آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 7 مرداد ماه 1398 = 29-07 2019

میلیاردر "ساده زیست" بر نوک تضاد طبقاتی

منصور امان

به مُوازات فقیر تر، بیکار و محروم تر شدن هر چه بیشتر اکثریت جامعه، تضاد طبقاتی بین "بالا" و "پایین" با شدت و دُرُشتی کوبنده تری به موضوع گُفتُگو، انتقاد و سیاست تبدیل می شود. باند میلیارد دلاری آقای خامنه ای از این زاویه با تمرکُز بیشتری زیر ذره بین جامعه قرار گرفته و به شتاب به موضع دفاعی رانده شده است.

سُخنان رییس دفتر آقای خامنه ای در وصف "زندگی مُتوسط و زیر مُتوسط" وی، بازتابی از اعتراضهای فزاینده مردُم نسبت به توزیع نابرابر و ظالمانه هزینه و پیامدهای بُحران خارجی و بُحران حُکمرانی است. حُجت الاسلام گُلپایگانی خود را ناچار دیده در برابر جامعه جان به لب رسیده و خشمگین سوگند بخورد: "رهبر همواره به یاد فُقرا و بیچارگان بوده و همسان با آنها زندگی می کند."

مُشکل پایور اندرونی برای رساندن پیام خود فقط اینجاست که "فُقرا و بیچارگان" اثری لمس پذیر از دلسوزی آقای خامنه ای در زندگی و کار خود نمی بینند. وی که رشته تمامی اختیارات اجرایی، تقنینی و قضایی کشور را در درست دارد و از تعیین زمان رویت ماه تا صُدور فرمان جنگ در منطقه امر خود را حاکم گردانده، برای آنها تدبیری جُز "به یاد شان بودن" ندارد.

فاکت این است که در طول چند دهه فقیرنوازی آقای خامنه ای، شرایط زیست و معاش اکثریت جامعه سال به سال بدتر شده و گام به گام اقشار بیشتری به صف "بیچارگان" رانده شده اند. دولتهای او یکی پس از دیگر رکود تورُم، بیکاری و سُقوط اقتصادی پیشینیان خود را می شکنند، اقشار مُتوسط فقیر و فُقرا گورخواب می شوند و وظیفه رسیدگی به جوانان بیکار و پیران بی پناه هر چه گُستاخانه تر به سطل زُباله سپُرده می شود.

زیر چتر "حامی محرومان" که گذشته از منابع اصلی ثروت کشور در انبان، یک کُنسرن خودمُختار صد میلیارد دُلاری را نیز در جیب دارد، شاخص فلاکت، یعنی جمع دو نرخ تورُم و بیکاری، به بیش از ۵۰درصد رسیده و انتهایی بر این روند هستی سوز گمان نمی رود.

"ساده زیستی" آقای خامنه ای و "آقازاده"هایش گرهی را از مردُمی که با حجم غول آسایی از مُشکلات برای گذران زندگی روبرو هستند، باز نمی کند. هرچند که جُز گفته های مُبالغه آمیز و اغلب فُکاهی اطرافیان خود او، هیچ شاهد دیگری نیز بر این ادعا وجود ندارد.

جامعه بیشتر مایل است بداند بودجه های محرمانه او و بیت اش صرف چه می شود، مخارج بوروکراسی بُزُرگی که گرد خود ایجاد کرده از کجا تامین می شود و با صد میلیارد دُلار سرمایه و سود کلان سالانه اش چه می کند. مردُم می خواهند بدانند آیا این تصادُفی است که برگُزیدگان، منصوبان و نزدیکان وی به تناوُب مُتهم به فساد می شوند و دولت سوگُلی و محبوب وی "فاسد ترین دولت در تاریخ ایران" شناخته می شود؟

"سوپ رقیق"ی که "آقا" در خانه می خورد، کمتر موضوع توجُه جامعه است تا آش غلیظی که برای مردُم می پزد. آقای خامنه ای با تصمیمها و سیاستهای خود در خلال سه دهه گُذشته به طور فعال مشغول تخریب زیربنای زیست شرافتمندانه و انسانی مردُم ایران بوده است. او کشور و مردُم را به گونه پیوسته از چاله یک بُحران به چاه یک بُحران دیگر انداخته و سرسختانه مانع به جریان افتادن روند زندگی عادی، بدون شوک و کشمکش دایمی شده است. رهبر میلیارد دُلاری نقش اصلی و بی رقیب را در "بیچاره" و "فقیر" کردن اکثریت مردُم ایران بازی می کند.

در شرایطی که جامعه مُعترض پا به میدان می گذارد، سُخنان آقای گُلپایگانی هیچ کُمکی به پوشاندن و آرایش تضاد طبقاتی نمی کند. مشاطه گری او و دیگر زیردستان آقای خامنه ای برای "رهبر"، فقط فضای نقد و اعتراض موجود علیه حاکمیت و نماینده سیاسی آن را داغ تر و صدای کوس رُسوایی هر دو را بُلند آوازه تر خواهد کرد.
Mina minavand June 25, 2019 10:52 AM

یکی به این روباه بگه که اگر رهبر فقط یک حسینیه و یک خانه ساده دهره تو دیگه چرا داری پاره پوره میکنی

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین June 25, 2019 12:42 PM

ای کاش آمریکا همهٔ کسانیکه (از سر تا تهِ هرم) پس از جنبشِ آخوندی ۵۷ در بانکهایِ جهان حساب باز کرده اند را تحریم کند بزودی روحانی هم تحریم خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاوه آهنگر June 25, 2019 12:42 PM

چرا لایه پولشویی را تصویب نمی کنند چون از شفاف شدن حساب های خود می ترسند و دست آنها برای همه رو می شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush June 25, 2019 01:37 PM

روباه بنفش ادعا می‌کند که ضحاک بغیر از یک خانه ساده و یک حسینیه چیزی ندارد؛ پس دلیل اینهمه اه و فغان آخوندی که گوش فلک را کر کرده چیست؟ همیشه این مردم ایران بوده‌اند که بهای ماجرا جویی این رژیم را پرداخت کردند، حالا نوبت هر چی‌ آخوند کثیف است که بها بدهد، نوش جان!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 25, 2019 03:20 PM

خاندان خبیث خامنه ای اززن وفرزندانش گرفته تا دارو دسته و بازوان او مثل اصغر حجازی وعلی مقدم و حقانیان ودیگران خون این ملت را مکیده اند وثروتهای افسانه ای اندوخته اند بحث ثروتهای ستاد فرمان امام و بنیادهای چندگانه وسهم امام ناشی از فروش نفت وتولیدات صنعتی شامل خورد و لوازم خانگی و خودروهای وارداتی منابع مالی علی خامنه ای محسوب میشوند که سر به میلیاردها دلار میزند و بخش اعظم آن در خارج از کشور است روحانی داره چرند میگه که خامنه ای یک حسینه داره و یک منزل علی اکبر ولایتی وحداد عادل بعنوان نزدیکان خامنه ای دارای ثروتهای مولتی میلیاردری هستند این یاوه ها چیست که حسن روحانی بر زبان میاورد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


سگ زرد برادر شغاله June 25, 2019 05:08 PM

قابل توجه همان ساده لوحانی که ازخودشان سلب مسئولیت کردند ودلخوش بودند به چهارتا شعار برای حجاب واستادیوم ودانشگاه وبا دیدن کلید رفتن سرصندوق رای ملت ایران دراعتراضات سراسری دیماه 96 نشان دادند به بلوغ واگاهی رسیده اند وتقدس قلابی ولایت اخوندی را در هم شکستند واین پیام ملت را اربابان جهانخوار این حاکمان بی وطن بدرستی دریافته اند وفقط بدنبال جایگزینی باحاکمانی ملایمتر البته مطیع هستند! زهی خیال باطل ملت ایران از حکومت اخوندی عبور کرده و خواستاربراندازی همه این حاکمان بیوطن باند ولایت هستند چه اخوندها وچه استمرار طلبان دوروی یک سکه زنگ زده هستند ولازمه پیرامون برقراری حکومتی دموکراتیک با قدرت پارلمانی (پادشاهی یا جمهوری) با رای مردم متحد شویم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Javid June 25, 2019 08:06 PM

به روباهه گفتن شاهدت کیه گفت دومم حالا هم حکایت این روباه بنفشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


فرشید June 25, 2019 08:40 PM

خامنه ای با پول مردم ایران برای خودش مقلد می خرد پول و خانه مجانی از جیب مردم ایران که آقا عقده مقلد داشتن دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak June 26, 2019 08:45 AM

در یک سخنرانی روحانی با کمال تعجب متوجه شدم ایشان یک مثالی میزد که وقتی صورت حساب یک مریضی را به او دادند این مریض با مشاهده ان از شوق به گریه افتاد وقتی دید که صورتحساب ۷۰۰ هزار تومان شد من از شما سوال میکنم آیا شما آدمی وقیح تر از این مرد دیده اید ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush July 27, 2019 03:14 PM

این چیزها که دزد هستید یا نه به ما مربوط نیست، ایستگاه بعدی "جهنم" است؛ به قول Punisher Team-۶ "تنها خدا است که میتواند قضاوت کند، ما این دیدار را امکان پذیر می‌کنیم"

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو July 27, 2019 06:59 PM

حقیقت محض این است که همچون رهبری که دراصل وتباروحتی البسه ای که برتن دارد ایرانی نیست تمامی امکاناتش را صرف ظهوروپرورش و گسترش فقزو ذلت جامعه ایرانی ایران کرده است بدون هیچ شک و شبهی اگرهیتلرسانان آلمانی هم دراسرائیل حکومت میکردن دقیقا" آنچه برمردم ایران روا شده ومیشود برمردمان اسرائیل روا میکردند آخوندسانان و آقازاده ها ی تمام بی مصرف حکومتی که درایران قصب کرده و تصرف کرده بهشتی برای خودشان برپاکرده اند بایددروصف خدای بهشت شان که علی خامنه ای باشد چه بگویند آخوندسانان بدانند که مردم ایرانی ایران موجودیت تان رابعنوان دشمنان ضحاک صفت به رسمیت می شناسند

گزارش یا اعتراض به این نظر


قلی ایرانی July 27, 2019 08:21 PM

پدر داماد آقا باید هم ماست مالی کنه
حاجی از جات تکان بخور برو سرپل ذهاب برو سیل زدگان پل دختر برو سیستان بلوچستان ( که نمیدونی کجاست) فقر و گرسنگی و درماندگی را با چشمت ببین حتی سیاه چادر های بختیاری که بازم نمیدانی کجاست !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور July 28, 2019 03:44 AM

از زمان صدر اسلام تا به امروز، همه منحرفین جنسی و مفسدین، فقط شب ها آنهم در تاریکی و مخفیانه، بکمک زنان بی سرپرست می‌شتافتند گویا خودشان هم میدانستند که در صورت افشا شدن، تکه بزرگ گوششان است

گزارش یا اعتراض به این نظر


زوزه های واپسین قاتلان خونخوار July 28, 2019 01:11 PM

در روزهائی که سیل از همه طرف زندگی مردم را می شست و میبرد، گروههائی از مردم سیلزده، از دفتر رهبر خونخوار تقاضا کردند، که از طریق یکی از امپراتوریهای مالی تحت تملک اش، به مردم آواره وخانمان از دست داده کمک کند، اما ضحاک غدارِ دریده حتی رعایت ظاهر را هم نکرد و با گردن کلفتی و دریدگی بی مانند گفت؛ مردم خودشان بخودشان کمک کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین July 29, 2019 01:44 AM

محمدی گلپایگانی٬
هیچ یک از شماها پس از دو سال٬ به زمین لرزه زدگان و تنداب زدگان هیچگونه یاری نکرده است و مردم را آنگونه تنگدست و کناره نشین کرده اید که ایران در هیچ هنگامه ای٬ اینهمه تنگدست در خود ندیده بود
آیا این تنگدستاان که می گویی٬ همان مردمی نیستند که در سرتاسر کشور به شرطِ هواداری از جمهوری اسلامی٬ هزینهٔ زندگیِ آنها و خانواده هایشان بمانندِ یک کارمند پرداخت میشود و مرخصی هم می گیرند؟ آیا اینان همان کسانی نیستند که سخنرایِ رهبر را تا پایان گوش میدهند٬ آتش به اختیار دارند٬ برایِ سرکوبِ مردم به خیابانها ریخته و در زادروزها و مرگها و مداحی ها٬ سینه زنی میکنند؟ اگر اینگونه نیست٬ پس چرا اینهمه تنگدست دیده می شود؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


اریان July 29, 2019 06:46 AM

از هیچ کس اشکال از خود ماست چهل سال پیش این ملت خوشان را به و آتش زدند تا اول اسلام را حاکم کنند از این رو خمینی ملعون را انتخاب کردند خوب وقتی که خودتون اسلام ناب محمدی شیعه اثنی عشری را که شامل یکصدو چهل هزار امام و بچه امام و ه یتیم و ضغیر است انتخاب کردید دیگه گله نکنید روز عاشورا و تاسوعا خوتونو میکشید سینه میزنید قمه میزنید خوب این مشخصه علاقه زیادی به آنها دارید ملاها هم فک و فامیل های اونا هستند این ملت هر بلایی بیاید سرشون حقشونه خوب هرچه میخواهید بروید از امام رضا بگیری وقتی به این راحتی همه چی را از امامزاده هاتون میخواهید و اونها هم شفا میدند خلاصه همه چی میدنددیگه گله و شکایت نکنید خودتون ملا ها را خواستید اونا نماینده علی امام شیعه ها هستند پس باید تبعیت کنید اینقدر هم شکایت نکنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


آفتاب تابان July 29, 2019 07:42 AM

همین که رفسنجانی دراون اوضاع بی خبری ازهمه چیزمردم خامنه ای را بی صفت وخاصیت رهبر کردواز دیگر هم دستان ومردم گوی سبقت وبا یمشت ملای پولکی وماله کش اطرافش به ملت ایران تحمیل حرفهای خواهر زاده خامنه ای در خارج شنیده اید که تاقبل انقلاب حتی برای نان شبش ازاین آن پول قرض میکرد یا مثل خمینی هندی در زیرزهین سکونتش پیشرفته ترین دستگاهای پزشکی برای این ملا دوزای گذاشتن داورخانه ها داور ندارن بدهن بعد فقیری
یا رفسنجانی که چه طوری صاحب باغهای پسته شده درخاطرات زمان جنگ ساختگی شان گفت یه پیرزن چند تخم مرغ آورده بود به جبهه بده خود کثافتش نمی تونست باغهایش فروش وصرف جنگ وآدمکشی کند؟
یا خمینی حرفهای کامل دروغش در پاریس از گفتن الگوی آزادی فرانسه تا آب برق نفت وخانم مجانی تا من درحد تذکر وبه حوزه قم برمیکردم دورغ گولزدن درمقایسه باطالقانی هرگزنیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


مهران July 29, 2019 09:26 AM

تنها کمکی که خامنه ای و نظام فاسد او به فقر ا، بازنشستگان و کارگران هزینه می کند غارت آنچه در ته سفره این اقشار باقی مانده به نام دین می باشد تا به میلیارها دلار حساب بانکی خانواده خود و خرج تروریست‌هایش در منطقه کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین July 29, 2019 02:17 PM

آخوندها درست همان کاری را می کنند که در قرآن نوشته شده و نیاکانشان فرمان داده اند اینکه پاره واژهٔ زیر را امام علی و یا امام صادق گفته باشد٬ یکسان است:
ما از تبار قريش هستيم و هواخواهان ما تازیان و دشمنان ما ايرانیان هستند روشن است که هر تازی از هر ايراني بهتر و بالاتر و هر ايراني از دشمنان ما هم بدتر است ايراني‌ها را بايد دستگير کرد و به مدينه آورد، زنانشان را بفروش رسانيد و مردانشان را به بردگي تازیان گماشت
آخوندها به همین سبب٬ ایرانیان را دستگیر کرده و ( از آنجاییکه عربستان پروانهٔ رفتنِ آخوندها را نمی دهند٬ همهٔ آرزوهایِ نیاکانشان را در ایران انجام می دهند) در زندانها جانشان را می گیرند٬ زنان را می فروشند و آنها را وادار به تن فروشی می کنند٬ مردان را به بردگیِ خود گرفته و بدینگونه آرزویِ نیاکانشان را برآورده می کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  10027 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.