آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 28 دی ماه 1399 = 17-01 2021

مقام ارشد اروپايی: احیای توافق هسته‌ای کافی نیست

وزیر خارجه فرانسه بامداد یکشنبه طی اظهاراتی گفت: رژیم ایران در حال کار برای تقویت توانمندی‌های هسته‌ای خود است.

به گزارش اسکای‌نیوز، وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: احیای توافق هسته‌ای کافی نیست. لازم است گفت‌وگوهای سختی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی رژیم ایران داشته باشیم.

شامگاه شنبه بود که سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس از اعلام رژیم ایران درباره آمادگی برای تولید اورانیوم فلزی عمیقاً ابراز نگرانی» کردند و از تهران خواستند به تعهدات برجامی خود بازگردد.


نقض یکی دیگر از مفاد توافق برجام؛ هشدار اسرائیل

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی بیانیه‌ای تایید کرد که رژیم ایران در روز ۱۳ ژانویه (۲۴ دی ماه) آغاز فعالیت جدیدش برای استخراج فلز اورانیوم از اورانیوم طبیعی را آغاز کرده است.

در این بیانیه آمده که رژیم ایران طی نامه‌ای به آژانس اطلاع داده که "اصلاح و مناسب‌سازی تجهیزات مربوط به فعالیت‌های تحقیق و توسعه قبلا آغاز شده است".

این اقدام نقض یکی دیگر از مفاد توافق اتمی است. بر اساس این توافق که در سال ۲۰۱۵ امضا شد رژیم، ایران تا ۱۵ سال اجازه تولید فلز اورانیوم را ندارد.

در واکنش به این بیانیه، اسرائیل از شورای امنیت سازمان ملل خواست برای رسیدگی به خطرات اتمی رژیم ایران، نشست ویژه برپا کند

سفیر اسرائیل در سازمان ملل در نامه ای که در این باره به رئیس دوره ای شورای امنیت سپرد، تاکید کرد که این پیشروی مهارنشدۀ رژیم ایران، یک تهدید جدی برای امنیت و ثبات کشورهای خاورمیانه است.

وی نوشت: رژیم ایران، علنا اسرائیل را به نابودی تهدید می کند و در چهار کشور همسایه به فعالیت های گسترده نظامی و تروریستی مشغول است.

علی اکبر ولایتی، مشاور خامنه ای در امور بین المللی پیش تر گفته بود که رژیم ایران حق دارد اورانیومی را که غنی می کند، برای هر هدفی به کار گیرد. مفهوم این سخنان ممکن است آن باشد که رژیم ایران خود را در تولید بمب هسته ای نیز مجاز میداند و این در حالی که خامنه ای ظاهرا فتوا داده بود که ساخت چنین بمبی حرام است.


تهدید بی ‌سابقه مجلس ولایت / ناامیدی رضایی

احمد امیری‌فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس ولایت در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفته اگر تا سوم اسفند آمریکا تحریم‌های بانکی و نفتی را حذف نکند، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران اخراج خواهند شد و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی هم متوقف می‌شود.

این در حالیست که به گفته پاسدار محسن رضایی، رئیس جمهور منتخب آمریکا جو بایدن به خاطر ۷۳ میلیون رای ترامپ جرات لغو تحریم‌ها را ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با صداوسیما گفت: جو بایدن به دلیل “نیروی عظیم”» ۷۳ میلیون رای به ترامپ، جرات نمی‌کند تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را لغو کند.

به گفته محسن رضايی ، یک نیروی عظیم ۷۳ میلیون رای‌دهنده آمریکايی پشت سر ترامپ است و اگر بایدن حتی اگر اعتقادی به رفع تحریم‌ها داشته باشد “جرات ندارد” اقدامی اساسی در این باره انجام دهد

وی با بیان اینکه باید یک دولت سپاهی تشکیل شود که دولت جناحی و شخصی و منافع شخصی و فساد نباشد، افزود: جمهوری اسلامی باید در مقابل آمریکا توافقات “کاغذی” را کنار بگذارد و از این پس تا وقتی از طرف مقابل، اقدام و عمل نبینیم نباید به هیچ وعده‌ای اعتماد کنیم


پوکر آمریکایی یا رولت روسی؟

گزارش رادیو بین المللی فرانسه: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، رافائل ماریانو گروسی، تأئید کرد که جمهوری اسلامی ایران با نقض مجدد برجام شش آبشار سانتریفیوژ را برای غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد به کار انداخته است. در واکنش ایالات متحد آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به "اخاذی اتمی" متهم کرد که البته به گمان واشنگتن از قبل محکوم به شکست است.

با این حال، روزنامۀ فرانسوی، "لوموند"، هدف تهران را از این اقدام اعمال فشار بر رئیس جمهوری منتخب آمریکا، جو بایدن، و دولت آیندۀ او دانسته که قاعدتاً باید از بیستم ژانویه قدرت را در این کشور در دست بگیرد. "لوموند" در عین حال تصریح کرده است که جمهوری اسلامی ایران با تصمیم اخیر خود قدری هم "با آتش بازی می‌کند." از نظر "لوموند" تصمیم تهران برای غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد گویای مناسبات و کشمکش قدرت در ایران و تلاش رهبران تهران برای بهبود وضعیت خود پیش از آغاز مذاکرات با رئیس جمهوری آیندۀ آمریکا، جو بایدن، است. اما، به گمان، گزارشگران "لوموند" حکومت اسلامی ایران با این تصمیم، خود را در معرض انزوای بیشتر، ناخشنود کردن دو پشتیبان اصلی‌ خود، یعنی روسیه و چین قرار داده، مضاف بر اینکه بیش از اندازه نسبت به نتایج بازی خود دچار مبالغه شده است.

لوموند از قول علی واعظ، مدیر برنامۀ ایران در "گروه بحران بین‌المللی"، افزوده است که از نظر علی خامنه ای مذاکرات با دولت آیندۀ آمریکا را باید از موضع قدرت آغاز کرد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز سه شنبه پنجم دسامبر ضمن دفاع از تصمیم حسن روحانی مبنی بر آغاز غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد در صفحۀ توئیتر خود نوشت که این تصمیم "جایگاه ایران قوی و مقتدر را در مواجهه با پیمان‌شکنان احیاء خواهد کرد. [...] مهلت بدعهدی و وقت‌کُشی سر آمده است. شکستن تحریم‌های ظالمانه با «تولید قدرت» و بی اثر کردن تحریم‌ها دستور کار کشور است."

"لوموند" سپس افزوده است : اگر چه روسیه تصمیم تهران را نوعی قدرت نمایی خوانده، اما، آن را در عین حال برگشت‌پذیر دانسته در صورتی که البته اوضاع به "حالت عادی" بازگردد. با این حال، به نوشتۀ لوموند، تصمیم تهران باعث شد که نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، بار دیگر تأکید کند که هدف تهران دست یابی به سلاح اتمی است و این که اسرائیل هرگز اجازۀ نخواهد داد که تهران به سلاح اتمی دست یابد.

فیگارو روزنامۀ عصر پاریس، تصمیم تهران مبنی بر آغاز غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد را مهم‌ترین نقض برجام توسط تهران دانسته و به نقل از منابع نزدیک به سازمان انرژی اتمی ایران نوشته است که این تصمیم در اصل "تاکتیکی" است زیرا بعداً به جو بایدن اجازه خواهد داد بگوید که ایران را به چشم پوشی از تصمیم خود وادار کرده است. فیگارو به نقل از همین منابع افزوده است که تماس های مخفیانه از هم اکنون میان تهران و گروه بایدن برقرار شده است. به نوشتۀ فیگارو هدف دیگر تهران به ویژه حسن روحانی از غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد این است که به دولت جدید آمریکا بفهماند که باید بررسی پروندۀ اتمی ایران را در اولویت قرار بدهد.

مقاله نویس فیگارو به نقل از سفیر پیشین فرانسه در ایران، فرانسوا نیکولو، افزوده است : "بسیار بعید است که غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد گویای تشدید موضع جناح تُندروی حکومت اسلامی مخالف غرب باشد. زیرا، حتی جناح تُندرو حکومت ایران نیز با مشاهدۀ وضعیت کشور آمادۀ مذاکره با آمریکا است اما نمی‌خواهد مذاکره با آمریکا را به حسن روحانی اهداء کند که تنها شش ماه به پایان ریاستش باقی مانده است."

با این حال، برخی کارشناسان آمریکایی معتقدند که تصمیم تهران می‌تواند جو بایدن را در وضعیتی دشوار در مذاکرات آتی قرار بدهد و رئیس جمهوری کنونی این کشور، دونالد ترامپ، را که سخت از شکست انتخاباتی خود خشمگین است به اقدامی نامتعادل و افراطی در آخرین روزهای ریاست خود وادارد.

فیلم زیر: سردبیر "وال‌استریت ژورنال" درباره مشکلات پیش‌روی بایدن برای بازگشت به برجام در مصاحبه‌ای گفت: فقط در ظاهر به نظر می‌رسد که بازگشت به برجام ساده باشد، اما در حقیقت اصلا اینطور نیست!
www.youtube.com/watch?v=zvg4DENMdN0

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADشهنام November 19, 2020 01:20 PM

بایدن رییس جمهور نخواهد شد و خبر انتخاب مجدد پرزیدنت ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری آمریکا همچون آب جوش بر فرق سر چشم تنگان اسلامیست ریخته خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهناز January 14, 2021 01:06 PM

شهنام November 19, 2020 01:20 PM
هنوز در خواب

گزارش یا اعتراض به این نظر


ب.د.د. January 14, 2021 03:47 PM

همه خوب میدانند که توانمندی اتمی در کارزار این لبو فروشان در کار نیست آنچه را هم که برای ایجاد شک این توانمندی خریده اند بر روی دستشان باد کرده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


عواقب ماجراجویی های هسته ای !!! January 15, 2021 08:59 AM

با شروع «دوبارهٔ ماجراجویی های اتمی» که اینبار تأثیرات، پیامدها و عواقب آن «هزینه های بسیار بسیار گزاف تر» برای رژیم فاسد اسلامی و مردم ستمدیده و در بند ایران به ارمغان خواهند آورد
هزینه هایی همچون:
• ادامهٔ «سقوط شدید ارزش ریال» و سرانجام «مرگ همیشگی» آن!
• دوباره شدت گرفتن بحران افسار گسیختهٔ مافوق تورم و کاهش شدید «قدرت خرید» مردم ایران!
• دوباره افزایش شدید قیمت طلا و ارزهای خارجی در کشور!
• دوباره افزایش شدید «صفوف طویل مایحتاج عمومی» در کشور!
• «ورشکستگی کامل» اقتصاد کشور!
• «ایست قلبی کامل» اقتصاد کشور!
• دوباره تعطیل شدن ده ها هزار واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور!
• براه افتادن «سونامی چند ده میلیونی بیکاری» در کشور!
• ادامهٔ «تحریم جهانی بانک مرکزی» جمهوری اسلامی!
• «ورشکستگی کامل کلیهٔ بانک های کشور»!
• ادامهٔ افزایش شدید «فقر، گرسنگی، گورخوابی و فلاکت» در کشور!
• ادامهٔ افزایش شدید «خشونت، قتل، تبهکاری، اعتیاد و » در کشور!
• ادامهٔ افزایش شدید «بی ثباتی و جو نا امنی ها» در کشور!
• ادامهٔ افزایش اعتصابات، اعتراضات و تظاهرات صنفی در کشور!
• خیزش دوباره و افزایش شدید اعتراضات و زد و خوردهای خونین خیابانی ضد رژیم اسلامی در سراسر کشور!
• ادامهٔ افزایش شدید نارضایتی ها در بین پرسنل ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم منفور اسلامی در کشور!
• ادامهٔ افزایش شدید ریزش ها در ساختارهای امنیتی، اطلاعاتی، سرکوب و بدنهٔ رژیم فاسد اسلامی!
• ادامهٔ افزایش شدید کناره گیری ها و استعفاهای مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی کشور!
• ادامهٔ افزایش شدید «فرار مسئولین و مدیران» فاسد و غارتگر اسلامی به خارج از کشور!
• و
خواهند بود که سرانجام، «سقوط و فروپاشی کامل» نظام فاسد و اشغالگر جمهوری اسلامی و رژیم ضد انسانی ولایت فقیه در ایران اسلام زدهٔ اشغالی را به ارمغان خواهند آورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


میراث ارزندهٔٔ ترامپ !!! January 17, 2021 09:16 AM

جو بایدن اگر واقعأ خوش شانس باشد، خیلی طولانی هم که در کاخ سفید دوام بیآورد، چهار سال خواهد بود، او مثل ترامپ، رئیس جمهور یک دوره ای آمریکا خواهد بود و ۴۷ ماه دیگر، رئیس جمهور جدید دیگری به احتمال زیاد هم، یک جمهوریخواه دیگر در انتخابات ماه نوامبر ۲۰۲۴ بر سر کار خواهد آمد
رژیم منفور اسلامی، هر نقشهٔ فریب و یا حقه ای هم که در مذاکرات جدید با آمریکا به کار ببندد، در ژانویهٔ ۲۰۲۵ دوباره تمام آنها مثل برجام «بر آب خواهند رفت»

دونالد ترامپ از خود «میراثی در سیاست های خارجی آمریکا» در قبال حکومت غاصبگران تبهکار شیعه از خود بر جا خواهد گذاشت که از آن میراث و تجارب ارزنده، دولتهای آیندهٔ آمریکا از آنها بعنوان «بارم، کلیشه و سیاست های اصولی» در رفتار و معامله با وحوش اسلامگرا در ایران اشغالی، استفاده خواهند کرد

میراث و تجارب با ارزش ترامپ در مقابله با اسلامگرایان، استفاده از:
• زبان زور!
• ادبیات تهدید!
• بدست گرفتن چماقی کلفت و دراز برای تنبیه ملاها!
• نفس گیری و کشیدن نُطُق وحوش عربده کش اسلامی!
• کتک زدن رژیم در هر مکان، زمان و دلیلی!
• تحریم های هوشمندانه و فلج کننده!
• انزوای حکومت فاسد اسلامی در جهان!
• و «به زانو انداختن و گریه زاری کردن» رهبر ضحاک اسلامی!
همه و همه، از میراث ها و تجارب با ارزشی هستند که ترامپ برای جانشینان خود در کاخ سفید از خود به جا خواهد گذارد

ترامپ با این میراث با ارزش خود، «سیاست های صحیح، کار ساز و نتیجه دهنده» را به آزمایش گذاشت و همگی بدون شک، این نکتهٔ حساس، کلیدی و حیاتی را بارها و بارها به اثبات رساندند که رژیم یاغیگرایان اسلامی در مقابل سیاست های زور و تهدید، «بسیار ضعیف و شکننده» است و نتایج آنها « بسیار کارسازتر خواهند بود»
احتمالأ جو بایدن هم از بکارگیری این تجارب ارزنده برای رسیدن به نتایج مطلوب در سیاست های خارجی خود در قبال حکومت مفسدین شیعه در ایران اشغالی، بهره خواهد گرفت

خط پایان نزدیک تر می شود و عمر نکبت بار رژیم وحوش اسلامی کوتاهتر!

گزارش یا اعتراض به این نظر


جو بایدن هویج بدست !!! January 17, 2021 09:24 AM

رژیم فاسد اسلامی دوباره به دنبال ماجراجویی های منطقه ای و هسته ای خود افتاده و فقط به یک دلیل خاص و آن «تغییر دولت در کاخ سفید» است
اگر ترامپ «چماق بدست» در کاخ سفید برای ۴ سال دیگر ماندگار شده بود، امروز رژیم یاغی اسلامی در ایران اشغالی دست به اینگونه تهدید کردن ها و خط و نشان کشیدن ها نمی زد

رهبران رژیم تبهکاران اسلامی، جو بایدن را «هویج بدست» و دولت او را «ضعیف» و«ناتوان» به حساب می آورند و تصور می کنند همانند دولت حسین اوباما، قادر خواهند بود خواسته ها و سیاست های جاه طلبانهٔ خود را به کرسی بنشانند و آمریکا را وادار به تسلیم کنند و هویج را (همانطوری که با حسین اوباما کردند) از دست جو بایدن، قاپ بزنند

از ظهر روز جمعه ۲۰ ژانویه و بعد از سوگند جو بایدن، سران فاشیست و تبهکار اسلامی دوباره مثل همیشه، دامنهٔ:
• گستاخی ها!
• قُلدُری ها!
• پُررویی ها!
• ماجراجویی ها!
• مردم آزاری ها!
• خطرآفرینی ها!
• جنگجویی ها!
• عملیات تروریستی ها!
• خشمگینی ها!
• نفرت پرآکنی ها!
• دشمنی ها!
• وحشیگری ها!
• زورگویی ها!
• درندگی ها!
• دزدی ها!
•عربده کشی ها!
• یاغیگری ها!
• فریبکاری ها!
• دروغگویی ها!
• بی حیایی ها!
• غارتگری ها!
• سرکوبگری ها!
• تبعیضگری ها!
• زن ستیزی ها!
• اشغالگری ها!
• ویرانگری ها!
• خون آشامی ها!
• فحاشی ها!
• اتهام زنی ها!
• فساد ها!
• جنایت ها!
• و تهدیدات!
در ایران، منطقه و جهان را «تشدید» خواهند کرد

یک مقایسه ساده، روز قبل و روز بعد از مراسم تحریف رئیس جمهور جدید آمریکا را بخاطر داشته باشید، خواهیم دید، که تا چه حد سران این رژیم فاسد اسلامی از دونالد ترامپ و چماق درد آور او «ترس، نگرانی و وحشت عمیقی» داشته اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  28002 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.