آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 26 بهمن ماه 1399 = 14-02 2021

خودکشی نوجوان جاسکی؛ علت خودکشی زنان دیشموکی

فقر و ترک تحصیل بیشترین علت خودکشی زنان دیشموکی

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۴ بهمن‌ماه، یک نوجوان ۱۷ ساله در شهرستان جاسک واقع در استان هرمزگان، از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زد و جان باخت. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز جمعه ۲۴ بهمن ۹۹، یک پسر ۱۷ ساله در روستای گیشدان از توابع بخش لیردف شهرستان جاسک، از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زد و جانش را از دست داد.

هویت این نوجوان علی دوراندیش، ۱۷ ساله و فرزند خداداد، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: علی به دلیل نبود مدرسه در روستای گیشدان و مسافت طولانی جابجایی، از پدر خود درخواست موتورسیکلت کرده که پدرش به علت وضعیت بد معیشتی قادر به تامین آن نبوده و این امر موجب خودکشی وی شده است.

خانواده این نوجوان پس از خودکشی در صدد بودند وی را به بیمارستان منتقل کنند، اما نبود راه های ارتباطی مناسب سبب تأخیر در رسیدن به مراکز درمانی و جان باختن او شده است.


فقر و ترک تحصیل بیشترین علت خودکشی زنان دیشموکی

عضو شورای شهر دیشموک گفت: علت خودکشی بیشتر دختران جوان دیشموکی ترک تحصیل و بیکاری است. به گزارش ایلنا، سلمان بینا اظهار داشت: خودکشی در دیشموک دلایل مختلفی دارد. فقر مالی،بیکاری، نبود خوابگاه‌های دخترانه‌ برای دانش‌آموزان دختری که قصد ادامه تحصیل دارند و.... برخی از این دلایل است.وی عنوان کرد: اهالی اینجا از داشتن امکانات اولیه زندگی محرومند. زنان روستایی دیشموک برای تهیه آب شرب مجبورند چند کیلومتر را با پای پیاده برای تهیه آب طی کنند که هنگام بازگشت دیگر رمقی برای دیگر کارهای منزل برای شان باقی نمی ماند.

ترک تحصیل دختران یکی از علت های اصلی
بینا ادامه داد: بیشتر دختران جوانی که اقدام به خودکشی می‌کنند ترک تحصیل کرده و بیکارند. زمینه آموزشی برای این افراد وجود ندارد و برای پیش‌گیری از خودکشی نیاز به مشاور دارند. بهزیستی مدتی یک مرکز مشاوره موقت دایر کرد که بدون هیچ خروجی مناسبی جمع آوری شد.عضو شورای شهر دیشموک افزود: مسئولان باید برای رفع مشکلات دیشموک و بهبودی شرایط زندگی مردم منطقه تلاش کنند. مثلا وزارت نیرو برای روستاها آب شرب لوله کشی کند و همچنین وزارت راه و شهرسازی جاده‌ها را مرمت و بازسازی کند که راه های ارتباطی و دسترسی اهالی روستاها به شهرستان و بخش آسان‌تر شود.

مسئولان نحوه ارتباط با مردم را بلد نیستند
بینا عنوان کرد: مسئولانی که برای اداره شهرستان انتخاب می شوند نحوه ارتباط با مردم و ارباب رجوع را بلد نیستند و به مردم بی احترامی می کنند و رابطه شان با مردم اصلا خوب نیست . به نظرم پیش از مردم ابتدا خود مسئولان باید مشاوره شوند و آموزش های لازم را در نحوه برخورد با مردم فرا گیرند.وی ادامه داد: بیشتر مسئولان استانی بویژه مسئولان دیشموک اصلا به این شهر اهمیتی نمی‌دهند و اغلب آنان به دلیل ترس از دست دادن پست و مقام‌شان نمی خواهند قدمی برای مشکلات بی‌شمار این بخش بردارند. ما هم که نماینده مردم هستیم با تمام تلاش‌مان باز دادمان به جایی نمی رسد.

خودکشی 60 نفر در 3-4 سال اخیر
بینا در پایان افزود: دیشموک به عنوان شهر خودکشی و خودسوزی معرفی شده است ولی هیچ مسئولی به این موضوع ورود نمی کند و در 3-4 سال اخیر حدود 60 نفر که بیشترشان را زنان تشکیل می‌دهند اقدام به خودکشی کرده اند که 35 مورد آن موفق بوده است.در یک ماه اخیر نیز دو مرد و یک دختر 11 ساله اقدام به خودکشی کرده اند که متاسفانه همگی آنان فوت کردند.


خودکشی یک کودک دیگر کار در مناطق فقرزده بلوچستان

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن‌ماه، یک کودک کار در شهرستان سراوان از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹، یک کودک کار ۱۱ ساله در روستای زیارت از توابع شهرستان سراوان، از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

در این گزارش هویت این کودک مسلم شاهکرم زهی، فرزند عبدالواحد، عنوان شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “مسلم گوسفندان را برای چرا به مراتع و کوه‌های اطراف روستا برده بود که تعدادی از آنها گم شدند. هنگام بازگشت مسلم به منزل، مادر خود را در جریان گم شدن آنها قرار داده و به دلیل ترس از پدرش و تنبیه فیزیکی خود را در انباری خانه حلق آویز کرده است.”

بر اساس این گزارش، این کودک از خانواده پرجمعیتی بوده که از فقر مالی رنج می‌برند و از طریق دامداری امرار معاش می‌کنند.


سرنوشت تلخ و تکاندهنده کودک کار ماهشهری

محمد کودک کار ۱۴ ساله، به دلیل فقر و تنگدستی صبح امروز خودش را در ماهشهر خوزستان به دار آویخت.

به گزارش عصر جنوب، محمد کودک کار ۱۴ ساله، بامداد گذشته در خانه‌ پدری‌اش‌ خود را به دار آویخت.یکی از دوستان محمد می‌گوید، فقر و تنگ‌دستی علت تصمیم محمد برای پایان دادن به زندگی‌اش بوده.دوست محمد می‌گوید؛ او به دلیل مشکلات مالی و نان آور خانواده بودن، سال گذشته ناچار به ترک تحصیل شد.

محمد به شغل دستفروشی‌ مشغول بوده و این اواخر با سه‌چرخه‌ای‌ که از سوی بستگانش در اختیار او گذاشته شده بود، به شغل‌ فروش‌ آب‌ تصفیه شده روی آورده بود که با شیوع بیماری کرونا دیگر کسی حاضر به خرید آب از این کودک دست‌فروش‌ نبوده‌است.

او در سالهای گذشته در کنار‌ شغل دستفروشی‌، برای تامین هزینه های تحصیل به توپ‌جمع‌‌ کنی در زمین فوتبال ماهشهر مشغول بوده است.برخی از ورزشکاران به عصرجنوب می‌گویند در سالهایی که محمد درس می‌خواند، چندین بار از آنها درخواست ۵ هزارتومان پول می‌کرده تا بتواند برای ادامه تحصیل خود دفتر و خودکار تهیه‌ کند‌.

محمد که در منطقه‌ای‌ فقیرنشین در بافت قدیمی ماهشهر مرکزی همراه پدر و مادر پیر خود زندگی می‌کرد، بامداد گذشته خود را به دار آویخت. خانواده‌ی این کودک کار، جسد بی جان‌ فرزندشان را صبح امروز‌ پیدا کرده‌اند‌.

در مدتی که او علاوه بر دستفروشی به توپ‌ جمع‌کنی در زمین‌ چمن ماهشهر مشغول بود، بسیاری از ورزشکاران را مجذوب خود کرده بود و حالا محمد کودک کار دیگری‌ست‌ که قربانی فقر و تنگ‌دستی شده است.


فقر و تنگدستی؛ خودکشی زن ۲۸ ساله در مشهد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۹ بهمن، یک شهروند زن در مشهد از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. انگیزه اقدام به خودکشی این زن ۲۸ ساله مشکلات اقتصادی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹، یک زن در مشهد به دلیل فقر و تنگدستی، از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، زن مذکور که ۲۸ ساله و آتوسا نام دارد با استفاده از یک رشته چادر از روی چهارپایه خود را حلق آویز کرده است.

وی در دست نوشته ای که از خود به جا گذاشته، نداشتن اجاره بها و مقروض بودن را علت اصلی خودکشی خود عنوان کرده است.

خودکشی چهار دختر دانش آموز در یک روز در شمال و جنوب ایران

فرماندار گرگان از اقدام به خودکشی دو دختر جوان در گرگان خبرداد و گفت: هر دو دختر به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

محمد حمیدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز سه‌شنبه -۷ بهمن ماه- دو دختران جوان با پریدن از روی پل عابر پیاده در خیابان ناهارخوران اقدام به خودکشی کردند.

او افزود: با توجه به تردد زیاد خودرو‌های سواری در محور فوق، هنگام پریدن از روی پل، به‌صورت تصادفی با خودروی گشت نیروی انتظامی برخورد و از مرگ نجات یافتند.

حمیدی خاطرنشان کرد: هر دو نفر به شدت مجروح و در بیمارستان بستری هستند.

خودکشی دو دانش آموز دختر در دزفول

همزمان دو دختر دانش آموز ۱۷ ساله در شهر دزفول استان خوزستان به زندگی خود پایان دادند.

به گزارش رکنا، بر اساس آنچه منابع محلی اطلاع داده اند، «رقیه» وهمکلاسی اش در یکی از مناطق ساحلی شهر دزفول با مصرف قرص برنج اقدام به خودکشی کرده اند.

هنوز انگیزه این دو دختر جوان برای پایان بخشیدن به زندگی شان مشخص نیست و معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول حاضر به گفتگو در این باره نشد.

افزایش آمار خودکشی در کشور؛ مرگ روزانه ۱۵ نفر

خبرگزاری هرانا – آمار قربانیان خودکشی در کشور در ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴.۲ درصد افزایش داشته است بطوریکه امسال، روزانه ۱۵ نفر بر اثر اقدام به خودکشی فوت کرده‌اند. در سال ۹۸، شایع‌ترین روش خودکشی، حلق‌آویز بوده و بیش از ۲۱ درصد خودکشی‌ها، با خوردن سموم اتفاق افتاده است و هنوز مصرف عمدی قرص برنج شایع‌ترین روش خودکشی در پایتخت و سپس در استان‌های متکی به کشت و زرع است.

همچنین بر‌اساس گزارش وزارت بهداشت، از ابتدای اسفند ۹۸ تا پایان خرداد امسال، ۶۷۳۶ نفر بر اثر مسمومیت با مشروبات الکلی تقلبی به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۱۰۴۳ نفر جان خودشان را از دست دادند. بیکاری و بحران‌های معیشتی، مشکلات اجتماعی و سیاسی، سرخوردگی‌های خانوادگی، همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های اجتماعی از مهم‌ترین دلایل خودکشی در ایران است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد، یک منبع آگاه در سازمان پزشکی قانونی کشور، خبر داد که آمار قربانیان خودکشی در ۸ ماه امسال از ابتدایی فروردین تا پایان آبان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴.۲ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۴.۲ درصدی تعداد قربانیان خودکشی در بازه ۸ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، در حالی در گزارش‌های سازمان پزشکی قانونی کشور ثبت شده که سال ۱۳۹۸، تعداد کل قربانیان خودکشی در کشور، ۵۱۴۳ نفر بود.

با یک محاسبه ساده، می‌شود گفت که سال ۱۳۹۸، به‌طور میانگین، روزانه ۱۴ نفر و در طول ۸ ماه از سال (معادل ۲۴۶ روز) ۳۴۴۴ نفر از مردان و زنان هموطن، جان خود را بر اثر خودکشی از دست داده‌اند در حالی که امسال، روزانه ۱۵ نفر بر اثر اقدام به خودکشی فوت کرده‌اند و حالا می‌شود نوشت: «بنا به آمار تجمیعی تعداد قربانیان خودکشی از ۸ ماه سال جاری، ۳۵۸۹ نفر از هموطنان‌مان، جان خود را بر اثر خودکشی از دست داده‌اند که این آمار، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴.۲ درصد افزایش یافته است.»

روانپزشکان بر این باورند که افزایش معنادار تعداد قربانیان خودکشی در کشور، باید همزمان با تغییرات و رخدادهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در هر دوره زمانی خاص بررسی و ریشه‌یابی شود.

دسترسی نابرابر به منابع و خودکشی کودکان در ایران

انتشار اخبار متعدد درباره خودکشی کودکان و نوجوانان در چند ماه اخیر در ایران حساسیت نسبت به این موضوع را بالا برده و حالا بیش از گذشته درباره پدیده خودکشی صحبت می‌شود.

به نوشته روزنامه اعتماد، مسئول واحد مشاوره و صدای یارا انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: خودکشی صرفاً یک مساله فردی نیست بلکه یک پدیده در سطح ملی هم هست. افزایش فشار در سطوح مختلف جامعه و در ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و... در شکل‌گیری خودکشی موثرند. خودکشی یک اتفاق ناگهانی نیست و پدیده‌ای چندوجهی و متاثر از عوامل مختلف است. علاوه بر عوامل فردی، عوامل کلان در سطح جامعه نیز نقش اساسی در افزایش آمار خودکشی دارند. شکاف طبقاتی و فقر، بیکاری، کاهش سطح رفاه عمومی، نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی، انواع تبعیض نسبت به گروه‌های مختلف و وضعیت نابسامان اقتصادی دست به دست هم باعث کاهش کیفیت زندگی، کاهش حس امید به زندگی و کاهش حس اعتماد اجتماعی و در بسیاری موارد سبب انزوای اجتماعی می‌شوند که این شرایط می‌تواند برای هر کشوری یک وضعیت هشداردهنده باشد.آنچه در خصوص مداخلات کارآمد در پیشگیری از خودکشی بین کشورهای مختلف متفاوت است مربوط به عملکرد کشورها در مدیریت عوامل کلان تاثیرگذار بر خودکشی همزمان با مدیریت عوامل فردی است. دسترسی برابر به منابع و کاهش نابرابری‌ها از جمله برنامه‌های تاثیرگذار بر کاهش آمار خودکشی هستند. در همین راستا توجه شما را به چند نمونه آماری که در شکل‌گیری پیامدهای آسیب‌زا نقش دارند جلب می‌کنم:
- ۷۳۲۳ ازدواج زنان ۱۰ تا ۱۴ساله
-۵ ازدواج مردان کمتر از ۱۵ سال
-۴۸۴۴ ازدواج مردان ۱۵ تا ۱۹ساله
-۳۶۰۱۳ ازدواج زنان ۱۵ تا ۱۹ساله
-۳۴۶ نوزاد از مادرانی به دنیا آمده‌اند کمتر از ۱۵ سال دارند.
-۱۶۵۶۸ نوزاد از مادران ۱۵تا ۱۹ساله متولد شده‌اند.

فاجعه ۷ خودکشی نوجوانان در ۶ روز!

اما خودکشی دانش‌آموز ۱۲ ساله در منطقه سعادت‌آباد فجیع‌ترین خودکشی این روزهاست. ۲۲ آذر ماه این حادثه تلخ رقم خورد. پسر نوجوان قبل از مرگش، دوربین فیلمبرداری را روشن کرده و در مقابل دوربین انگیزه خود از این مرگ را بیان می‌کند. «از زندگی خسته شدم و دیگر نمی‌توانم به زندگی ادامه دهم.

خودکشی‌های نوجوانان در پایان دهه ۹۰ همه را در شوک و بهت فرو برده است. آمار بالای خودکشی‌ها و روش‌های تکان‌دهنده این مرگ‌های خودخواسته یک فاجعه را نشان می‌دهد. اطلاعات سالنامه آماری مرکز آمار ایران که مربوط به سال‌های ۷۵ تا ۹۱ است نشان از کمترین میزان اقدام به خودکشی نوجوانان را داشت.

به گزارش شهروند، نوجوانان ۵‌درصد از آمار ۱۷‌هزار و ۵۶ خودکشی در کشور را به خود اختصاص داده بودند که مصرف دارو شایع‌ترین روش خودکشی این گروه سنی کوچک بود، اما اپیدمی خودکشی‌های تکان‌دهنده نوجوانان شاید پس از مرگ محمد مهدی ۱۲ ساله در‌سال ۹۰ شکل گرفت. پسر نوجوانی که به تقلید از سریال پنج کیلومتر تا بهشت خود را تسلیم حلقه‌دار کرد تا روحش به پرواز درآید.

پس از محمد مهدی بود که اسامی دیگر نوجوانان در لیست سیاه مرگ‌های فجیع خودخواسته ثبت شد. یکی به تقلید از بازیگر یک سریال دست به خودکشی می‌زد و دیگری به تقلید از یک مراسم اعدام خیابانی. سیاهه مرگ این نوجوانان هرروز قطور‌تر می‌شد. دیگر از آمار‌های کوچک خودکشی‌های نوجوانان در دهه‌های گذشته خبری نبود.

آمار خودکشی‌های نوجوانان هرسال ۵‌درصد افزایش پیدا کرد، اما پایان این دهه لیست مرگ‌های خودخواسته نوجوانان بیشتر از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند. هنوز از آمار‌های رسمی خبری نیست. اما ۲۷ نوجوان از ابتدای مهرماه تن به مرگ داده‌اند. تنها در ۶ روز گذشته ۷ دختر و پسر ۱۲ تا ۱۷ ساله خودکشی کرده‌اند. انتخاب روش‌های این نوجوانان که زندگی را در انتها دیده‌اند، اما ماجرا را تلخ‌تر می‌کند.

جزییات مرگ‌های خود خواسته

۳ دختر و ۴ پسر نوجوانی که در این ۶ روز گذشته خود را تسلیم مرگ کرده‌اند هرکدام یک زندگی بودند یک نفس، اما قطع‌شان کردند تا نباشند. با تصمیم وحشتناک‌شان داغ بزرگی گذاشتند. همه این قربانیان کوچک، مرگ را به زندگی ترجیح داده‌اند.
سیما میان طناب دار

سیما آخرین قربانی لیست سیاه ۲۰ آذر ماه تا ۲۶ آذر ماه است. دختر ۱۷ ساله رامهرمزی چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۹ خودش را دار زده است.

۲۰ ثانیه تلخ

۲۵ آذر ماه، اما یک فیلم تلخ از خودکشی نوجوان ۱۴ ساله دست‌به‌دست شد. تصاویر این فیلم ۲۰ ثانیه‌ای نشان می‌داد پسر دانش‌آموز پس از درآوردن کاپشن خود از بالای یک برج به پایین می‌پرد و جانش را از دست می‌دهد.

خودکشی در آبادان

۲۴ آذر ماه، اما مرگ خودخواسته دیگری در آبادان رقم خورد. پسر نوجوان دیگری در روستای ابوشانک با حلق‌آویز کردن خودش به زندگی‌اش پایان داد.

پایان یک نفس با مومو

بازی مومو باز هم در این روز‌ها قربانی گرفت. ۲۲ آذر ماه پسر ۱۶ ساله در غرب تهران تحت‌تأثیر این بازی به زندگی خود پایان داد.

آتش اختلافات

زهرا اسماعیلی دختر ۱۶ ساله اهل روستای «باوان مرگور» ارومیه نیز روز شنبه ۲۲ آذر ماه خود را به دلیل آنچه «اختلاف خانوادگی» گفته‌اند، به آتش کشید.

مرگ دردناک با چکاندن ماشه

اما خودکشی دانش‌آموز ۱۲ ساله در منطقه سعادت‌آباد فجیع‌ترین خودکشی این روزهاست. ۲۲ آذر ماه این حادثه تلخ رقم خورد. پسر نوجوان قبل از مرگش، دوربین فیلمبرداری را روشن کرده و در مقابل دوربین انگیزه خود از این مرگ را بیان می‌کند. «از زندگی خسته شدم و دیگر نمی‌توانم به زندگی ادامه دهم. حتی دست‌نوشته‌ای با این مضمون نیز از خود به جای می‌گذارد. در پایان این فیلم ۱۲ دقیقه‌ای پسر نوجوان اسلحه کلت کمری را برداشته و به سرش شلیک می‌کند. پدر و مادر این پسر به تازگی از هم جدا شده بودند. این درحالی است که هنوز مشخص نیست این دانش‌آموز اسلحه را از کجا تهیه کرده است.

سوختن یک زندگی

روناک عزیزوند هم در لیست قربانیان این ۶ روز سیاه خودکشی‌ها است. روناک عزیزوند هم دختر ۱۴ ساله اهل روستای «کانی رش» ارومیه ۲۰ آذر ۹۹ خودسوزی کرد. گفته می‌شود او به دلیل اختلاف با همسرش مرگ آتشین را انتخاب کرده است.اردلان October 24, 2020 10:34 AM

مقصر اصلی این خودکشیها پی در پی، غمبار و ادامه دار مجموعه مردم خاموشی هستند که تنها دل خوش به رخدادها و اتفاقات در آمریکا نشسته اند و تنها ادعای مخالفت با رژیم جنایتکار و فاسد ملاها میزنند !
اگر یکی از این رخدادها در کشوری ثالث روی داده بود حد اقل تا کنون با شدت اعتراضات مردمی حکومت ناچار بود دولتش را استیضاح کند و آنها را به محاکمه کشیده بود!
بنابرین سکوت مرگبار مردم در برابر ظلم و جور رژیم سبب گستاختر شدن دستندرکاران رژیم را فراهم خواهد آورد و از سویی دیگر در نهایت کشور ایران توسط قدرتهای برتر جهانی یعنی اربابان رژیم جمهوری عسلامی بین یکدیگر تقسیم خواهند کرد و مردم ایران را یا آواره خواهند ساخت و یا باقی مانده مردم را نیز به دریا خواهند ریخت!
شوربختانه این حقیقت سرنوشت مردمی خواهد بود که در برابر اهریمنیان اشغالگر سر تعظیم فرو آورند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی November 18, 2020 12:29 AM

این دومینوی خودکشی رو تموم کنید اگر قرار باشه هر بار از زندگی سیر شدیم و زندگی بهمون فشار آورد خودکشی کنیم تا بحال نسل بشر منقرض شده بود!این کشور با این شرایط اقتصادی چقدر فرزند آوری داره که تازه میانسال و جوان و نوجوان خودکشی هم میکنید تا جای آخوندهای بیشرف و امثال انگل زاده هایی چون ساشا سبحانی بیشتر باز بشه و جولون بدن!حتی اگه باور نکنید روزهای خوب ایران در راه است که همه تعجب کنند مقاومت کنید و تسلیم نشوید و همدیگر را ناامید نکنید و به هم روحیه بدهید و حتی اگر خودتان امید به زندگی ندارید به خاطر خانواده و مردم کشور تسلیم نشوید و به خود و دیگران امید بدهید که هیچ مردمی در تاریخ نیست که پیوسته در سختی و سیاهی باشد خداوند در همه حال پشتیبان همه ما باشد باور کنید همه چیز بهتر میشود و نور بر تاریکی پیروز میشود و زندگی مثل آب جریان میابد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 30, 2020 03:16 PM

دوستان میبینید! این نتیجه تبلیغات بی امان رژیم در مورد خودکشی ها و صدها خبر راست و دروغ در این زمینه است تا خودکشی را به عنوان یک مسئله عادی در جامعه جا بباندازند و حالا کار به جایی کشیده که خودکشی بازی کودکان شده! در حیرتم در این مملکت نود میلیونی نه هزار قهرمان پیدا نمیشود که نسل آخوند های دانه درشت و ریز را برای همیشه از روی زمین محو کنند؟ ایرانی به پا خیز!

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو January 27, 2021 12:06 PM

چقدر دردناک است یادم هست که در زمان شاه خودکشی یکی از اخبار نادر و استثنائی بود ای مردم بیائید ایران را نجات دهیم، ما چه روزهای تلخی را میگذرانیم ! ما مسئول سرنوشت بچهایمان هستیم باور کنید براندازی این رژیم بسیار ساده است در یک روز، فقط در یک روز شما تصور کنید فردا از 12 میلیون، کمتر یا بیشتر جمعیت تهران 5 میلیون نفر وارد خیابانها شوند(ایضا در همه شهرها) شعار هم ندهند خواهید دید که صدا و سیما، بیت خامنه ای، زندانها، مقر سپاهیان و بسیجیها و نیروی انتظامی و نیروهای سرکوبگر همه و همه در دل این جمعیت آب میشوند و مثل موشهای در تله افتاده هیچ راهی بغیر از تمکین و اطاعت از مردم نخواهند داشت در این میان هم رهبران شناخته شده و هم نیروهای انقلابی فرصت پیدا خواهند کرد تا به اوضاع کشور سرو سامان اساسی دهند و کار را به دولت موقت بسپارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک January 27, 2021 08:05 PM

جوان ها وقتی متوجه میشوند فرزندان ولاینتی و ابتکار و نوه های خمینی و خیلی از مسئولین دزد پول هاشون را در خارج به خوشگذرانی مشغولند و خودشون لباس و نان ندارند جان بلب میشوند بیکاری درد آورتر بی آینده

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک January 30, 2021 10:52 AM

علم الهدا میگوید به احمق هائیکه نماز جمعه این اخوند واپس گرا میروند میگوید ما از انقلاب همه چیز داریم ولی از بیخ گوشش خبر نداره بخاطر گرسنگی خودکشی میگنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) February 1, 2021 07:14 PM

اردلان گرامی -- من با نظر اردلان کاملا موافقم و نمیفهمم این سکوت مردم و عدم پشتیبانی آنان از یکدیگر را چگونه باید توجیه کرد از جوانان ایران متعجبم، وقتی در کنار هم نشسته اند به رژیمی که بر آنها حاکم است و هیچ حق و حقوقی برایشان قائل نیست فکر نمیکنند ؟ و برای آزادی و راه رهائی وطنشان به راه چاره نمی ائدیشند ؟ آیا مفاهیمی مانند عرق ملی، وطن پرستی، شجاعت و غیرت هنوز در ایران و مخصوصا بین جوانان جایگاهی دارند ؟
سکـوت تـوشـده تـیـر هـلاکـت
سکوت تـو شـده فـقـرو فـلاکت
سکوت تـو شـده اعدام و زندان
بیا در عزم و طغیان کن شراکت

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 2, 2021 03:08 AM

اخبار اینچنینی فقط خامنه ای بی پدر مفعول را شاد و شادتر میکند ما باید خبر خودکشی آخوندها را بشنویم نه جوانان بیگناه این مرز و بوم را

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  11034 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.