آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 4 تیر ماه 1400 = 25-06 2021

سفر برخی از ایرانیان به افغانستان برای تزریق واکسن

زمزمه‌ها در شبکه‌های اجتماعی بر این بود که برخی برای انجام واکسن به ارمنستان رفته‌اند. پیگیری‌های تجارت‌نیوز نیز نشان داد که بسیاری از مسافران این روزها برای تورهای ارمنستان بلیت می‌خرند اما با این هدف که واکسن بزنند. موضوعی که بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی آن را تائید کرده و گفتند واکسن در ارمنستان برای مسافران رایگان است. واکسنی که برای مسافران تزریق می‌شود، آسترازنکاست.

حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز در این مورد گفت: «شنیده شده در کشورهایی مثل ارمنستان و افغانستان واکسن برای مسافران هم انجام می‌شود اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. امارات هم اعلام کرده واکسن برای گردشگران رایگان است اما هنوز اجرایی نشده است.»

مشخص نیست واکسینایون کرونا در کشور چه زمانی به سرانجام برسد. مردم نگران هستند و مسئولان نیز جز وعده‌های بی‌نتیجه پاسخی برای این نگرانی تاکنون نداشتند. تاکنون واکسیناسیون ۷۰ سال به بالا نیز در صف‌های شلوغ این روزها نیز انجام نشده است.

همین وضعیت مردم را به راه‌های دیگر برای واکسیناسیون ترغیب کرده است. یکی بازار سیاه و فروش غیررسمی و دیگری سفر به کشورهای دیگر.اما آنطور که رسانه‌ها گزارش دادند قیمت واکسن در بازار سیاه تا ۶۰ میلیون هم می‌رسد. اما تور ارمنستان با قیمت ۵ تا ۹ میلیون تومان برایشان ارزان‌تر تمام می‌شود.

طولی نکشید که خبر از واکسن رایگان کرونا برای مسافران در امارات رسید. به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات ابوظبی اعلام کردند دریافت واکسن برای تمام گردشگرانی که یا ویزای این کشور را دارند و یا نیازی به ویزا ندارند (و یا می‌توانند ویزا را در فرودگاه دریافت کنند)‌ رایگان است.

حالا هم که ابوظبی مسافران را رایگان واکسینه می‌کند بخش دیگری از مردم به کشور همسایه روی می‌آورند. در شرایطی که ایران هنوز با اما و اگر وعده‌ واکسیناسیون می‌دهدف کشورهای دیگر با واکسیناسیون مسافران به گردشگری سلامت خود رونق می‎دهند. هرچقدر واکسیناسیون در ایران کندتر پیش رود بازار گردشگری واکسن کشورهای دیگر رونق می‌گیرد.


«ژن‌های خوب» در حال دریافت واکسن‌ آمریکایی و انگلیسی هستند؟
پنجشنبه، 16 بهمن ماه 1399 = 04-02 2021

مجید محمدی، تحلیلگر سیاسی در مطلبی در ایندیپندنت فارسی نوشت:

بنا به گزارش یکی از شرکت‌کنندگان در جشنواره فجر سال ۹۹ «در همان روز اول شاهد بودیم که فاصله‌گذاری اجتماعی در این محل رعایت نمی‌شد و حتی در مراسم قبل از نمایش یکی از فیلم‌ها دیدیم که دو نفر از به اصطلاح «سلبریتی‌»ها یکدیگر را درآغوش گرفتند؛ هیچ خبری هم از ماسک و ضدعفونی‌کننده نبود.» (کیهان ۱۴ بهمن ۱۳۹۹)

در یک ماه اخیر علی خامنه‌ای از قرنطینه حدود یک‌ساله خارج شد (بعد از این که از نیمه دسامبر واکسن فایزر در آمریکا و اروپا توزیع شد)؛ او هم به دیدارهای عمومی‌تر با مقامات می‌رود و هم از خانه خارج می‌شود و به مزار خمینی سرمی‌زند. این تغییر رفتار، این پرسش را پدید می‌آورد که آیا رهبر جمهوری اسلامی واکسن آمریکایی یا بریتانیایی را اوایل ژانویه دریافت کرده است؟ چرا که واکسن روسی و چینی به گزارش مقامات نه هنوز وارد شده و نه سازمان بهداشت جهانی آن را تایید کرده است. واکسن روسی و چینی هنوز به تایید موسسات معتبر علمی نرسیده است. واکسن تولید کوبا نیز که قرار است روی ایرانیان آزمایش شود هنوز در مراحل اولیه است. روحانیت شیعه در صد سال اخیر نشان داده است که به طب غربی اطمینان دارد (لندن و پاریس و فرانکفورت محل درمان آن‌هاست) و تبلیغات سیاسی نمی‌تواند رفتار آن‌ها را تغییر دهد.

از سوی دیگر دو منبع قابل اعتماد در بخش اداری مجلس به نویسنده این مطلب خبر داده‌اند که رفتار اعضای مجلس در یکی دو هفته گذشته در موضوع پیش‌گیری و رعایت مقررات پیشگیری از کرونا تا حدی تغییر کرده است؛ آن‌ها کمتر در غیر صحن علنی ماسک می‌زنند، دستشان را ضدعفونی نمی‌کنند و بساط دست دادن و معانقه گسترده‌تر شده است.

اخباری نیز در مورد ارسال یک محموله واکسن از کره جنوبی تا حد بار زدن هواپیما و پرواز آن‌ها منتشر شد که بعد مقامات آن‌ها را تکذیب کردند. اگر چنین اتفاقی نیز افتاده باشد طرف غربی یا آسیایی فروشنده سکوت پیشه کرده، چون دنیای کسب و کار دنیای رازداری است و نباید مشتری را از خود رنجاند.

از شنیدن این خبرها و قرائن نباید چندان متعجب شد. قشری که در ایران قدرت و ثروت کشور و عناوین دهان‌پرکن دارد و حکومتش را حکومت ابدی می‌داند و می‌خواهد حکومت جهانی راه بیندازد، مشکلی شرعی و اخلاقی و قانونی با رفتن جلوی صف تزریق واکسن کرونا، سفارش بهترین واکسن‌های موجود یعنی نوع آمریکایی و بریتانیایی (آن‌ها برای عموم بد است چون هزینه ارزی‌شان بالاست و نباید آمریکا و بریتانیا نجات‌بخش مردم ایران باشند) و دست رد نزدن به محموله‌های کوچکی که از سوی سازمان‌های بین‌المللی برای آن‌ها صادر می‌شود (برای بازاریابی) ندارند. آن‌ها این امر را از لوازم حکمرانی می‌دانند.

در یک دنیای باز و آزاد دریافت واکسن مدرنا، فایزر، استرازنکا یا جانسون‌و‌جانسون از سوی هر کسی مشروع و اخلاقی و قانونی است؛ اگر افراد نوبت را رعایت کنند و اجازه دهند نخست بیماران و معلولان و افراد سالمند در طرح واکسیناسیون عمومی شرکت کنند. مشکل در ایران سه موضوع است که بدان‌ها می‌پردازم.

زمین رقابت برای منابع و امکانات تخت نیست

اگر مقامات می‌توانند از خارج برای خود و خانواده و برنامه‌های ویژه‌شان واکسن آمریکایی و بریتانیایی بخرند، باید راه را باز بگذارند تا اگر نمی‌خواهند برای خرید واکسن‌های معتبر برای مردم اقدام کنند، دست‌کم مجوز ورود این واکسن‌ها به کشور وجود داشته باشد. در این صورت شرکت‌های خصوصی، نهادهای حقوق بشری و موسسه‌های خیریه و بخشی از جمعیت ایرانیان مقیم خارج می‌توانند در روند تامین واکسن معتبر حداقل برای بخش کوچکی از جامعه مشارکت کنند. این یک صحنه رقابت در بازار آزاد است، اما مقامات جمهوری اسلامی درِ این بازار را بسته‌اند و تنها خود می‌توانند در زمینی شیب‌دار به بقیه گل بزنند.

ممنوعیت‌ها فقط برای محکومان است و نه حاکمان

همان طور که خط ویژه عبور و مرور چهار دهه است برای مقامات باز است و برای بقیه بسته، دریافت واکسن آمریکایی و بریتانیایی نیز می‌تواند برای مقامات باز بوده باشد و برای بقیه بسته. اگر یک سرباز هم این را درک نکرده باشد از عضو مجلس سیلی می‌خورد و به جای توبیخ وی، تعدادی از اعضای دیگر مجلس نیز از وی حمایت می‌کنند. در صدها موضوع دیگر مثل دسترسی به بورسیه‌های تحصیلی خارج کشور، دریافت زمین و مستغلات شهرداری، سفر با دلار دولتی به خارج، دریافت زمین و اتومبیل و وام با قیمت ارزان و بدون نوبت، دریافت مجوز برای شغل‌های پر سود، خرید شرکت‌های دولتی به ثمن بخس و دیگر منابع و خدمات عمومی این درهای باز و بسته مشاهده می‌شوند و بعید است در این یک مورد که با جان عزیزان و «ژن‌های خوب» مربوط می‌شود درها برای همه یکسان باز و بسته شوند.

تبدیل واکسن به جنگ تمدن

ایران تنها کشوری در دنیا است که نه تنها ورود واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی را رسما ممنوع کرده، بلکه با تبلیغات سیاسی و ایدئولوژیک مانند ادعای جاسازی «جی‌پی‌اس» یا تراشه الکترونیکی در واکسن یا مرگ تعداد زیادی از افراد واکسینه شده در پی اعتبارزدایی از آن است. در مقابل مقامات تلاش دارند از چین و روسیه و کوبا که اردوگاه سیاسی مقابل غرب هستند، واکسن دریافت کنند بدون توجه به این که اتکاپذیری این واکسن‌ها بسیار پایین‌تر از نمونه‌های غربی است (۵۰ درصد در مقابل ۹۵ درصد).

جمهوری اسلامی برای تداوم جنگ تمدنی با غرب و اصرار بر سیاست نگاه به شرق جان میلیون‌ها ایرانی و معیشت آن‌ها را به خطر انداخته است چون بدون واکسن قابل اتکا و موثر نه تنها کشتار کرونا ادامه پیدا می‌کند، بلکه بخش قابل توجهی نمی‌توانند به سر کارهای خود بازگردند. هزینه جاه‌طلبی و جنگ تمدنی اسلام‌گرایان را ده‌ها میلیون ایرانی باید بپردازند که نظاره‌گر واکسیناسیون گسترده و پرشتاب مردم امارات، بحرین و اسرائیل هستند، کشورهایی که رهبران آنها از مدت‌ها پیش به فکر خرید معتبرترین واکسن‌ها و ایمن‌سازی شهروندان خود بودند.
بابک خرمدین November 14, 2020 06:33 PM

امار کرونا در جمهوری جهل ـ جنون و جنایت

" غریبی گرت ماست پیش آورد
دو پیمانه آب است و یک چمچه دوغ "

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 5, 2021 06:39 PM

آقازاده ها و تجار و میلیاردرها و دلالان اسلحه حکومت حیون الله که درانگلیس سالهای سال زیرعبا انگلییس اطراق کرده اند با هرشرایط موجود به ایران پروازکنند و درحقیقت محض برای حکومت حیون الله تازی ضد ایرانی ورود هرگونه سوغاتی ویروس کرونا چه ازچین و چه ازانگلیس و عراق و سوریه برای منقرض کردن نسل مردم ایران لازم میداند خیرمقدم ها هم می گوید انکارکه هواپیمائی که فرد مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیس را به ایران آورده است تنها یک مسافرداشته آست ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) January 7, 2021 09:38 PM

چقدر احمقند یا بگوئیم چقدر مردم ستیزند بجای اینکه پروازهای از لندن به تهران را قطع کنند برعکس عمل میکنند که ویروس جدید وارد ایران شود
وقتی مالاریا در ایران کولاک میکرد شاه فقید خواب بچشم نداشت تا آنرا بکلی نابود و ریشه کن کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران خونین آبان ماه January 8, 2021 10:47 AM

خامنه ای دچار جنون شده باید یا مردم دست به کار شوند یا گروهی از دولتیان کاری کنند این مردک روانی خامنه ای را که به جنون دچار شده از کار برکنار کنند این مردک روانی ایران را ویران میکند دستور داده واکسن غربی وارد نشود مردک روانی که به جنون دچار شده مانند خمینی جنگ افروز

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا January 9, 2021 03:56 PM

این مردک تعادل روحی خودش را از دست داده , حد اکثر تخصص این کودک کش روضه حضرت عباس است , اگر یزید و شمر را با حسن وحسین عوضی نگیرد
ننگ بر باورمندان این قاتل فرزندان ایران که بزن و فرزندان خود هم رحم نمیکنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tirandaz January 9, 2021 10:06 PM

اسلام در هیچ رشته علمی یک گرم تخصص ندارد یعنی یک کلمه از مغز در ان نیست حالا برعکس از توالت رفتن مردم در ان دخالت میکنند تا چگونگی همخوابگی با همسر خود کی چه ساعتی با چه روشی کی شروع کنی کی خاتمه بدی بگیر برو تا فضانوردی و الان هم اظهار نظر پزشگی در مورد کرونا ,جون عمه تون بشینید بچاپید ,,بخورید حیف و میل کنید ولی درگاله را ببندید ::بوی تعفن قوانین زیر خاکی شما دنیا را برداشته :::

گزارش یا اعتراض به این نظر


واکسن اسلامی !!! February 1, 2021 03:36 AM

واکسنی که به سران رژیم فاسد آخوندی بخصوص سیدعلی ضحاک، بایستی طزریق شود همان واکسن بی خاصیتی را که به مردم ایران وعده داده بودند، و آن واکسن به اصطلاح «واکسن اسلامی» است که ترکیبی از:
• روغن بنفشه!
• عنبر النسای الاغ ماده!
• ادرار شتر نَر!
• و داروی امام موسی کاظم!
است و قرار است به کلیهٔ جهان هم صادر کنند

۱۴۰۰ بار لعنت به شما اسلامگرایان ایران ستیز، تبهکار، اشغالگر و قریشی تبار اجنبی شیعه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهرام February 5, 2021 02:32 AM

در حالی که خامنه ای و جن های خوب دور و برش همه واکسن های امریکائی رابه مصرف شخصی رسانده اند حالا به امت مسلمان در صحنه میخواهند واکسن روسی و چینی و کوبائی تزریق کنند و وعده واکسن تولید شرکت برکت را میدهند بنام وا کسزن علی خامنه ای

گزارش یا اعتراض به این نظر


ب.د.د. February 10, 2021 12:49 PM

این ژنهای خوب بدین دلیل خوب هستند که آنان وفادار فرهنگ و اندیشه دوازده امامی و بویژه ادبیان خود یعنی " والله " ایشالله و ماشالله و سوگند به بزرگان مسلمان خود هستند ژن بد که اکثریت مردم ایران را در بر میگیرد ، امتناع از فرهنگی ایرانی خود و سوگند به پیامبر و امامان ژن خوب با ادبیات واالله ، ایشالله و ماشالله مربوط به ژن های خوب و بجای گفتن " یا رستم " ، یا علی می گویند این ژن بد را همه مردم ایران دارند و چون مایل نیستند که این عادت را ترک کنند ، همیشه برای گدائی حق خود آماده اند مظلوم نمائی ، چاکر و نوکر گفتن بیکدیگر، از ویؤه گیهای زشت ژن بد مردم است که حدود 80 میلیون مردم ایران را در بر میگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  32132 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.