آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 8 خرداد ماه 1399 = 28-05 2020

سرکوب مسلمانان چین؛ رای کنگره آمریکا علیه پکن

کنگره آمریکا به طرح مقابله با چین رای موافق داد که بر اساس آن از دولت ترامپ خواسته شده تحریم‌هایی را علیه پکن وضع کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه به وقت تهران به طرح تحریم چین رای مثبت داد.

سرکوب مسلمانان اویغور علت تصویب این طرح خوانده شده است. بر این اساس کنگره از دولت دونالد ترامپ خواسته شده تحریم‌هایی را علیه چین اعمال کند.

این طرح قبلا در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسیده و اکنون باید به کاخ سفید ارسال شود.

بر اساس گزارش رویترز، پیش‌بینی شده که رئیس‌جمهور آمریکا نیز با امضای این طرح آن را به قانون بدل کند.


چین باید برای بدترین سناریوها آماده شود


پس از آنکه رییس جمهور آمریکا از تهدید به قطع روابط با چین سخن گفت ناظران به پکن توصیه کردند که باید برای بدتر از اینها از سوی ترامپ آماده باشد.

به گزارش ایرنا، پس از شیوع کرونا آمریکا فشارها بر چین را افزایش داده و عملا این کشور را مقصر همه گیری ویروس در آمریکا می داند و هم خواستار دریافت خسارت است و هم به قطع روابط تهدید می کند.

ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز این پیشنهاد را مطرح کرد که در صورت قطع روابط با چین و در واقع بدون این کشور، آمریکا می تواند ۵۰۰ میلیارد دلار منفعت داشته باشد.

کارشناسان آکادمی علوم چین می گویند که نگرانی اصلی پکن این است که ترامپ اقداماتی را که می گوید عملی کند لذا چین باید برای شرایط بدتر نیز آماده شود.

رهبران دو کشور آخرین بار روز هفتم فوریه با یکدیگر تلفنی گفت و گو کردند ولی حالا رییس جمهوری آمریکا می گوید تمایلی به حرف زدن با "شی جین پینگ" همتای چینی خود ندارد.

یکی از مشاوران نزدیک به دولت چین می گوید که اظهار نظرهای ترامپ نشانه ای از افزایش تنش ها و کشمکش ها میان دو طرف است.

وی گفت که نگرانی های ترامپ هر روز بیشتر می شود و به همان نسبت فشارها را بر چین افزایش می دهد بخصوص با بدتر شدن شرایط اقتصادی در شیوع کرونا، این فشارها شدت می گیرد.


کرونا، یقه چینی‌ها را خواهد گرفت

بحران کرونا باعث مطرح شدن این مسئله شده که احتمال افول بیشتر قدرت آمریکا وجود دارد، با توجه به این موضوع برخی از کارشناسان معتقدند در آینده‌ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود که دیگر ابرقدرتی در جهان وجود نخواهد داشت و در نظام بین‌الملل شاهد ایجاد فضای چند قطبی خواهیم بود، اما در مقابل نیز سایر کارشناسان این موضوع را مطرح می‌کنند، که کرونا نمی‌تواند باعث شود، آمریکا ابرقدرتی خود را از دست بدهد.

مهدی مطهرنیا کارشناس روابط بین‌الملل در این باره می گوید: این نکته را که برخی می‌گویند، چین بعد از کرونا جایگاه آمریکا را در نظام بین‌الملل و همچنین اقتصاد جهانی خواهد گرفت، را بنده به هیچ عنوان قبول ندارم، در حال حاضر جو ضد چینی شدیدی به عنوان خواستگاه و منتشرکننده ویروس کرونا وجود دارد ومردمان کشور‌های پیشرفته و توسعه یافته امروز نگاه خوبی نسبت به چین ندارند، از سوی دیگر شما مطمئن باشید، اقتصاد چین با ضرر و زیان هنگفتی ناشی از نگاه منفی به این کشور روبرو می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به فضای رقابتی که در اقتصاد کشور‌های دیگر وجود دارد، به طور قطع کشور‌ها کالا‌های دیگران را در مقابل کالای چینی ترجیح می‌دهند و این ضربه بسیار بزرگی برای چینی‌ها می‌تواند باشد، چرا که آن‌ها تصور می‌کنند، از تبعات اقتصادی بحران کرونا در امان خواهند ماند، اما باید توجه کرد که برعکس با توجه به عملکرد ضعیف این کشور در شناسایی و اطلاع‌رسانی ویروس کرونا، این امر برای چشم بادامی‌ها می‌تواند بسیار گران تمام شود.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: چین در برای کشور‌هایی نظیر ما می‌تواند دست بالا را داشته باشد، چرا که با شدیدترین تحریم‌ها روبرو هستیم و قدرت مانور زیادی نداریم، اما سایر کشور‌ها اینگونه نیستند و می‌توانند بر ضد چین عمل کنند، بنابراین در مجموع می‌توان گفت، این مطلب که چین می‌تواند به جایگاه ابر قدرتی جهان با تکیه بر قدرت اقتصادی دست پیدا کند، از دید بنده مردود است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا سابقه عبور سلامت از بحران‌های اقتصادی را در گذشته نیز دارد، گفت: بحران مسکن در سال ۲۰۰۸ که در ادامه به بحران اقتصادی بزرگی تبدیل شد، برای آمریکایی یک تجربه بسیار خوب شد که در مواقعی بحرانی چگونه عمل کنند، الان نیز با توجه به اینکه ترامپ خود یک تاجر بوده، می‌داند که چگونه خود را از بحران نجات دهد، در این راستا تهیه بسته اقتصادی دو تریلیون دلاری برای عبور آمریکا از بحران ویروس کرونا خود می‌تواند به خوبی نشان دهد که ترامپ به دنبال چه چیز‌هایی است.


اظهارات ترامپ چه پیامدهایی برای چین دارد؟

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر منشا ویروس کرونا را آزمایشگاه ووهان دانست و چین را به لاپوشانی و مخفی‌کاری متهم کرد و گفت: اگر چین شفاف بود صدها هزار نفر نمی‌مردند.

در همین حال به گفته رئیس جمهوری آمریکا، ضربه‌ای که ویروس کرونا به ایالات متحده زده، بسیار سنگین‌تر از پیامدهای حوادثی همچون حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم و حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بوده است.

ترامپ که با خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد، گفت: ما بدترین حمله‌ای را که تا کنون کشورمان با آن روبرو بوده، پشت سر گذاشتیم. این حمله بدتر از پرل هاربر بود، بدتر از حمله به مرکز تجارت جهانی بود و این هرگز نباید اتفاق می‌افتاد.

منظور از واقعۀ پرل هاربر، حملۀ غافلگیرانۀ جنگنده‌های ژاپنی به پایگاه دریایی آمریکا در بندر پرل هاربر واقع در مجمع‌الجزایر هاوایی بود که در دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی روی داد و باعث ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم شد.

در حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی نیز حملات تروریستی گروه القاعده به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک همچنین مقر پنتاگون، حدود ۳ هزار کشته برجای گذاشت.


اتفاق وحشتناکی در چین افتاده است

رئیس‌جمهور آمریکا پیش تر گفته بود كه شواهد و مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته و منتشر شده است.

ترامپ گفت: مدارکی دیده که نشان می‌دهد ویروس کرونا از موسسه ویروس‌شناسی شهر ووهان چین بیرون آمده و پرسید: آیا این دردسر با یک ناشی‌گری آغاز شد یا عمدی در کار بوده؟ چرا سفر مردم از ووهان به بقیه چین قدغن شد ولی چرا اجازه داشتند به بقیه جهان سفر کنند؟ این سوال‌های سختی است که باید پاسخ دهند.

وی در ادامه گفت که فرضیه‌های متعددی درباره منشا این ویروس منتشر شده و آمریکا در حال تحقیق و بررسی سرمنشا این بیماری است و گفت: ما موضوع را کشف می‌کنیم. اتفاقات وحشتناکی افتاده است. حالا چه اشتباه کرده‌اند یا از یک اشتباه آغاز شده است و بعد آن‌ها اشتباه دیگری کرده‌اند، یا کسی به عمد کاری کرده است.

ترامپ در پاسخ به خبرنگار دیگری که خواستار توضیحات بیشتر پیرامون این اسناد شده بود، گفت که او در حال حاضر نمی‌تواند توضیحات بیشتری پیرامون این اسناد در اختیار رسانه‌ها قرار دهد و افزود: سازمان بهداشت‌ جهانی هم باید شرم کند که مثل بخش روابط عمومی دولت چین کار می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که این سازمان برای خطاهایی که در مقابله با شیوع بیماری کرونا مرتکب شده نیازی به پوزش خواستن ندارد. این سازمان باید در ارتباط با این خطاها شرم کند.

روزنامه نیویورک‌ تایمز هم گزارش داده سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مامورند بفهمند ویروس کرونا از آزمایش‌گاهی در ووهان درز کرده و آیا سازمان ‌بهداشت‌جهانی و دولت چین در آغاز ماجرای کرونا، از دادن اطلاعات درباره آن خودداری کرده‌ بودند یا نه.


پاسخ ترامپ به توطئه چینی‌ها چه خواهد بود؟

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که چین هرآنچه در توانش باشد برای شکست [او] در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انجام خواهد داد.

ترامپ» در مصاحبه اختصاصی با رویترز افزود که مبادله تجاری آمریکا با چین در اثر شیوع کرونا «به شدت آسیب دیده است». او پیش از این (روز دوشنبه) آعلام کرده بود که دولت آمریکا در حال انجام «تحقیقاتی جدی» در خصوص نحوه مقابله چین با بحران کنونی است و اینکه برای آمریکا غرامت مطالبه خواهد کرد.

مقامات واشنگتن از ماه ژانویه پکن را به پنهانکاری در خصوص شیوع کرونا متهم کردند و در هفته‌های اخیر بر شدت آن افزودند و دولت چین را مسئول بیماری همه‌گیر کرونا می‌دانند.

ترامپ در کاخ سفید با اشاره به این که در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای برخورد با چین به دلیل شیوع ویروس کرونا است، اظهار داشت: کارهای زیادی می‌توانم انجام دهم.

ویروس چینی کرونا که از این کشور آغاز شد تاکنون بیش از ۶۰ هزار قربانی در آمریکا به جای گذاشته است. شیوع این ویروس همچنین پیامدهای گسترده اقتصادی برای آمریکا در پی داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا معتقد است چین می‌بایست در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا و خیلی زودتر جهانیان را نسبت به این ویروس مطلع می‌کرد و گفت، چین دست به هرکاری می زند که من در این رقابت بازنده شوم.

وی اضافه کرده است که چین تمایل دارد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی برسد تا از فشارها علیه پکن کاسته شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار خواهد شد.


مردم آمریکا در باره ویروس چینی چه فکر می کنند؟

دو سوم مردم آمریکا به چینی‌ها بدبین هستند. حدود ۹۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی «پیو»، افزایش قدرت و نفوذ چین را یک خطر می‌دانند.

بر اساس یک نظرسنجی سراسری تحت تاثیر همه‌گیر شدن ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی شدید آن، بدبینی مردم آمریکا نسبت به این کشور افزایش یافته است. این نظرسنجی که ماه گذشته توسط موسسه مستقل «مرکز پژوهشی پیو» انجام شده نشان می‌دهد که حدود دو سوم یا ۶۶ درصد از پاسخ‌دهندگان، در مورد چین دیدگاه منفی دارند. این بالاترین رقم از ۱۵ سال پیش است که موسسه پیو این پرسش را در نظرسنجی‌های خود گنجانده است و نشان می‌دهد که به نسبت سال ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری رسید حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثریت مردم آمریکا با سیاست دونالد ترامپ علیه چین که در دوران شیوع ویروس کرونا تشدید شده است همسویی دارند. با توجه به زمان انجام نظرسنجی می‌توان گفت که افزایش بدبینی افکار عمومی آمریکا در مورد چین مستقیما از بحران کرونا تاثیر نگرفته بلکه تحت تاثیر جنگ تجاری دولت ترامپ با چین و انتقادهای دائمی واشینگتن از آن کشور بوده و در ماه مارس که اوج شیوع ویروس کرونا بود تغییر محسوسی نیافته است.

تنظیم‌کنندگان این نظرسنجی گفتند: «از آغاز ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ افزایش تعرفه‌های تجاری و جنگ لفظی مربوط به آن یکی از وجوه اصلی سیاست دولت آمریکا در قبال چین بوده و اکنون در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا شرایط برای حملات متقابل دو کشور بیش از پیش فراهم شده است. در چنین شرایطی دیدگاه های بدبینانه نسبت به چین افزایش یافته است».

نظرسنجی «پیو» که با شرکت هزار شهروند آمریکایی انجام شده نشان می‌دهد که بدبینی به چین در رای‌دهندگان و هواداران هر دو حزب سیاسی افزایش یافته است، و حدود ۷۰ درصد از هواداران حزب جمهوریخواه و حدود ۶۰ درصد هواداران حزب دمکرات و مستقل‌ها چنین دیدگاهی دارند. در عین حال حدود ۹۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، افزایش قدرت و نفوذ چین را یک خطر می‌دانند. در عین حال اکثریت قابل توجهی از پاسخ‌دهندگان معتقدند که آمریکا هنوز قدرت اقتصادی و نظامی برتر جهان است و ۹۱ درصد گفتند که جهان تحت رهبری آمریکا به نسبت رهبری چین بهتر خواهد بود.


حزب کمونیست چین قابل اعتماد نیست

در پی بازداشت ۱۵ فعال دموکراسی خواه در هنگ کنگ، وزارت خارجه آمریکا، بازداشت این فعالان را محکوم کرد و آن را مغایر با تعهدات توافقنامه چین و بریتانیا دانست.

به گزارش صدای آمریکا به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به این بازداشت‌ها گفت که «ایالات متحده بازداشت فعالان دموکراسی خواه را در هنگ کنگ محکوم می کند.»

آقای پمپئو چنین اقداماتی از سوی پکن و نمایندگان آن ها در هنگ کنگ را مغایر با تعهدات توافقنامه چین و بریتانیا دانست که شامل شفافیت و حاکمیت قانون است و تضمین می کند که استقلال «هنگ کنگ» با سطح بالایی ادامه یابد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با انتشار یک توئیت نیز بازداشت فعالان دموکراسی خواه در هنگ کنگ را «عمیقاً نگران کننده» توصیف کرد و آن را متضاد با ارزش‌های جهانی آزادی بیان ، تجمع و اجتماع مسالمت آمیز دانست.

این بزرگترین سرکوب جنبش دموکراسی خواهان از آغاز اعتراضات ضددولتی از ژوئن سال گذشته در هنگ کنگ محسوب می شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده در ۶ آذر سال ۹۸ دو مصوبه کنگره آمریکا در دفاع از حقوق بشر در هنگ‌ کنگ و معترضان دموکراسی‌خواه این جزیره واقع در جنوب چین را امضا کرد.

مجلس نمایندگان و سنا آبان سال ۹۸ طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ‌ کنگ» و طرح ممنوعیت صادرات تجهیزات و مهمات مورد استفاده برای کنترل اعتراضات به چین را تصویب کرده بودند.

اما پس از بازداشت های اخیر، ویلیام بار دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای جداگانه این بازداشت‌ها را جدیدترین مورد از حمله به حاکمیت قانون و آزادی مردم دانست و گفت این وقایع نشان می‌دهند که «ارزش‌های حزب کمونیست چین تا چه میزان با ارزش‌هایی که ما به صورت مشترک در دموکراسی‌های لیبرال غربی داریم متضاد هستند.»

او افزود که این بازداشت ها و یکسری اقدامات، بار دیگر نشان داد که «حزب کمونیست چین قابل اعتماد نیست.»

به گفته رسانه ها و منابع آگاه سیاسی ، مارتین لی ، ۸۱ساله و بنیانگذار حزب دموکرات ، جیمی لای ، ۷۱ ساله و از ناشران مطرح هنگ کنگ و مارگارت نگ ۷۲ساله از نمایندگان پیشین مجلس این کشور از جمله افرادی هستند که به اتهام تجمع غیرقانونی بازداشت شده اند.

اعتراضات دموکراسی خواهان هنگ کنگ، به بزرگترین بحران سیاسی این دولت‌شهر از زمان انتقال کنترل این منطقه از بریتانیا به چین در سال ۱۹۹۷ تبدیل شده است.​

این اعتراضات درباره لایحه «استرداد متهمان قضایی خارجی از این دولت‌شهر به چین » آغاز شد. لایحه‌ای که عامل اصلی اعتراضات چند ماه اخیر در هنگ کنگ بوده است. اما لغو این لایحه هم نتوانسته از شدت اعتراضات بکاهد.اریان April 22, 2020 11:54 AM

من چون مستقیم با این جانوران چینی سر کار داشتم میدانم جه حیواناتی هستند اگر دنیا نجنبند چین همه جا را خواهد گرفت الان هر جا حتی توالت هم میری چینی میبینی در جنگل‌ها در کوه ها در بیابان هر جا این چینی ها را میبینی عین سرطان بی سر و صدا دارند میگیرند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 22, 2020 08:57 PM

باید بدون شک وتردیدی دانسته باشیم اگردمکرات ها درادامه حکومت اوباما همچنان درامریکا کاخ سفید نشین بودند علاوه برویروس چینی ویروس اسلام ناب محمدی خامنه ای درامریکا وجود داشت وسپاه و شرکاء هم با صادرات موادمخدروتروریست های حکومت اخوندی به درون امریکا مورد دیگری درتهدید شهروندان امریکا بودند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 30, 2020 02:29 PM

در ایران هم چنین نفرتی در مورد چین وجود دارد اینکه از واژه نفرت استفاده میکنم بدان دلیل است که نفرت را نعدیل شده ترین واژه برای تنفر مردم ایراتن میدانم بدون تردید اگر در ایران هم امکان یک نظر سنجی درست وبدون دخالت حکومت اسلامی صورت بگیرد، نتیجه چنین خواهد بود که مردم ایران هم مرگ جمهوری اسلامی را میخواهند و هم تحریم چینی ها وکالاهایشان را

گزارش یا اعتراض به این نظر


homa April 30, 2020 03:38 PM

نه تنها امریکا تمام کشورهای مبتلا به کرونا باید غرامت از چین مطالبه کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مهران April 30, 2020 11:44 PM

اینکه چین در گسترش ویروس کرونا مقصر است یک حقیقت است ولی ترامپ نژادپرست و خودشیفته و نیمه دیوانه، خطر بزرگی برای نظم جهانی و صلح و سلامت و محیط زیست است و لازم است که از قدرت خلع شود ترامپ از فاجعه کرونا فقط برای حفظ قدرش سوء استفاده می کند و چینی ها را بهانه کرده است تا مردم آمریکا را فریب دهد و در انتخابات آینده رای جمع کند ترامپ را باید متوقف کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو May 1, 2020 12:23 PM

از دیرباز تا کنون دولت چین به وحشیانه‌ترین وجهی مرم چین و آزادی خواهان را سرکوب میکند هر ساله هزاران چینی را اعدام میکنند شکنجه و اعدام از احکام عادی و روزمره در چین است ضمنا خود مردم چین هم از بی فرهنگی از مدارج و خصوصیتهای انسانی دور شده اند شما در کجای دنیا دیده اید که مردمانی مثل کفتارها حیوانات دیگر را زنده زنده بخورند رژیم دیکتاتوری چین سعی دار بر تمام دنیا تسلط پیدا کند خلاصه اینکه رژیم فاشیستی و بسیاری از خود مردم چین قابل اعتماد نیستند همسوئی رژیم ایران هم با آنها بخاطر سنخیت و شباهت عملکردشان با آنهاست دیکتاتورها بهم نون قرض میدهند ضمن اینکه چین عامل بزرکترین سوء استفاده ها از ایران ماست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 1, 2020 02:22 PM

خطاب به سرباز گمنام امام زمان با نام مستعار مهران: پرزیدنت ترامپ نژادپرست است؟ کدام نژاد را پرستیده؟ باید می آمد و همچون شما تازی میپرستید؟ چون دارد پوست چین کمونیست و ملایان دین فروش آدمکش را میکند دچار تنگی نفس شده اید؟ چین بالاترین سهم را در آلوده کردن جهان و کشتار انسانها و حتی حیوانات دارد چرا کلمه ای در مورد چین و جنایاتش حرفی نمیزنید؟ بگذار خیال تو و امثال تو را راحت کنم بلایی بر سر شما جانیان بی صفت خواهد آمد که در تاریخ به یادگار بماند برو و به جای آلوده کردن فضای سایت ایران پرس نیوز وصیتت را بنویس که بر هر مسلمان دو آتشه ی آخوندپرست تروربست یا چینی طمعکار مالپرست کمونیست واجب است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 1, 2020 02:22 PM

به گزارش يورونيوز آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده تاکید کرده اند که همچنان در حال بررسی منشاء بیماری همه گیر کووید ۱۹ هستند و بنا به اعلام سازمان های اطلاعاتی آمریکا بررسی ها برای تعیین اینکه منشاء شیوع نوع جدید ویروس کرونا تماس با حیوانات یا حادثه ای در آزمایشگاه شهر ووهان در چین بوده است ادامه دارد در این بین سازمان های اطلاعاتی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کردند که نتیجه بررسی آنها نشان می دهد که ویروس جدید کرونا ساخت بشر نیست و از نظر ژنتیکی نیز دستکاری نشده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 1, 2020 05:26 PM

خطاب به آرام: کدام سازمان اطلاعاتی آمریکا؟ سی آی ای؟ اف بی آی؟ ان اس ای؟ در ضمن از کی تا به حال سازمانهای اطلاعاتی کار مهندسی ژنتیک را پیشه کرده اند؟ تا کی دروغ؟ رییس جمهور آمریکا میکوید شواهد و مدارک را دیده آنوقت تو با توسل به حضرت فیک نیوز خزعبلات منتشر میکنی؟ رییس جمهور آمریکا نمیداند ولی تو میدانی؟ این ویروس کاملا دستکاری شده و چان هزاران آمریکایی را گرفته و بدان چین کمونیست موجودیتش را به عنوان خسارت خواهد پرداخت

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار May 7, 2020 12:11 PM

ترامپ در این مورد نیز کاملا درست می گوید * شانسی که ترامپ آورده که هیچ کسی به آن توجه نمی کند این است که مردم آمریکا دیگر آن مردم ۴ سال پیش که فدایی اوباما بودند نیستند * آمریکا در حال تغییرات و تحولات بسیار بزرگ سیاسی است از جمله اینکه دست حزب دمکرات آمریکا کاملا برای مردم آمریکا رو شده و آمریکا می رود که تبدیل به یک کشور سه حزبی شود که در نتیجه آن دست حزب دمکرات چپگرای آمریکا از آمریکا برای سالیان سال کوتاه خواهد ماند * آنجور که بنظر می‌رسد طرفداران حزب دمکرات آمریکا دارند دسته دسته از آن جدا می شوند و یا به حزب جمهوری خواهان آمریکا می پیوندند و یا اینکه پچ پچ تشکیل یک حزب جدید سوم در آمریکا به گوش می رسد * آخوند‌ها و انگلیس و روس و چین سخت ول معطل هستند اگر فکر کنند که آمریکا به این راحتی‌ها به زانو در آید * آمریکا بیخودی آمریکا نشده *

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 7, 2020 03:01 PM

توجه داشته باشیم بجز جمهوری اسلامی که رئیس جمهورش مرگ دومیلیون ایرانی در اثر ابتلا به کرونا را مسله ای ساده وطبیعی ارزیابی کرده بود، و همین حالا هم خفقان گرفته اند ولب فروبسته اند، کلیه کشورهای جهان آزاد همه فکرشان معطوف به این قضیه است که منهای تلفات انسانی چه خسارات سهمگین اقتصادی متوجه کشورشان شده ومتحدن بدنبال کشف حقیقت هستند تا یکبار برای همیشه کشور چین را چنان مجازات نمایند تا درس عبرتی باشد برای آیندگان بویژه نسلهای کمونیست بعدی درچین که دست بچنین جنایاتی نزنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 13, 2020 05:19 PM

درود بر نیاکان خردمندمان که گفتند چاه کن همیشه ته چاه میماند و این ضرب المثل حکایت حال و روز اسفبار امروز چین کمونیست فلک زده و ورشکسته است میبینید توده ای ها؟ این هم از آخرین امیدتان!

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان May 13, 2020 09:03 PM

با تهدیدهای تحریم اقتصادی بر علیه چین ترامپ خواست تا قدرت امپریالیسم عنان گسیخته نیولیبرالی خود را در جهان نشان دهد کلمات فاشیستی «اول امریکا» وی در مالیخولیای خود میپنداشت میتواند یکی از بزرگترین کشورهای جهان از لخاظ اقتصادی را به زانو در بیاورد در شرایطی که تمام تولیدات امریکا چنان به چین وابسته بود که تا حتی قادر به تولید یک ماسک بصورت سریع برای مردمش نبود و زبونانه دست نیاز برای واردات ماسک به سوی کشور چین دراز کرد تا حتی بیشزمانه ماسکهای خریداری شده توسط آلمان را به آمریکا کانالیزه کرد بعداز شکست تهدیدات ترامپ علیه چین امریکا مذبوخانه کرونارا وارد چین کردتا شایداز این طریق بتواند چین رابه زانو در بیاورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 14, 2020 12:14 PM

خطاب به نادانی که چین کمونیست کپی کار و دزد را خدا می انگارد این چین است که حتی از تولید یک ماسک عاجز است و کمپانی معظم *ام تری* تنها تولید کننده ی ماسک با کیفیت ان ۹۵ در جهان متعلق به آمریکاست و تنها برای اینکه نیروی کار ارزان در چین فراوان است آنجا تولید میکنند و تکه نانی را جلوی حزب کمونیست پرت میکنند که البته با دستور اخیر پرزیدنت ترامپ این کمپانی و سایر کمپانی ها همگی از چین خارج خواهند شد و آنگاه خواهیم دید امثال تو چه چیزی جز بستن دهانتان دارید که رو کنید راستی اگر شوروی را دیدی سلام ما را هم بهش برسان

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 16, 2020 10:53 AM

اقدامات تلافی جویانه ی چین در مقابل آمریکا عبارتند از ۱-خودکشی ۲-التماس به آمریکا برای نان ۳-حمله به مردم بیدفاع هنگ کنگ ۴- داد کشیدن بر سر خامنه ای و روحانی ۵- فرستادن تمام زنان و دختران زیر سی سال به خارج برای روسپیگری ۶- فرار شی جین پینگ به واشنگتن پایتخت آمریکا برای مخفی شدن زیر دامن تنها دخترش که ساکن آمریکاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور May 24, 2020 12:50 AM

معلوم نیست که به حال هموطنان نادان باید خندید یا گریه کرد
هنوز میبینیم که قبله بعضی ها چین و روسیه هستند سنگ کشور هایی را به سینه میزنند که یا گرفتار گرسنگان خود هستند و یا تکه نانی از طریق حمایت از دزدان و جنایتکاران بین المللی بدست میآورند
بنظرم صبر و حوصله جهان ار سوسیالیزم و کمونیزم بسر آمده و اسلام هم بواسطه بلاهت و حماقت موجود از بدو تولدش نتوانست نقش ترسناکی در جهان ایفا کند
دنیا در حال شکل گیری جدیدی می‌باشد و اینکار بیست سالی طول خواهد کشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


رضا.ف May 29, 2020 05:45 AM

همه ما انسانسم همه ما دختر شهید رومینا هستیم همه ما ایغور هستیم همه ما ایرانی زجز دیده هستیم همه و همه ما ازاد به دنیا امدیم حق ماست که ازاد زندگی کنیم و بمیریم ما انسانیم مارو از هم جدا نکنید لعنت بر تمام دیکتاتوزها

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  27310 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.