قطع همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای صحبت می کند و این راه خطاست.

پیشتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت که تهران می تواند به طور جدی ارتباطات خود را با آژانس بین المللی انرژی هسته ای تغییر دهد، در صورتی که کشورهای اروپایی اقدامات غیرعادلانه ای ضمن استفاده از مکانیزم حل و فصل مناقشات در چارچوب اجرای برجام اتخاذ نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه بیان داشت که مسکو معتقد است که حفظ همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای به نفع تهران است.

ریابکوف به خبرنگاران گفت: فکر و اندیشه های مربوط به اینکه میزان همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی ممکن است کم شود به طور دوره ای از طرف نمایندگان رژیم ایران مطرح می گردد. ما فکر نمی کنیم که این راه درستی باشد.

معاون وزارت امور خارجه روسیه خاطر نشان کرد: ما فکر می کنیم، به نفع طرف ایرانیست که همکاری همه جانبه را به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی هسته ای در چارچوب پروتکل تکمیلی به توافق های مربوط به ضمانت ها حفظ نمایند.


نگرانی از ارجاع پرونده هسته ای به شورای امنیت

ظریف: پرونده به شورای امنیت برود، از NPT خارج می‌شویم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی امروز با اشاره به تصمیم اخیر اروپایی‌ها در ارتباط با برجام، گفت: گام‌های کاهش تعهدات تمام شده اما اگر اروپایی‌ها به رفتار بلاوجه خود ادامه دهند یا پرونده ما را به شورای امنیت بفرستند، موضوع خروج جمهوری اسلامی از NPT مطرح می‌شود.

ظریف گفت: اگر اروپایی‌ها به رویه خود بر اساس بازی‌های سیاسی ادامه دهند، ما امکانات متعددی داریم. اگر این موضوع به شورای امنیت ارجاع شود، خروج جمهوری اسلامی ازNPT مطرح خواهد بود.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی هم با نگرانی گفت: باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی می افتد.


جزئیات "برجام" مطلوب ترامپ؛ سه تفاوت مهم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با مجله آلمانی اشپیگل به بیان مواضعش درباره جریان‌های اخیر پیرامون جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: مانند آمریکا نگران نقش رژیم ایران هستیم.

در همین حال نماینده دولت آمریکا در امور ایران گفت: توافق جدیدی که واشنگتن به دنبال مذاکره بر سر آن و جایگزین کردنش با «برجام» است، سه تفاوت مهم با توافق پیشین خواهد داشت.

به گزارش فارس، «برایان هوک» امروز در پاسخ به این سؤال که توافق هسته‌ای مدنظر دولت ترامپ چه توافقی با توافق دولت قبل دارد گفت: «[توافق مد نظر ما] از بسیاری جهات با آن توافق متفاوت خواهد بود.

این مقام آمریکاايی به برشمردن سه تفاوت بین توافق مدنظر دولت ترامپ با برجام سابق پرداخت و گفت: اولین مورد اینکه، ما استاندارد شورای امنیت سازمان ملل متحد را مبنی بر اینکه رژیم ایران حق غنی‌سازی مواد هسته‌ای ندارد، مجدداً بازخواهیم گرداند.

هوک در توضیح درباره دومین مورد گفت: مورد دوم این است که هر توافقی که به آن دست پیدا کنیم را تحویل مجلس سنا خواهیم داد تا به معاهده تبدیل شود. اگر این توافق به تصویب [سنا] برسد به قانون بین‌المللی تبدیل می‌شود. توافقِ هسته‌ایِ دولت اوباما نوعی تعهد سیاسی بود و هیچ‌گاه برای تبدیل شدن به معاهده، تحویل سنا نشده بود؛ وقتی که این توافق به نیویورک و شورای امنیت فرستاده شد حتی قطعنامه‌ای که الزام‌آور باشد هم نبود.

وی در توضیح درباره سومین مورد تأکید کرد که توافقِ مطلوب دولت ترامپ باید مسائل فراتر از مسائل هسته‌ای از جمله برنامه موشکی رژیم ایران را هم شامل شود و افزود: توافق جدید، مسائل موشکی، ستیزه‌جویی‌های منطقه‌ای و گروگان‌گیری‌های جمهوری اسلامی را هم شامل خواهد شد. این رویکردی است که ما باید در پیش بگیریم.


اروپایی‌ها برجام را به ترامپ فروختند

جواد ظریف وزیر در یک پیام توئیتری تند خطاب به اروپایی‌ها نوشت: (خبر باج دادن اروپا برای) جلب رضایت آمریکا تائید شد. سه کشور اروپایی باقی‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های جدید ترامپ رهایی پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه جمهوری اسلامی خطاب به طرف‌های اروپایی برجام که گفته می‌شود مکانیسم ماشه را در ازای عدم افزایش تعرفه‌های خودرو برای اروپایی‌ها فعال کرده‌اند، تاکید کرد: شما هیچ موقعیت برتر اخلاقی و حقوقی ندارید!

ظریف ادامه داد: دوستان من این کار هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. فقط اشتهای وی (ترامپ) را تندتر می‌کنید. قلدر دوره دبیرستان را به خاطر نمی‌آورید؟ اگر می‌خواهید شرافت خودتان را بفروشید به همین مسیر ادامه دهید. ولی برای خودتان موضع برتر اخلاقی و حقوقی قائل نباشید. شما چنین موقعیتی ندارید!

یک سخنگوی دولت آلمان در واکنش به تهدیدهای حکومت ایران در رابطه با برجام گفت: این رژیم تهران است که باید از رفتارهایش دست بردارد.


روحانی اروپایی ها را تهدید کرد

وزیر دفاع انگلیس نخستین شخصیت اروپای غربی است که به سخنان تهدید آمیز روحانی در مورد به خطر افتادن جان سربازان اروپایی پاسخ گفت و اعلام داشت که دولت لندن این سخنان را جدی می گیرد.

روحانی در سخنان روز گذشته خود، برای نخستین بار زبان به تهدید علیه نیروهای نظامی اروپایی در خاورمیانه گشود و گفت: امروز سرباز آمریکایی، در ناامنی است و فردا ممکن است سرباز اروپایی نیز در ناامنی باشد. (فیلم زیر)

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، این سخنان روحانی تلاشی بود برای آن که دولت های فرانسه، آلمان و انگلیس در قبال کاهش تعهدات هسته‌ای رژیم ایران در برجام، به تحریم‌های آمریکا نپیوندند.

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس پیش تر گفته بود: اگر قرار است برجام را کنار بگذاریم، بهتر است آن را با توافق ترامپ جایگزین کنیم.

این در حالیست که ظریف به کشورهای اروپایی هشدار داد که به توصیه انگلیس در مورد همکاری با آمریکا علیه جمهوری اسلامی عمل نکنند.

وزیر خارجه رژیم ملاها گفت: انگلیس کورکورانه و طوطی‌وار از خط آمریکا تبعیت می‌کند. بهتر است اروپایی‌ها به جای تبعیت از واشنگتن، تعهدات برجامی خود را اجرا کنند.

از سوی دیگر وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی تهدیدآمیز علیه جمهوری اسلامی گفت: در صورتی که رژیم ایران خواسته‌های کشورهای غربی را نپذیرد، با انزوای سیاسی و اقتصادی فزاینده روبرو می شود.
www.youtube.com/watch?v=CEjS3LMzGVs

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADبابک د.د. January 14, 2020 01:47 PM

این اروپائیان حال با شگرد دیگری و گفتمان برای برجام نوینی ، به هر گونه ائی میخواهند عمر این رژیم را دراز و عمر ایرانی را گوتاه کنند رژیم چمهوری اسلامی شکل آن نیست که بتواند در مسایل اتمی مدیریتی داشته باشد ، آینده نشان خواهد داد که مسله هوار هورار کردن برجام اروپا ، دورع برای سرکوب است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور January 14, 2020 01:49 PM

بالخره مفتخورهای اروپائی هم که با گاو سترون اخوندی مواجه شده اند تصمیم گرفتند تیر اخر را بزنند چون دیگر نمی توانند ایران را بچاپند

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار January 14, 2020 02:49 PM

شانزده تا موشک پرتاب کردند یکیش خورد به هدف و برجام را کشت این هم از انتقام سختی که قرار بود از آمریکا بگیرند از اول گفتیم که این جمهوری اسلامی باد هوا است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 14, 2020 06:17 PM

پول رژیم تمام شد و وقت بریدن سر رژیم فرا رسید ای احمق های اسلامی چقدر به شما اخطار داده شد و نفهمیدید حالا دیگر بسیار دیر شده وصیت کنید و اشهدتان را بخوانید در ضمن جاسوسه ای به نام " ب س " که چند سطر چرندیات به نام شعر هم منتشر کرده بداند در فردای آزادی ایران بهای همه ی خیانتهایش را خواهد پرداخت از جمله کامنت گزاری به نفع رژیم در سایت ایران پرس نیوز

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 15, 2020 01:49 PM

روحانی میداند که رژیم تا چه حد مورد تنفر مردم ایران است بهمین دلیل هنوز هم دارد از همان حربه های قدیمی ونخ نما شده استفاده میکند بدون اینکه بفهمد رژیم اسلامی همه چیز را یکجا از دست داده است وبا هر گامی یک قدم به مرگ نزدیک میشود و مردم ایران هم برای سرنگونی وانهدام این نظام تبهکار وضدایرانی ثانیه شماری معکوس دارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 15, 2020 03:00 PM

تهدید؟ روحانی؟ آی زرشک خخخخخخخخ

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار January 16, 2020 01:06 PM

جواد ظریف تو دیگه چه جونور پر رویی هستی که خطاب به اروپایی‌ها نوشتی: "اگر می‌خواهید شرافت خودتان را بفروشید به همین مسیر ادامه دهید "

اولا تو به دیگران درس شرافت نده که خودت استاد بیشرفی هستی * دوم اینکه مردک اروپا روزی که خمینی گردن شکسته و امثال تو را روی سر مردم ایران خراب کرد شرافتش را فروخت * تو کجای کاری مردک پرت *

گزارش یا اعتراض به این نظر


متین January 16, 2020 01:12 PM

آدم خنده اش میکیرد وقیکه این دلقک مزدور از اخلاق و قانون حرف میزند این از سلاله ی همان موجودات اسلامی است که برای مقامی که حتا معنی اش را نمی فهمد فرزند خود را نیز قربانی میکند ننگتان باد و مرگتان

گزارش یا اعتراض به این نظر


b January 16, 2020 01:43 PM

آقای وزیر محترم از صدر تا ذیل مقامات کشور ادعا می کنند که ایران دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست رهبر هم در مورد حرمت شرعی سلاح کشتار جمعی فتوا داده با این حساب چه مرضی هست که با همه دنیا سر چیزی که خودمان اقرار داریم دنبالش نیستیم و دنیا هم بما اجازه ساختش را نمی دهد کل کل بیهوده می کنیم دنیا که عاشق چشم وابروی ما نیست به هر ساز ناکوک ما برقصد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush January 16, 2020 02:03 PM

فقط چند تا آخوند بدبخت بیسواد نعلین پوش شپشو است که نمیداند، "حرف آخر با پول است"

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 16, 2020 02:25 PM

دو کلمه خطاب به جناب نسل بیدار: دمت گرم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 20, 2020 01:08 PM

مردک مفعول میگوید از ان پی تی خارج میشویم خوب بشوید چه غلطی بعد از خروج از ان پی تی میخواهید بکنید؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور January 20, 2020 02:58 PM

روی اره ی دو طرفه نشسته اند و از هر طرف کشیده شود ضررش حتمی هست

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 20, 2020 03:01 PM

حال میتوان دریافت که رژیم ولایت مطلقه وقیح در چه گردبادی گرفتار آمده است که رهائی از آن هر روز دشوار ودشوارتر میشود جمهوری اسلامی در مرگز این گرد باد مهیب وخرد کننده قرار دارد و امکان هرگونه تصمیم گیری عقلائی را از دست داده است و مدام بر طبل توخالی تهدیدها میکوبد ازیکسو مشکلاتش با ملت ایران هر روز فزونی می یابد واز سوی دیگر نیروهای نیابتی اش زیر حملات وفشار های کوبنده قرار گرفته واز سوی دیگر شاهد آنست که همراهان اروپائی هم دیگر چندان رغبتی به حمایت و هم اوازی با نظام آدمخوار ولایت فقیه ندارند بنابراین چاره را دراین یافته اند که عربده های مستانه واحمقانه بکشند واز حربه تهدیدات توخالی ونخ نما شده استفاده کنند تنها راه موجود در مقابل نظام فرقه تبهکار نابودی است و بس

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 21, 2020 03:33 AM

روسیه نه تنها پشت رژیم را خالی میکند بلکه با لگد خامنه ای و کفتارهای پاسدار را به چاهی که آمریکا برایشان کنده پرتاب خواهد کرد همانگونه که انگلیس چند روز پیش این کار را کرد دیدن وحشت آخوندها و پاسدارها و در نهایت مرگشان بهترین لذت دنیاست پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 22, 2020 10:27 AM

بعد از اینهمه آزمون وخطا و راستی آزمائی ومذاکره های بیهوده حتی مذاکرات برجامی با نظام ولایت فقیه ساده انگارانه وشاید بتواند گفت کودکانه است که هنوز بعضی دیپلماتهای اروپائی وآمریکائی باور داشته باشند که با جمهوری اسلامی میتوان به توافق رسید جمهوری اسلامی از همان روز اول شکل گیریش اعلام نمود که آمده است تا دنیا را بقرن اول هجری ببرد وعصر بربریت وآدمخواری را احیا نماید چهل سال با چنین رژیمی لاسیدید وقتل وعام مردم ایران را نظاره کردید حال باید دریافته باشید که بقول حسنین هیکل آن روزنامه نگار برجسته جمهوری اسلامی یک حکومت فرقه ای وعقب مانده وتروریست است که بمثابه تیری از اعماق غارهای تاریخ به قرن بیستم پرتاب شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 22, 2020 03:19 PM

جواد ظریف معروف بماله کش آقا بطوردائم ودریک گردونه باطل مدام دارد تهدیداتی راتکراروتکرارمیکند که ازسال 1357 تا همین امروز بصورتهای مختلف مطرح بوده واستمرارداشته است آتش زدن سینما رکس آبادان تحریک صدام در مسیر جنگ هشت ساله اعدامها و ترورهای داخلی وخارجی انفجارهای مقر تفنگداران آمریکائی حمله وهجوم به سفارت آمریکا ودیگر کشورها آتش زدن سفارت و کنسولگری عربستان ایجاد بلوای خونین درمکه منفجرکردن کنسه یهودیان درآرژانتین طراحی ترور سفرای کشورها ومداخلات همه جانبه در امور داخلی کشورهای همسایه و تقویت وحمایت همه جانبه ازتروریسم منطقه وتشکیل سازمانهای تروریسیتی با عنوان نیروهای مقاومت ومدافعان حرم ووووو! یک نظام با چنین کارنامه ننگینی چگونه میتواند مورد تائید ملت ایران وجامعه جهانی باشد؟؟؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 22, 2020 07:45 PM

اتحادیه اروپا با ساخت و ساز وحمایت تمام وکمال ازحکومت اخوندی درایران باعث شد که امریکا درایران حضورنداشته داشد وهرآنچه حکومت آخوندی درتصاحب ایران می ربائید سهمی کلان ازآن داشته باشد با این حال به آنچه ازحکومت آخوندی درایران نصیبش شده بود راضی نشد و درصدد برامد امریکا را ازکل منطقه خاورمیانه آنهم به حمایت روسیه وچین بیرون کند و با کمک های فنی وتخصصی دراموراتمی به حکومت آخوندی هیولای اتمی اخوندی تحت عنوان برجام را برپا کرد که با تهدیدهای آنچنانی اتمی حکومت آخوندی درصدد باجگیری ازامریکا برآید که اوبامای ترسیده وادارشد بیش از۱۵۰میلیارددلار باج بدهد ولی ترامپ دقیقا" ماهیت برجام سازان وهدفشان را کشف کرد وباج نداد- حالا که ماهیت هیولای اتمی سازان حکومتی اخوندی فاش شده است اروپا نمی خواهد حامی بازده گان این قمارباشد وحکومت اخوندی را تنها می گذارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 22, 2020 08:27 PM

توصیه من به ظریف: شلوارتو بکش بالا دهنت رو هم ببند مفعول پیر

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  46788 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.