آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 12 آذر ماه 1398 = 03-12 2019

قتل عام مردم در ماهشهر؛ صداوسیما تائید کرد+فیلم

فیلم زیر: قتل عام مردم معترض در نیزار جراحی ماهشهر

تلویزیون جمهوری اسلامی کشته‌ شدن معترضان در نیزار ماهشهر را تایید کرده است. گزارش سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد که در میان شهرهای استان خوزستان، بیشترین کشته‌ها متعلق به شهرستان ماهشهر بوده است.

بر اساس روایت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پس از حضور ماموران امنیتی برای سرکوب معترضان، برخی از آنها به نیزارهای اطراف شهرک جراحی یا چمران ماهشهر پناه می‌برند ولی با تیراندازی ماموران کشته می‌شوند. (فیلم زیر)

تعداد کشته‌های ماهشهر در روزهای گذشته مورد توجه رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری بوده است، ولی مقام‌های دولتی از اطلاع‌رسانی درباره آن خودداری کرده‌ بودند.

شب گذشته صدا و سیمای جمهوری اسلامی گزارشی را با عنوان "تاملی بر پروژه کشته‌سازی حوادث اخیر در رسانه‌های معاند" پخش کرد که توسط برخی از خبرگزاری‌ها نیز بازتاب یافته است.

در گزارشی که صدا وسیما جمهوری اسلامی منتشر کرده عنوان می شود که نیروهای امنیتی برای مقابله با آنچه «اغشتشاگران و اشرار» نام برده شده در برخی شهرها از جمله ماهشهر، به «برخورد سخت» روی آورده‌اند که چندین نفر در این برخوردها کشته شدند.

این نخستین باری است که رسانه‌های دولتی از نحوه سرکوب اعتراضات اخیر گزارش داده‌اند. خبرگزاری آسوشیتدپرس هدف از پخش این گزارش تلویزیونی را مقابله با اخباری دانسته که از سوی رسانه های خارج از کشور پخش می شوند.


با پهپاد بروی تظاهرکنندگان شلیک کردند

روزنامۀ "نیویورک تایمز" در گزارشی با اشاره به سرکوب جوانان ماهشهر طی اعتراض های اخیر نوشته است که تنها در یک مورد سپاه پاسداران بین ٤٠ تا ۱۰۰ تن از جوانان تظاهرکننده در ماهشهر را قتل عام کرده است. ن

شریۀ نیویورک تایمز نوشته است که پس از برقراری مجدد اینترنت در ایران توانسته با برخی شاهدان عینی و بازماندگان قربانیان اخیر ماهشهر از جمله یکی خبرنگار و یک پرستار بومی گفتگو کند.

به گزارش رادیو فرانسه، نیویورک تایمز تصریح کرده است که کشتار جوانان ماهشهر در هجدهم نوامبر گذشته صورت گرفت پس از آنکه تظاهرکنندگان کنترل شهر و مسیر منتهی به تأسیسات پتروشیمی ماهشهر را در دست گرفتند.

به گفتۀ ساکنان محلی، سپاه پاسداران در یکی از تقاطع های ماهشهر بلافاصله و بدون هشدار به روی تظاهرکنندگان آتش گشود و شماری از آنان را در دم به قتل رساند. در پی این اقدام تعداد قابل توجه ای از تظاهرکنندگان به یکی از نیزارهای اطراف پناه بردند.

به نوشتۀ نیویورک تایمز نیروهای سپاه پاسداران سپس تظاهرکنندگان را به رگبار بستند و بین ٤٠ تا ۱۰۰ تن از آنان را به قتل رساندند. به گفتۀ شاهدان عینی نیروهای سپاهی اجساد کشته شدگان را بار کامیون کرده و با خود بردند.

نیویورک تایمز به نقل از یک پرستار افزوده است که غالب مجروحان منتقل شده به بیمارستان ماهشهر از ناحیه سر و سینه هدف گلوله قرار گرفته بودند.

"ایران وایر" نیز در گزارش جداگانه ای که به کشتار جوانان ماهشهر اختصاص داده نوشته است که سپاه پاسداران از همان آغاز با هدف سرکوب مردم عازم ماهشهر شد و با استفاده از "دوشکا" و "تیربار" که به روی کامیون های تویوتا نصب کرده بود و همچنین پهپادهای مسلح به روی تظاهرکنندگان آتش گشود.

یکی از مناطقی که وسیعاً آماج سرکوب نیروهای سپاهی قرار گرفت محلۀ "کوره ها" نام دارد که شهرکی حاشیه نشین در شمال ماهشهر است که کل جمعیت آن را مردم فقیر و عرب زبان ماهشهر تشکیل می دهند.

عفو بین‌الملل: کشتار وحشتناکی صورت گرفته است

عفو بین‌الملل در آخرین گزارش خود از سرکوب اعتراضات ایران افزایش آمار کشته شدگان را هشدارآمیز و نشانه وقوع یک کشتار وحشتناک از سوی جمهوری اسلامی دانسته است.

به گزارش صدای آمریکا، مدیر پژوهش بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین الملل، می گوید: شمار نگران کننده کشته ها شاهد مضاعفی است که نیروهای امنیتی حکومت ایران دست به کشتار جمعی هولناکی زده اند که در کمتر از یک هفته صدها کشته بر جای گذاشته است. این شمار شوک آور کشته ها نشانگر بی اعتنایی شرم آور مقام های حکومت ایران به حیات انسان است.


کشتار نیکتا و کودکان ایرانی؛ به کدامین گناه؟

پروانه سلحشور، یک عضو مجلس شورای اسلامی گفته: مشاهده می‌کنیم بین جان باختگان نوجوانان هستند که بسیار تاسف‌آور است.

یکی از جان‌باختگان نیکتا اسفندانی نام دارد. او ۱۴ساله بوده و از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. ۳روز طول کشید تا خانواده او جسدش را از ارگانهای حکومتی تحویل بگیرند.

نگاه معصوم و کودکانهٔ نیکتا هر ناظری را مبهوت و غرق در تأثر می کند. این نگاه مانند نگاه واپسین ندا آقا سلطان،‌ سمبل قیام ۸۸، سرشار از سخنان ناگفته بود.


افشای حقایق هولناک درباره کشتار معترضان

جزئیاتی از شمار کشته‌شدگان منتشر شده است که گفته می‌شود فقط در شهریار بیش از یکصد نفر بوده و پیکر ۱۵۶ نفر را هم به غسالخانه بهشت زهرا برده‌اند.

پاسدار یزدی، سرکرده سپاه محمد رسول الله در این باره گفته: برخی معترضان توسط اغتشاشگران تیر خورده‌اند.

این در حالیست که وبسایت کلمه گزارش داد که از طریق منابع موثق اطلاع یافته است که میزان و شدت سرکوب نیروهای گارد ویژه و امنیتی‌های لباس شخصی در شهریار بسیار گسترده بوده است.

طبق این گزارش تعداد کشته‌شدگان فقط در شهریار در مجموع حدود ۱۰۰ نفر است که با شلیک مستقیم نیروهای نظامی یا استفاده از تیربار مسلسل جان خود را از دست داده‌اند

www.youtube.com/watch?v=2dxX7AQOTy4

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADرضا.ف November 12, 2019 09:17 AM

این اخوندهای ناپاک زاده تا کاری نکنن خوزستان از ایران جدا بشه ول کن نیستند
اخه بیشرفها یه خورده از اون پولها رو که خرج اعمال تروریستی میکنید بیاورید به داد مردم محروم ایران برسید

گزارش یا اعتراض به این نظر


kasra November 12, 2019 10:42 AM

نشانه های خشم عظیم مردم را از تمامی آدم خواران حکومتی در تصاویر قابل مشاهده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی November 12, 2019 02:29 PM

حسن حیدری شاعر جوان و بسیار مهربان و غیوری بوده که بدست این قوم پلید کشته شده و این ظلم خود عامل این حرکت مردم غیور اهواز شده و این جماعت ابله دست در مملکت همسایگان ما کردند و برای همه مشکل سازی کردند در حالی که مردم خودمان محتاج حداقل امکانات زندگی هستند پولهای مملکت را خرج فتنه انگیزی در کشورهای دیگر کرده اند و غافل شدند از دست تقدیر و بازیهای چرخ بازیگر حکایت آخوند جماعت دقیقاً حکایت این شعر ناصر خسرو است
چون تيغ به دست آري مردم نتوان کشت
نزديک خداوند بدي نيست فرامشت
اين تيغ نه از بهر ستمگاران کردند
انگور نه از بهر نبيدست به چرخشت
عيسي به رهي ديد يکي کشته فتاده
حيران شدو بگرفت به دندان سر انگشت
گفتا که «کرا کشتي تا کشته شدي زار؟
تا باز که او را بکشد آنکه تو را کشت؟»
انگشت مکن رنجه به در کوفتن کس
تا کس نکند رنجه به در کوفتنت مشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز November 17, 2019 12:25 PM

از حالا به بعد جیک بزنی به اسم نا مسلمون اعدام می کنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم November 17, 2019 06:25 PM

آقای بهروز ما سالهاست که مردایم این مردم ستم کشیده را از مرگ می ترسونی ما هم آخوندها را به جرم دین قلابی نابود میکنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


arzhang November 21, 2019 12:48 PM

قاسم سلیمانی به عراقی ها همین میگفت که ما بلدیم نگذاریم تظاهرات مصلحت امیز برقرار بشود چون اگر حتی یک میلیون مردم هر روز بیاند در یک میدانی تظاهرات کنند و حماقت و بی لیاقیتی رژیم را برای دنیا افشا کنند ان رژیم در دنیا منزوی و سقوط خواهد کرد مثل مبارک در مصر پس ما یعنی پاسداران میاییم ساختمانها ماشینها را اتش میزنیم و بعدش به گردن اشرار و بیگانه میاندازیم و حالا به بهانه امنیت ازادنه مردم عادی را با تفنگهای جنگی میکشیم بعد مردم میترسند میرند خانه هاشان

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 21, 2019 03:19 PM

شمخانی گماشته علنی پوتین که بنابه انچه درمطبوعات ایران هم انتشاریافته بعدفعات متعدی راهی کاخ کرملین ودیدارای انچنانی با پوتین و اسلحه فروشان روسی درجهت خرید اسلحه و جنگ افزاربرای سپاه پاسداران و بسیج رفته است ازهم اکنون دو کشورکه منافعشان ازحفظ موجودیت حفظ حکومت آخوندی درجهت درزندانی کردن چندده میلیون مردم ایران درزندان اسلام و چپاول همه گونه ازایران چه درامدهای نفتی و چه تحریم ها برعلیه ایران و چه نصیب داشتن ازمیلیاردها دلاردزدی آخوندها و آقازاده ها دربانک هایشان داشته اند همچون روسیه وترکیه که حالا آنهم بطورعلنی ازدردفاع ازحکومت آخوندهای ضد ایرانی وقشون جنایتگرشان درخفقان و کشتارمردم ایران برآمدند اروپائی ها هم صبورانه منتظرند که حکومت اخوندی موفق به کشتارتمامی مخالفین شود و دوباره بازارتجارتشان را با آقازاده ها برپا کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 21, 2019 04:50 PM

حکومتی ها فکر نکنن همه چیز رو میتونن مصادره کنن حتی خشم مردم رو، این کلک "بسیجی‌ها بانک‌ها رو آتیش زدن" رو هم تازه رو کردن که بگن مردم اصلا هیچ کاری نکردن

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak November 21, 2019 07:11 PM

تو بدان ای حرامزاده نفسهایت به انتها رسیده خوب نگاه کن به این دلقکی که در کنارت دست به سینه با ان قیافه خول گونه که فقط پول به این روزش انداخته که همانند یک اسیر چاکر وار به تو خیره شود که ای خاک بر سرش نمیداند آیا فردائی را قادر است ببیند و تو به ان حد اسیر قدرتی که برایت مهیا کردند میشوی تا چند سوایی حیوان گونه در این دنیا بچری و مست شوی تو و این دلقک حلقه بگوشت در انتهای تونل زمان دیری نخواهد شد که در نقطه تصفیه حساب در دادگاه ملت خواهی بود و نتیجه جنایات خود را خواهی دید

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 27, 2019 12:23 PM

زر زیاد میزنی مفعول چلاق وجودشو داری اینترنتو آزاد کن گر چه اینبار مردم میدونن چیکار کنن فقط حمله به پاسگاه ها و پادگانها و هجوم به صدا و سیما و هماهنگ کردن این حرکت ملی با استفاده از صدا و سیما البته فکر نکن که اینبار برقو قطع میکنی رادیوهای ماشین ها و رادیوهای باطری دار کفایت میکنه آماده ی مرگ باش چلاق بدبخت ایران متعلق به ایرانیانه نه تو آخوند مفعول چلاق و سگهای بسیجیت

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی November 27, 2019 02:34 PM

رهبر معظم بشدت نگران اوضاع واحوال حکومتی است که چهل سال پیش بایک فریب بزرگ بوسیله یک آیت الله خونخوار وبی وطن وبا همراهی چپهای وابسته به قبله گاه مسکو و پکن وملی - مذهبی های هنوز ضد ایرانی و روشنفکران وسیاسیون خرفت و تهی مغز شکل گرفت و یک ملت دین زده وبی خبر از همه توطئه های غربی وشرقی دست بیک خودکشی جمعی زدند، میباشد خامنه ای میداند که این یک زمین لرزه شاید 4 ریشتری اجتماعی بود و اگر شدت این زلزله به 6 ریشتر وبالاتر برسد ویرانی عمارت اسلامی ونابودی همه عمله های استبداد قطعیست سید علی خامنه ای باید بداند که زلزله6 ریشتری بطور قطع ویقین در راه است واین بارسیل طوفنده لشکریان ناراضی با هر وسیله ممکن بمیدان خواهند آمد تا تکلیف رژیم دزدان و خونخواران اسلامی را یکسره نماید

گزارش یا اعتراض به این نظر


آخرین دست و پا زدن ها !!! November 27, 2019 06:41 PM

این دیدار سید علی، «ضحاک اسلامی ماردوش» و «امیر المفسدین جهان» شباهت زیادی به دیدار آدولف هیتلر، سر جنایتکار نازی با ارازل و اوباش بسیجی خود در ماهها و روزهای پایانی جنگ دوم جهانی در اردیبهشت ۱۳۲۴ دارد
مستبدان تاریخ همیشه وقتی که به بُن بست های سخت و شگرف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و نظامی خود می رسند و راه گریزی در راه آزاد سازی خود نمی بینند، از روی فرو ماندگی دست به دامن ارازل و اوباش خود می افتند و با دروغ و فریبکاری سعی در متقاعد کردن آنها به «وفا داری» و «تعهد» در حمایت از حکومت استبدادی خود بر می آیند
در روزهای پایانی حکومت های مستبد لهستان، اتحاد شوروی، چکلسلواکی، رومانی، آلمان شرقی و رژیم نژاد پرست آفریقای جنوبی، ارازل و اوباش وابسته به رژیمهای مستبد هم به دربار مستبدان دعوت می شدند و پیمان وفاداری و تعهد خود را با حکومت های خود کامهٔ خود را تجدید می کردند
دیری هم نمی گذشت که همان رژیم های مستبد، سقوط و از پایه و بنیان خود، یک به یک فرو می ریختند و در گورستان تاریخ برای همیشه «مدفون» می شدند
این «دیدار» امروز با ارازل و اوباش بسیجی هم درست مصداق همان «دیدارهای آخرین» قبل از سقوط ، فروپاشی و مرگ رژیم منفور اسلامی در ایران اشغالی است
این «دیدار» نشانهٔ بن بست ها، فروماندگی، بیچارگی، سقوط ، فروپاشی نظام ضد انسانی، ضد ایرانی و اشغالگر ولایت فقیه در ایران اشغالی حکایت دارد
خط پایان نزدیک و نزدیک تر می شود!
هر مستبدی که با ملتش «دَر افتاد»، برای همیشه از قدرت «وَر افتاد»!

گزارش یا اعتراض به این نظر


سید علی شوکه شده !!! November 27, 2019 06:45 PM

سیدعلی قصاب، معلوم است که واقعأ از قیام بزرگ ملت ایران «شُوکه» و «مبهوت» شده
روزهای سخت و بدی در پیش خواهند داشت این تازه شروع جریانات در ایران اشغالی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان November 27, 2019 11:10 PM

خامنه ای خیلی غلط کرده در حال حاضر با توجه به گسترده گی نسبی اعتراضات هفته گذشته نیروهای مزدور بسیجی بویژه در کرج و اراک شهامت رویارویی با مردم را از دست داده اند!
چراکه آنان بخوبی میدانند که اینبار مردم بیشتری در اعتراضات آتی شرکت خواهند داشت زیرا رژیم با ارتکاب به جنایات گسترده سبب بیشتر کردن دشمنان تشنه به خون رژیم اهریمنی دیگر جای امنی در ایران برای آنها وجود نخواهد داشت به همین خاطر این نیروها، بسیجیان از حالا به بعد دیگر در فکر شانه خالی کردن به وظایف محوله یعنی سرکوب مردم افتاده اند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


مرگ سید علی نزدیک است !!! November 28, 2019 12:00 PM

سه بار سخنرانی او در یک هفته، نشانهٔ ترس و هراس عمیق او از کشتار مردم بی گناه در اعتراضات است
به احتمال زیاد او از وضعیت سلامت خوبی هم برخوردار نیست و جریانات چند هفته اخیر و عواقب آنها او را بشدت اندوهگین، نگران و مریض حال کرده است
او زیر فشارهای سنگین روحی، روانی و جسمی قرار گرفته و ممکن است در سن ۸۱ سالگی قادر به تحمل آنها نباشد
بایستی به وضعیت سلامت او در چند ماه آینده توجه خاصی داشته باشیم
او ممکن است، امشب که بخواب می رود، آخرین شب زندگی اش باشد و صبح دیگر از خواب بیدار نشود
از دست هر چیزی فرار کند قادر به فرار از دست من مرگ نخواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار November 30, 2019 03:09 PM

نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید اکثریت نمایندگان مجلس با گرانی بنزین مخالف بودند اما مجلس واقعا "در راس امور" نیست * در راس امور نیستیم در هیچ دادگاهی قابل قبول نیست * اگر هیچ کاره هستید تعطیل کنید و بروید کنار مردم قرار بگیرید وگرنه بسیار زودتر از آنچه که فکرش را می کنید در دادگاه ملت پاسخ گو خواهید بود *

گزارش یا اعتراض به این نظر


بی نام November 30, 2019 06:19 PM

روزی خواهد رسید استخوانهای پوسیده خمینی را از زیر خاک بیرون خواهیم اورد و مثل مردم رشید عراق که آرامگاه خمینی عراق را آتش زدند مرقد این کثافتها را خواهیم سوزاند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 30, 2019 07:32 PM

درحقیقت محض علی خامنه ای و قشون آخوندسانان و آقازاده هاو سپاه پاسدارن و بسیج ومزدورانش تما کشوررا تصاحب کرده و حکومت و دولتی جذا ازآنچه به مردم نشان داده ومیدهند تحت عنوان رئیس جمهورو دولت ومجلس برپا کرده اند آنچه مردم تحت عنوان مجلس و نماینده گان آن تقدیم شان شده است درحقیقت تاترخانه ای بوده است با جمعی هنرپیشه گان که تاترهائی چهل ساله برپا کنند ومردم را به تماشای آن برانگیزند مجلس حقیقتی دردبارعلی خامنه ای برپابوده و می باشد و هرآنچه اینگونه نمایده گان دراین مجلس بگویند وبخواهند و لازم بدانند سناریوتاتری میشود که درتاترخانه مجلس وارانه برای تماشای مردم به هنرپیشه گان تقدیم شده ومیشود- درمجلس دربارخامنه ای تصویب شده که پولهای نفتی فقط درجهت تازی ها درعراق وسوریه ولنبان وفلسطین هزیه شود- وبرای دشمن که مردم ایران باشند گلوله وزندان

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان December 2, 2019 09:49 PM

اینگونه قتل عام شدن به دست نیروهای مزدور در خیابان به علت عدم آشنایی ملت با نیرد خیابانی در مقابل نیروهای حکومتی است این خبر پناه بردن به نیزارها در ماهشهر مرا به یاد دوران اول انقلاب در دهه شصت انداخت در انزمان که حمله به دانشگاه اعاز شد نیروهای مبارز دانشجویی در مقابل یورش نیروی فالانژ و چماقدار به همراه سپاه به نیزار ها عقب نشینی کردند و مزدوران حکومت دانشجویان را به رگبار بستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  38220 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.