آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 16 مهر ماه 1398 = 08-10 2019

ننگ تاریخی خامنه ای از زبان مادر زندانی سیاسی

شیرین عبادی: درباره افراد مظلوم اطلاع رسانی کنید

مادر نرگس محمدی با انتشار رنج‌ نامه ای به فشارهای تحمیلی به دخترش در زندان اعتراض کرده است. او بویژه به محرومیت دخترش از گفتگوی تلفنی با فرزندانش اشاره کرده و آن را حرکتی سنگدلانه و انتقام‌جویانه نامیده است.

این مادر رنج دیده در ادامه این پرسش را مطرح کرده که محروم کردن یک مادر از شنیدن صدای فرزندانی که حسرت دیدارشان را دارد، از کدام دین و آیین و مرامی سرچشمه می‌گیرد؟

وی نوشت: در تاریخ بشر کمتر حکمرانی این ننگ را بر پیشانی خود نهاده که کودکان خردسال را آنچنان از مادر محروم نماید که چهره و صد‌‌ای مادر را از یاد برده و فراموش کنند.

مادر نرگس محمدی در پایان نوشت: این دوران رنج ما و دوران حکم‌رانی حاکمان روزی به پایان خواهد رسید و تاریخ گواه خواهد بود. اما به عنوان یک مادر و زن رنج کشیده در این سرزمین می‌گویم، وجدان بشر از این دردها به سادگی تسکین نخواهد یافت.


درباره افراد مظلوم اطلاع رسانی کنید

شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه نوبل صلح در پیامی از رسانه‌های آزاد خواست درباره خانواده‌های زندانیان سیاسی که تحت فشار یا گروگان جمهوری اسلامی هستند، بیشتر اطلاع‌رسانی کنند.

این فعال حقوق بشری در کانال تلگرام خود نوشت: متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها تنها برای اینکه از وابستگان یک فرد فعال هستند، هزینه گزافی می‌پردازند و تریبونی برای دادخواهی ندارند و به همین دلیل در بین رسانه‌ها نیز کمتر یادی از آنها می‌شود.

خانم عبادی در ادامه به مورد فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، اشاره کرد و گفت ایشان از جمله کسانی هستند که رسانه‌ها به اندازه کافی در موردش اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و به این ترتیب جامعه از وضعیت ایشان بی‌خبر است.

شیرین عبادی در ادامه افزود در صورت هم‌صدایی با افراد مظلوم، جمهوری اسلامی وادار به پاسخگویی خواهد شد.

سهیل عربی آذرماه سال ۱۳۹۲ توسط سپاه پاسداران بازداشت شده و در بند ۲ الف تحت فشار و شکنجه قرار گرفت. او ابتدا به اتهام "سب‌النبی و توهین به مقدسات" به اعدام محکوم شد.

دادگاه دیگری در رسیدگی دوباره به پرونده سهیل عربی، اتهام "سب النبی" را حذف و او را به هفت سال‌ و نیم زندان و دو سال ممنوع‌الخروجی پس از آزادی محکوم کرد.


ضرب و شتم مادر سالخورده کامران درویشی

خبرگزاری هرانا – مادر سالخورده کامران درویشی، زندانی سیاسی زندان ارومیه روز جاری و پیش از ملاقات حضوری با فرزندش توسط مامورین مورد ضرب و شتم قرار گرفت. دلیل این اقدام غیرقانونی، همراه داشتن یک عدد هندزفری رادیو عادی در هنگام ملاقات عنوان شده است. این در حالی است که آقای درویشی برای تحویل گرفتن آن از مسئولین زندان اجازه گرفته بود و به لحاظ قانونی نیز مانعی وجود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۳ مهرماه ۹۸، مادر ۷۵ ساله کامران درویشی، زندانی سیاسی زندان ارومیه توسط ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

این اقدام مامورین در مقابل زندان و پیش از انجام ملاقات حضوری وی با فرزندش به دلیل همراه داشتن یک هندزفری رادیو صورت گرفته است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی، “مادر کامران درویشی هنگام بازرسی بدنی توسط علی اکبر پیشاور، یکی از مامورین نام نویسی ملاقات زندان ارومیه و یک مامور زن به دلیل همراه داشتن یک هندزفری رادیو به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این در حالی است که داشتن هندزفری رادیو در زندان ممنوعیتی ندارد و کامران درویشی جهت تحویل گرفتن آن با مسئولین زندان هماهنگی های لازم را انجام داده بود. در پی این رفتار خشونت آمیز مادر آقای درویشی به بیمارستان منتقل شده است”.

گفته می شود این قبیل برخورد های توهین آمیز با ملاقات کنندگان همزمان با اعمال محدودیت در ملاقات های حضوری طی چند ماه اخیر شدت گرفته است و مدیرکل جدید زندان ارومیه سعی دارد ملاقات حضوری را به طور کامل قطع کند.

کامران درویشی، از اهالی ارومیه در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال ١٣٩۵ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد، او پس از محاکمه توسط شعبه ٢ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «ارتباط با یکی از گروه های اپوزیسیون» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.


جايی که حتی خودی ها هم اجازه ورود ندارند

نایب‌ رئیس کمیسیون قضایی مجلس ملاها گفته که قوه قضائیه اجازه بازدید از زندان فشافویه را به اعضای این کمیسیون نمی‌دهد. این در حالیست که در این زندان، جنایات تکان دهنده ای علیه زندانیان سیاسی صورت گرفته که آخرین مورد آن قتل فجیع زندانی عقیدتی ۲۱ ساله، علیرضا شیرمحمدعلی بوده است.

به گزارش ایرنا، حدود دو ماه از قتل علیرضا شیرمحمدعلی به دست دو تن از مجرمان خطرناک در زندان فشافویه می‌گذرد. خبر فوت این زندانی ۲۱ ساله، واکنش‌ها و اعتراضات بسیاری مبنی بر درخواست تفکیک زندانیان و بهبود امکانات زندان‌ها و بازدید از آنها را به دنبال داشت.

پیش‌ از این نیز برخی از بازداشتیانی که در این زندان نگهداری می‌شدند، نسبت به وضعیت بد این زندان و عدم اجرای آیین‌نامه تفکیک جرایم در این زندان اعتراض کرده بودند.

علیرضا رحیمی، نماینده تهران و از اعضای کمیته بازدید از زندان اوین بعد از مرگ کاووس سید امامی در بهمن‌ماه ۹۶، به خبرنگار ما می‌گوید: آقای کاظمی از اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، پیگیر بازدید از زندان هستند و جزییات را باید از ایشان جویا شد.

محمد کاظمی، نماینده ملایر دراین‌باره می‌گوید: ما از طریق کمیسیون درخواست بازدید از زندان فشافویه را دادیم، هماهنگی‌ها در این زمینه باید توسط رئیس کمیسیون که با سازمان زندان و آقای جهانگیر در ارتباط‌ هستند، انجام شود. بااین‌حال، تاکنون موفق به بازدید نشده‌ایم و گویا هماهنگی‌ها به‌درستی صورت نگرفته است.

وی درباره زمان درخواست برای بازدید توضیح می‌دهد: بعد از فوت آقای شیرمحمدعلی در زندان فشافویه، من و آقای پورمختار پیگیر بازدید از این زندان بودیم، اما تاکنون موفقیتی حاصل نشده است.


سخنان دردآور مادر علیرضا در مراسم چهلم وی

مراسم چهلمین روز جان باختن علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی جوان که بطرز فجیعی در زندان به قتل رسید، روز جمعه در بهشت زهرای تهران برگزار شد.

مادر علیرضا در این مراسم گفت: ...دوربین‌ها روشن بودند، ماموران از مانیتورها شاهد سلاخی کردن بچه من بودند و هم‌چون تئاتر تا آخر و بی‌ آنکه کاری بکنند نشستند و تماشا کردند، چرا در آن ۷دقیقه‌ای که از بچه من خون می‌رفت ماموران نیامدند کاری بکنند؟ در این ۴۰روز از غم رفتن بچه‌ام همه موهای سرم سفید شد، در جوانی پیر شدم، بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم علیرضا از زندان زنگ بزند، من خواهان محاکمه و مجازات مسببین اصلی قتل پسرم هستم....

برای رها شدن از جهنم زندانی سیاسی را کشتیم

عاملان قتل علیرضا شیر محمد علی (زندانی سیاسی جوان) در دادگاه حود گفتند: برای رها شدن از زندان فشافویه که مانند جهنم بود او را کشتیم.

علیرضا - مقتول- دانشجوی رشته ماشین‌آلات سنگین بود که از بیست وهفتم تیر پارسال به اتهام توهین به مقدسات بازداشت شده بود. این جوان پاکدشتی پس از محاکمه به هشت سال زندان محکوم و از زندان اوین به زندان فشافویه منتقل شده بود.

به نوشته روزنامه دولتی ایران، قاضی این پرونده گفته: این جوان در یک پرونده سیاسی به اتهام توهین به مقدسات به هشت سال زندان محکوم شده بود. وی قبلاً در یک تولیدی پوشاک کار می‌کرد و بعد هم وارد دانشگاه شد اما فریب یک گروه سیاسی را خورده و به‌دنبال انتشار یک عکس در پروفایلش که دارای مضمون توهین به مقدسات بود بازداشت شد. اما بیگناه در زندان کشته شد.

وی افزود: دو متهم مدعی شدند فقط برای رهایی از زندان فشافویه مرتکب قتل شده‌اند و از آنجایی که علیرضا لاغر و ضعیف بوده است او را انتخاب کرده‌اند و بر خلاف شایعات موجود دستی پشت پرده این جنایت نیست.


اعتراف به طرح جنایتکارانه خامنه ای در زندانها

علی مطهری، نائب رئیس مجلس ملاها در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که گاهی زندانیان سیاسی را به منظور تنبیه به بند مربوط به تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان منتقل می‌کنند.

سازمان عفو بین‌الملل با «شوکه‌آور» خواندن خبر قتل زندانی عقیدتی ۲۱ ساله، علیرضا شیرمحمدعلی، در زندان فشافویه تهران خواستار انجام تحقیقات در این باره شد.

در ایران زندانیان سیاسی برای رسیدن به حقوق و خواسته خود، “تفکیک جرائم” که از ابتدایی ترین حقوق اولیه یک زندانی است، از راه های مختلف اعتراض خود را نسبت به عدم تفکیک جرائم، به گوش مسئولین میرسانند، از دوختن لباهایشان گرفته تا اعتصاب غذای طولانی مدت که منجر به وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری بر جسم آنان می شود.

وحید صیادی نصیری یکی از بی‌شمار زندانیان سیاسی بود که در اعتراض به عدم تفکیک جرائم، دست به اعتصاب غذا زد، وحید ۲ ماه در اعتصاب غذا بود که دچار بیماری شده و در نهایت ۲۱ آذر ۹۷ جاودانه شد و داغ ننگی بر پیشانی حاکمیت نهاده شد.

پیکر علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در حالی به خاک سپرده شد که مادر این زندانی تهدید شده‌ بود در صورت اطلاع رسانی و مصاحبه با رسانه‌ها، از دادن پیکر فرزندش به او خودداری خواهند کرد. (فیلم زیر)

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ساله، روز دوشنبه ۲۰خرداد در زندان فشافویه (زندان مرکزی تهران بزرگ) در یک طرح جنایتکارانه با ضربات چاقو به طرز فجیعی به‌قتل رسید. مهاجمان دو تن از مزدوران رژیم در میان مجرمان خطرناک بودند.

علیرضا شیرمحمدعلی از اهالی نازی‌آباد تهران از اواسط تیرماه گذشته دستگیر و به اتهامات مسخره‌ای مانند توهین به خمینی و خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام به ۸سال زندان محکوم شده بود.

وکیل علیرضا شیرمحمدعلی می‌گوید تعداد ضربات وارد شده به او بیش از ۳۰ ضربه بوده است.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره جزئیات حادثه قتل وی در زندان فشافویه اظهار می‌کند: علی‌الظاهر در بندی که ایشان حضور داشتند یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. متأسفانه معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی دفعتاً به ایشان حمله می‌کنند و با ضربات متعدد ایشان را به قتل می‌رسانند.

این وکیل دادگستری می‌گوید: گفته می‌شود تعداد ضربات بیش از ۳۰ ضربه بوده است. اما برای اطلاع از تعداد دقیق باید از خانواده پیگیر شوم. اما یک ضربه شدید به قلب و دیگری به شاهرگ بوده است. عرفانیان اظهار می‌کند: معمولاً وقتی درگیری می‌شود یکی دو ضربه می‌زنند، ولی وارد کردن ۳۰ یا ۴۰ ضربه عجیب است. او در پاسخ به این پرسش که چطور دو قاتلی که در سلول انفرادی بودند توانسته‌اند از سلول خارج شوند و شیرمحمدعلی را به قتل برسانند، می‌گوید: من از جزئیات به‌صورت دقیق خبر ندارم، ولی بر اساس اطلاعات موثقم در بندی که مرحوم شیرمحمدعلی حضور داشت یک سلول بوده که دو قاتل داخل آن بودند و همیشه در آن بسته بوده است، اما آن شب آن دو نفر آقای شیرمحمدعلی را به داخل سلول کشیدند و ایشان را به قتل رساندند.

او درباره علت انتقال این زندانی به زندان فشافویه اظهار می‌کند: جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند.

دیدبان حقوق بشر خواستار تحقیق فوری درباره نقش مقامات قضائی جمهوری اسلامی در قتل علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی شد

یک مسئول سازمان دیدبان حقوق بشر به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: اینکه یک جوان ۲۱ ساله با اتهاماتی واهی به زندان بیفتد و در زندان جانش را از دست بدهد، فاجعه‌بار است.

وی افزود: به نظر می‌رسد مقامات رژیم ایران از قرار دادن زندانیان سیاسی در کنار زندانیان متهم به جرائم خشن به عنوان تاکتیکی برای افزایش فشار بر زندانیان سیاسی استفاده می‌کنند.
www.youtube.com/watch?v=DVADaJ2igA0

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADحقیقتگو June 12, 2019 08:25 PM

جنایات های هولناگ و مخوفی که با ورود خمینی ملعون که درصدد محو ومعدوم کردن هرآنچه حکومت پهلوی به ارث برای ایرانی ها برجا گذاشته بود چه تمدنی چه رفاهی وچه آزادی وچه تحصیلی و چه پیشرفت و خلاقیت نسل مردمی ایران بود وتوجه بیشترش درکشتن ایرانی ها بودکه وطن پرست ها وسیاسی ها و نظامیون آگاه وفهمیده دوران حکومت پهلوی که گول زدن وعوام فریبی اسلام وارانه اخوندیش را نمی پذیرفتند ودرصدد مخالفت با وی و حکومتش بودند- آیت الله خلخالی ورئیسی واحمدی نژاد وصفارهرندی و شرکاء هزارها ایرانی چه درزندان ها کشتند وچه تیرباران کردند وچه به چوخه های اعدام سپردند- چند نمونه ازهزارها نمونه دیگرکه نشانگرخداپرستی اسلام وارانه خمینی وخامنه ای بوده است -هویدا-قتل های زنجیره ای- دکترشاپوربختیار- فریدون فرخزاد- میکنوس- ستاربهشتی -زهراکاظمی- نداآقاسلطان-همسرنجفی وصدها نفردیگر

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 16, 2019 03:24 PM

مشابه چنین قتلهائی در رجائی هم در سنوات گذشته اتفاقا افتاده است که بعضی از مبارزین دهه ها 70 وهشتاد مجبوس در این زندان میتوانند نمونه هارا تشریح کنند اما این قتل بخصوص یعنی سلاخی کردن علیرضا شیر محمد علی قطعا" قتلی دستوری بوده که مسئولین زندان وبا احتمال قرین به یقین بازجوی پرونده این جوان مبارز در ارتکاب این قتل دخالت بدون چون وچرا داشته است یعنی قتل عمدی است شبیه قتلهای زنجیره ای بشکلی دیگر

گزارش یا اعتراض به این نظر


اخر خط حکومت اخوندی June 18, 2019 10:15 PM

حاکمان هرکشوری مسئولیت حفظ جان اسیران وزندانیان را بعهده دارند و شرایط وخیم وقرون وسطایی زندانها کاملا نمایانگر بینش وایدئولوژی واپسگرای این حاکمان وحشی وخونخوار است وبی تردید همه استمرار طلبان هم که با پوشاندن دستکشهای مخملی بر پنجه خونین این جنایتکاران شریک جرمند و این جنایات وحشیانه وفجیح نمایانگراعتراف به ناتوانی ورسیدن به اخر خط حکومت این حاکمان عقب مانده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 9, 2019 09:04 AM

نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس یاید از ریاست قوه قضائیه بصورت رسمی سئوال کند چرا دزدان واختلاسگران میلیاردی ومولتی میلیاردی باید دراوین واطاقهای لاکچری وآشپزخانه اختصاصی و ملاقاتهای شرعی منظم هفتگی وامکانات آنچنانی برخوردارباشندوزندانی بودن شان هتلی باشد؟مگرجرم آنهادزدی وخیانت به بیت المال نیست؟ اگر چنین است که هست، جرمشان ازمنظر حقوقی کیفری است وبایدزندانی بودن شان بافشارو محرومیت همراه باشد! چرا قوه قضائیه دزدان وغارتگران به اموال یک ملت زندان رادراوین نگهداری میکند وآنها را به فشافویه ورجائی شهرونمیفرستد تاحبس شان را بگذارنند که معنای مجازات دزدی واختلاس رابفهمند در مقابل زندانیانی سیاسی راکه جرمشان نوشتن وانتقادازهمین دزدان وبی کفایتی مسئولان بوده است رابه فشافویه ورجائی اعزام میکنند تا جنان اتفاقات شومی رخ نماید این یک تبعیض آشکار است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی October 8, 2019 04:56 PM

خامنه ای خوی حیوانی هم ندارد بارها در فیلمهای راز بقاع دیده شده است که شیر غران بچه آهوی گرفتار در دام کفتارهارا در حمایت خودش قرار میدهد تا بتواند با پیوستن با مادر مهر مادر را احساس کند خامنه ای یک سیرت هیولا گونه دارد و یک منش گفتار مانند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 8, 2019 09:30 PM

ننگ تاریخی درحقیقت محض ننگ مکرون و موگیرینی و پوتین برمردمان ایران بوده ومی باشد و ضمیمه آنهم زندانیان سیاسی - عکس های ظریف خندان با مکرون و موگیرینی وروحانی قهه قههز زن با جانسون انگلیس درمطبوعات اروپائی به کررات دیده میشود ولی عکس های مادران زندانیان سیاسی درهیچ مطبوعات اروپائی وجود ندارد حالا باید ننگ آفرینی تاریخی برمردمان ایران را به چه کسانی و چه کشورهائی نسبت داد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  24352 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.