آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 27 بهمن ماه 1398 = 16-02 2020

پشت کردن مردم به جریان‌های برآمده از حاکمیت

«مصطفی معین» وزیر علوم دولت اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است اصلاح طلبان و اصولگرایان پایگاه اجتماعی شان را از دست داده اند و در افکار عمومی تفاوت چندانی بین این دو جریان وجود ندارد.

وی می گوید: بحث اصلاح‌طلب و اصولگرا در سیاست و انتخابات، ماجرایی تمام شده برای افکار عمومی و بخصوص جوانان است.

اصلاح‌طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا... این شعار که از دل اعتراضات دی ۹۶ بیرون آمد و در تظاهرات آبان ۹۸ تکرار شد، شاخص سرخوردگی مردم از مدعیان تغییر و پیشرفت و پشت کردن به جریان‌های سیاسی برآمده از حاکمیت جمهوری اسلامی تلقی می‌شود.

مصطفی معین، کاندیدای انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری و وزیر اسبق علوم در مصاحبه‌ای اذعان کرده که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان پایگاه اجتماعی خود را از دست داده‌اند و بودونبود انها در انتخابات برای مردم فرقی ندارد.

سئوال: قبول دارید اصلاح‌طلبان با عملکردشان و نگاه‌شان به قدرت در سال‌های اخیر موجب شدند تا آن سرمایه اجتماعی از دست برود؟

پاسخ: آری، از چند سال قبل به این طرف خود من هم بکرّات نسبت به ضرورت و ارزشمند بودن وجود گرایش های مختلف و اصیل سیاسی برای رشد جامعه ، چه اصولگرا باشد و یا اصلاح طلب- تاکید کرده ام. گفتم که بالعکس اگر قرار بر را­نت خواری، آقازادگی و یا سوءاستفاده از قدرت و بی تفاوتی در مقابل مشکلات مردم و گروههای محروم و آسیب دیده باشد، تفاوتی بین این جناح و یا آن جناح سیاسی نخواهد بود. متاسفانه هر دو جناح سیاسی پایگاه اجتماعی شان را تا حد زیادی از دست داده اند.

اگر ردصلاحیت ها هم نبود اصلاح طلبان چندان در متقاعد کردن مردم موفق نبودند

هرچند این روزها بحث بر سر رد صلاحیت‌ها بسیار داغ است اما تصور کنیم این رد صلاحیت ها اتفاق نمی‌افتاد و همه کاندیداهای اصلاح‌طلب تائید صلاحیت می‌شدند آیا این جریان می‌توانست مردم را متقاعد کند پای صندوق رای بیایند؟

نه چندان، همانطور که قبلاً گفتم از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.


کسادی و تحریم نمایش انتخابات؛ خطرناک است!

فراخوان صریح برخی جریان‌های سیاسی و چهره‌های منفرد داخل کشور به تحریم انتخابات، طرح خواست "تغییر بنیادین ساختار حکومتی" از سوی بسیاری از فعالان سیاسی و نیز طرح مطالبات عمومی، از جمله اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ و آبان‌ماه ۹۸ را دست‌کم می‌توان نمودی از حضور واقعی نیروهایی دانست که پس از گذشت ۴۱ سال از انقلاب اسلامی، در شرایط کنونی ایران چاره را نه در انتخابات، بلکه در عدم پذیرش ساختارهای موجود می‌بینند.

از جمله چهار تن از زندانیان سیاسی با انتشار بیانیه‌ای از درون زندان خواستار تحریم انتخابات شدند و نوشتند: ما مردم ایران دیگر جمهوری اسلامی و رهبرش را نمی‌خواهیم، ما دیگر نه اصلاح‌طلب را می‌پسندیم نه اصول‌گرا را....

در این میان کسادی و تحریم نمایش انتخابات اسفندماه به حدی است که برخی از رسانه های داخلی نیز از تحریم حرف می‌زنند.

روزنامه مستقل در این باره نوشت: اعتراض های آبان ۹۸ و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراین و واکنش‌های نابخردانه پس از آن باعث شد تا بسیاری از مردم نا‌امیدتر از گذشته شوند و به این باور برسد که احتمال تغییر توسط صندوق رأی، احتمالی بسیار دور از دسترس است.

این منبع افزود: شمار زیادی از مردم به مأیوس‌ترین نقطه ممکن از انقلاب رسیده‌اند.

روزنامه مردمسالاری نیز نوشت: روز سه‌ شنبه در برخی راهپیمایی‌ها دیدیم که تابلوی نه به انتخابات بالا رفت که این خطرناک است. اتفاقی که روحانی آن را برای آینده کشور خطرناک می‌داند و می‌گوید در رژیم سابق چون انتخابات به‌ معنای حق آزاد مردم وجود نداشت، شکافی بین حاکمیت و مردم رخ داد که منجر به انقلاب شد.


خامنه ای روز خوش نمی بیند

یک مقام حکومتی امروز نسبت به تحریم گسترده انتخابات دوم اسفند ماه ابراز نگرانی کرد و گفت که گر مردم با صندوق رأی قهر کنند، کشور (نظام) روز خوش نخواهد دید.

رادیو فرانسه در گزارش ی اعلام کرد: قهر کردن مردم با صندوق رأی در انتخابات پیش رو به بزرگترین نگرانی رهبران جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

خامنه ای اخیرا با التنماس به مردم گفت: اگر از من هم خوشتان نمی آید در انتخابات اسفند ماه شرکت کنید چون امنیت جمهوری اسلامی و مشروعیت آن در مناسبات بین المللی در گروه مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است.

روحانی نیز در سخنانی که به مناسبت سالروز انقلاب ۵۷ ایراد کرد، تلویحاً گفت که اگر مردم از حق انتخاب، انتخابات آزاد و آزادی محروم شوند همانند ٢٢ بهمن ماه به انقلاب برای پاره کردن زنجیر انسداد و استبداد روی می آورند. البته او مدعی شد که چون در جمهوری اسلامی آزادی و انتخابات آزاد هست مردم برای رفع مشکلات به انقلاب روی نمی‌آورند.


نامه زیباکلام: دیگر کار از کار گذشته است

صادق زیباکلام، از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وی، انتقادات دیر‌هنگام او از عملکرد ناظران انتخابات را نوشداروی بعد از مرگ سهراب دانست.

زیباکلام در باره رد صلاحیت شمار زیادی از نامزدها نوشت: این حق مردم است که اگر خواسته باشند یک فرد نامطلوب را هم بتوانند انتخاب کنند. بگذریم که صلاحیت‌ها همواره به اسم خیرخواهی و هدایت مردم بوده، اما واقعیت آن است که مصالح جریانات خاص لحاظ شده. اما چرا انتقاد درست شما «نوشدار بعد از مرگ سهراب» است.

وی افزود: چون زمانی که جناب‌عالی از پشتیبانی مردمی برخوردار می‌بودید انتظار می‌رفت لایحه اصلاح قانون انتخابات را تقدیم مجلس می‌کردید. اما جناب‌عالی بعد از انتخابات ۹۶ مهر سکوت بر لبان مبارک زدید و حالا که دیگر کار از کار گذشته و محبوبیت شما به حد پایینی رسیده، رفته‌اید به دنبال نوشدارو.


اصلاحات نیازمند یک تعطیلات تاریخی است

محمدرضا تاجیک از تئوریسین های اصلاح طلبان در باره حضور این جناح در انتخابات در روزنامه اعتماد نوشت: جریانِ اصلاح‌طلبی «واقعا موجود» نیازمند یک تعطیلات تاریخی است. باید عزم رفتن کند و از سرزمین قدرت به ‌در آید و ببیند که آسمان آیا همه‌جا همین رنگ است و آیا اصلاح‌طلبی همه‌جا به همین رنگ است؟

وی نوشت: حکایت «اصلاح‌طلبی در قدرت» همچون حکایت آن قورباغه چینی است که تا وقتی در قعر چاه است، نه تصویری از چاه دارد و نه تصویری از بیرونِ چاه. جریان اصلاح‌طلبی نیز تا زمانی ‌که در قعر چاه قدرت گرفتار است، نه تصویری واقعی از جامعه دارد و نه تصویری حقیقی از خود.

تاجیک می گوید: تنها در جایی در فاصله با قدرت است که جریان اصلاح‌طلبی می‌تواند طرحی نو دراندازد و از رهگذر واسازی و بازسازی خود، کماکان خود را به‌ مثابه برترین و کارآمدترین و استعاری‌ترین بازی در شهر مطرح کند. شاید زمان آن فرارسیده که اصلاح‌طلبان نقش و نقاشی خود را نه در قابِ قدرت و سیاست که در قابِ اجتماع و فرهنگ و هنر قرار دهند و زنگار از رخسار برگیرند و آینه نقد خود را غماز کنند.


رد صلاحیت معاون روحانی؛ دارم خواب می‌ بینم!

دلیل ردصلاحیت: چرا گفتی تحریم‌ها اثرگذار است؟
یک لحظه فکر کردم که دارم خواب می‌بینم
عباس عبدی: تبعات اجتماعی رد صلاحیت‌ها

شهیندخت مولاوردی، معاون سابق روحانی برای امور زنان از رد صلاحیت شدنش برای شرکت در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی خبر داده است.

وی در صفحه کاربری توئیترش با ضمیمه‌ای از تصویر پیام شورای نگهبان مبنی بر رد صلاحیت شدنش نوشت: ...بزرگواران پاسدار احکام اسلام و قانون اساسی حتی نیاز ندیدند حداقل حفظ ظاهر کرده و طبق اصل"البینه علی المدعی" صورت قانون و شرع را مراعات کنند؛ نه تماس تلفنی، نه مطلع کردن از دلایل و مدارک رد صلاحیت و‌نه دعوت به جلسه حضوری درخواستی جهت ارائه توضیحات و دفاعیات!...

در همین حال روحانی امروز با حمله به شورای نگهبان گفت: هرکس نگذارد مردم کسی را که می‌خواهند انتخاب کنند، از مشی امام فاصله دارد.

روحانی که بر سر گور خمینی صحبت می کرد، افزود: جمهوریتی که با دیانت و با اسلامیت پیوند نخورد، آن جمهوری هم باقی نمی‌ماند و تبدیل به استبداد می‌شود.

علی مطهری هم در این باره گفت: اینکه یک عضو حقوقدان شورای نگهبان در جلسه‌ای که به دعوت شورا به آنجا رفته بودم تلویحاً به من گفت: شما باید همان را بگویید که ما می‌گوییم، لرزه بر اندامم انداخت و در یک لحظه فکر کردم که دارم خواب می‌بینم. این رویه کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند.

غلامرضا حیدری عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز با تشریح گفت‌وشنود خود با یکی از اعضای شورای نگهبان در مورد ردصلاحیتش به ایسنا گفت: به من گفتند که چرا گفتی تحریم‌ها اثرگذار است؟

عباس عبدی در همین رابطه در روزنامه اعتماد نوشت: ادامه روند حذفی موجب می‌شود بخش اعظم مردم که فاقد نمایندگی مطلوب در مجلس هستند، با ساختار رسمی احساس بیگانگی کنند و کم‌کم حس تعلق آنان به کلیت نظام و حتی کشور کم شود. چند هفته پیش که فیلم کوتاهی از سخنان یک خانم در صداوسیما پخش شد که می‌گفت: هر کس این سبک زندگی را نمی‌پسندد، از کشور برود، خیلی‌ها معترض شدند، ولی سیاست موجود در رد صلاحیت‌ها دقیقا اجرایی کردن همین گفتار است.


رد صلاحیت به دلیل "روابط جنسی نامتعارف"

یکی از حساب‌های کاربری وابسته به سپاه پاسداران در فضای اجتماعی مدعی شده است که ۳۴ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، به دلیل «روابط جنسی نامتعارف» رد صلاحیت شده‌اند اگر بخواهند «ژست اپوزیسیون» بگیرند، نام آن‌ها منتشر خواهد شد.

این فعالان فضای اجتماعی وابسته به رهبری و سپاه پاسداران نوشته اند : در صورت اعتراض و اغتشاش ، سپاه پاسداران پرونده «روابط جنسی» ۳۴ نماینده کنونی مجلس را افشا خواهد کرد .

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، در واکنش به امکان این افشاگری، جلیل محبی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، واز روحانیون تندرو نزدیک به سپاه و علی خامنه‌ای با این اقدام مخالفت کرده است و در حساب توییتری خود گفته که افشای این موضوع در فضای علنی، قانونی نیست.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در نخستین دهه رهبری خامنه‌ای از این شیوه برای حذف مخالفان سیاسی و روشنفکران استفاده می‌کردند، و در برخی از موارد حتی افراد را وادار می‌کردند تا به آن اتهامات در برابر دوربین اقرار کنند.

هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است که شورای نگهبان چگونه به اطلاعات روابط جنسی نمایندگان مجلس دست یافته است. با توجه به منبع درز این اخبار در فضای مجازی، به‌نطر می‌رسد که سازمان اطلاعات سپاه، مسئول تهیه پرونده روابط جنسی نمایندگان مجلس و اعلام آن به شورای نگهبان بوده‌ است.

برخی مدیران سابق جمهوری اسلامی شهادت داده‌اند که نیروهای امنیتی با تعبیه دوربین‌ در اتاق خواب و دیگر اماکن خصوصی‌شان، از روابط جنسی آن‌ها فیلمبرداری کرده‌اند.

دیگر ابزار رهبر جمهوری اسلامی برای مهندسی انتخابات، شورای نگهبان است. شورای نگهبان متناسب با ذوق و سیاست رهبر نظام، با استفاده از ابزار «احراز و تایید صلاحیت»، آرایش مطلوب شخص رهبر را در میان «نیروهای خودی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا» برقرار، و سهم هر یک را از کیک قدرت، تعیین می‌کند.


نماینده خامنه ای: باید با شکم گرسنه هم رأی بدهیم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خامنه ای در پاسخ به این پرسش که تفاوت سیاسی انتخابات مجلس یازدهم با سایر انتخابات‌ها چیست؟ گفت: انتخابات منصه حضور و ظهور مردم است. ما انتخابات برگزار می‌کنیم تا ارزش‌های انقلاب را زنده کنیم.

سیدراضی نوری گفت: قهر با صندوق رأی خواسته دشمنان نظام و انقلاب است. اگر پشتیبان ولایت فقیه هستیم باید با شکم گرسنه هم رأی بدهیم.


گفتند تو را هم در انتخابات مجلس حجامت می‌ کنیم

روزنامه شرق نوشت: تعداد چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلبان در کارزار انتخابات مجلس آن‌قدر کم است که بحران ارائه لیست انتخاباتی بیش‌از‌پیش جدی به نظر می‌رسد. نیرو‌های اصلاح‌طلب در مقطع فعلی با وضعیتی روبه‌رو شده‌اند که شاید سال‌ها بود تجربه نکرده بودند.

محمود صادقی، نماینده دوره دهم مجلس که به‌صراحت بیان شهرت دارد، در زمره کسانی است که برای انتخابات اسفندماه رد صلاحیت شده است. او می‌گوید بعد از حوادث آبان‌ماه تصمیم جدی داشتم که در انتخابات شرکت نکنم؛ اما براساس خرد جمعی به این نتیجه رسیدم که بیایم.

وی گفت: همان تفکری که اعتراضات مردم را خون کثیف نظام می‌داند، با همه ابزارهایش به شورای نگهبان فشار وارد می‌کند. من نام آن‌ها را اصحاب حجامت می‌گذارم و پیروان همان تفکر بعد از نطق انتقادی من در مجلس گفتند که تو را هم در انتخابات حجامت می‌کنیم و امروز من متوجه شده‌ام که منظور او از حجامت انتخاباتی رد صلاحیت‌ها بوده است.

پسر "آیت الله مطهری" را هم رد صلاحیت کردند

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پی رد صلاحیتش به شورای نگهبان شکایت کرد.

مطهری که صلاحیتش از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس ولایت بااستناد به بند "عدم التزام به نظام" رد شده است در واکنش به این تصمیم گفت: «من نسبت به رد صلاحیتم برای مجلس یازدهم اعتراض کردم و همان‌طور که گفته‌ام، التماس و پیگیری نخواهم کرد.»

حزب کارگزاران فقط 5 تایید صلاحیت‌شده دارد!

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی از تایید صلاحیت تنها 5 عضو این حزب در کل کشور خبر داد!

حسین مرعشی، درباره اعضای تایید صلاحیت‌شده این حزب از طرف هیات‌ مرکزی نظارت گفت: تاکنون در مجموع کشور از حزب کارگزاران پنج نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

او با اعلام اینکه آمار دقیق ثبت‌نام‌کنندگان این حزب در انتخابات مجلس یازدهم را نمی‌داند، درباره افرادی که از شورای مرکزی تایید شده‌اند گفت: خانم پروانه مافی نماینده فعلی مجلس و سید افضل موسوی از شورای مرکزی جزو تایید صلاحیت‌شدگان هستند.

مرعشی همچنین در مورد نحوه رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم سکوت کرد و گفت: اظهارنظر در این خصوص را به بعد از تصمیم‌گیری در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان موکول می‌کنند.

گفتنی اینكه، این شورا امروز در بیانیه‌ای اعلام كرد از ۱۶ هزار نفر داوطلب، حدود ۱۱۰۰۰ نفر ردصلاحیت شدند!فقط حدود ۳۰ درصد داوطلبان احراز صلاحیت شده‌اند! ضمن اینكه نود درصد داوطلبان نزدیك به اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شدند!


برادر زیباکلام؛ اصولگرایی که رد صلاحیت شد

سعید زیباکلام - عضو هیئت‌علمی گروه فلسفهٔ دانشگاه تهران – که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده بود، از سوی هیئت اجرایی رد صلاحیت شد. براساس گزارش‌ها این استاد دانشگاه با استناد به بند ۶ ماده ۲۸ قانون انتخابات رد صلاحیت شده است.

فعالان سیاسی اصولگرا در شرایطی از ردصلاحیت سعید زیباکلام انتقاد می‌کنند که این روز‌ها تعدادی از نامزد‌های اصلاح طلب نیز ردصلاحیت شده اند، با این حال آن‌ها هیچ اظهار نظری در این باره نکرده اند و حتی از این ردصلاحیت‌های دفاع کرده اند. این مسئله نشان دهنده رویکرد دوگانه به مسئله ردصلاحیت در این طیف است.آرش - صبحی December 24, 2019 03:44 PM

همه شان از یک گندابه سرچشمه میگیرند بهمین جهت بود که مردم ایران با صدائی رسا وعالمگیر فریاد زدند اصلاح طلب - اصولگرا - دیگه تموم ماجرا

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام January 16, 2020 03:48 AM

مردم سالهاست همه شما را رد صلاحیت کرده اند و بزودی محاکمه شما آغاز خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک January 16, 2020 10:29 AM

شما که هیچ اختیار و خاصیتی ندارید جز نوکری و کلفتی آاقاتون همه کاراتون هم به ضرر مردمه برای چی میرید نام نویسی میکنید بگوئید برای پول نجومی مفتی

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 16, 2020 02:32 PM

گور پدر همتون چه استمرار طلب چه چماق به دست برید فکر قبر باشید که مجلس رو لولو برد بیشرف های دزد بی پدر

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 18, 2020 02:44 PM

میخواهم به این ملیجک بارگاه ولایت بگویم بنا بکدام ادله چنین مزخرفاتی را بر زبان میرانی؟ وقتی پیامبر اکرم تو گفته لا معاش - لامعاد : کسیکه معاش ندارد میتواند خدارا قبول نداشته باشد تو احمق دزد بی ناموس بر چه مبنائی میگوئی با شکم گرسنه هم باید رای رهند و از رهبر و نظام دزد وجنایتکار حمایت نمایند؟ آقای سید رضی نوری چشمت را باز کن وپنبه از گوش دربیاور نا صدای ملت ایران را ببینی وبشنوی مردم دارند فریاد میزنند مرگ بر رهبر الدنگ ما توداری میگی مردم با شکم گرسنه بیایند وبه چنین نظام پلیدی مشروعیت ادامه حیات بدهند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


گل آقا January 18, 2020 03:21 PM

ما با شکم گرسنه رای بتو و امثال تو بدهیم که خودت و فامیلات همه کساند فوق ملیاردر شوید با اینکه احمق زیاد داریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


ال January 18, 2020 03:23 PM

احمق عوضی چهل ساله همش از دشمن حرف می زنید دشمن این ملت شماها هستید نفرین بر مجلس تان

گزارش یا اعتراض به این نظر


سام January 18, 2020 06:40 PM

ای نماینده جیره خور فرقه تبهکار، به همین خیال باش اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا حکومت تبهکار ضد ایران و ایرانی اسلامی سقوط آزادش شروع و بزودی توسط قیام مردم ایران بزیر کشیده خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا January 31, 2020 02:26 PM

دوربین در اتاق خواب! حواست باشه ای نماینده یکدفعه زیر آبی نری

گزارش یا اعتراض به این نظر


raha January 31, 2020 04:37 PM

رای بی رای حکومتی که از چشم مردمش افتاد باید برود ماندنش فقط به قیمت ریختن خون بیشتر است

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 31, 2020 08:22 PM

انکارکه ریش آخوندها بقدری ضخیم وکلفت شده است که با قیچی اصلاح کننده گان قابل اصلاح کردن نیست پس اصلاح کننده گان که همان اصلاح طلبان باشند بفکربازکردن ارایشگاه هائی درسطح کشورباشند واسمش را هم بگذارند اصلاح کننده گان مردم که موها وریش ها مردم را اصلاح کنند ودرقبالش چندغازی با ضمیمه حاج آقا دستتون درد نکند خوب اصلاح کردی دریافت کنند دکان عوام فریبی حکومتی با پرداخت جیره برای اصلاح طلبان توسط علی خامنه ای بسته شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نخودی February 2, 2020 03:43 PM

لالائی کن شهین جون که دنیایت فسانه است، که چل سال کابوس این مردم به پایان زمانست، به سیم آخر زده ملا که دیگر خدعه اش نیست، زمان مرگ هر دو رسیده نوش جانت

گزارش یا اعتراض به این نظر


ال February 2, 2020 04:10 PM

اگر مردم ایران شعور داشته باشند در انتخابات شرکت نمی کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ازاد February 2, 2020 10:45 PM

اونهایی که در راس هستند همه خیانتکار دزد و اهل این مملکت نیستند اینها همان کسانی هستند که هزار و چهارصد سال پیش به ایران حمله کردند لعنت به این دین کثیف

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی February 3, 2020 04:02 PM

وقتی محمد رضا تاجیک چنین شفاف دارد باند اصلاح طلبان حکومتی را به قورباغه چینی که نه از زیر خبر دارند نه تصوری از بیرون دارند توصیف میکند، بدان معناست که اصلاح طلبان همه چیز را باخته اند درواقع جریان اصلاحات در همان مجلس ششم ودر همان روز اول مجلس ششم مرد وبه غسالخانه فرستاده شد چرا که رهبر معظم با یک خط نامه خطاب به مهدی کروبی گفت همه تان خفقان بگیرید، وگرفتند از آن به بعد اصلاح طلبان چرخ پنجم درشکه شدند و هیزم بیار معرکه برای گرم کردن تنور انتخاباتهای بعدی تاجیک درست میگوید که اصلاح طلبان نیازمند یک مرخصی تاریخی آنهم از نوع طویل المدت بدرازای بطول عمرشان تا دم مرگ هستند چرا که هم از درون حاکمیت رانده شده اند وهم در میان مردم آبرو از دست داده اند ودرمانده

گزارش یا اعتراض به این نظر


ziba February 7, 2020 01:17 PM

این جراحی های درون حکومتی،همه وهمه، نشانگر آغازدوران مرگ نهائی حکومت فاشیستی وضدبشری "ولایت فقیه" خونخوار است!
همۀ مستبدین تاریخ، درشرایط رودرروئی با مقاومت مردم ناگزیربرای به حداکثررساندن قدرت سرکوب خود، سعی درحذف هرنجوای مخالفی هرچندهم بسیار ضعیف وحتی درون حکومتی،وتمرکزهرچه بیشترقدرت دردستان خون آلود"رهبر سفاک" میکنند!اماهیهات که این یک پایه شدن حاکمیت خونخوار خامنه ای جنایتکار،ودستگاه سرکوبش بتوانداو وحاکمیت پلیدش را ازمرگ نزدیک وحتمی نجات دهد،که برعکس!به صف ریزشیان حکومتی هرچه بیشترمیافزاید،ومرگ محتومش را تسریع میکند!
بله این جبرتاریخ است!

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 12, 2020 06:34 PM

دین اسلام با تمامی روایت ها وسوره ها و آنچه درکتاب قرآن نوشته شده است موردی برای انتخاب کردن و یا تحت عنوان انتخابات ندارد وتاکنون دراین چهل ساله چنین بوده است اسلام دین خداست و اخوندها هم نماینده اش هستند و موردی هم برای بنده گان خدا و خواسته همین بنده گان خدا وآنچه بربنده گان روا شود نگاشته نشده است خدا که انتخابی نیست و آخوندها حق امتیازش درکره زمین دارند پس انتخاب برای چیست؟ خامنه ای که توهم خدا بودن دارد و آخوندها و آقازاده ها هم نمایدنده اش پس انتخاب وانتخابات معنی ندارد خامنه ای برای دکوراسیون حکومتی با مجلس و رئیس جمهور ودولت فقط برای نمایش دادن و وجهه دادن به موجودت حکومتش درسطح بین المللی است که این مطلب را هم گفته است حالا مردم برای دکورسیون سازی خامنه ای باید رای بدهند خامنه ای ضدایرانی ازقبل انتخابش را کرده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور February 13, 2020 06:42 AM

تعداد اندک شرکت کننندگان در سیرک راه پیمائی 22 بهمن خیلی معنی دار هست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شمس الشعرا February 16, 2020 10:45 AM

اندر حکایت انتخابات مسجد (مجلس) شوربای اسلامی و رسیدن دزدان جدید :یک مسجد ( مجلس) پر ز دزدان ، دزدان نو رسیدند این کشنگان تازه باسن ز خود دریدند //قبل از انتخابات ، بس وعده ها دادند بعد از انتخابات بر قول خود ، شاشیدند //هنگام رای خواستن ،موبایل و لپ تاب دادند وقتی وکیل گشتند ، تخم رهبر مالیدند //این جار کشان وکیلند ، یا پاچه خوار رهبر ؟ بسکه برای آن دزد فقط هورا کشیدند //هرچه که سید علی گفت، به به بهش گفتند پولهای نفت خوردند ، باغ شمال خریدند //با یک ریش ساده ، تسبیح و دستمال یزدی بس رانت ها خوردند ، بس صیغه ها خریدند //این است دین دزدان ، اسلام جار کشان است ابله در انتظارمهدی ، اینها به ثروت و مال در کانادا رسیدند //

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  20196 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.