آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 14 آذر ماه 1398 = 05-12 2019

بازداشت دانشجویان در آستانه ۱۶آذر نشانه وحشت..

بازداشت دانشجویان در آستانه ۱۶ آذر نشانه وحشت رژیم است

وزارت اطلاعات خامنه ای روز پنج‌شنبه اطلاعیه‌ای منتشر کرد و در آن از "ناکام ماندن پروژه انفجار، آتش‌سوزی و کشته‌سازی" در خوابگاه دانشجویی دانشگاه علم و صنعت خبر داد.

به گزارش وزرات اطلاعات، عده‌ای با "بریدن شلنگ و باز گذاشتن شیرگاز آشپزخانه خوابگاه دانشگاه علم صنعت قصد ایجاد آتش‌سوزی و کشته‌سازی داشته‌اند."

وزارت اطلاعات در ادامه با اشاره به دستگیری عناصر اصلی این "پروژه" گفت: این افراد که در اغتشاشات اخیر نیز شرکت و اقدامات ایذایی داشته‌اند، در تحقیقات اولیه ایجاد شوک به افکار عمومی و جامعه دانشجویی را در آستانه ۱۶ آذر جز اهداف خود اعلام کرده‌اند.


ترس و وحشت اطلاعات خامنه ای از روز شانزده آذر

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای از دستگیری اعضای شبکه‌ای که از آن به عنوان "ضد انقلاب" یاد کرده خبر داد و اعلام کرد که آن‌ها در صدد "اخلال و درگیری" در دانشگاه‌ها بودند.

به گزارش ایسنا، وزارت اطلاعات می‌گوید، این جریان می‌خواسته در مراسم روز دانشجو در ۱۶ آذر در دانشگا‌ه‌های تهران و برخی شهرستان‌ها "اخلال" ایجاد کند.

همچنین این شبکه به گفته وزارت اطلاعات، قصد داشت که در جریان اعتراضات اخیر "با کشاندن دانشجویان دانشگاه تهران به بیرون دانشگاه اخلال ایجاد کند."

در جریان اعتراضات اخیر دانشجویان برخی دانشگا‌ه‌ها،‌ از جمله دانشگاه تهران با برگزاری تظاهرات مطالبات خود را بیان کردند که با برخورد شدید نیروهای امنیتی و بازداشت روبرو شدند.


زنگ خطر فروپاشی "نظام" به صدا در آمده است

مرتضی مبلغ، از مقامات سابق وزارت کشور گفته: سطح نارضایتی‌های عمومی در کشور گسترده است و اتفاقات 96 و 98 به منزله زنگ خطر و علامت بسیار مهم هشدار دهنده‌ای برای حاکمیت خواهد بود.

همزمان روزنامه نیویورک‌ تایمز در گزارشی با اشاره به کشته‌ شدن صدها تن در اعتراضات اخیر در ایران، وقایع آبان ماه را بدترین ناآرامی طی چهار دهه گذشته توصیف کرده‌ است.


فروپاشی حتمی است و باید برای آن آماده‌ شد

شاهزاده رضا پهلوی نیز در بیانیه‌ای با اشاره اعتراض‌های گسترده اخیر در ایران گفته است نظام جمهوری اسلامی در حال فروپاشی است و باید کار "بازسازی اتوریته سیاسی نوین برای رهبری فرآیند گذار" از هم‌اکنون آغاز شود.

در این بیانیه آمده است: چشم‌انداز فروپاشی" نظام سیاسی حاکم در ایران آشکار شده، "بیت فساد در حال فروپاشی است" و "سقوط جمهوری اسلامی اجتناب‌ناپذیر است"، از این رو باید در تدارک رهبری سیاسی این دوره گذار بود.

شاهزاده رضا پهلوی نوشت: آبان ۹۸ ناقوس مرگ تبهکاران را چنان به صدا در آورده که طنین آن کماکان در چهارگوشه‌ی جهان به گوش‌ می‌رسد. طنینی که بیش‌از‌پیش در اذهان سیاستمداران با این پرسش همراه شده که چگونه می‌توان برای سقوط اجتناب‌ناپذیر جمهوری اسلامی آماده‌ شد؟


وضع ایران بار دیگر به انقلاب منتهی خواهد شد

مهدی کروبی نیز که از ٩ سال پیش همچنان در حصر است، با انتشار پیامی از "ماشین سرکوب" و "خشونت غیرقابل وصف" حکومت انتقاد کرد و هشدار داد که در صورت ادامۀ این سیاست‌ها، وضعیت ایران بار دیگر به انقلاب منتهی خواهد شد.

به گزارش رادیو فرانسه، در پیامی که به تاریخ ٢٨ نوامبر/٧ آذر در سایت سحام نیوز منتشر شد، مهدی کروبی پس از تسلیت به مردم ایران به خاطر کشته‌شدگان ناآرامی‌های اخیر، از مقامات قضایی می‌خواهد که "زمینه اخلاص و رهایی بازداشت شدگان" را فراهم آورند.

کروبی می‌نویسد که خروج آمریکا از برجام و تحریم‌ها باعث شده تا حکومت ایران به بهانۀ جنگ اقتصادی، "حکومت به شیوه قجری" را پیش بگیرد.

کروبی می‌نویسد: "ملتی که منافع ملی‌اش قربانی منافع و تصمیم های غیر عقلایی جمع اندکی گردیده این روزها سخنان عجیبی می شنود".

کروبی که سرلشکر سلامی ، فرمانده کل سپاه پاسداران را "سرلشکر یک شبه" می‌خواند، سخنان وی را "سفیهانه" توصیف می‌کند و می‌افزاید: "فرمانده جدید سپاه اعتراض به حق مردم را جنگ و سناریو کامل جهانی می نامد... از سکوت رجال سیاسی و جریان‌های مؤثر در قبال چنین فجایعی در عجبم".

وی گفت: فرمانده جدید سپاه، این سرلشکر یک شبه، اعتراض به حق مردم را جنگ و سناریوی کامل جهانی می‌نامد و دیگر عضو این نهاد نظامی سرکوب چند روزه زن و مرد بی دفاع این سرزمین را پیروزی در جنگ جهانی تمام عیار می‌خواند و عجیب آنکه کسی هم آنان را از بیان چنین سخنان سفیهانه‌ای که بدون تردید شعله‌های خشم و نفرت ملت را دوچندان می‌کند، بر حذر نمی‌دارد.

کروبی با اشاره به سرکوب خونین معترضان، تصریح کرده که برای روشن شدن ابعاد مختلف این "فاجعه" باید کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود و همچنین مشخص شود چه کسانی اموال عمومی را تخریب کردند.

وی با اشاره به بدتر شدن شرایط اقتصادی مردم، حکومت ایران را متهم به اداره مملکت به "شیوه قجری" کرده و نتیجه این شیوه اداره کشور را "تشدید فساد و تبعیض در تمامی ارکان حکومت" دانسته است.

کروبی ریشه اعتراضات اخیر مردمی را در "فساد، تحقیر، تبعیض و نابرابری حاکم دانست نه در آنسوی آبها.... وی در پایان به حکومت هشدار می‌دهد که اگر فکری به حال "فساد، تحقیر، تبعیض و نابرابری حاکم" نکند و اگر "مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست"، بار دیگر انقلاب رخ خواهد داد.

فیلم زیر: ضجه های پدر و پدربزرگ پویا بختیاری از جان باختگان اعتراضات اخیر کرج
www.youtube.com/watch?v=pQHBsYX2aBc

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADAkber November 29, 2019 10:05 AM

مردم نباید گول حرف های کروبی را بخورند اینا همش در حد حرف است وبس به کارنامه او مراجعه کنید که در بیناد هرچه خواست نمود ایشان رفیق گرمابه می باشد ولی خیال مردم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Koroush November 29, 2019 10:36 AM

ميگويد تعجب ميكند از سكوت رجال سياسي!كدام رجال سياسي؟ يك عده غارتگر جنايتكار و سيستم مافيا شد رجال سياسى ،؟تو كه خودت بهتر از هر كسى اينها را ميشناسى

گزارش یا اعتراض به این نظر


تسلیت به بازماندگان شهیدان November 29, 2019 11:05 AM

سخنان پدر و پدر بزرگ پویا، دل هر انسان شریف و آزاده ای را به درد می آورد ننگ بر کفتاران عمامه به سر کروبی هم بیخود سنگ مردم را به سینه نزند اگر سال 88 که جمعیت میلیونی در خیابان بود همراه با موسوی مردانه ایستاده بودند، نه کار خودش به این زندگی ذلت بار می کشید و نه پس از ده سال اینهمه خون و رنج و شکنج نصیب ملت ایران می شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 29, 2019 03:27 PM

کروبی ‌از آب نمک در اوردنت؟ اینی که میگم بکن تو گوش ات: اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا

گزارش یا اعتراض به این نظر


mari November 29, 2019 06:42 PM

آقای علی خامنه ای پنبه در گوش داری و قدرت کاذب چشمانت را کور کرده و قلبت از ذغال هم سیاه تر شده البته این هزینه سنگین و دلخراشی است برای ملت ایران که به ریشه این جنایات که همان اسلام ناب محمدی است واقف شوند هرگز از رفتار خشونت آمیز داعش انتقاد نکنید آنها و علی خامنه ای شیوه ای را که بکار می گیرند از آموزه های اسلام است مگر خود محمد یا علی خلیفه چهارم کم آدم را به قتل رساندن و جالب اینجاست که ما ملت ایران در سالروز کشته شدن علی که هیچ سنخیت قومی ملی فرهنگی با ما ندارد و آنهم بعد از هزار و اندی سال هنوز برایش عزاداری می کنیم ملت ایران با کمال تاسف بعلت کم آگاهی و خیانت یک مشت وطن فروش در این مسیر خشونت آمیز قرار گرفتن که به زودی از شر این بیماری طاعون نجات پیدا می کنند البته با همتm همه جوانان برومند و سرافراز ایران زمین

گزارش یا اعتراض به این نظر


آریا November 30, 2019 10:20 AM

دقیقا مردم نباید گول هیچ آخوندی رو بخورند همه از یک توبره میخورند همسر همین کروبی 6 تن خون را از ایران خارج کرد خونی که مردم برای هم وطنان خود اهدا کرده بودند که در آن زمان زنده یادی که مدیر بار ایرفرانس بود از حمل آن خودداری کرد و اینها با آژانس دیگری خون ها را فرستادند همه دزد و ضد ایرانی هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


koroush November 30, 2019 02:10 PM

موسوی فکر کرده مردم کشتار ۲۲بهمن ۵۷ و تا اوایل دهه۷۰ را که مستقیم و غیر مستقیم دست داشته فراموش کردند باز دوباره ج ا در بحران افتاد سر و کله اینها پیدا شد ، همین نشان میدهد همه با هم سر سفره انقلابشان هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 30, 2019 03:07 PM

اینها باور نمیکنند که دیگر سال ۷۶ و ۸۸ نیست و ماجرا برای اصلاح طلب و اصول گرا کاملا تمام شده و مردم ایران و منطقه یک صدا نابودی جمهوری اسلامی را میخواهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


دوغ آبعلی November 30, 2019 05:41 PM

اینها ترسیدن چون از چپ و راست همه اعدامی هستن، کدام کشتار میدان ژاله همش دروغه اگر آنها کشتار میکردن که شماها نمیتوانستید انقلاب کنید متاسفانه زمان شاه روزنامه های ایران را یک مشت کمونیست و چپی اداره میکردن و کل کشته شدگان شورش تروریستی آخوندها و چپیها ۸۲ نفر بوده آنهم در طول هشت ماه ولی رژیم جمهوری اسلامی ۳۶۱ نفر را در آبان امسال فقط در سه روز کشته این حسین پاسدار خودش قاتل و تیر خلاص زن بوده اینها ترسیدن رژیم سقوط کنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی December 1, 2019 02:31 PM

حسین شریعتمداری با همان ادبیات همیشگی که از فرهنگ مذهبی مداحان وهمنشینی با ولی امرش نشات میگیرد وبوی خون از وخشونت ازآن بمشام میرسد، بواژگانی متوسل شده است که سالیان درازیست بر صفحه اول نشریه بی مشتری این مردک معتاد وجنایت کار ودزد وآدمکش بچشم میخورده است حسین شریعتمداری میداند که چه انتظار سیاهی درانتظار او و ولی نعمتش سید علی خامنه ای وسرداران است

گزارش یا اعتراض به این نظر


منصور December 2, 2019 01:01 PM

مردم اگرمیخواهیم بچه ها مون جگر گوشه هامون کشته نشن وقتش رسیده ما پیر مردان و پیر زنان وارد کارزار مبارزه بشیم ما انقلاب کردیم در 57 الان هم ما باید اشتباهمان را جبران کنیم تا جوانانمان زنده بمانند نگذارید بهای اشتباه ما را بچه هایمان بدهند ادامه زندگی بدون بچه هایمان معنی ندارد هیهات منه ذلله توبه توبه ای پاسدار ای بسیجی ای اطلاعاتی قلب مرا نشانه بگیر که من مقصرم برادرت بیگناه است مرگ بر جمهوریه اسلامی که با دروغ خمینی سرکار آمد و با زور و فریب میخواهد ادامه حیاط دهد توبه توبه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی December 2, 2019 04:44 PM

بیانیه آقای میرحسین موسوی درپیوندباجنبش اعتراضی آبان 98 گرچه باموضع گیری ایشان درجنبش اعتراضی 88 بسیارمتفاوت بودوخط قرمزهای بازگشت بدوران طلائی امام رابهمراه نداشت وباصراحت یک خط بطلان برکلیت نظام دینی وحکومت ولایت مطلقه فقیه کشیده بود،امایک مقایسه غلط درآن بچشم میخوردکه میتوان آنراقیاسی مع الفارغ ارزیابی نمود،چه بلحاظ شکلی وماهیتی وچه بلحاظ آماری کشته ها در17 شهریور بنابرآماری که بعدا"توسط "عمادالدین باقی" منتشر گردیدتعدادکشته شدگان بهیچوجه باجنایات رژیم فقیه درآبان وسنوات بعدازانقلاب قابل قیاس نیست ضمن اینکه جنایاتی ازجنس سینمارکس آبادان رانیزبایددرمحاسبات کشتارحکومت دینی منظور نمود

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 2, 2019 06:27 PM

اگرماروافعی را زخمی می کنید نباید آنها را به حال خودشان رها کنید و منتظربمانید که بلکه زخمی شان کردیم یا خودشان می میرند و یا وازما می ترسند ودیگربما کاری ندارند موجودیت ماروافعی زخم خورده که عقده نشین زدنشان شت گرفته است بسیارخطرناک ترهستند وازهرموقعیتی برای کشتن تان استفاده خواهند کرد- مردم درحقیقت حکومت مارها را فقط زخمی کردند ولی ادامه نداند که انها را تمام وکمال بکشند وازشرشان خلاص شوند و درنتیجه حکومت مارهای زخم خورده درتمامی شهرهای ایران به نیش زدن دستگیرها وزندانی کردن وشکنجه ها واعدام ها رو آورده اند البته اکثریت جمعیت هشتادمیلیونی ایران بجزچندمیلیونی وطن پرست که شجاعانه اقدام به اعتراض وتظاهرات کردن وزخمی وکشته دادند درحقیقت غایب بودند وتصورمیکردند بدون دادن هیچ هزینه ای آنهم درمنزل نشینی بنفع شان است

گزارش یا اعتراض به این نظر


بيژن December 3, 2019 05:23 AM

من نمىدانم مردم تا كى بايد به افرادى چون موسوى هنوز اعتماد كنند ؟ اين ناكس مسؤول كشتار مردم و جوانان در هنگام صدارتش بوده و نبايد به او و افرادى از قماش او هرگزدیگر اعتمادی شود او بايد در حكومت اينده ايران، اگر زنده باشد، محاکمه شود مردم ! اگر اعتماد به خاءنين معلوم الحال، سه باره كنيد، مصداق "خلايق را هر چه لايق" همواره نثارتان باد !

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی December 3, 2019 05:35 PM

دانشگاهها در طول تاریخ کشورمان وبااطمینان خاطر میتوان ادعا نمود در تمامی کشورهای جهان همواره قلب طپنده وپرچمدارجنبشهای مدنی وآزادیخواهانه بوده اند 16 آذر میتواند فرصت دیگری باشد برای خروش دانشگاهیان ودانشجویان که ملت ایران بدون هیچ تردیدی از فراخوان اعتراضی دانشگاهها حمایت خواهند نمود پیش بسوی آزادی وجنبش دمکراسی خواهانه ملت ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  33391 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.