آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 2 مهر ماه 1399 = 23-09 2020

بلایی که جمهوری اسلامی و حزب الله سر لبنان آوردند

وزارت خارجه فرانسه بار دیگر به جریان‌ها و احزاب سیاسی لبنان هشدار داد که در صورت عدم تشکیل فوری دولت، این کشور با خطر فروپاشی روبرو است.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: در این لحظه حساس از تاریخ لبنان، احزاب سیاسی یک گزینه دارند و باید بین فروپاشی لبنان و حفظ آن انتخاب کنند. آن‌ها مسئولیت سنگینی در قبال لبنان بر دوش دارند.

دو منبع دیپلمات فرانسوی هم اعلام کردند که فرانسه فشارهایش بر سیاستمداران لبنانی برای تشکیل دولتی جدید در چارچوب زمانی معقول برای نجات این کشور از بحران عمیقی که در آن دست و پا می‌زند وارد می‌کند.

این دو مسئول، اما گفتند که فرانسه موعد نهایی جدیدی را برای تشکیل دولت لبنان پس از پایان مهلت قبلی در اوسط سپتامبر مشخص نکرده است.

میشل عون، رئیس جمهور لبنان به رهبران و احزاب سیاسی و فراکسیون‌ها هشدار داده که کشور در صورت عدم تشکیل دولت جدید برای خروج از بدترین بحران تاریخ لبنان از زمان جنگ داخلی آن، به سمت جهنم کشانده خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت که فرانسه از این که مسئولان لبنانی به تعهداتشان در ابتدای سپتامبر عمل نکردند ناراحت است و از آن‌ها میخواهد برای تشکیل دولت به نخست وزیری مصطفی ادیب توافق کنند.

رادیو فرانسه دز گزارشی اعلام کرد گفته می شود که حزب الله و فساد آن مانع از تشکیل دولت جدید لبنان شده‌اند.

رئیس جمهور فرانسه ماه گذشته در سفر به بیروت گفته بود که این آخرین فرصت نظام سیاسی لبنان است و افزود: من دارم قمار بزرگی می‌کنم و تنها چیزی را که دارم وسط می‌گذارم، سرمایه سیاسی‌ام است.

در پی این اظهارات، مقامات فرانسوی گفتند که اولویت با تشکیل دولتی است که بتواند به سرعت اصلاحات را اجرا کند، اما مسئله مسلح بودن حزب‌الله مسئله فوری نیست.

اما وزیر خارجه آمریکا به فرانسه هشدار داد؛ تا زمانی که پاریس موضوع تسلیحات حزب‌الله لبنان تحت حمایت رزیم ایران، را حل نکند، تلاش‌هایش بی‌فایده خواهد بود.

پمپئو همچنین گفت: آمریکا همچنان از اتحادیه اروپا و فرانسه دعوت می‌کند که حزب‌الله را به طور کامل به عنوان سازمانی تروریستی معرفی کرده و بین بخش نظامی و سیاسی این گروه تفاوتی قائل نشوند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه یادآوری کرد که فرانسه هنوز هم با در نظر گرفتن شبه نظامیان حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی آنگونه که کشورهای اروپایی اقدام کردند، مخالفت کرده و به جای آن خود را فریب می‌دهد که حزب الله دو شاخته سیاسی و نظامی دارد.

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی در این باره به روزنامه الشرق و الاوسط گفت: این برای مکرون یک شمشیر دو لبه است. حزب‌الله بخشی از ذات رژیم حاکم است که باید تغییر کند و من مطمئن نیستم که امکان تعامل با جناح سیاسی حزب‌الله بدون تعامل با شاخه مسلح آن وجود داشته باشد.


حل مسئله لبنان با وجود حزب‌الله امکان‌پذیر نیست

گزارش قبلی: روزنامۀ فرانسوی فیگارو یادداشتی را با امضای ٢٧ تن ازشخصیت‌های فرهنگی و سیاسی فرانسه منتشر کرد که از امانوئل ماکرون می‌خواهند حزب‌الله را یک سازمان تروریستی به حساب آورد و کاری کند که اتحادیۀ اروپا نیز با این نظر همراه شود.

به گزارش رادیو فرانسه، در این یادداشت آمده است که "حزب‌الله لبنان دولتی در دولت است" که قدرت ایذایی خود را در کشور گسترش می‌دهد و امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند. نویسندگان یادداشت می‌گویند که حزب‌الله دست‌نشاندۀ رژیم ایران است و استقلال و بی‌طرفی لبنان با وجود آن امکان‌پذیر نیست. آنان بخصوص مسلح بودن حزب‌الله را مانع بزرگی در راه تشکیل یک دولت قانونی و مسئول می‌دانند.

٢٧ امضاکنندۀ این یادداشت یادآوری می‌کنند که آمریکا و همچنین کشورهایی چون هلند، آلمان و بریتانیا حزب‌الله را یک سازمان تروریستی می‌دانند. به عقیدۀ آنان فرانسه نیز باید از این نگرش پیروی کند. "در غیر این صورت و بدون محکوم کردن حزب‌الله، تلاش‌های فرانسه برای کمک به دوست قدیمی خود (لبنان) بیهوده خواهد بود".


این آخرین فرصت برای لبنان است

رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه‌ ای که حین پرواز از پاریس به بیروت داشت به پلیتیکو گفت: این آخرین فرصت برای سیستم حاکم در لبنان است.

امانوئل ماکرون گفت: این شرط بندی خطرناکی است که من می‌کنم و از آن آگاهم، من تنها چیزی را که دارم، این است که سرمایه سیاسی‌ام را روی میز بگذارم ....

وی هشدار داد سه ماه آینده بسیار برای تحقق یک تغییر واقعی اساسی است و اگر این‌طور نشود او مسیر خود را تغییر خواهد داد و دست به اقدامات تنبیهی خواهد زد که از متوقف کردن کمکهای مهم مالی بین‌المللی تا اعمال تحریم‌ها علیه طبقه حاکم خواهد بود.

در همین حال یک منبع اروپايی اعلام کرد زمان آن است که اتحادیه اروپا حزب‌الله را به‌عنوان یک گروه تروریستی بشناسد.

ئی.یو.آبزرور طی مقاله‌ ای نوشت: تجدید مأموریت یونیفیل یا نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان از ۲۸اوت یک فرصت فوری است تا میراث اروپا در این منطقه مورد باز بینی قرار گیرد و گام هایی برای تأمین امنیت واقعی برای لبنان برداشته شود. اما نه مأموریت یونیفیل و نه سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بهره‌برداری بدخواهانه حزب‌الله در لبنان همخوان نیست.

بنا‌ بر این گزارش، حزب‌الله با وارد کردن سلاح از ایران از طریق سوریه و حقر تونل در مرز با اسراییل دستور کار مأموریت سازمان ملل را نقض کرده است.

این مقاله می افزاید: گرچه اخیراً آلمان تمامیت حزب‌الله را ممنوع اعلام کرد اما موضع رسمی اتحادیه اروپا کماکان بر این فرضیه اشتباه استوار است که گویا بال سیاسی و نظامی حزب‌الله جدای از هم هستند. تفکیکی مصنوعی که حتی خود حزب‌الله هم قبول ندارد. زمان آن است که اتحادیه اروپا حزب‌الله را به‌عنوان یک گروه ترور به ‌رسمیت بشناسد تنها در این صورت است که نسل بعدی مردم لبنان از ثبات برخودار خواهند شد.


.شهنام April 5, 2020 11:45 AM

به به همیشه خوش خبر یاشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم April 5, 2020 12:41 PM

خبر مسرت بخشی بود هرچه از این ابر تروریستها کشته شود دنیا یک قدم بطرف صلح برمیدارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ساسان April 5, 2020 12:56 PM

یک تروریست فاشیست جنایتکار کمتر
دنیائی بهتر

گزارش یا اعتراض به این نظر


ماندانا April 6, 2020 03:55 AM

هر دم از این جهنم خبری خوب رسد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 11, 2020 01:51 PM

با جایزه ای که برای سر کوثرانی گذاشته اند باید منتظر بود که در مدتی بسیار کوتاه شکار شود تردید نداشته باشید مزدور برای پول کار میکند 10 میلیون دلار برای یک مزدور ولو دارای مسئولیت رقم اقوا کننده ای است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 5, 2020 02:40 PM

بعد از 41 سال سوخت رسانی مالی و تبلیغاتی دادن به عناصر تروریست نظام ولایت فقیه حال دریافته اند که حزب الله یک تشکیلات تروریستی سازمان یافته با بودجه کلان مالی است که بصورت مستقیم از تهران وسقارتخانه های رژیم اسلامی در کشورهای اروپائی فرمان میگیرد وبعنوان عامل اجرائی اگر لازم باشد برای هرگونه عمل تروریستی مهیاست فرانسه نباید حمله به مجله شارلی ابدو را فراموش کند عناصر افراطی مسلمان بند نافشان بصورت مستقیم وغیر مستقیم به تهران متصل است و پل ارتباطی شان حزب الله لبنان در پهنه اروپاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 5, 2020 10:34 PM

واقعا" اروپا را چه شده وچه میشود که سالهای سال درحمایت حکومت آخوندی چنین وچنان میکرده است و حالا اجازه ندارد که بگوید ما حزب الله را نمی خواهیم وگرنه با سفرای کشورهایشان درایران چنین وچنان شد - مدت های مدیدی تاکنون اوکراین وکانادا درصدد جانب داری ازکشته شدگان هواپیمای اوکراین بودند ولی اروپا دراین مورد سکوت اختیارکرد و حتی حکومت اخوندی را تهدید به قطع روابط نکرد - اروپا به چنگ ودندان دربراه اندازی کانال کلاهای اساسی وداروئی ازطریق سوئیس چنین وچنان کردند وتمامی کالاها وداروها ارسالی راهی سوریه ولبنان شدند - اروپا بازهم درصدد پرداخت وام 5 میلیارددلاری به حکومت آخوندی برآمد - حالا المان می گوید ما افرادی که تحت عنوان حزب الله درکشورمان چنین وچنان می کنند نمی خواهیم جواب حکومت آخوندی درنمک اروپائی خوردن و نمک دان شکستن هم گروگان گیری سفرا است

گزارش یا اعتراض به این نظر


ب.د.د. May 6, 2020 08:08 AM

به حرحال بایست این سیاست آلمان را در عمل دید مردم ایران بایست بدانند آنچه که در ایران می جنبد ، تنها دُم مار است و سرش در اروپاست اروپائیان همیشه وهمیشه خرابکاران و تروریستها را بنام اپوزیسیون به جامعه غالب می کنند این یک سیاست کهنه اروپاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


ب.د.د. May 14, 2020 10:47 AM

در حالیکه من به سیاست اروپا در برابر جمهوری قاتلان ایران هیچ باوری ندارم چون آنها راه مماشعات زیر میزی را خوب میدانند ، این تحدید رژیم برای گروگانگیری سفیران اروپائی که خود گویای روشنی از تروریست بودن خود این رژیم است ؛ کافیست که آنها سفیران خودرا فراخوانند و با جمهوری تروریستی و آبدوغ خیاری ایران قطع رابطه کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 24, 2020 12:31 AM

حتما زیر میزی میخواهند با جمهوری تروریستی اسلامی معامله ای بکنند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 27, 2020 03:48 PM

در دوران پیش از انقلاب هم این مرکز مسئولیت سازماندهی نیروهای مذهبی انقلابی و بخشی از دانشجویان کنفدراسیونی بود که اخرین مسئول آن محمد حسین بهشتی بود بعد از انقلاب هم بمرکزی برای سازمان دادن ترورهای خارجی و پوششی بمنظور ایجاد هماهنگی بین سفارتخانه های جمهوری اسلامی در اروپا بوده است امیدواریم که اداره امنیت داخلی آلمان پیشینه وعملکرد این مرکز فساد وجنایت را با میکروسکوپ مورد بررسی قرار دهد تا به نتایج موثق تری دست یابد

گزارش یا اعتراض به این نظر


rahim.negahban July 17, 2020 09:38 PM

کار مناسبی است اگر انجام شود اما 150 هزار موشک اغراق امیز است. رژیم ایران هم از توان تأمین مالی کشورهائیکه در ان اتش افروزی داشت بسیار نا توان است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 18, 2020 03:44 PM

تصمیم نهائی گرفته شده وهمه داده ها حکایت ازآن دارد که جمهوری اسلامی ومزدوران وابسته به آن درهرنقطه ازدنیا دارند دوران رسیدن بمرگ را می آزمایند تکلیف ملایان در ایران را ملت ایران روشن خواهند کرد تکلیف دین وآئین وفرهنگشان را هم مردم ایران وقانون گذاران ومجلس موسسان آینده روشن میکند میماند پولهای وثرتهای دزدیده شده ملت ایران در خارج از کشور که باید به همه قدرت از فرار این جلادان خدافروش وبی همه چیز جلوگیری شود


گزارش یا اعتراض به این نظر


rahim.negahban August 6, 2020 11:04 PM

با درود به نگارشگر زمانیگه به صراحت هم حزب الشیطان و اربابش ایران اعلام میکنند که ما 5000 هزار موشک اماده شلیک در لبنان داریم خودشان اطلاعات به دشمن خویش میدهند دشمن هم دست روی دست نمیگذارد تبعاتش چنین خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 1, 2020 04:13 PM

اگرقرارباشدبلوک بندیهای قدرت سیاسی درلبنان براساس فرقه گرائی مذهبی ادامه یابدکه بنیان آن درقانون اساسی کنونی نهفته است، بصورت ریشه ای وزیربنائی اصلاح نشودوکماکان این شیوه غیرعقلائی تداوم یابد، بدیهیست که درب برهمین پایه خواهد چرخیدکه تا کنون چرخیده وملت لبنان هرگز روزخوش نداشته اند پس آنچه مهم وحیاتیست اینکه باید یک قانون اساسی سکولار مبتنی برشایسته سالاری درسایه انتخاباتی آزاد فارغ ازهرگونه فرقه گرائی مذهبی ولو فرقه هائی که دارای اکثریت جمعیتی باشند تدوین گردد که لزوما" دربردارند منافع ملت لبنان باشد ونه چند فرقه مذهبی تبعا"جایگزینی چنین گزاره ای درمتن قانون اساسی مانع از آن خواهد شد که حسن نصرالله یا نبیه برای بتوانند با حمایت مالی ملایان یا هر دولت دیگری خودرا ارباب یک ملت بدانند وکشور را به تیول خوددرآورند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 4, 2020 04:11 PM

امانوئل مکرون میخواهد با یک تشکیلات تروریستی وخونخوارکه کارنامه ای مملوازتروروکشتار دارد با ادبیاتی شبیه عزیزم-جانم صحبت کند سیاستی که طی 4 دهه گذشته با پیشوایان حزب الله لبنان، یعنی نظام الهی-ولائی-تروریستی جمهوری اسلامی داشته است شدنی نیست مکرون واتحادیه اروپا باید بدانند که یک کفتاروحشی آدمخوار را نمیتوان برای نمایش در سیرک تربیت کرد سیرک سیاسی جهان امروز به حکومتها وتشکیلات سیاسی معقول نیازدارد که با زبانی قابل فهم وبا درایتی انسانی درمیدان باشند حزب الله مولود حرامزاده حکومتی است که اساس وبنیادش بر کشتار وفرقه گرائی وترور بنا شده است چنین مجموعه خون آشامی بجزدرنده خوئی درمنطقه درهیچ شرایطی ظرفیت پیوند خوردن با جامعه بشری را ندارد وباید منهدم شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  40182 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.