آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 2 مهر ماه 1399 = 23-09 2020

کرونا؛ از ظرفیت مینی ‌بوس رسیدیم به ظرفیت اتوبوس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفته: تا چند وقت قبل روزانه به ظرفیت یک مینی‌بوس بیمار کرونایی از دست می‌دادیم و حالا با مرگ روزی ۳۰ تا ۴۰ بیمار به اندازه ظرفیت یک اتوبوس رسیدیم.

بهروز کلیدری گفت: سه نفر از فوتی‌های اخیر زیر ۱۸ سال سن داشتند و در هفته گذشته میانگین روزانه بیماران بستری شده ۲۵۰ نفر بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بستری شدن ۱۶ زن باردار در هفته گذشته در اصفهان خبر داد و افزود که ظرفیت بیمارستان‌های شهر تکمیل است.

وی هشدار داده است که وضعیت پیچیده‌ای در استان ایجاد شده و امروز و فردا به احتمال زیاد در اصفهان شرایط بحران اعلام می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: استان اصفهان در شرایط فوق بحرانی از نظر شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

آرش نجیمی افزود: شرایط فوق حاد شده، و طبق آمار، اوضاع روزبه‌روز در حال بدتر شدن است.


وضعیت کرونایی تهران، قرمزتر شده است

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به روند افزایشی مبتلایان کرونا در کشور، گفت: طی چند روز گذشته در کلانشهر تهران ۱۰ درصد افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان‌ها را شاهد بودیم که به نظر می‌رسد این سیر فزاینده نسبت به هفته‌های اخیر، نگران کننده است.

از سوی دیگر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره وضعیت قرمز شهر تهران گفت: در حال حاضر با گذشت زمان بیماری کرونا نه تنها کاهش نیافته است بلکه وضعیت شهر تهران قرمزتر شده است.

رئیس بخش آی‌سی‌یو کرونای بیمارستان امام رضا در مشهد نیز نسبت به نبود نیروی تازه نفس و تجهیزات در موج سوم کرونا هشدار داد و گفت: نیروها به ‌شدت از لحاظ جسمی و روحی خسته شده‌اند. همین که ما هر روز شاهد فوت افرادی هستیم که شاید تا دو هفته قبل سالم بودند، فشار بسیار بزرگی بر روی پرستاران و پزشکان وارد می‌کند. اگر میزان ورودی بیمارستانها کنترل نشود به‌دلیل نبود تجهیزات کافی و فرسودگی پرستاران و پزشکان با بحران روبه‌رو خواهیم شد.

کل ایران در وضعیت قرمز؛ دو برابر شدن آمار فوتی‌ها در تهران

معاو وزیر بهداشت در ایران با اشاره به اینکه کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: در صورت ادامه این روند آمار کشته‌های کرونا به ۴۵ هزار نفر هم خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انفجار کرونایی در برخی شهرها اتفاق افتاده است.

وی افزود: دیگر رنگ‌بندی کرونایی معنایی ندارد. نارنجی و زرد نداریم، کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد.هر تجمعی باعث افزایش آمار مبتلایان می‌شود و قطعا طی روزهای آتی در مدارس موارد مثبت کرونا مشاهده خواهد شد.

در همین حال اعلام شد که آمار فوتی‌های کرونا در پایتخت دو برابر شده است.

عضو شورای شهر تهران نسبت به تصمیم گیری های مدیریتی بدون توجه به روند فاجعه آمیز کرونا واکنش نشان داد. به گزارش فارس، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در پستی توییتری که تصویر آن را در اینستاگرام خود نیز منتشر کرده نسبت به تصمیمات مربوط به کرونا در تهران انتقاد کرد.

وی نوشته است: بر اساس آمار ظرف ده روز اخیر تعداد فوتی های ناشی از کرونا فقط در شهر تهران دو برابر شده است و عجیب آنکه شرایط دورکاری در استان تهران لغو شد و مدارس همچنان محل انتقال ویروس است. تصمیم گیری مدیران بدون توجه به روندها فاجعه می آفریند.


حکومتی که در مقابله با کرونا در ایران فاجعه آفرید

دوره طلایی مهار کرونا را از دست دادیم/ موج سوم کرونا شدیدتر است

عضو شورای عالی نظام پزشکی اعلام کرد در صورت بروز موج سوم کرونا شدیدتر است و در این صورت شاهد افزایش ناگهانی آمار مبتلایان و فوتی‌های خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین قشلاقی عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به خستگی و فرسودگی شدید کادر درمان، اظهار کرد: متاسفانه در ابتدای شیوع ویروس کرونا دولت آنطور که باید با وزارت بهداشت هماهنگ نبود و این امر سبب شد تا زمان طلایی مهار اپیدمی کرونا یعنی بازه زمانی ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین را که به طور ذاتی هر ساله تعطیل است، از دست بدهیم.

وی افزود: اگر دولت در بازه زمانی فوق قرنطینه سخت را اعمال می‌کرد؛ موج اول کرونا با ابتلا و فوتی کمتری همراه بود و کادر درمان با این حجم از فشار کاری طاقت‌فرسا مواجه نمی‌شد.

قشلاقی ضمن اظهار تاسف مجدد از اینکه دوره طلایی مهار کرونا را از دست دادیم، ادامه داد: اشتباه دیگری که به افزایش ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا دامن می‌زند، بازگشایی مدارس است که ریسک بالایی دارد در حالی که عدم بازگشایی خود عامل کنترل کننده‌ای در کاهش آمارهای موج سوم کرونا بود.

عضو شورای عالی نظام پزشکی با تاکید بر اینکه کادر درمان از نظر جسمی و روحی دچار فرسودگی شدید شده است، تصریح کرد: کادر درمان با وجود تعرفه‌های پایین، خستگی مفرط جسمی و روحی همچنان به تلاش شبانه روزی خود ادامه می‌دهد و اگر وضع به همین منوال پیش رود، عواقب خطرناکی به دنبال خواهد داشت زیرا توان جسمی و روحی آنها از بین رفته و با توجه به همزمانی آنفلوانزا و بیماری‌های عفونی با کووید ۱۹ در آینده‌ای نزدیک شرایط بسیار بدی را تجربه خواهیم کرد.

قشلاقی، خستگی کادر درمان را در بهبودی بیماران و نحوه عملکرد آنان بسیار موثر دانست و گفت: این امکان وجود دارد که موج سوم کرونا با شدت بیشتری رخ داده و شاهد افزایش ناگهانی آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا باشیم.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس تصمیم عجولانه‌ای بود، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل موثر در کاهش و کنترل موج سوم کرونا عدم بازگشایی مدارس بود که متاسفانه دولت بدون در نظر گرفتن فرسودگی شدید کادر درمان این ریسک خطرناک را پذیرفت و نگرانی شدیدی را برای کادر درمان کشور ایجاد کرد.


آمار می دهید زیرش بنویسید محرمانه

یک عضو شورای شهر تهران طی مصاحبه‌ ای با اعتماد آنلاین، پنهان‌کاری های دولتی در باره آمار قربانیان کرونا در پایتخت را فاش کرد کرد و گفت: می‌دیدم در بهشت زهرا ۱۲۰ تا ۱۳۰ تا داریم دفن می‌کنیم بعد آماری که داره اعلام می‌شود از کل کشور برابری می‌کنه با آمار بهشت زهرا..

سئوال: به‌عنوان عضو شورای شهر تهران آمار کرونا که الآن داره اعلام می‌شه فوت‌شدگان کرونا آمار واقعی هست یا خیر؟

حق‌شناس: نیست دیگه من که با زبان ببخشید فارسی دارم می گم...

سئوال: چقدر است؟

حق‌شناس: سه تا کار کردم گفتم آمار به من بده آمار می‌داد ولی آمار مکتوب نبود رسمی نمی‌دادند. من فهمیدم بهش گفتند حق نداری بگی.

مجری: کی گفته

حق‌شناس: حوزه‌های سخت قدرت. گفته ندهید. خلاصه آخر سر قبول کرد شهردار تهران که اس.ام.اسی آمار بده به آقای هاشمی، آقای هاشمی بگذاره تو گروه شورا و زیرش بنویسد محرمانه...


آمارها به دلایل سیاسی مخفی می‌شود

یک عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از احتمال چهاررقمی شدن تعداد فوتی‌ها در شهریور و با برگزاری مراسم محرم خبر داد و گفت: با توجه به مفاد پروتکل‌ها و از طرف دیگر ملاحظات سیاسی و امنیتی، قطعا آمار به صورت مهندسی‌شده به جامعه تزریق می‌شود. از ابتدا برخی معتقد بودند که آمار و ارقام‌ اعلامی از سوی وزارت بهداشت به هیچ عنوان واقعیت نداشته است،

محمدرضا محبوب‌فر عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و اپیدمیولوژیست به روزنامه جهان‌صنعت افزود: دقیقا یک ماه قبل از اعلام رسمی ظهور کرونا در کشور یعنی در اوایل دی‌ماه اولین بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است. ولی آن زمان دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهانکاری کرد و بعد از مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس بالاخره دولت تصمیم گرفت وجود شیوع کرونا در کشور را اعلام کند.

وی گفت: متاسفانه از همان ابتدا یک اطلاع‌رسانی شفاف برای جامعه صورت نگرفت. قطعا از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون این آمار مهندسی شده است. در هر صورت این آمار براساس ملاحظات سیاسی و امنیتی به جامعه تزریق می‌شود. به عقیده بنده، آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک ‌بیستم آمار حقیقی و واقعی است.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: برخی گمانه ها گفته آمار فوتی‌ها ۵ برابر واقعیت است. به هر حال بر اساس شواهد و گزارش‌ها، وضعیت شیوع کرونا در ایران اصلا خوب نیست و اگر تجمعات (مراسم ماه محرم) لغو نشود، در آینده نه‌چندان دور با فاجعه عظیمی روبه‌رو خواهیم شد.

از سوی دیگر رئیس بیمارستان خمینی گفته: در یک ماه و نیم اخیر ابتلای جوانان به کرونا نسبت به دور قبل بیشتر شده است و همچنین شاهد افزایش تعداد بیماران بدحالی نسبت به دور اول شدیم که به آی سی یو نیاز دارند.آرمان March 28, 2020 09:55 PM

تفاوت یک دیکتاتوری یا یک کشور عقب مانده ، یا یک کشور با دولت پنهان کار و دروغگو با یک کشور دموکراسی ، پیشرفته چیست ؟ در دادن امار ، در کمک ، در نتیجه نهایی کار بدیهی است که در کشوری که کمتر تست شود اطلاعات دست کاری و توسط دولت کنترل شود ان کشور ارتباطی با دنیای ازاد نداشته باشد امار ابتلا کمتر نشان میدهد ، کشته ها با نام دیگری ( بیماری ریه و انفولانزا ) دفن و خبرش نمی اید
امریکا اگریکصد هزار نشان میدهد برای اینکه دائم دارد تست میکند ، هر چه بیشتر تست کنند ، تعداد مبتلا بیشتر می شود ، حتی نسبت به چین اما در امریکا تعداد کشته کم است در امریکا نمی شود کسی را با اسم دیگری خاک کرد ، اگر کرونا باشد ، هیچ دکتری زیر فشار حکومت کمونیستی نیست که بنویسد ریه !
تناسب جمعیت با مبتلا و کشته نشان میدهد کی دروغ میگوید

گزارش یا اعتراض به این نظر


setareh April 8, 2020 12:07 PM

دوستان!
آیادراین روزهای هولناک برای مامردم ایران،کسی؛صدائی،جیکی،ظهار نظری،یک جملۀ افشاگرانه یااعتراض آمیزی از؛موسوی وکروبی وخاتمی وتوله های خمینی ورفسنجانی گوربگوری،وهمۀ اونهائی که"ژن"هاشون خیلی برتره!شنیده؟!
بوقتش خوب میچاپندوبه ریش مامیخندند،وحالاهم درسوراخهای مجهز ولوکس شان،منجمله درکیش،وسویس وکاناداوانگلیس،مصون ازکرونا!صفامیکنند!
هیچ میدانیدکه مثلاًدخترهای خمینی خونخواراساساًساکن"سویس"اندوفقط برای تفریح ودیدار،یارسیدگی بمنابع چپاولگری هایشان بایران سر میزنند؟!
دوستان!یادتان هست همان هفته های اول افشای شیوع کرونادرایران، دربوق کردندکه مثلاً"معصومۀابتکار"مشاورروحانی،مبتلابه کروناشده!بعدازگذشت دوهفته اویابایدبگوررفته باشد،یابهبودی یافته،ومصون از ابتلای مجدد!برسرکاروپستی که برای آن حقوق حرام میگیردحاضر شود!پس اوکدام گوراست وچراغیبش زده؟!

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 8, 2020 09:02 PM

تظاهرنمائی حکومت اخوندی با مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم فقط یک توهم فرای تصورگول زنانه است این حکومت خواهان هرچه بیشترشدن متبلا شدن و تلف شدن مردم است که منافع هیولائی ازاین مورد نصیبش میشود هرفرد تلف شده اگرزنده باشد یارانه ۴۵۰۰۰تومانی درماه دریافت می کند واگر۱۰۰۰نفرتلف شوند رقمی معادل ۴۵میلیون درماه خواهد بود واگر۱۰۰۰۰نفرتلف شوند ۴۵۰میلیون تومان درماه خواهد بود درحقیقت محض هرچه بیشترتلف شوند هزینه های پرداختی یارانه انها نصیب ارگان های حکومتی واقشاراخوندها وطلبه ها والشعبی ها خواهد شد ودرحقیقت موهبتی است بهمین دلیل هم بوده ومی باشد تلف شدن هرچه بیشترمردم اولویت نخست جمهوری اخوندی تازی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


setareh April 21, 2020 02:43 PM

با این شیوۀ مقابلۀ نمونه و بی نظیری که در ایران با ویروس کرونا میشه، عین ارزش نفت که منفی شده، کم کم آمار فوتی ها در اثر ابتلا به کووید 19 درایران هم منفی میشه! ای مردم قدرنشناس!اینه معجزۀ ولایت! حالا هی غُر بیجا بزنید و ناشکری کنید و دلتون برای دوتا جوجۀ زنده بگور شده بسوزه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان April 25, 2020 09:56 AM

رژیم فوق العاده کثیف و جنایتکار ملاها هوشمندانه و با چشم باز بطور عمد با فراخوان ملا حسن روحانی با آگاهی کامل از وضعیت درهم برهم جامعه  با ترفند توانست مردم ناآگاه از موقعیت خطر مرگ بوسیله کرونا را به کوچه و  بازار بکشاند و اینگونه آنها را به دام مهلک این ویروس مرگبار بی اندازد و برای چند دهمین بار به یک نسل کشی دیگر در ایران دست زند!
مردم بدانند که خطر  موج سونامی گونه دوم کوید ۱۹ بویژه در تهران، کرج و سایر شهرهای بزرگ و کوچک در راه است !
از قرنطینه های خانگی خود خارج نشوید که سران غیر ایرانی رژیم ولایت وقیح بد فرجامی را برای شما مردم مظلوم و گرفتار تدارک دیده اند !
اعمال نافرمانی مدنی توسط شما همیهنان عزیز تنها راهی ست که میتوان از این گذرگاه مرگ و نابودی عبور کرد!
پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 24, 2020 05:53 PM

اصناف پرمخاطره که با شیوع ویروس منجرتعطیلی شان شد ودرحقیقت محض درورشکستگی تمام وکمال بسر برده ومی برند تنها ازحکومت تازی مورد حمایت مالی قزارنگرفته اند بلکه بخششی هم درامورمالیلاتی و اجاره ای و هزینه های آب وبرق وغیره وجود نداشته است یلکه اصناف ازاندوخته های بانکی شان هزیه کرده اند که یا تمام شده است ویا روبه اتمام است حکومت تازی دانسته که اگراین مورد مدت های بطول بی انجامد بدون شک برپائی تظاهرات گسترده مردمی واصناف درپیش خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار August 10, 2020 02:17 PM

کار خطر در ایران از ویروس کرونا گذشته * یکی از نگرانی‌های من از این است که این رژیم آنقدر بماند تا یک بمب اتمی تصادفی یا عمدی در ایران منفجر شود و نیمی از جمعیت ایران را با خود ببرد و قرن‌ها ویرانی برای ایران و ایرانی بر جای بگذارد * مردم ایران باید دست از ناامیدی و تسلیم بردارند و سرنوشت خود را دست گرفته و آینده خودشان را نجات دهند * ادامه جمهوری اسلامی ایران و ایرانیان را با خطرات بسیار جدی مواجه کرده *

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 12, 2020 05:27 PM

هیچ سند ومدرکی در دست نیست که نشان بدهد آمارهای مرگ ومیر چهار رقمی نشده باشد وقتی همه چیز مهندسی شده ودروغین است میتوان نتیجه گرفت که همین حالا هم آمارهای ارائه شده کذب است واحتمال چهار رقمی بودن وجود دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara September 8, 2020 09:59 PM

جمهوری اسلامی کثیف ترین حکومت تاریخ که حتی حرمت مثلا مقدسات خودش را هم‌حفظ نمی کند ! پنهان کاری دروغ و خیانت چه قدر تو کثیفی آخه( :-(

گزارش یا اعتراض به این نظر


azadi September 15, 2020 08:47 PM

حکومت اسلامی حکومتیست دستنشانده ی چین و روسیه و انگلیس و اتفاقا قصدشان نابودی ایران و ایرانیست و از فلات ایرات برای ارايه ی اهداف خبیثشان استفاده میکنند البته حق هم دارند چراکه ایرانی خمینی را در ماه دید بعقیده من حتی الاغ هم نمیتوانست اینقدر بینا و دانا باشه که یک همچین اراجیفی باورش بشه یا علی با دودولش در خیبر را بلند کرد و کلی شعرهای دیگه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  36763 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.