آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 4 تیر ماه 1399 = 24-06 2020

آژانس اتمی کجا را می‌خواهد در ایران نبش ‌قبر کند؟

روحانی امروز طی سخنانی درباره قطعنامه اخیر آژانس اتمی علیه جمهوری اسلامی گفت: نکته‌ای که می‌گویم هشداری به کشور‌های اروپایی و آژانس بین المللی انرژی اتمی است، رفتار ما با آژانس یک رفتار دوستانه و قانونی بوده و همیشه با آن همکاری داشتیم. آقایی که جدیدا به آژانس آمده بداند که آبروی آژانس برای نظام بین الملل مهم است.

روحانی گفت: این اواخر اسرائیل و آمریکا به آژانس فشار آوردند و من می‌ترسم که این شیادان آژانس را آلوده کنند و آژانسی که باید قضاوت عادلانه داشته باشد را وادار کردند که سراغ نبش‌قبر برود. موضوعی که مربوط به حدود ۲۰ سال پیش است. اما آنها می‌گویند نظارت کن و پیدا کن، گول می‌زنند آژانس را از مسیر خودش منحرف می‌کنند.

روحانی گفت: توقع ما این است که سه کشور اروپایی زیر بار نروند و آژانس هم استقلال خود را حفظ کند و باید توجه کند از مسیر قانونی خود خارج نشود. البته هر وقت بخواهیم پاسخ قاطع بدهیم آسان هست


پیشنهاد خطرناک منبع حکومتی به روحانی

سایت "مشرق نیوز" نزدیک به نهادهای امنیتی سپاه پاسداران در مطلبی با عنوان "اروپا قطعنامه صادر می‌کند، ظریف توئیت می‌زند!"، نوشت: در روزهای گذشته، وزرای امور خارجه کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان طی بیانیه‌ای گستاخانه بار دیگر مدعی حمایت از برجام شده و از ایران خواستند که تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام را به‌طور کامل رعایت کند. در بخشی از بیانیه طلبکارانه اعضای اروپایی برجام آمده است: ما متقاعد شده‌ایم که باید به نگرانی‌های مشترک درباره برنامه هسته‌ای ایران، برنامه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده منطقه‌ای در طولانی مدت پرداخته شود.

این منبع در ادامه با حمله به سه کشور اروپايی افزود: تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه، آلمان) به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی نزد مردم کشورمان ندارند. اکنون حدود ۶۰ ماه از امضای برجام سپری شده است. اما اروپا در کنار آمریکا هیچگاه به تعهدات خود عمل نکرد. ایران در پرونده برجام طلبکار است و اروپا و آمریکا جزو بدهکارهای توافق هستند. اما به دلیل دیپلماسی انفعالی دولت روحانی، متاسفانه جای بدهکار و طلبکار در برجام عوض شده است.

این منبع نوشت: ما در حال حاضر هم محدودیت های برجام را اجرا می کنیم، هم تحریم های شدیدتر از پیش از برجام را تحمل می کنیم. هم قطعنامه علیه مان صادر می شود و هم از جانب اروپا و آمریکا متهم می شویم. این در حالی است که در مقابل اقدامات خصمانه طرف اروپایی، باید از اقدامات شوک آور استفاده کرد. به عبارت دیگر، اروپا و آمریکا را فقط شوکِ توقف تعهدات و حتی شوک‌های فرا برجامی سر عقل می‌آورد.

این منبع نزدیک به سپاه پاسداران نوشت: دولت روحانی برای رهایی از این وضعیت منفعلانه باید مجموعه اقدامات شوک آور را برای ممانعت از گستاخی بیشتر طرف غربی به کار گیرد. کلیدزدن رسمی غنی سازی ۲۰ درصد از جمله این موارد است.

این در حالیست که یک روزنامه داخلی نزدیک به دولت روحانی نوشت: سیاستمدارانی که خود را تحت حمایت چین و روسیه می‌دانستند از رفتارهای عملی آنان در صحنه درس نگرفتند و در حال حاضر یا باید به خواسته‌های شورای حکام تن دهند یا برای راه‌حل نهایی آماده باشند که قطعا معنی خوبی ندارد.

روزنامه جهان صنعت افزود: وقتی که چین و روسیه هم نظر مخالف بدهند یعنی باید منتظر محاصره دریایی، هوایی و اقداماتی مثل آنچه در لیبی صورت گرفت، باشیم.


مُلاها در راه شورای امنیت، جامعه در برابر انتخاب

منصور امان: رژیم ولایت فقیه گام به گام در حال عقبگرد به دوره "حق مُسلم" و "کاغذ پاره" است؛ یک فصل سیاه برای مردم و کشور ایران که رویکرد بیهوده و شرارت بار آقای خامنه ای و گُماشته اش بر منصب ریاست جمهوری، آقای محمود احمدی نژاد، آن را رقم زد.

قطعنامه شورای حُکام آژانس بین المللی انرژی اتُمی پیرامون پرونده هسته ای مُلاها، تبدیل دوباره فعالیتهای ماجراجویانه آنها به یک چالش بین المللی را مُهر و امضا کرده است. ۲۵ کشور از ۳۵ عضو این نهاد از رژیم ج.ا خواستار پایان دادن به رفتار مخرب خود شده اند. تنها چین و روسیه گفته اند که با این خواسته مُخالفند.

این بار نیز همچون گذشته مراکز اعلام نشده هسته ای، فعالیتهای پنهانی و پایمالی مُکرر تعهدات موضوع بحث و رایزنی بین المللی است. رژیم ولایت فقیه به ظاهر در واکُنش به "دور نزدن" تحریمهای آمریکا از سوی طرفهای اُروپایی اش، به گونه سیستماتیک در حال گُسترش توان هسته ای خود به سطح استفاده نظامی است. همزمان، آقای خامنه ای و همدستانش سرسختانه از بازرسی آژانس از دو مرکز هسته ای اعلام نشده جلوگیری می کنند.

آخرین باری که رژیم ج.ا با چنین اتهاماتی روبرو گردید، "تحریمهای فلج کننده"، ارجاع پرونده آن به شورای امنیت سازمان ملل و خسارتی سنگین و جُبران ناپذیر را برای اقتصاد کشور، کار و زندگی مردُم و آینده نسلی که می رویید پیامد داشت. قطعنامه روز پنجشنبه آژانس نشان می دهد که رژیم ولایت فقیه از یک بُحران به بُحران دیگر غلتیده و به جُز تحریمهایی که از دور پیشین با خود به دور کنونی بُحران مُنتقل کرده، در حال آن است که تمامی ویژگیهای خطرناک و خسارت بارش را نیز بدان بازگرداند.

واکُنش شورای حُکام همزمان به معنای به جریان افتادن پروسه ای است که ایستگاه بعدی آن می تواند شورای امنیت سازمان ملل باشد. رژیم ولایت فقیه به این ترتیب چشم انداز کاهش یا پایان تحریمها را باز هم اندکی بیشتر کمرنگ کرده و به گونه غیرمسوولانه ای تداوم وضعیت دُشوار و تحمُل ناپذیر اکثریت مردُم ایران را در حساب تنش آفرینی خود منظور کرده است.

این واقعیت تکان دهنده که حاکمان کشور در یکی از تیره ترین دوره های زیستی و معیشتی مردُم، با خونسردی کامل تمام توان خود را در جهت تداوم این وضعیت صرف می کنند، حتی جای توهُم را هم به بهبود شرایط با ادامه حُکمرانی نظام ج.ا باقی نمی گذارد. بیگانگی کامل گردانندگان رژیم ولایت فقیه از درد و رنج توده ی در فشار و کُرونا زده، جامعه را در برابر انتخاب نهایی گذاشته است: بقای خود یا بقای آنها!
شهنام May 31, 2020 03:47 AM

احمق نادانی را میشناختم که برجام را تضمین موجودیت رژیم میدید و آنچنان از خبر هواپیماهای نو اروپایی که به رژیم قرار بود تحویل بدهند ذوق زده بود که گویا مادرش را دوباره عروس کرده اند به او گفتم ای خوشخیال اروپا میلیاردها دلار از رژیم خواهد گرفت و دسته بیل هم به آنها نخواهد داد خیلی مایلم قیافه ی آن مردک را دوباره ببینم و بدانم آیا امروز هم حرفی برای گفتن دارد؟ خریت نه تنها علف خوردن است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آریا June 1, 2020 10:58 AM

شهنام گرامی آفرین بر شما فرهیخته گرامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 5, 2020 10:14 PM

تمامی انچه که به تحریم های همه گونه ایران انجامیده است و گریبانگیرمردم شده است چه مالی وچه رفاهی و چه اقتصادی وچه بروزمیلیونها بیکارو آواره وچه باعث تعطیلی کارخانه ها شده است ازسوی روسیه وچین بطورهددفمند برنامه ریزی شده است - رژیم آخوندی تازی فاشیست بدرستی واقف است که غنی کردن اورانیوم بالای حد توافق شده نتها باعث رفع تحریم ها نمیشود بلکه تحریم های دیگری را به همراه دارد ولی چرابه عمد چنین می کند؟ زیراکه واقف روس ها وچینی ها هرقانون و تبصره ای برعلیه حکومت تازی درسازمان ملل وتو خواهند کرد- ودرحقیقت با این اعمال درصدد باجگیری ازغرب است که اگرخواسته ما که همان روان شدن میلیاردها دلاربه گنجینه خامنه ای وسپاه نباشد نپذیرید غنی کردن ها به ساخت وسازکلاهک اتمی منجرخواهد شد ازهم اکنون روسیه وچین درصدد فروش اسلحه به سپاه پاسداران هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار June 7, 2020 01:49 AM

ایرانیان و حتی اپوزیسیون ایران فراموش می کنند که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است نه رئیس جمهور مردم ایران * چه جمهوری اسلامی با آمریکا مذاکره کند و چه نکند، هر دو صورت و هر کدام به نوعی برای دولت ترامپ یک اوضاع و نتیجه برد برد خواهد داشت * اما و یک امای بزرگ * مذاکره آری یا نه هیچ کدام در سیاست کلی آمریکا نسبت به رژیم آخوند‌ها تاثیری نخواهد گذاشت * حال پیدا کنید پرتقال فروش را مطلب مهم این است که مردم ایران باید بدانند آن دسته از ایرانیان که توان مشاورت با کاخ سفید را دارند به هیچ وجه دولت آمریکا را برای آزاد کردن مردم ایران تشویق نمی کنند و این یک دلیل مهم در دیدگاه ناسیونالیسم ایرانی آن دسته دارد که معتقد هستند آزادی ایران باید به دست مردم ایران روی دهد و نه به دست آمریکا یا دولت‌های خارجی در نتیجه نه از مذاکرات خوشحال شوید و نه ناامید *

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 14, 2020 04:05 PM

جمهوری اسلامی هیچ راهی برای بازگشت ندارد در مسیری قرار گرفته است که شبیه افتادن در یک اتوبان بدون بریدگی دوربرگردان است یا باید تا ته اتوبان برود و به بن بست کشنده بخورد یاباید تن به نوشیدن جام شوکران بدهد وبمیرد و جهان راازشروجود یک مجموعه فساد وخونخوارگی ومرگ آفرینی رها کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 18, 2020 07:23 PM

سازمان انرژی اتمی بین المللی سالهای سال چشم برهم گذاشته است ودانسته حکومت اخوندی چه می کند ولی به دروغ انکارکرده است واین به مرحله ای رسیده که حتی حکومت آخوندی اجازه ورود کارکناش را به دوسایت مخفی بمب اتم سازی نداده اند روس ها وچینی ها ذینفع درتحریم های ایران بوده ومی باشند با افزایش افسارگسیخته ارز فاجعه ای غیرقابل وصف درشرف ظهوراست - تمامی قیمت ها درایران برحسب قیمت ارزاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 20, 2020 04:04 PM

جمهوری اسلامی بدلیل عدم دلبستگی وتعلق خاطربه تاریخ وفرهنگ وآبادانی وسربلندی ایران زمین ازهمان روز نخست که خمینی ایران را غنیمت اسلام برشمرد، بکرات براین غریبه بودن وبیگانگی پای فشرده است نقطه آغاز دشمنی ملایان با ایران زمین اقدام به گروگانگیری بود که استارت اولیه همه بحرانها زده شد بعد از پایان خفت بار گروگانگیری مرحله دوم دشمنی با ملت ایران بود که با تحریک صدام حسین جنگی وبرانگرآغازشد وبمدت هشت سال جنگ بیهوده میلیاردها دلارثروتهای ملی دود شد وبهوا رفت و بموازات ان میلیونها کشته وشیمیائی ومعلول برایران وایرانی تحمیل گردید ودرنهایت هم خمینی جام زهرراسر کشید وبدرک واصل شد 42 سالست که کشوروملت در چنگال یک نظام سیاسی مذهبی شیعی و خون آشام وضد ایرانی گرفتار است که در نهایت هم باید با قوه قهریه ریشه کن شود هرچه زودتر بهتر

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی June 21, 2020 05:48 AM

کدوم سیاست کدوم دولت مرد در کشور ما فقط یک نفر و عقیده او مهم است بقیه پشم هم به حساب نمی آیند ایران در واقع ابزار اجرای اهداف ابلهانه وقیح سفیه خامنه‌ای کودن در راستای اجرای ایدئولوژی منحط و پوسیده شیعه او است و سایر ارگانها و اشخاص در واقع مهره های شطرنجی بیش در دست او نیستند بی اختیار و پوشالی و دنیا باید برای هر اتفاقی گلوی این پیر مرد چموش را بگیرد تا دست از عناد و کینه توزی و عقیده مزخرف ایران بر باد دهش بردارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 22, 2020 03:47 PM

مشرق نیوز تحت سیطره سرداران سپاه باید به این واقعیت پی ببرد، یا پی برده باشد که کشورهای دنیا مانند ملت ایران نیستند که بنشینند وناظر بر اعمال خلاف قانون شما و آتش افروزی هر روزه سرداران سپاه در منطقه از یکسو وموشک پرانیهای جمهوری اسلامی از سوی دیگر باشند برجام مرده است وشما باید نماز میت آنرا خیلی زودتر از اینها میخواندید اروپاویها هیچ غلطی نمیتوانند بکنند ونخواهند توانست شما را از باتلاق خودساخته بیرون بکشند مگر اینکه رهبر معظم تان جام شوکران را بنوشد وبدرک واصل شود وبعد هم ملت ایران با حمایت کشورهای آزاد جهان کلیت این نظام را به گورستان ابدی تاریخ بفرستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Soltani June 22, 2020 10:13 PM

توافق برجام به زنده ماندن این حکومت کمک کرد وبیشتر فقیرشدن مردم حال مردیکه شادی میکردن برای توافق برجام لطفا جواب دهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 24, 2020 04:12 PM

حسن روحانی بخوبی دریافته است که آژانس بین المللی انرژی ملل متحد دست را روی چه جاهائی گذاشته است جمهوری اسلامی با دادن هدایای بسیار نفیس توانست محمد البرادعی را به تمکین وتعلل از اقدامات خودش راضی کند در زمان آمانو هم شرایط بگونه ای بود که دارو دسته اوباما نیازی برای فشار اوردن وتاکید بر بازرسی ها نداشتند اما حالا ترامپ انگشت را بطرفی نشانه رفته است که نقطه وحشت حکومت اسلامی است و واکنش تند حسن روحانی هم ناشی از همین وحشتی است که آژانس روی آن دست گذاشته اینها میخواهند در ارتفاع بالا بند بازی کنند بدون اینکه بفهمند افتادن ازآون بالا چه هزینه های سنگینی دربر خواهد داشت تا امروز کردند وحالا باید جواب بدهند وفراری هم نمیتواند درکارباشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  80150 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.