آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 19 خرداد ماه 1399 = 08-06 2020

واکنش دولت روحانی به پیشنهاد ترامپ برای مذاکره

ترامپ تمایل جدی برای انجام مذاکرات ثمربخش از خود نشان نمی‌‌دهد

سخنگوی دولت روحانی امروز در پاسخ به این پرسش که آیا تبادل زندانیان میان آمریکا و رژیم ایران مقدمۀ مذاکره یا به تعبیر دونالد ترامپ "معاملۀ بزرگ" میان دو طرف است، گفت : "ما هیچ نشانه ای [مبنی بر] تمایل دولت آمریکا برای [انجام] مذاکرات جدی و ثمربخش" مشاهده نمی کنیم.

ربیعی تلویحاً اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا را بی ارتباط با کارزار انتخابات ریاست جمهوری این کشور ندانست و افزود که اعتماد حکومت ایران "نسبت به صداقت و جدیت و همچنین نتیجه بخش بودن مذاکرات [با دولت آمریکا] از بین رفته است" و برای احیای این اعتماد رئیس جمهوری آمریکا باید هر آنچه را که با خروج از برجام "تخریب کرده از نو بسازد."

به گزارش رادیو فرانسه، هفتۀ گذشته، ترامپ ضمن قدردانی از آزادی یک زندانی آمریکایی، مایکل رایت، توسط حکومت تهران به رهبران جمهوری اسلامی پیشنهاد کرد که برای انجام "معاملۀ بزرگ" با وی منتظر نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر آینده نمانند.

ترامپ در پیام خود ابراز اطمینان کرد که او پیروز انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری کشورش خواهد بود و رژیم اسلامی ایران به نتایج بهتری خواهد رسید اگر از هم اکنون وارد گفتگو یا به تعبیر وی "معامله" با واشنگتن شود.


با ترامپ مذاکره کنید

یک کارشناس مسائل سیاست خارجی در تهران درباره رخداد‌های تازه در روابط آمریکا و جمهوری اسلامی در پاسخ به اینکه چرا ترامپ در این مقطع دعوت به مذاکره می‌کند، اظهار کرد: سال انتخابات آمریکاست و ترامپ می‌خواهد امتیاز به دست بیاورد. اما شرایطی که بخواهد با ایران ارتباط برقرار کند هیچ تغییری نکرده است.

علی بیگذلی درباره اظهار نظر ترامپ مبنی بر اینکه حکومت ایران تا انتخابات آمریکا برای مذاکره صبر نکند، گفت: "من شش ماه پیش در یک گفتگو تاکید کردم بهترین زمان برای مذاکره با آمریکا الان است. اگر ایران می‌خواهد پای میز مذاکره برود، حالا بهترین زمان است. به چند دلیل، اول اینکه ترامپ در آستانه انتخابات می‌خواهد یک امتیاز بزرگ برای انتخابات به دست بیاورد، از طرف دیگر ترامپ اهل معامله است. ذهنیت تجاری او در رفتار و گفتارش می‌تواند باعث شود با او مذاکره کرد."

این استاد دانشگاه افزود: «دلیل دیگر این است که اگر ترامپ در دور دوم نیز پیروز انتخابات شود، شرایط را برای ایران سخت‌تر می‌کند. علی‌رغم تمام اتفاقاتی که در آمریکا رخ داده، از جمله ناآرامی‌ها اخیر، شیوع کرونا و تبعات آن، وضعیت اقتصادی و ... ترامپ هنوز شانسش را برای انتخاب مجدد از دست نداده است. نباید این نکته را فراموش کرد که حزب جمهوری خواه مجموعه‌ای از آرای غیرسیال دارد و همیشه ۴۰ تا ۴۵ رای را دارد. این درحالیکه آرای حزب دموکرات سیال است و در دوره‌های مختلف متفاوت بوده است. از سوی دیگر شاید در عرض ۵ ماه آینده رییس جمهوری آمریکا بتواند ناکارآمدی‌ها و ناتوانی‌ها دولتش را کمتر کند و وضعیت اقتصادی را بهبود دهد.»

بیگدلی در پاسخ به اینکه عده‌ای معتقدند الان زمان مناسبی برای مذاکره با ترامپ نیست، چرا که او از برگ ایران برای پیروزی در انتخابات استفاده خواهد کرد و ممکن است با ورود ایران به مذاکره پیروزی ترامپ قطعی شود و این برای جهان هم خوب نیست، گفت: " همه امتیازات ترامپ در مذاکره با ایران نیست و ممکن است در پنج ماه آینده اتفاقات مهمی به سود او رخ دهد. از طرف دیگر باز هم تاکید می‌کنم که آرای جمهوری خواهان تغییر زیادی نمی‌کند حتی با حوادث اخیر این حزب سبد رای ثابت و قدرتمندی دارد. در نتیجه نمی‌توان گفت ترامپ در انتخابات شکست می‌خورد. اگر در دوره دوم ترامپ به پیروزی برسد قطعا شرایط ایران را سخت‌تر می‌کند. دموکرات‌ها هم بیایند خیلی تفاوت زیادی نمی‌کند. بسیاری از این تحریم‌های کنونی در زمان اوباما هم برقرار بوده است."


انتقاد به ظریف به دلیل واکنش به پیشنهاد تازه ترامپ

پیشنهاد ترامپ به جمهوری اسلامی برای مذاکره با واکنش متفاوت مقام‌ات رژیم روبرو شده؛ ظریف مذاکره را رد نکرده اما شمخانی با آن مخالفت کرده است. ترامپ به سران رژیم ایران توصیه کرده برای مذاکره و رسیدن به یک "توافق بزرگ" منتظر انتخابات آمریکا نباشند.

پاسخ ظریف به ترامپ اشتباه بود. پاسخ دادن به پیام‌های وی اشتباه محض است و وزیر امور خارجه نباید وارد این دام ترامپ شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین الملل در زمینه پاسخ توئیتری محمدجواد ظریف به دونالد ترامپ در زمینه بازگشت به برجام، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که اینگونه پروپاگاندای ترامپ در آستانه انتخابات نوامبر ۲۰۲۰، حاکی از آن است که رئیس جمهور آمریکا به دنبال امتیاز گرفتن است و نه امتیاز دادن! و ما نباید فریب اقدامات او را بخوریم چون اصلاً مشخص نیست که وی بتواند انتخابات آینده را پیروز شود.

وی تاکید کرد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم، مسئله مذاکره با آمریکا است. پیش از این، دریچه‌هایی برای مذاکره با آمریکا وجود داشت؛ ولی با کشته شدن قاسم سلیمانی هیچ روزنه‌ای دیگر وجود ندارد.

تحلیلگر مسائل سیاست خارجی یادآور شد: افرادی که در سرآب مذاکره با آمریکا به سر می‌برند، به نظر می‌رسد کسانی هستند که درک صحیحی از تحولات ایران و جهان ندارند.

این در حالیست که به گزارش رویترز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مذااکره برای تبادل زندانیان را تائید کرده و گفته است: درها برای مذاکره بیشتر با رژیم ایران همچنان باز است با این حال تاکنون مذاکرات در مورد آزادی زندانیان محدود شده است.


شمخانی: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا انجام نمی‌شود

دبیر شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه آزاد شدن زندانیان ایرانی و آمریکایی طی روزهای اخیر نتیجه مذاکره نبوده است، تأکید کرد که هیچ مذاکره‌ای در آینده بین دو کشور انجام نخواهد شد.

علی شمخانی در این خصوص در توئیتر نوشت: «اوضاع ترامپ چه در تقابل‌های بین المللی، چه در افتضاح مدیریت کرونا و چه در آتش افروزی نژادپرستانه در داخل آمریکا به قدری خراب است که تیمش چاره‌ای جز تولید و نمایش موفقیت‌های ساختگی برای او ندارند. تبادل زندانیان، نتیجه مذاکره نبوده و هیچ مذاکره‌ای هم در آینده انجام نخواهد شد.»


من در انتخابات پیروز می شوم، رژیم ایران صبر نکند

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در واکنش به آزادی یک گروگان آمریکايی در ایران در توییتی نوشت: خیلی خوب است که مایکل به خانه‌اش بازگشته است. وی تازه رسیده است. بسیار هیجان‌زده هستم. از ایران متشکرم. تا پس از انتخابات آمریکا برای انعقاد توافقی بزرگ صبر نکنید. شما الان می‌توانید به توافقی بهتر دست یابید!

ترامپ پس از مکالمه با این گروگان سابق که ساعاتی پیش به زوریخ سوئیس رسید (فیلم زیر) در توییتر نوشت: او به زودی سوار هواپیما خواهد شد و به خانه، به ایالات متحده، می‌آید! از زمانی که من سر کار آمده‌ام، ما بیش از ۴۰ گروگان و زندانی آمریکایی را به خانه آورده‌ایم. ممنونم ایران؛ این نشان داد که توافق ممکن است!
www.youtube.com/watch?v=bPgevDHAcpM

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADبهروز June 5, 2020 12:55 PM

بی صبرانه منتظر تفاسیر آقایان هستم اقا شهنام بسم الله

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 5, 2020 03:16 PM

ترامپ دارد به یک نظام ضد بشری وآتش افروز وضد ایرانی وجنگ طلب وفاسد پیام میدهد که لکه ننگی بر پیکر بشریت هستید بهتر است خودتان این بساط را جمع وجور کنید وبروید ودست از سر ملت ایران وجهان بردارید در غیر اینصورت مردم ایران با کمک همه جانبه آمریکا ونهایتا" کشورهای اروپائی شما را به دریا خواهند ریخت

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 6, 2020 11:36 AM

آمریکا اگر لازم باشد برای نجات جان شهروندانش با هر کسی مذاکره می‌کند و در صورت نیاز از زور هم استفاده می‌کند اما این رژیم اشغالگر ایران است جان هزاران ایرانی را می‌گیرد و ملت ایران را هم به گروگان گرفته تا جان بی‌ارزش خودش را حفظ کند اقای بهروز خیلی خوشحال نباش این از بدبختی رژیم مورد علاقه ات است که حتی با کتلت شدن سردار قاسم سلیمانی میخواهد با آمریکا مذاکره یا همان التماس بکند اما رهبر جانت دو ارباب دیگر در چین و روسیه دارد که بدون اجازه آنها آب نمیخورد به هر حال رژیم رفتنیست و شعور بالای پرزیدنت ترامپ هم باعث نمیشود که حماقت آخوندها درمان شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Shahbazian June 6, 2020 01:01 PM

رو که رو نیست ! آخه احمق های دزد ، مدیریت کرونا شماها خیلی شاهکار بوده یا مدیریت تان در مهار آتش سوزی های مشکوک زاگرس و بقیه جاها ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام June 6, 2020 02:39 PM

من که بلاخره نفهمیدم ترامپ دنبال چیست؟ منافع جمهوری اسلامی یا منافع امریکا یا پیروزی در انتخابات و منافع شخصی

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 6, 2020 09:41 PM

قاسم سلیمانی برای هدفش که جانشین خامنه ای باشد چنین وچنان میکرد هرچند که هرآنچه درعراق وسوریه انجام میداد مورد خوشایند علی خامنه ای بود ولی هرگزنمی خواست که وی جانشینش باشد زیراکه فرددیگری همچون فرزند خودش را انتخاب کرده بود - ودرحقیقت خواسته سلیمانی ازوی به تنش افکارش تبدیل شده بود- سقط شدن قاسم سلیمانی برخلاف آشک تمساح وارانه و اخ وناله هایش هم باعث رفع تنش روحی وافکارش درنبود قاسم سلیمانی شد بلکه راه را برای بسیاری که به جانشین شدن خامنه ای می اندیشدند بازکرد - وبدون شک هم عوامل خامنه ای درعراق درپشت پرده دراطلاعات رسانی به امریکا وسقط قاسم سلیمنانی نقش اساسی بازی کردند- تاکنون بسیاری که تمام قد ازتحریم ها میلیارذرهای هیولائی شده اند با دست آویزی به سقط شدن قاسم سلیمانی همچنان خواهان ادامه تحریم ها و جنگ وجدل ها با امریکا هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز June 7, 2020 02:44 PM

امیدوارم که شعور و سیاست بالای
ترامپ باعث نشود که این رژیم منفور را مثل بقیه روئسای جمهور قبلی امریکا اینبار دوبادره ندیده بگیرن

گزارش یا اعتراض به این نظر


VOA censored Rice against Russia & China June 7, 2020 09:31 PM

وزیر خارجه پیشین ایالات متحده گفت: «من به آنها، به ویژه در مکان‌هایی مانند چین، روسیه، و ایران که ممکن است بخواهند از این موضوع بهره‌برداری تبلیغاتی کنند، می‌گویم: این قدر مضحک نباشید این [اعتراضات]، میدان تین‌آن‌من نیست که در آن شما افرادی که مخالف دولت بودند را درو کردید این [اعتراضات]، حمله به کریمه نیست که شما اراضی همسایه‌تان را تصرف کردید »

خانم رایس تاکید کرد که «آمریکا به این خاطر بهتر شده است که ما تمایل داشته‌ایم با مشکلات‌مان رودررو شویم و ما بار دیگر با مشکلات‌مان رودررو خواهیم شد »

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 8, 2020 03:29 PM

نه جمهوری اسلامی میتواند جام زهردیگری با مختصات جام زهر قبلی بنوشد ونه امکانی برای نرمش قهرمانانه بسیک وسیاق قبلی فراهم است نه ترامپ از مواضع خودش عقب نشینی میکند ونه جمهوری اسلامی قادراست تا لرزش قهرمانانه از خود نشان بدهد بیاد گفته های زنده یاد مانوک خدابخشیان افتادم که میگفت جمهوری اسلامی با برجام بازی همه برگهای خودش رو بازی کرد میگفت وقتی مردم فریاد زدند اصلاح طلب - اصولگرا دیگه تموم ماجرا یعنی اینکه یک ملت چنین حکومتی را نمیخواهد یک چنین حکومتی جهان را ذله کرده است و تاریخ مصرفش هم تمام شده است ترامپ داره با دست پر توپ میزنه وجمهوری جهل هم در عین فلک زدگی وذلالت باید توپ بزند این حکومت رفتنی است وباید برود وبنا به نظریه دکتر کسینجر باید هم برود دکترین دولت امریکا بر حذف جمهوری اسلامیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Shahbazian June 8, 2020 08:57 PM

بعد کتلت شدن سر دار دلها ! ! مذاکره واقعا تحقیر کننده است براشون هرچند اینا برای بقا سردار دلها که هیچ از ننه خود هم می گذرند : (

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  14072 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.